Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2009 o 17:15, Pablo_Querte napisał:

Czemu od razu dupkiem, co z tego, że mimo dziewczyny

Spoiler

"wsadził innej"

:D (Jestem
przy 5 epku nie spolerować bardziej :C)

Pozwolisz że podsumuje to jednym obrazkiem

btw. ostatnio zauważyłem że albo znajomość Umineko źle na mnie działa i rozumiem całą historie albo ludzie robią się coraz głupsi, bo już na wielu forach widze jak kłucą się o jakiś problem związany z tym tytułem skreślając tą serie i kompletnie nie rozumiejąc o co w niej chodzi.

20090907171946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak skończysz podstawową serię SD i poznasz potęgę Nice Boat''a, to koniecznie zabierz się za OVA walentynkowe, i jak chcesz to za mahou sentai, ale to pierwsze jest po prostu genialne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 17:21, Tomoya-kun napisał:

Pozwolisz że podsumuje to jednym obrazkiem

Tak w ogóle to o co chodzi z tym "nice boat" D: ?

Dnia 07.09.2009 o 17:21, Tomoya-kun napisał:

btw. ostatnio zauważyłem że albo znajomość Umineko źle na mnie działa i rozumiem całą
historie albo ludzie robią się coraz głupsi, bo już na wielu forach widze jak kłucą się
o jakiś problem związany z tym tytułem skreślając tą serie i kompletnie nie rozumiejąc
o co w niej chodzi.

Co prawda serial może się teraz wydawać dziwny ale najwyraźniej niektórzy nie rozumieją tego, że to zabieg celowy. Dopiero później zostanie wszystko wyjaśnione i będzie można sobie powiedzieć "Aaaaaaaaaa to chyba, że tak". (No chyba, że się mylę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 17:26, Pablo_Querte napisał:

Tak w ogóle to o co chodzi z tym "nice boat" D: ?

Niech Cirno ci wytłumaczy ta fraza to jego pasja.

Dnia 07.09.2009 o 17:26, Pablo_Querte napisał:

Co prawda serial może się teraz wydawać dziwny ale najwyraźniej niektórzy nie rozumieją
tego, że to zabieg celowy. Dopiero później zostanie wszystko wyjaśnione i będzie można
sobie powiedzieć "Aaaaaaaaaa to chyba, że tak". (No chyba, że się mylę)

Nie nie mylisz się, im dalej tym więcej rzeczy zaczyna mieć sens choć dodają też nowe wydarzenia które potrafią postawić histoire na głowe (końcówki epizodów IV i V). Ale nawet w anime dużo rzeczy można się skapować na zasadzie domysłów (tak miałem też z Higurashi) tylko pewnie nikomu nie chce sie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 17:12, Hubi_Koshi napisał:

> No właśnie, dlatego najlepiej nie dość że oglądać parę anime na raz, to jeszcze
robić
> sobie przerwy między nimi, żeby się a) nie znudziło b) nie przeleciało za szybko
;D
Ha! Łatwo powiedzieć, jak seria jest dobra to się samego trzeba łomem od niej odrywać
XD

Nauczyłem się samokontroli, gdyby nie to już skończyłbym StrikerS

Dnia 07.09.2009 o 17:12, Hubi_Koshi napisał:

> Rydzyk zasiał ziarno, i teraz zbiera plony ;DDD
Szkoda że nie miny przeciwpiechotne :-/

A dlaczego przeciwpiechotne, najlepiej takie duże ruskie przeciwpancerne :>

Dnia 07.09.2009 o 17:12, Hubi_Koshi napisał:

> Same here, ja ledwo co do seicento wchodzę, i uderzam głową w sufit ;D
Ludzie dużego formatu, jak my powinni przeklinać Gierka, a nie chwalić, on chyba chował
jakąś urazę do wysokich ludzików :-P

No bo komuchy są małe, o! :D
Widziałeś kiedyś wysokiego komucha ?

Dnia 07.09.2009 o 17:12, Hubi_Koshi napisał:

> School Days ?:D
Nie oglądałem i oglądać zamiaru nie mam... chociaż czytałem o tym i wynika z tego że
w grze ten cały Makoto był nieco dupkiem, ale nie aż takim okropnym.

W Anime on jest nieco więcej niż dupkiem, jest takie słowo które zaczyna się na S a kończy na syn a w środku jest jeszcze prostytutka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 17:30, Luk_Der_Ritter napisał:


> Niech żyje klasa robotnicza z ursusa, gdzie produkcyja wyrabia 200% normy!

