Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2011 o 00:14, Izrafel92 napisał:

O ile się orientuję, jutro jest premiera 102 odc. Fairy Tail. Mam nadzieję, że nie jestem tu jedynym, który to ogląda :D

Ja oglądam skokami (po naście/dziesiąt odcinków naraz), tak się jednak składa że wczoraj nadgoniłem mangę do najnowszego chapka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaiste chwalebny czyn ;) Ja oglądam regularnie odcinek za odcinkiem i muszę przyznać, że to najlepsze anime pod słońcem, moim skromnym zdaniem. Oczywiście wiele jest dobrych, Death Note itd. ale chyba każdy ma to swoje "jedyne" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 00:25, Izrafel92 napisał:

Zaiste chwalebny czyn ;) Ja oglądam regularnie odcinek za odcinkiem i muszę przyznać, że to najlepsze anime pod słońcem, moim skromnym zdaniem. Oczywiście wiele jest dobrych, Death Note itd. ale chyba każdy ma to swoje "jedyne" ;)

Ja zazwyczaj nie oglądam tak długich serii (tak właściwie to FT już jest chyba najdłuższą którą oglądałem) ale ta jest dość sympatyczna ;) Swoją drogą jakie inne anime oglądasz? Masz swoje konto na MAL''u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, niestety. Oglądałem Death Note (jeśli chodzi o muzykę, "L''s theme" jest zabójcze) Zero No Tsukaima, Fairy Tail oglądam nadal i będę oglądał. Masz coś godnego polecenia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 00:48, Izrafel92 napisał:

Nie mam, niestety. Oglądałem Death Note (jeśli chodzi o muzykę, "L''s theme" jest zabójcze)
Zero No Tsukaima, Fairy Tail oglądam nadal i będę oglądał. Masz coś godnego polecenia?
;)


Jezeli to wszystko co ogladales to podejrzewam ze Karharot ma conajmniej 50 tytulow do polecenia :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 00:48, Izrafel92 napisał:

Nie mam, niestety. Oglądałem Death Note (jeśli chodzi o muzykę, "L''s theme" jest zabójcze) Zero No Tsukaima, Fairy Tail oglądam nadal i będę oglądał. Masz coś godnego polecenia? ;)

Skoro lubisz Fairy Tail to powinny Ci się podobać też inne shoneny, osobiście z tego gatunku bardzo polecam Mahou Sensei Negima! (IMO dużo lepszy od FT) z tym że od razu muszę uprzedzić o dwóch rzeczach: a) warta przeczytania jest jedynie manga - anime jest kiepskie a aby zrozumieć całkiem niezłe OVY i tak trzeba najpierw przerobić mangę bo bez niej nic się nie zrozumie z fabuły b) choć MSN to shonen seria zaczynała jako czysta komedia ecchi (autor chciał od razu stworzyć shonen ale mu odmówiono) i pierwsze kilka tomów zawiera głównie humor i fanservice a niewiarygodnej epickości seria nabiera dopiero później. W tym poście możesz sobie obejrzeć parę stron z tej mangi ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=26903
Poza tym myślę że warto by było gdybyś obejrzał Claymore (też shonen ale znacznie mroczniejszy niż FT czy MSN).
Z kolei jeśli podobało Ci się Death Note to powinieneś też spróbować Code Geass a skoro już przerobiłeś Zero no Tsukaima (zakładam że miałeś na myśli wszystkie 3 serie) to polecam obejrzenie Fate/Stay Night (inny gatunek ale może też przypadnie Ci do gustu) i przeczytanie rewelacyjnego crossovera tych dwóch serii pod tytułem The Hill of Swords (czyli co by było gdyby zamiast Saito Luise przyzwała prawdziwego badassa który nie tylko sam jest magiem ale i weteranem wielu wojen) ->
http://www.fanfiction.net/s/6154638/1/The_Hill_of_Swords
Z innych losowych ciekawych pozycji polecam Black Lagoon (dużo akcji i czarnego humoru), Full Metal Panic! (akcja i komedia) oraz Clannad (romans i doskonała komedia).

