Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2012 o 21:32, Karharot napisał:

Ciekawi mnie tylko czy ten napis był jakimś błędem samego Jump''a czy też ktoś zawalił
fanowskie tłumaczenie, w tym drugim wypadku interesująco musiała wyglądać mina wydawcy
Jump''a który odbierał oficjalne zapytania od podwydawców z innych krajów czy to prawda
że nie dostaną od niego już więcej tomów tej mangi ^^


Po zerknięciu na RAW to ostatnia strona prezentuje się tak:

Claymore - おわり

A słowo おわり = Owari = koniec. Więc ktoś w samym Jumpie to skopał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 23:15, ziptofaf napisał:

Po zerknięciu na RAW to ostatnia strona prezentuje się tak:

Claymore - おわり

A słowo おわり = Owari = koniec. Więc ktoś w samym Jumpie to skopał.

Dzięki że chciało Ci się sprawdzić :)
Kiedyś po takim zawaleniu sprawy popełniało się seppuku. Eh, ta dzisiejsza Japonia zeszła na psy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 08:48, Karharot napisał:

Dzięki że chciało Ci się sprawdzić :)


Mozna by było też się mnie zapytać. Na jedno by wyszło.

Ogólnie to ja Claymore''a nie czytałem itd. więc może mi ktoś pokrótce o co chodzi z tym krzykiem, że się skończyło, bo do tej pory za bardzo z tego co przeczytałem nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 09:23, Piotrbov napisał:

Mozna by było też się mnie zapytać. Na jedno by wyszło.

Ależ ja nie zadałem tego pytania ekskluzywnie ziptofaf''owi, on po prostu pierwszy na nie odpowiedział ;)

Dnia 12.05.2012 o 09:23, Piotrbov napisał:

Ogólnie to ja Claymore''a nie czytałem itd. więc może mi ktoś pokrótce o co chodzi z tym krzykiem, że się skończyło, bo do tej pory za bardzo z tego co przeczytałem nie rozumiem.

Rozchodziło się o ten napis w lewy dolnym rogu ostatniej strony najnowszego chaptera ->

20120512093334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 09:36, Karharot napisał:

Rozchodziło się o ten napis w lewy dolnym rogu ostatniej strony najnowszego chaptera
->


To to ja rozumiem, tylko czytałem też na poprzedniej stronie, że tak nagle kończą, jakaś "wojna" pomiędzy autorem a wydawnictwem itd. I tej części nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 09:48, Piotrbov napisał:

To to ja rozumiem, tylko czytałem też na poprzedniej stronie, że tak nagle kończą, jakaś "wojna" pomiędzy autorem a wydawnictwem itd. I tej części nie rozumiem.

Ken Akamitsu (autor Mahou Sensei Negima! i Love Hina) przyspieszył zakończenie MSN! po czym odszedł od swojego wydawcy zabierając wszystkie swoje materiały ponieważ wydawcy w Japonii kombinują ze stworzeniem prawa które dałoby część praw autorskich do mang im (obecnie całość praw autorskich należy do autora). Kiedy nagle bez żadnego wyjaśnienia Claymore zostało zakończone (przynajmniej na to wyglądało) pomimo tego że seria była popularna i sprzedawała się dobrze fani usiłowali się połapać dlaczego i dogrzebali się do możliwego wyjaśnienia w postaci tego projektu prawnego i możliwego konfliktu na linii mangaka-wydawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 18:03, Meketh napisał:

Nie wiem czy jest tu ktoś kto jeszcze nie widział, ale na wszelki wypadek dla zainteresowanych
rozpiska sezonu letniego.



Hmmm...
Kyokai Senjou no Horizon II
Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
Code Geass: Nunnaly in Wonderland
Code Geass Gaiden: Boukoku no Akito
Mahou Shoujo Lyrical Nanoha The movie 2nd

Ledwie 5 pozycji które obejrzę na pewno. A opisy większości nie są zbyt zachęcające - harem, harem, harem, harem...i tylko kilka innych serii na haremówki nie wygląda. Liczę więc na to że trafią się jakieś ukryte wybtnie i ambitne serie które tylko z opisu są przeciętne.

Notabene, jakość tego charta jest paskudna...Oryginalny link, wygląda 10x lepiej:
http://static.neregate.com/2012/04/neregate.com-Summer-2012-Anime-v2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem edytować, jakość tego pliku co dałem za dobra nie jest, ten powinien być lepszy a poprzedniego posta proszę modka o usunięcie.

