Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2006 o 20:39, Latniak napisał:

Wczoraj wieczorkiem oglądałem sobie TV Special nr 4 ;) Straw Haci w średniowiecznej japonii
:D Normalnie genialne, to trzeba objerzeć. Jak również wszystkie omake, one też powalają na
kolana ;)

Dzięki że mi przypomniałeś że jest również TV Series :-]. Przy okazji naszło mnie takie przemyślenie. Wiesz kto jest najpotężniejszym władcą w całym świecie One Piece ?? Nie nie są to ani Starcy, ani Czterej Imperatorowie/Królowie. Najpotężniejszymi władcami w świecie One Piece jest... Nefertari Vivi i jej ojciec Cobra. No bo pokaż mi drugie państwo, które ma po swojej stronie taką potęgę, jaką są Mugiwara Kaizokudan (jeśli źle zapisałem Gomenasai). World Goverment i Schchibukai się nie liczą, prędzej czy później Luffy i jego załoga ich wdepczą w ziemie. Na samą myśl co spotkałoby kogokolwiek próbującego zaszkodzić Vivi ciarki mnie przechodzą. NIKT rozsądny nie chce mieć Mugiwarsów za wrogów, więc Alabaste lepiej omijać szerokim łukiem z planami podboju lub szkodzenia na większą skale :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 19:35, Hubi Koshi napisał:

/.../

Ciekawa strona, trzeba się zarejestrować.
Hubi, oglądasz Anime w telewizji na jakiś kanałach prócz Hypera ? Lecą gdzieś ? I mam na myśli po polsku, bo w innych językach to masa tego jest i oczywiście nia mam tu na myśli POkemonów itp.
Swoją drogą - jutro będę miał Hellsinga, na razie pierwszy tom, mam nadzieję że się nie zawiodę bo mam niezły napał po tym co mi tu napisaliście... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 00:14, Vaxinar napisał:

Hubi, oglądasz Anime w telewizji na jakiś kanałach prócz Hypera ? Lecą gdzieś ? I mam na myśli
po polsku, bo w innych językach to masa tego jest i oczywiście nia mam tu na myśli POkemonów
itp.

Mhm czasem coś się poszpera na Hyperze, ale głównie z Internetu korzystam. YouTube.com jakieś torrenciki, te sprawy. Cały myk polega na tym że angielski nie jest dla mnie żadnym ograniczeniem(z szczerą radosną zgrozą zauważam że i z Japońskiego zaczynam powolutku coś rozumieć), więc nie muszę się męczyć z Polskim Dubbingiem, napisy jeszcze jeszcze, ale te się chyba tylko na Hyperze zdarzają. Ech tęsknie za czasami kiedy kiedy RTL7/TVN7 puszczało Slayersów, Dragon Balla, Yaibe, Magic Knight Rayearth i co tam oni jeszcze puszczali.

Dnia 06.11.2006 o 00:14, Vaxinar napisał:

Swoją drogą - jutro będę miał Hellsinga, na razie pierwszy tom, mam nadzieję że się nie zawiodę
bo mam niezły napał po tym co mi tu napisaliście... :-)

Hehe nie zawiedziesz się, musisz tylko nieco stępić poczucie obrazy religijnej bo w tej mandze rzucają aluzjami jak nożownik nożami. Ogólnie manga należy do gatunku GORE, krew leje się ile wlezie, poza tym sporo Czarnego i miejscami dość niesmacznego humoru, ale wszystko z dystansem i można by powiedzieć olewactwem, ogólnie Hellsing jest wręcz przepełniony autoironią brakiem poważnego podejścia do wojen religijnych, wampirów, straszydeł itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 00:29, Hubi Koshi napisał:

Mhm czasem coś się poszpera na Hyperze, ale głównie z Internetu korzystam. YouTube.com jakieś
torrenciki, te sprawy. Cały myk polega na tym że angielski nie jest dla mnie żadnym ograniczeniem(z
szczerą radosną zgrozą zauważam że i z Japońskiego zaczynam powolutku coś rozumieć), więc nie
muszę się męczyć z Polskim Dubbingiem, napisy jeszcze jeszcze, ale te się chyba tylko na Hyperze
zdarzają.

Niby wszystko fajnie, ale chyba nie pocieszasz się samym oglądaniem AMV i trailerów na Youtube''ie ?

Dnia 06.11.2006 o 00:29, Hubi Koshi napisał:

Ech tęsknie za czasami kiedy kiedy RTL7/TVN7 puszczało Slayersów, Dragon Balla, Yaibe,
Magic Knight Rayearth i co tam oni jeszcze puszczali.

Taaa jeszcze było Yu Gi Oh, o tej grze karcianej, wiele krytyki, ale dla mnie nawet spoko. Nienawidziłem za to Yayba legendarny samuraj i Rycerzy zodiaku.