Eh, chyba się troszkę zapędziłem ale mam nadzieję że znajdziesz wśród tych wypocin coś ciekawego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 01:20, diablolod napisał:

Jezeli to wszystko co ogladales to podejrzewam ze Karharot ma conajmniej 50 tytulow do polecenia :PP

Na 50 tytułów przyjdzie czas, na początek trzeba się trochę powstrzymać (co chyba mi średnio wyszło) i wyłożyć jedynie przynęty ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 00:48, Izrafel92 napisał:

Nie mam, niestety. Oglądałem Death Note (jeśli chodzi o muzykę, "L''s theme" jest zabójcze)
Zero No Tsukaima, Fairy Tail oglądam nadal i będę oglądał. Masz coś godnego polecenia?
;)

Z bardziej shonenowatych polecam Fullmetal Alchemist i D.Gray-man.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 01:52, Izrafel92 napisał:

Ooo, Fullmetal znam, co do drugiego, dzięki, na pewno sprawdzę. Swojego czasu oglądałem tez Trigun i Great Teacher Onizuka, oba moim zdaniem ciekawe ;)

Naprawdę powinieneś sobie założyć konto na MyAnimeList, łatwiej Ci się będzie w tym wszystkim połapać a innym znaleźć coś czego jeszcze nie oglądałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shakugan no Shana Final Ep 03

Nie no, czy to aby na pewno to samo Anime które nadal kojarzę jako przeciętniaka? Kurde no, brak fillerów, trzymanie w niepewności, oczekiwanie z niecierpliwością na kolejny odcinek... dość zaskakujące. Chyba powinienem wreszcie zmienić swoje zdanie o tej serii bo ostatni sezon w ogóle nie przypomina mi pozostałych.

Spoiler


No i wygląda na to że Yuji nadal jest sobą. Po poprzednim odcinku podejrzewałem że coś/ktoś go kontroluje i to dzięki temu stał się szefem Bal Masque ale wygląda na to że tak jednak nie jest i nadal jest sobą. Ciekawi mnie więc co planuje przez to osiągnąć, zwłaszcza że on właśnie wprost przyznał że jest zakochany w Shanie...echh, kusi mnie by sobie nowelkę przeczytać i dowiedzieć się o co tu biega ^^

No i już za tydzień zobaczymy jakim badassem stał się główny bohater. Ja obstawiam że da radę walczyć z 3 Flame Haze jednocześnie ;P



Guilty Crown Ep 02
Spoiler

Tjaaa...zapewne cały sztab przeciwnika widział jak główny bohater używa Void Genome i rozwala roboty na kawałki a ten sobie myśli że może spokojnie wrócić do swojego normalnego życia...nie znoszę takich nonsensów fabularnych... Choć sam odcinek poza tym był w porządku, fajna ta "tarcza" antylaserowa w końcówce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 13:25, ziptofaf napisał:

Shakugan no Shana Final Ep 03


?! Nowa czesc Shakugan no shana?! przeciez pytalem czy cos ciekawego wyszlo ostatnio,jak mozna tego nie uwzglednic : O
Zabieram sie za to z wejscia : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 18:17, diablolod napisał:

?! Nowa czesc Shakugan no shana?! przeciez pytalem czy cos ciekawego wyszlo ostatnio,jak
mozna tego nie uwzglednic : O

Nie tylko nowa część a ostatnia część ^^ Wcześniej wychodziła jeszcze kilkuodcinkowa seria Shakugan no Shana S, też warto obejrzeć jeśli nie miałeś okazji.
Podam ci taką fajną stronkę, polecam na przyszłość:
animecalendar.net - daty premier wszystkich Anime w tygodniu, specjalnymi kolorami zaznaczone są serie nowe i ostatnie odcinki. Nawet krótki opis dodają do większości serii więc łatwo można sprawdzić co wydaje się ciekawe a co nie.