20120512182402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 18:22, ziptofaf napisał:

Hmmm...
Kyokai Senjou no Horizon II
Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
Code Geass: Nunnaly in Wonderland
Code Geass Gaiden: Boukoku no Akito
Mahou Shoujo Lyrical Nanoha The movie 2nd

Ledwie 5 pozycji które obejrzę na pewno. A opisy większości nie są zbyt zachęcające -
harem, harem, harem, harem...i tylko kilka innych serii na haremówki nie wygląda. Liczę
więc na to że trafią się jakieś ukryte wybtnie i ambitne serie które tylko z opisu są
przeciętne.

Notabene, jakość tego charta jest paskudna...Oryginalny link, wygląda 10x lepiej:
http://static.neregate.com/2012/04/neregate.com-Summer-2012-Anime-v2.png


Wiem trochę poprawiłem, znalazłem go na stronce której ze względu na regulamin nie mogę podać, i próbowałem coś wskurać infan view bo nic innego nie mam.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 18:24, Meketh napisał:

Nie zdążyłem edytować, jakość tego pliku co dałem za dobra nie jest, ten powinien być
lepszy a poprzedniego posta proszę modka o usunięcie.


Szykuje się drugi pod rząd sezon, w którym nic nie obejrzę. Szkoda, że oprócz CG nie szykują się jakieś inne, ciekawe kontynuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 18:32, Mysterum napisał:

> Nie zdążyłem edytować, jakość tego pliku co dałem za dobra nie jest, ten powinien
być
> lepszy a poprzedniego posta proszę modka o usunięcie.

Szykuje się drugi pod rząd sezon, w którym nic nie obejrzę. Szkoda, że oprócz CG nie
szykują się jakieś inne, ciekawe kontynuacje.


Ja aż tak na bieżąco z tymi wszystkimi tytułami nie jestem, posprawdzam sobie info na temat tych anime i się wstępnie zdecyduję czy coś obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo się zapowiada ten sezon :/ Kono Naka ni Hiroi, Imouto ga Iru - czyżby kolejne anime z incestem? Nawet długość tytułu podobna do OreImo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 18:24, Meketh napisał:

Nie zdążyłem edytować, jakość tego pliku co dałem za dobra nie jest, ten powinien być
lepszy a poprzedniego posta proszę modka o usunięcie.

Ale.... bieda jak nic V_V
Szykuje się jeden z najgorszych sezonów ,jesli nie najgorszy :P

Dobrze ,że jestem przygotowany na takie akcje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 18:32, Mysterum napisał:

Szykuje się drugi pod rząd sezon, w którym nic nie obejrzę. Szkoda, że oprócz CG nie
szykują się jakieś inne, ciekawe kontynuacje.

Chcesz powiedzieć, że nie oglądasz nic w tym sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 19:18, Pablo_Querte napisał:

> Szykuje się drugi pod rząd sezon, w którym nic nie obejrzę. Szkoda, że oprócz CG
nie
> szykują się jakieś inne, ciekawe kontynuacje.
Chcesz powiedzieć, że nie oglądasz nic w tym sezonie?


Tak, żadnego anime w tym sezonie nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z serii nie widzę nic co by natychmiast przyciągnęło moją uwagę ale myślę że sprawdzę Arve Rezzle: Kikaijikake no Yoseitachi, Muv-Luv Alternative: Total Eclipse oraz Sword Art Online i zobaczę czy przypadkiem coś ciekawego z którejś z tych serii nie wyjdzie. Z filmami jest lepiej - Nanoha (Book of Darness-chan!!) i drugi Berserk to smakowite kąski tyle że pewnie nie otrzymamy ich prędzej niż za pół roku :( Przy odrobinie szczęścia chociaż pierwszy Berserk wyjdzie w ramach promocji drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 20:57, Karharot napisał:

Berserk to smakowite kąski tyle że pewnie nie otrzymamy ich prędzej niż za pół
roku :( Przy odrobinie szczęścia chociaż pierwszy Berserk wyjdzie w ramach promocji drugiego.

Pierwszy Berserk w maju :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero Ep 19

Spoiler

...OMFG....This guy... is inhuman...
Tja, Natalia miała sporo racji - Kiritsugu to naprawdę URODZONY zabójca. Zdolny wyeliminować swój cel całkowicie niezależnie od własnych uczuć. Ech, żeby tak jego przybrany syn, Shirou, zobaczył z boku co oznaczy bycie "bohaterem" to może by mu się aż tak w głowie nie poprzewracało. Ech, ale w sumie to wszyscy bohaterowie Nasuverse to mają spartolone dzieciństwo, w mniejszym lub większym stopniu. Choć Kiritsugu to akurat przoduje. Zabić ojca, zabić osobę która stała się dla niego niemal matką... No i najgorsze jest to że z zimnego i analitycznego punktu widzenia to miał jednak rację.

Notabene, jak ja bym chciał już drugą część OST, ten motyw który pojawił się pod koniec poprzedniego odcinka i tego po prostu mnie miażdży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się