Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Wczoraj na Hyperze bylo bardzo fajne anime pt: "Origin: Spirits of the Past".
Ziemię opanowały lasy, które zabijają ludzi. Była to hodowla, którą posadzono na księżycu, aby uratować ziemię. Niestety las zbuntował się i zaatakował ziemię.
Miasto Neutralne zawarło pakt z lasem i dzięki temu las ich nie atakuje. Jednak drugie miast,Ragna, jest miastem, które chce przywrócić dawny pożądek w świecie.
Pewnego dnia,chłopiec o imieniu Agito, poszedł po wodę razem ze swym przyjacielem Cainem. Wtedy to Agito znalazł dziewczynę z przyszłości, która została zamrożona w specjalnej maszynie. Na szyi nosi Raban- naszyjnik, który działa tylko w rękach właściciela, komórka, mapa itd. Jest on potrzebny do uruchomienia specjalnejbroni, którą stworzył jej ojciec, aby zniszczyć lasy i przywrócić cywilizację. Shunak, który też pochodzi z przeszłości, chce odbudować dawne życie. Jest wodzem wojsk Ragny. Przekonał Toolę, aby przywrócić dawny ład. Jednak Agito wiedział o tym, że gdy las zostanie zniszczony, ludzie także umrą.
Już nie będe zdradzać fabuły :P Czy ktoś z was oglądał ten film??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem ;)
Już dawno, powtarzają to przy każdej możliwej okazji ;)
Swoją drogą film jest bardzo dobry i ciekawy :)

P.S.
Od 01.03 (czyli od jutra) na Hyperze będzie nowe anime - FullMetal Alchemist, bardzo fajne anime :) Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi z anime tylko chobbits odpowiadalo...reszta byla jakas dziwna..powinni puscic DB...wtedy by mieli naklad na rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I starcili by widzów :/ Nie nawidzę DB...

Chobits uwielbiam ;) NA Hyperze podobało mi się też Gunslinger Girl i Paranoia Agent, reszta mnie nie interesowała :P Ale teraz będzie wspaniałe anime emitowane :) Już się doczekać nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 10:37, turpis napisał:

Mi z anime tylko chobbits odpowiadalo...reszta byla jakas dziwna..powinni puscic DB...wtedy
by mieli naklad na rok :)


wszystkie serie DB maja ponad 500 odcinkow, wiec 2 lata na luzach...
ja ze swojej strony sie FMA w polsce nie spodziewalem - anime warte obejrzenia, ale polecam mange

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemanko mam pytanko!!!jak oceniacie anime pt. "Naruto"?? obejrzalem jeden odcinek i nawet fajne niestety nie ogladam tego od poczatku...nie wiem czy zaczac to ogladac dlatego pytam sie specjalistow w tej dziedzinie o ocene!! z gory dzieki z odp i pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 13:15, Mroczny78 napisał:

siemanko mam pytanko!!!jak oceniacie anime pt. "Naruto"?? obejrzalem jeden odcinek i nawet
fajne niestety nie ogladam tego od poczatku...nie wiem czy zaczac to ogladac dlatego pytam
sie specjalistow w tej dziedzinie o ocene!! z gory dzieki z odp i pozdro!!



Naruto jest fajny i należy do tyej samej grupy co DB i OP tzw. shonenów. Jeśli nie widziałeś kilku pierwszych odcinków to sie nie przejmuj, nie są takie ważne, a fabuła i tło rozkręca sie dopiero później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 14:37, PAPISHON napisał:

Ja uważam że to kaszanka jest, nic ciekawego...lepszy DB, DBZ i DBGT (Dragon Ball).


sorry, ale uwazam, ze jesli db wychodziloby teraz nie odniosloby raczej sukcesu
DB bylo 20 lat temu
teraz jest Bleach Naruto i One pIece i kaszanka raczej nie sa...

zreszta DBZ i GT z pewnascia sa wieksza kaszanka od Naruto - przeciez tam prawie fabuly nie bylo tylko kolejne power-upy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2007 o 15:10, JaMES` napisał:

zreszta DBZ i GT z pewnascia sa wieksza kaszanka od Naruto - przeciez tam prawie fabuly nie
bylo tylko kolejne power-upy

Fabuły jakiejś super-mega-genialnej nie było, ale to anime ma własny spójny świat. Co ja mówie ? Świat ? To jest całe universum, a do tego wszystko trzyma się kupy.