Heh, mój ojciec przepracował 40 lat w ursusie :D

Dostał medal wzorowego obywatela ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 17:21, Pablo_Querte napisał:

Taki Ci powinien wystarczyć http://www.matt-d.com/ghetto/spoiler.jpeg

Phi, tam skąd pochodzę to takie rzeczy montuje się na wózkach dla dzieci nie na samochodach, jak się ktoś z czymś takim pojawi to go śmiechem na miejscu zabijają :-P Większe Spoilery Poproszę XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 17:32, Cirno napisał:

Nauczyłem się samokontroli, gdyby nie to już skończyłbym StrikerS

A tak w ogóle to gdzie teraz jesteś ?? Pojawiła się już Vivio-chan czy jeszcze nie ??

Dnia 07.09.2009 o 17:32, Cirno napisał:

A dlaczego przeciwpiechotne, najlepiej takie duże ruskie przeciwpancerne :>

Aż tak gruby i ciężki od spitej z biednych Moherowych Beretek krwi i pieniędzy to chyba Rydzyk nie jest, więc miałby problem z odpaleniem zapalnika miny przeciwpancernej.

Dnia 07.09.2009 o 17:32, Cirno napisał:

No bo komuchy są małe, o! :D
Widziałeś kiedyś wysokiego komucha ?

A wiesz że możesz mieć rację... czyżby wszystkie komuchy miały syndron Napoleona, że mały wzrost rekompensują sobie... innymi rzeczami...

Dnia 07.09.2009 o 17:32, Cirno napisał:

W Anime on jest nieco więcej niż dupkiem, jest takie słowo które zaczyna się na S a kończy
na syn a w środku jest jeszcze prostytutka ;D

Tak tak chodziło mi to słowo po głowie, ale postanowiłem się pohamować ^^; A swoją drogą o co dokładnie chodzi z tym "nice boat" bo ciągle tym rzucacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 17:54, Hubi_Koshi napisał:

> Nauczyłem się samokontroli, gdyby nie to już skończyłbym StrikerS
A tak w ogóle to gdzie teraz jesteś ?? Pojawiła się już Vivio-chan czy jeszcze nie ??

Teraz zaczynam 10 odcinek, i jak na razie vivio nie ma :<

Dnia 07.09.2009 o 17:54, Hubi_Koshi napisał:

> A dlaczego przeciwpiechotne, najlepiej takie duże ruskie przeciwpancerne :>
Aż tak gruby i ciężki od spitej z biednych Moherowych Beretek krwi i pieniędzy to chyba
Rydzyk nie jest, więc miałby problem z odpaleniem zapalnika miny przeciwpancernej.

Ale ma mercedesa, bo co, na krowie miałby jeździć ? :D

Dnia 07.09.2009 o 17:54, Hubi_Koshi napisał:

> No bo komuchy są małe, o! :D
> Widziałeś kiedyś wysokiego komucha ?
A wiesz że możesz mieć rację... czyżby wszystkie komuchy miały syndron Napoleona, że
mały wzrost rekompensują sobie... innymi rzeczami...

To samo z drugą stroną barykady, popatrz na ,,elytę" polityczną PiSu :D

Dnia 07.09.2009 o 17:54, Hubi_Koshi napisał:

> W Anime on jest nieco więcej niż dupkiem, jest takie słowo które zaczyna się na
S a kończy
> na syn a w środku jest jeszcze prostytutka ;D
Tak tak chodziło mi to słowo po głowie, ale postanowiłem się pohamować ^^; A swoją drogą
o co dokładnie chodzi z tym "nice boat" bo ciągle tym rzucacie.

No więc to mnie jwięcej chodzi o to, że kotonoha w ostatniej scenie, jest na łódce i trzyma jego

Spoiler

obciętą głowę w ręku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 18:05, Cirno napisał:

Teraz zaczynam 10 odcinek, i jak na razie vivio nie ma :<

Mhm Jak Nanoha i Fate wypuszczą swoje dzieciaki na randki to Vivio-chan powinna się niedługo pokazać ^^

Dnia 07.09.2009 o 18:05, Cirno napisał:

Ale ma mercedesa, bo co, na krowie miałby jeździć ? :D

Nie, powinien wszędzie na klęczkach zasuwać skoro taki bogobojny i świętobliwy XD

Dnia 07.09.2009 o 18:05, Cirno napisał:

To samo z drugą stroną barykady, popatrz na ,,elytę" polityczną PiSu :D

Aż się chce zacytować mojego pradziadka "Bo po rewolucji to rządzi Złodziej z K... Prostytutką".

