Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2007 o 16:23, ufo344 napisał:

ak naprawdę to dopiero teraz ocieram Bzy po dragon ball,dlatego bo kupiBem se naruto 1 tom,naruto
jest czaderski.

Właśnie, każdy tak mówi "Naruto, następca Dragon Balla", tylko jak dla mnie Naruto jest jakąś kaszanką, ni to fajnie, ni to wciągające. Wolę Dragon Balla :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 16:28, PAPISHON napisał:

> ak naprawdę to dopiero teraz ocieram Bzy po dragon ball,dlatego bo kupiBem se naruto 1
tom,naruto
> jest czaderski.
Właśnie, każdy tak mówi "Naruto, następca Dragon Balla", tylko jak dla mnie Naruto jest jakąś
kaszanką, ni to fajnie, ni to wciągające. Wolę Dragon Balla :P

no niech twórca dragon ball zleci af jakiejś firmie,albo nike jego syn zrobi serie af :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 15:55, PAPISHON napisał:

No wlaśnie mi chodzi bardziej o Slayersów. Kurcze (pieczone?) każdego kogo pytam o Slayersa,
każdy odpowiada, "świetne !". To ja pytam czy by sobie oglądnąl, a on odpowiada "jasne !".


Ja niedawno obejrzałem dwie serie i wszystkie filmy ponownie i prawdę mówiąc, to kiedyś to było fajniejsze ;)
Tak to jest, że gdybyś teraz obejrzał te anime, które kiedyś Ci się baaardzo podobały, to byś się często gęsto nieźle zawiódł. Mógłbyś to ukrywać i mówić, że tak nie jest, ale tak naprawdę to czuć pewien zawód...

A co do Naruto... Oglądałeś oryginalną wersję (po japońsku 132 odcinki - nie fillery i teraz nowe odcinki) czy tylko tą kaszanę na Jetixie ? Jeżeli tylko tą kaszanę to Ci się nie dziwię, że się nie podoba....

Niestety, ten dubbing jest tak skaszaniony, że szkoda gadać + cenzura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 17:06, Latniak napisał:


Niestety, ten dubbing jest tak skaszaniony, że szkoda gadać + cenzura.

No właśnie....

Co do Slayers, oglądałem dzisiaj dwa (!) odcinki i bardzo, bardzo mi się podobały, chętne, co ja mówie bardzo chętnie bym jeszcze raz to oglądnał, za to Dragon Ball trochę bałbym się odświeżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 14:40, PAPISHON napisał:

PS. Co do tyhc praw w 100% nie jestem pewny.


no własnie, o ile wiem, bo ta sprawa byla gdzies kiedys poruszana, to RTL7 mial jeszcze prawa do emisji, ale po ostatniej emisji tych anime na juz obecnym TVN7 licencja wygasła, bo miala okreslona liczbe potworek, wyswietlen czy jak oni to ujmują

ale tez nic nie moge powiedziec... zreszta jesli mieli by prawa do emisji to juz dawno by puscili, przeciez minelo juz pewnie z 6 lat od ostatniej emisji tych anime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 21:09, JaMES` napisał:

przeciez minelo juz pewnie z 6 lat od ostatniej emisji tych anime

Nie przesadzaj, co najwyżej 4 lata :P Mogliby wkońcu zrobić coś dla MNIE i podobnych DO MNIE i puścić to anime.
Zabrzmiało egoistycznie ? Tak ma brzmieć...teraz czuje się człowiekiem który jest okrutny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale wyddaje mi się,że jankesi ocenzurują ten odcinek w cąłości. Nami prawie cały czas nago ;) Ale nareszcie cos sie zaczyna dziać bo dwa ostatnie Chaptery były nawet spokojne (wyjątek stanowia Zombiaki), ale tego Hogckabacka inaczej sobie wyobrażałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 14:59, ufo344 napisał:

możecie mi opowiedzieć kto to Brolly z dragon ball

Ni jestem jakimś znawcą serii Dragon Ball, ale spróbuję Ci wyjaśnić.