Dnia 06.11.2006 o 00:29, Hubi Koshi napisał:

Hehe nie zawiedziesz się, musisz tylko nieco stępić poczucie obrazy religijnej bo w tej mandze
rzucają aluzjami jak nożownik nożami. Ogólnie manga należy do gatunku GORE, krew leje się ile
wlezie, poza tym sporo Czarnego i miejscami dość niesmacznego humoru, ale wszystko z dystansem
i można by powiedzieć olewactwem, ogólnie Hellsing jest wręcz przepełniony autoironią brakiem
poważnego podejścia do wojen religijnych, wampirów, straszydeł itp.

Będą jechać na chrześcijaństwo ? Ale przecież walczą dla Boga niby, prawda ? Trochę to dziwne, mógłbyś rozwinać myśl ? Obrazić się na nic nie obraże, ale troche mnie tu zdziwiłeś. Chyba, że polega to na tym, że Hellsing wyznaje zasadę "Bóg TAK, Kościół NIE", ostatnio dość popularną.
Co do tego czarnego, niesmacznego humoru, to na czym polega ? Przesączony erotyzmem (heh, marzenie ścietej głowy :P) czy może coś w stylu:
- Ej, nie śmiejcie się z Żydów. Mój dziadek zginął w Oświęcimiu.... spadł z więzyczki.
Albo:
Ile Żydów mieści się w czymś tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 00:42, Vaxinar napisał:

Niby wszystko fajnie, ale chyba nie pocieszasz się samym oglądaniem AMV i trailerów na Youtube''ie
?

O_o Eeeee ale na YouTube są również odcinki anime. Ja na samym YouTube obejrzałem sobie całego Rahxephona (jakieś 26 czy coś koło tego odcinków) oraz One Piece (jakieś 280 pare odcinków)

Dnia 06.11.2006 o 00:42, Vaxinar napisał:

Nienawidziłem za to Yayba legendarny samuraj i Rycerzy zodiaku.

Heh ja Yaibe lubiłem, w sumie nadal mam sentyment po Dragon Ballu. Co do Saint Seiya (tak się prawidłowo nazywają Rycerze Zodiaku) to to anime zostało niesamowicie brutalnie potraktowane przez Polską cenzurę, wycieli wszelkie krwawe i okrutne scenki, które były esencją tego anime, starającego się pokazać jakim KonoJarostwem jest Wojna.

Dnia 06.11.2006 o 00:42, Vaxinar napisał:

Będą jechać na chrześcijaństwo ?

Sam nie wiem jak to dokładnie rozpisać. Otóż manga jest stworzona przez Japończyka który ma sporo dystansu do naszej religi. Więc np. pewne niesnaski między Watykańskimi Katolikami, a Brytyjskimi Protestantami przemienia w coś dużo większego kalibru. Ogólnie jest w Hellsingu bardzo mało powagi i wiele dystansu do religii. Mocno przesadzone wizerunki i działania... kurde nie chce za wiele zdradzać co by ci zabawy nie zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 00:50, Hubi Koshi napisał:

> Nienawidziłem za to Yayba legendarny samuraj i Rycerzy zodiaku.
Heh ja Yaibe lubiłem, w sumie nadal mam sentyment po Dragon Ballu.

Ja właściwie z tych anime z RTL 7 i TVN7 to cenie tylko DB i Slayersów, Yu Gi Oh już trochę mniej.

Dnia 06.11.2006 o 00:50, Hubi Koshi napisał:

Kurde nie chce za wiele zdradzać co by ci zabawy nie zepsuć.

OK, jutro dostane to się sam przekonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 01:04, Vaxinar napisał:

Ja właściwie z tych anime z RTL 7 i TVN7 to cenie tylko DB i Slayersów, Yu Gi Oh już trochę
mniej.

No Slayersi to praktycznie kultowe anime, szkoda tylko że nie ściągnęli do nas Kinówek i OVAek(a może OAVek nigdy nie pamiętałem jak to było) miałem okazje obejrzeć sobie trochę z tych powyższych i naprawdę uśmiałem się nieziemsko. Co do Yu-Gi-Oh to pewnie zachowałem się troche nie fair ale jak tylko zobaczyłem o czym to jest, od razu się zniechęciłem "Kolejne Pokemonowato-Karciankowo-zbieraczowe anime"

Dnia 06.11.2006 o 01:04, Vaxinar napisał:

OK, jutro dostane to się sam przekonam.