Dnia 07.09.2009 o 18:05, Cirno napisał:

No więc to mnie jwięcej chodzi o to, że kotonoha w ostatniej scenie, jest na łódce i
trzyma jego

Spoiler

obciętą głowę w ręku :P


Och nie musisz tego oznaczać spoilerami, wiem o tym :-) Nawet widziałem jeden Remake z Clannad tylko tam głównymi bohaterami byli chyba Kyou... albo Tomoyo i Tomoya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 18:11, Hubi_Koshi napisał:

> Teraz zaczynam 10 odcinek, i jak na razie vivio nie ma :<
Mhm Jak Nanoha i Fate wypuszczą swoje dzieciaki na randki to Vivio-chan powinna się niedługo
pokazać ^^

Baj De Łej, tak rozmawiamy o Nanosze (tak to się odmienia ? :3) a co sądzisz o OPach z niej, IMO OPki z 1 i 2 serii to genialne mistrzostwo, ale w StrikerS OP już jest o wiele gorszy.

Dnia 07.09.2009 o 18:11, Hubi_Koshi napisał:

> Ale ma mercedesa, bo co, na krowie miałby jeździć ? :D
Nie, powinien wszędzie na klęczkach zasuwać skoro taki bogobojny i świętobliwy XD

Najlepiej do częstochowy, tam i z powrotem :D

Dnia 07.09.2009 o 18:11, Hubi_Koshi napisał:

> To samo z drugą stroną barykady, popatrz na ,,elytę" polityczną PiSu :D
Aż się chce zacytować mojego pradziadka "Bo po rewolucji to rządzi Złodziej z K... Prostytutką".

Na ten temat można by się długo rozpisywać ale jak już wspomniałeś, nie prowokujmy tematowych kłótni, i nie zmieniajmy go w kolejnego Boga Ateizm czy Polską statystykę :p

Dnia 07.09.2009 o 18:11, Hubi_Koshi napisał:

> No więc to mnie jwięcej chodzi o to, że kotonoha w ostatniej scenie, jest na łódce
i
> trzyma jego

Spoiler

obciętą głowę w ręku :P


Och nie musisz tego oznaczać spoilerami, wiem o tym :-) Nawet widziałem jeden Remake
z Clannad tylko tam głównymi bohaterami byli chyba Kyou... albo Tomoyo i Tomoya.

Jak znajdziesz to możesz dać, dołączy do mojej kolekcji weird shitów na YT :P
A spoiler dałem żeby pablo nie jęczał że zakończenie zdradziłem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 18:20, Cirno napisał:

Baj De Łej, tak rozmawiamy o Nanosze (tak to się odmienia ? :3) a co sądzisz o OPach
z niej, IMO OPki z 1 i 2 serii to genialne mistrzostwo, ale w StrikerS OP już jest o
wiele gorszy.

Chyba tak, ale jak ognia unikam konieczności użycia tej formy ^^; Co do openingów (i dorzucę jeszcze endingi) To mi się bardzo podobał ten z pierwszej serii tak mniej więcej 9/10 za to ending... mam mieszane uczucia... dam mu jakieś 4/10. Opening A''s jest całkiem przyjemny aczkolwiek... troszeczkę nie w moim guście, jakieś 7/10, przy czym sceny walki w drugiej połowie podskakują do 9/10, ending A''s dostaje ode mnie 10/10 nie tylko za słodycz, ale również za to że był jednym wielkim miodzikiem dla fanów NanohaXFate ^^
Co do StrikerS, powiem że lubię oba openingi, szczególnie pod koniec, jak nie kochać Nanohy który podnosi Raging Heart niczym shotguna apo strzale XD Z drugiej strony bardziej lubie drugi opening (Massive Wonders, pewnie jeszcze do niego nie doszedłeś) jest w nim kilka naprawdę fajnych scen (np krótka scena wymachującej Zamberem Fate, gdybym miał oceniać to pierwszy dostałby 7/10, a drugi 8/10. Oba ending dostają ode mnie 9/10. Mają inny klimat, pierwszy nieco melancholijny, odrobinkę smutny, a drugi jest bardziej dynamiczny, taki nieco... rozmarzony i wypełniony wspomnieniami, ale oba mi się podobają ^^

Dnia 07.09.2009 o 18:20, Cirno napisał:

Najlepiej do częstochowy, tam i z powrotem :D

Bez przerw na plecenie głupot do starych babek XD

Dnia 07.09.2009 o 18:20, Cirno napisał:

Na ten temat można by się długo rozpisywać ale jak już wspomniałeś, nie prowokujmy tematowych
kłótni, i nie zmieniajmy go w kolejnego Boga Ateizm czy Polską statystykę :p

Gińcie poważne tematy :-P Naprawdę jak teraz patrzę co się tam dzieje to mi się całkiem z Mangi odechciewa wychodzić.