Mleczny brat Goku (pl. Songa), dlatego bo urodził się tego samego dnia i razem leżeli w łóżeczku. Goku płakał co nie podobało się Brolly`emu, dlatego od zawsze nie nawidził go. Jako mało dziecko charakteryzwał się wielką siła, 10 000 jednsotek. Przeżył atak Freezera na Vegetę (planeta). Chyba wystarczy no nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 22:00, WIkitory napisał:

Najlepsze jest Naruto i tyle ;]


A widziałeś w ogóle na oczy Dragon Balla? To jest dopiero super manga, 100 razy lepsza od całej reszty. Dobry jest też Dr Slump, tego samego autora co DB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 00:28, balduran2 napisał:

> Najlepsze jest Naruto i tyle ;]

A widziałeś w ogóle na oczy Dragon Balla? To jest dopiero super manga, 100 razy lepsza od całej
reszty. Dobry jest też Dr Slump, tego samego autora co DB.

Masz rację DB (cała saga) jest o niebo lepsza od NARUTO. Moim zdaniem jest tylko jedno lepsze anime/manga od DB jest nią Slayers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 00:58, PAPISHON napisał:

Masz rację DB (cała saga) jest o niebo lepsza od NARUTO.

Na pewno nie o niebo ;p Z poczatku manga(anime tez, ale nie to co w Polsce puszczali ;)BD bije Naruto humorem, ale jak sie zaczyna to cale pierdzielenie o ssj z BD robi sie cos jakby polaczenia Mody na sukces z wrestlingiem xD

Dnia 24.02.2007 o 00:58, PAPISHON napisał:

Moim zdaniem jest tylko jedno lepsze anime/manga od DB jest nią Slayers.

Jest wiele anime i mang lepszych od DB np. OP, Hellsing, Gantz itd. itp. :p
Ps. Naszła mnie taka smieszna mysl, z "dziecmi" DB jest jak z "dziecmi" komunizmu, przy kazdej okazji krzycza: za komuny(DB) bylo lepiej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...czyli nie mogę wyrażać swojej opini bo jest zła ? Nierozumiem, uważam że DB jest bardzo dobre, Slayers też, a NARUTO mi się ie podoba, Hellsing też niezbyt. To jest moje zdanie i nikt nie może mnie zmusić do zminienia go :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 00:58, PAPISHON napisał:

Masz rację DB (cała saga) jest o niebo lepsza od NARUTO. Moim zdaniem jest tylko jedno lepsze
anime/manga od DB jest nią Slayers.


samo DB, bez Z i GT jest naprawdę świetna manga, później to juz tylko power-up i kolejni przeciwnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 09:38, JaMES` napisał:

samo DB, bez Z i GT jest naprawdę świetna manga, później to juz tylko power-up i kolejni przeciwnicy...

Masz rację, ale tak czy siak fajnie się to oglądało. Ale DB zpopularyzował Anime i Mangę na całym świecie i chyba dlatego jest tak bardzo lubiany. Moim zdaniem DBZ był bardzą fajną częścią, najgorszy według mnie był GT, jakieś to takie dziwne było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 09:46, PAPISHON napisał:

Masz rację, ale tak czy siak fajnie się to oglądało. Ale DB zpopularyzował Anime i Mangę na
całym świecie i chyba dlatego jest tak bardzo lubiany. Moim zdaniem DBZ był bardzą fajną częścią,
najgorszy według mnie był GT, jakieś to takie dziwne było.


w polsce tak, na swiecie... raczej nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na świecie manga i anime były znane długo przed DB. Ja np. pamietam, że kiedyś bardzo popularne były anime Cats Eye - o trzech siostrach złodziejkach, Domel - o takim białym psie, chyba też u nas leciało jeśli sobie dobrze przypominam, Pizza Cat - troche walnięte o ktach samurajach, które za dnia robia pizzę a także Mila - o japońskiej drużynie siatkówki.

Co do DB, kiedys było fajne. ale teraz są lepsze naime i mangi. Cały czar opowieści o Goku popsuło GT, a poza tym juz wszystko jest troche przestarzałe. Ja też mam jednego kumpla, który tylko DB chwali, a inne anime wyzywa od jego pastiszy, przy czym żadnego innego anime to tylko początkowe odcinki, które często są nudne lub w życiu wogóle nie widział.

Jednym słowem - Db i DBZ bardzo lubiłem i mam do nich wciąż nostalgie, ale dzisiaj robia lepsze od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się