Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2009 o 15:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Mnie tam rawy nie przeszkadzają, idę oglądać!
Znaczy jak juz sie raw pojawi :D


juz sa suby od SHS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! FMA2 zajebiste, jakość też ogromna (na pewno przez to plik waży 350 mb). Do tego cała innych anime, które wychodzą... ach jak to dobrze, że są serwisy, na których zsubowane odcinki pojawiają się niedługo po wyjściu RAWa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:25, SiDi napisał:

Dokładnie! FMA2 zajebiste, jakość też ogromna (na pewno przez to plik waży 350 mb). Do
tego cała innych anime, które wychodzą... ach jak to dobrze, że są serwisy, na których
zsubowane odcinki pojawiają się niedługo po wyjściu RAWa ;D

Serwisy? Ja bym to nazwał bardziej grupami suberów. Serwisy zaś wynajdują tylko ich twory i dają linki albo uploadują u siebie. ;P

btw Zgodzę się, że FMA2 jest kozackie... : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 14:34, MisticGohan_MODED napisał:

Kto jeszcze zna to stare anime ? http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1901 W Polskim przekładzie tytuł brzmiał: Hela superdziewczyna xD


OMG! W życiu bym sobie nie przypomniał o tym anime :) O ile dobrze kojarzę to seria była wypuszczana przez krótki okres czasu na Polonii 1, bodajże. To były czasy! ;]

Teraz zabieram się za FMA2 od Shinsen-Subs. Chłopaki zawsze dobrze subowali, więc i tym razem im zaufam ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten pierwszy ep FMA, zapowiada się lepiej niż poprzednia seria. No i odrazu w HD :)
Wyszedł też dzisiaj raw Dragon Ball KAI(niestety nie mam pojęcia kto go będzie subował wiec nie wiem kiedy bedzie tłumaczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:38, Grzech napisał:

Ale z nas "piraty" xD

A już tam "piraty" żadna z tych seri o których teraz rozmawiamy nie ma licencji w naszej części świata. Poza tym mam niektóre serie orginalne np. Ghost in the shell czy pierwszy sezon Clannadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najsmutniejsze jest tu to że w wielu wypadkach oryginału w ogóle nie można kupić nawet jeśli chce się go sprowadzić z zagranicy (bo to że w krajowej ofercie właściwie nie warto nawet szukać to norma):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:49, Karharot napisał:

Najsmutniejsze jest tu to że w wielu wypadkach oryginału w ogóle nie można kupić nawet
jeśli chce się go sprowadzić z zagranicy (bo to że w krajowej ofercie właściwie nie warto
nawet szukać to norma):(


Albo jest przerażająco drogi.
Na zakup Haruhi muszę przeznaczyć 200 pln, a to przecież 13 odcinków
A FMA2 jak narazie czadowo :)

Ps. Pierwsze wrażenie z nowego DB, brak nowej kreski ????!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione anime to bleach, Soul Eater, Toradora! i Asu no yoichi. Czemu akurat taki zestaw? Ponieważ są dosyć niekonwencjonalne, nawet na standardy Anime. No i uwielbiam japońską kulturę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pewna postać z OP i także nawet sceneria.
<MEGA SONIC SUPER POTĘŻNE, UKRYTE W OP>Spojlery z mangi FMA

Spoiler

Jestem niemalże pewien, że to Hohenheim w młodości i w dodatku sceneria to z Xerxes, kiedy to "spotkał" Homunculusa. Chapter 74 jak coś.


Nie wiem po kiego już tę postać pokazują(
Spoiler

symboliczne ukazanie tego co zapoczątkował Hohenheim?

), ale można nawet pomyśleć, że ten OP będzie aktualny nawet za 2 lata(no tak jakby xD).