Niom dokładnie, ogólnie czytając tą mangę trzeba być, albo ateistą, albo mieć sporo dystansu do swojej własnej religii.
Nom, ale ja idę spać bo będę przysypiał jutro na zajęciach. Miłej nocki tedy życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 00:50, Hubi Koshi napisał:

to anime zostało niesamowicie brutalnie potraktowane przez Polską cenzurę

Brutalnie to je potraktowała francuska cenzura, w Polsce tylko przetłumaczyli z francuskiego ;p

BTW można prosić o tytuł jakiegoś anime/mangi podobnego do OP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 01:09, Hubi Koshi napisał:

No Slayersi to praktycznie kultowe anime, szkoda tylko że nie ściągnęli do nas Kinówek

Kinówki tylko DB widziałem, większość.

Dnia 06.11.2006 o 01:09, Hubi Koshi napisał:

Niom dokładnie, ogólnie czytając tą mangę trzeba być, albo ateistą, albo mieć sporo dystansu
do swojej własnej religii.

Oj, to będzie problem.
Więsz, może nie tyle własną wiarę, co lekturę tego potraktuje z dystansem. Potraktuję jak oglądanie filmu "Omen" (nie rozwijajamy tutaj dysputy na temat tego, że nie jest zgodny z prawdą, chodzi o to, że sam film dobry i tematyka), albo jak słuchanie kapeli metalowej, o mrocznych tematykach. :)
Słucham, czytam, oglądam, nie wyznaje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 01:09, Hubi Koshi napisał:

Niom dokładnie, ogólnie czytając tą mangę trzeba być, albo ateistą, albo mieć sporo dystansu
do swojej własnej religii.


hmmm... czemu?
moze ejst tam troche spaczony obraz chrzescijanstwa w postaci iscarioty, ale w koncu to fikcja, to tak jakbym musial byc ateista zeby czytac pottera czy władce

BTW z rzeczy takiej anime-podobnej polecam bardzo kreskówke Avatar, ma niesamowita fabule (w przeciwienstwie do niektorych anime), swietna kreske i fajny humor
na youtube sa wszystkie odcinki ktore wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 10:33, JaMES` napisał:

hmmm... czemu?
moze ejst tam troche spaczony obraz chrzescijanstwa w postaci iscarioty, ale w koncu to fikcja,
to tak jakbym musial byc ateista zeby czytac pottera czy władce

To tylko i wyłącznie moja opinia, po prostu czytając tą mange odniosłem wrażenie że niejeden katolik dostałby zawału na widok tego co tam jest ukazane :-] Oczywiście mogę przesadzać, ale to tylko i wyłącznie moje odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 22:48, Calvaron napisał:

Moja ulubiona manga i jakjedynie przypadła mi do gustu to Dragon Ball Z (tak tak Z była najciekawsza)

A co jeszcze oglądałeś/czytałeś. Skoro lubisz Dragon Balla to mógłbym ci z miejsca polecić takie anime jak Naruto oraz One Piece. Oba anime można sobie obejrzeć na www.youtube.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 15:55, Hubi Koshi napisał:

/.../

Wiesz co Hubi, szlag mnie trafi z Pocztą Polską... :[
POwinno być w piątek, a nie ma do dziś, choleder, mam nadzieję, że jutro dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 22:53, Hubi Koshi napisał:

/.../

A więc, Hellsing w końcu doszedł.
Jak na razie przeczytałem pół tomu, ponieważ nie chce zaraz tak odbierać sobie całej, ale wrażenie po prosu super. I parę informacji:
1. Nie rozumiem dalej, dlaczego manga może urazić moje przekonania religijne, bo jak na razie to jest super. Wszystko jest OK.
2. Zauważyłem drobne zabarwnie erotyczne. Np z tą zakonnicą pod koniec mangi, która jest parę razy narysowana w stylu "upskirt". Czy manga w dalszych tomach ma jeszcze jakieś takie zabarwienia ?
3. Kreska. W niektórych momentach mi się niezbyt podoba. W niektórych momentach walki, kiedy Alucard rozwala te wampiry nie widac w ogóle co on im robi. Szczególnie walka z początku tomu, kiedy to przenosimy się w przeszłość i Alucard broni Integrę przed jej wujem.
Ogólnie wrażenie, bardzo pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece dużo osób to chwali a tego niewidziałem chcę to zobaczyć a podał byś mi link do pierwszego odcinka na www.youtube.com pleas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 20:05, smigolx napisał:

One Piece dużo osób to chwali a tego niewidziałem chcę to zobaczyć a podał byś mi link do pierwszego
odcinka na www.youtube.com pleas

dobra już mam ten link niechciało mi się czekać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się ten one pise niepodoba przypomina mi troche drago ball (wiekszość pierwszej seri) a akurat zwykły dragon ball mi się teraz niepodoba zato dragon ball z jest super jak dlamnie one pise jest stratą czasu obejże so jakieś odcinki naruto które kiedyś widziałem na youtube.pl stronka super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się