Dnia 07.09.2009 o 18:20, Cirno napisał:

Jak znajdziesz to możesz dać, dołączy do mojej kolekcji weird shitów na YT :P

To nie na youtube, tylko demotywatorek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd ten hate wokół SD.Mi anime jak najbardziej się spodobało. Pamiętam, że zacząłem oglądać SD gdy leciało w TV w Japan. Nie wiedziałem wtedy, że jest to na podstawie strasznie brutalnego eroge. Jako, że zawsze lubiłem szkolne romansidła przygody Makoto i Kotonohy szybko przypadły mi do gustu, na kolejne odcinki czekałem prawdziwie zniecierpliwiony. Prawda, gdy Makoto zaczął się bawić ze WSZYSTKIMI koleżankami zrobiło się nieco dziwnie, ale nie widziałem w tym nic co zmusiłoby mnie do rzucenia serii. Pomyślałem sobie tylko: "Nareszcie trafił się porządny player w anime szkolnym ;)". Końcówka troszkę nużyła I BAM, przyszedł wstrząsający koniec, nie pasował on totalnie do reszty anime, ale nie jest on dla powodem dla którego trzeba skreślać całą serię...

School Days to jedno z tych anime które znów udowodniło mi, że NIE WARTO czytać recenzji anime w internecie. Trzeba samemu sprawdzić nawet najgorzej oceniane serie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 22:10, KrisK91 napisał:

Nie rozumiem skąd ten hate wokół SD.Mi anime jak najbardziej się spodobało. Pamiętam,
że zacząłem oglądać SD gdy leciało w TV w Japan. Nie wiedziałem wtedy, że jest to na
podstawie strasznie brutalnego eroge.

Eee tam brutalne eroge... VN jak każda inna tylko 10 razy gorsza. Ale w żadnym wypadku nie strasznie brutalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 22:10, KrisK91 napisał:

Nie rozumiem skąd ten hate wokół SD.Mi anime jak najbardziej się spodobało. Pamiętam,
że zacząłem oglądać SD gdy leciało w TV w Japan. Nie wiedziałem wtedy, że jest to na
podstawie strasznie brutalnego eroge.

To że tam komuś rozbiją głowe czy zadźgają go nożem nie czyni tej VN brutalnej. To już w Wind było wiecej krwi nie wspominając o Saya no Uta. Ten tytuł jest głupi, słaby i nudny ale nie brutalny.

Dnia 07.09.2009 o 22:10, KrisK91 napisał:

Jako, że zawsze lubiłem szkolne romansidła przygody Makoto i Kotonohy szybko przypadły mi do gustu, na
kolejne odcinki czekałem prawdziwie zniecierpliwiony.

To przeciwnie do większości która to oglądała, ja po 3 odcinku ziewałem z nudów więc dalej szło przeskakiwanie całego odcinka. A jeśli jeszcze miał bym czekać jeszcze tyzień na nowy ep to już wogle bym tego nie ruszał.

Dnia 07.09.2009 o 22:10, KrisK91 napisał:

Prawda, gdy Makoto zaczął się bawić ze WSZYSTKIMI koleżankami zrobiło
się nieco dziwnie, ale nie widziałem w tym nic co zmusiłoby mnie do rzucenia serii. Pomyślałem
sobie tylko: "Nareszcie trafił się porządny player w anime szkolnym ;)".

Takich "playrów" mam dosyć oglądania na ulicach jak idzie sobie taki i chwali się piskliwym głosem do komy jaki to on jest męski i zalicza kolejne "dupy". Ja bym raczej kogoś takiego nazwał sk.....dupkiem(musze zastąpić bo nie można przekilnać na forum). I w anime wole oglądać bardziej(lub mniej) normalnych ludzi zamiast takich "playerów"

Dnia 07.09.2009 o 22:10, KrisK91 napisał:

Końcówka troszkę nużyła I BAM, przyszedł wstrząsający koniec, nie pasował on totalnie do reszty anime,
ale nie jest on dla powodem dla którego trzeba skreślać całą serię...

A co tu wogle do siebie pasowało? Wiele osób (cirno) twierdzi że lubi ten tyutł tylko przez te końcówke.

Dnia 07.09.2009 o 22:10, KrisK91 napisał:

School Days to jedno z tych anime które znów udowodniło mi, że NIE WARTO czytać recenzji
anime w internecie. Trzeba samemu sprawdzić nawet najgorzej oceniane serie.

Widzisz to jest akórat przeciwnie bo ten tytul to jeden z niewielu z których ocenami się zgadzam na wielu serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę, żeby zobaczyć czy któraś z moich serii ujrzała światło dzienne, a tutaj na pierwszym miejscu, w dziale ANIME wyskoczyło mi: Barbie Et Les Trois Mousquetaires o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się