20090405204819

20090405205318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:01, Yowie_Northon napisał:

Moje ulubione anime to bleach, Soul Eater, Toradora! i Asu no yoichi. Czemu akurat taki
zestaw? Ponieważ są dosyć niekonwencjonalne, nawet na standardy Anime. No i uwielbiam



OOo! Toradora się chwali reszta z resztą też, choć SE można by pominąć :)

Dnia 05.04.2009 o 21:01, Yowie_Northon napisał:

japońską kulturę. ;]

A któz na tym forum jej nie lubi :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2009 o 20:59, Ichibanboshi-kun napisał:


Albo jest przerażająco drogi.
Na zakup Haruhi muszę przeznaczyć 200 pln, a to przecież 13 odcinków

Cel uświęca środki ;p

Dnia 05.04.2009 o 20:59, Ichibanboshi-kun napisał:

Ps. Pierwsze wrażenie z nowego DB, brak nowej kreski ????!!!

Ja czekam na tłumaczenie i jakąś porządną wersję. Wolę nie oglądać niskojakościowego RAWa. A kreska faktycznie niezmieniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:59, Ichibanboshi-kun napisał:

Albo jest przerażająco drogi.
Na zakup Haruhi muszę przeznaczyć 200 pln, a to przecież 13 odcinków
A FMA2 jak narazie czadowo :)

Dlatego ja jeśli już kupuje orginalne to na aukcjach(najczęściej e-bay). Z polskich wydań sklepowych to mam tylko Ghost in the shell. Bo Ergo proxy i Samurai Champloo kupiłem po ok. 80-90 zł na allegro. A tak to płace w okolicach 100-150(zależy od anime) i mam japoński orginał(Clannad, czy pierwsza seria FMP).

Dnia 05.04.2009 o 20:59, Ichibanboshi-kun napisał:

Ps. Pierwsze wrażenie z nowego DB, brak nowej kreski ????!!!

Też mi się wydaje że tylko go lepiej pokolorowali.

Grzech
Rozumiem ale znając to forum lepiej wszystko naprostować bo inaczej nie będziemy mieli spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:04, Ichibanboshi-kun napisał:

> Moje ulubione anime to bleach, Soul Eater, Toradora! i Asu no yoichi. Czemu akurat
taki
> zestaw? Ponieważ są dosyć niekonwencjonalne, nawet na standardy Anime. No i uwielbiam



OOo! Toradora się chwali reszta z resztą też, choć SE można by pominąć :)
> japońską kulturę. ;]
A któz na tym forum jej nie lubi :)?


W Toradora czuć rękę twórców Zero no Tsukaima. Choćby z główną bohaterką Luise - Taiga (Ten sam głos, charakter, wygląd, tylko inny kolor włosów).

A SE? Bardziej chodziło mi o mangę, chociaż nie wiem z jakiej przyczyny przestali jej wypuszczać. A szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:28, Yowie_Northon napisał:

A SE? Bardziej chodziło mi o mangę, chociaż nie wiem z jakiej przyczyny przestali jej
wypuszczać. A szkoda...

Przecież chaptery SE wychodzą normalnie co miesiąc w okolicach 10. 10 marca wyszedł chapter 59 i za kilka dni powinien być 60, no i nigdzie nie widziałem info o porzuceniu SE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:34, Tomoya-kun napisał:

> A SE? Bardziej chodziło mi o mangę, chociaż nie wiem z jakiej przyczyny przestali
jej
> wypuszczać. A szkoda...
Przecież chaptery SE wychodzą normalnie co miesiąc w okolicach 10. 10 marca wyszedł chapter
59 i za kilka dni powinien być 60, no i nigdzie nie widziałem info o porzuceniu SE



Hmm... Ja czytałem mangę na exile.com i tam manga zatrzymała się na 57 odcinku. Może dlatego mi się coś pomyliło. Poza tym anime znacznie odbiegło od historii przedstawionej w mandze, dlatego sądziłem że manga została porzucona, a anime dokończone byle jak i byle szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 21:49, Yowie_Northon napisał:

Hmm... Ja czytałem mangę na exile.com i tam manga zatrzymała się na 57 odcinku. Może
dlatego mi się coś pomyliło. Poza tym anime znacznie odbiegło od historii przedstawionej
w mandze, dlatego sądziłem że manga została porzucona, a anime dokończone byle jak i
byle szybciej.

Ja anime olałem po ok.20 ep. ale mange nadal czytam, zobacz na onemanga tam powinno być na bierząco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się