PS. DB porównywać z najnowszysmi anime to tak jakby porównywać Contrę z 1988 roku z Far Cry`em...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 14:37, PAPISHON napisał:

Ja uważam że to kaszanka jest, nic ciekawego...

TAK TAK TAK

>lepszy DB, DBZ i DBGT (Dragon Ball).
NIE NIE NIE

Chobits i tak jest moim namber łan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak Chobits jest super, ale jakoś wolę Slayers :P Sayers jest...hm... wspaniały, wielki i ogólnie najlepszy, dlatego chciałbym też oglądnąć Lost Universe, taki Slayers w kosmosie, ta sama kreska i ten sam autor co w wspomnianym przezemnie Slayers ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pamiętam jak z kumplami z podwórka zawsze o ustalonej godzinie biegalismy do domu bo się DB zaczynał.
Chlip :(. A Full Metal Alchemist polecam ale mange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Paranoia Agent...ja za bardzo tej mangi nie rozumialam...jakis dzieciak z kijem lata sobie po miescie i zabija ludzi i jakis detektyw ze swoim pomocnikiem go szukaja...conajmniej dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 16:31, PAPISHON napisał:

O tak Chobits jest super, ale jakoś wolę Slayers :P Sayers jest...hm... wspaniały, wielki i
ogólnie najlepszy, dlatego chciałbym też oglądnąć Lost Universe, taki Slayers w kosmosie, ta
sama kreska i ten sam autor co w wspomnianym przezemnie Slayers ;)


Lost Universe widziałem kiedyś na jakimś tureckim kanale,dabing był oczywiście ale jakoś dało się oglądac,ale itak średnie to anime.Chobits rzeczywiście jest dobry,u mnie jest wysoko w rankingu,jedyne co przebija ten tytuł to inne dzieło Clampa X-1999.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 15:13, PAPISHON napisał:

PS. DB porównywać z najnowszysmi anime to tak jakby porównywać Contrę z 1988 roku z Far Cry`em...


Contra nadal wymiata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2007 o 18:19, JaMES` napisał:

Contra nadal wymiata :D

Tak wiem że wymiata, ale porównaj go sobie z Far Cry`em czy innym Half Lifem 2. Mnie nic nie przekona, DB to bardzo fajne anime/manga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mangi DB to się niewypowiem bo nieczytałem,a anime było ciekawe przez pierwszą serię Z-etka i dalej to już tylko moim zdaniem zwykłe naparzanie się po pysku nudzące się po 3 gura 4 odcinkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 18:56, Meketh napisał:

Co do mangi DB to się niewypowiem bo nieczytałem,a anime było ciekawe przez pierwszą serię
Z-etka i dalej to już tylko moim zdaniem zwykłe naparzanie się po pysku nudzące się po 3 gura
4 odcinkach.


Tak moe powiedzieć o każdym anime/mandze. Dajmy naprzykład Chobitsa, co w tym ciekawego ? Codzienne sprawy tylko z innymi komputerami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2007 o 19:00, PAPISHON napisał:

Tak moe powiedzieć o każdym anime/mandze. Dajmy naprzykład Chobitsa, co w tym ciekawego ? Codzienne
sprawy tylko z innymi komputerami...


W niekażdym anime naparzają się przez kilka do kilkunastu odcinków, dla mnie poprostu po jakimś czasie staje się nużące.Chobits owiele bardziej podoba mi się dlatego że opowiada o normalnym życiu i problemach z nim związanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się