Dnia 22.10.2011 o 18:17, diablolod napisał:

Zabieram sie za to z wejscia : )

Warto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler Fate/Zero Ep4

Spoiler

Iskandar ty wariacie jesteś genialny XD Sorki że zaczynam od końca, ale Alexander Wielki jest zwyczajnie zbyt świetną postacią. Odcinek całkiem przyjemny, walka między Saber i Lancerem naprawdę fajna chociaż taka trochę ostrożna i powolna. No i Kiritsugu dowodzi że prawdziwy z niego weteran. Ogólnie odcinek był miodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 23:24, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler Fate/Zero Ep4

Spoiler

Iskandar ty wariacie jesteś genialny XD Sorki że zaczynam od końca, ale Alexander
Wielki jest zwyczajnie zbyt świetną postacią. Odcinek całkiem przyjemny, walka między
Saber i Lancerem naprawdę fajna chociaż taka trochę ostrożna i powolna. No i Kiritsugu
dowodzi że prawdziwy z niego weteran. Ogólnie odcinek był miodny.



Spoiler


No Iskander ma gdzieś wszelkie zasady Holy Grail War - już na wstępie się przedstawia, wlatuje w sam środek walki pomiędzy Saber i Lancerem...a to tylko po to by móc z nimi walczyć bo nie chciałby ominąć takiej okazji :D To jest prawdziwy MISTRZ! No i wreszcie widać jak powinna wyglądać walka między Servantami - nie ma żadnego znudzonego życiem idioty pokroju Shiro, wszyscy unikają bezpośredniej wymiany ciosów dopóki nie dowiedzą się z kim walczą...i tak ma być! Choć dziwi mnie trochę że Assassin nie wykrył od razu obecności Kirutsugu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 23:30, ziptofaf napisał:

> Spoiler Fate/Zero Ep4

Spoiler


No Iskander ma gdzieś wszelkie zasady Holy Grail War - już na wstępie się przedstawia,
wlatuje w sam środek walki pomiędzy Saber i Lancerem...a to tylko po to by móc z nimi
walczyć bo nie chciałby ominąć takiej okazji :D To jest prawdziwy MISTRZ! No i wreszcie
widać jak powinna wyglądać walka między Servantami - nie ma żadnego znudzonego życiem
idioty pokroju Shiro, wszyscy unikają bezpośredniej wymiany ciosów dopóki nie dowiedzą
się z kim walczą...i tak ma być! Choć dziwi mnie trochę że Assassin nie wykrył od razu
obecności Kirutsugu


Spoiler

Zdecydowanie Iskandar przebija wszystkich i widać wyraźnie że te popisy sprawiają mu radochę XD No i zwyczajnie uwielbiam reakcje Waver''a na wyczyny jego Servanta, pod koniec odcinka to był zwyczajny JawDrop! Jakie szczęście że Velvet zwinął płaszcz Aleksandra, sytuacja była by dużo nudniejsza gdyby to El Maloi go przyzwał. Nom to było naprawdę dobre, Servanci cały czas planują i kombinują chociaż Saber mnie odrobinkę zawiodła gdy stwierdziła że tylko jedna z włóczni Diarmuida jest jego Noble Phantasmem i dopiero potem się w swojej pomyłce połapała. A Assassin pewnie się na Servantach koncentrował, ostatecznie ludzie nie są mu w stanie zagrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler Fate/Zero Ep4

Dnia 22.10.2011 o 23:40, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Zdecydowanie Iskandar przebija wszystkich i widać wyraźnie że te popisy sprawiają mu radochę XD No i zwyczajnie uwielbiam reakcje Waver''a na wyczyny jego Servanta, pod koniec odcinka to był zwyczajny JawDrop!


Spoiler

Saber i Lancera też lekko przytkało, oni tu ryzykują życiem by zachować swoją anonimowość w tajemnicy a ten tu wjeżdża i w pierwszym zdaniu sam im oznajmia kim jest XD


Tylko dlaczego te epki muszą wychodzić w tygodniowych odstępach? Ja chcę oglądać następny już teraz :(
Swoją drogą od kogo bierzecie swoje wersje? Mam nadzieję że nie oglądacie tego w jakiejś tandetnej jakości ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się