Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2011 o 21:37, Ambroo napisał:

No to powiedzmy że na te nauszne koło 150zł, na douszne chciałem mniej. Faktycznie jest
taka różnica w tych dousznych za 50 a tych za 100zl?


Nauszne:
- AKG K518 (basowe granie, b. dobra izolacja, mogą trochę cisnąć - kwestia rozciągnięcia pałąka)
- Panasonic HTX-7 (wygodne, dostatecznie izolujące, możliwość modowania w zależności od gustów brzmieniowych)
- Creative Aurvana Live (nie macałem, ale w tej półce cenowej lider, warto poczytać recenzje a sporo ich)

Co do doków to za kilkadziesiąt złotych rozglądałbym się za jakimiś słcuhaweczkami marki Soundmagic - są recenzje, poczytaj, coś pod siebie z pewnością dobierzesz. Unikaj wyrobów Creative''a, który poza CAL-ami słuchawki słabe robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padły mi iPodowskie słuchawki. ;< Mam już na oku słuchawki Philips SHS4840 i JVC HA-EB75 - dobre sprzęty, czy może lepiej poszukać czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, w słuchawkach Skullcandy jedynie design można chwalić (choć ja i tak nim rzygam). Słuchawki kupowane głównie do lansowania niż słuchania. Za 100zł możesz kupić a-JAYS One (lub używaną dwójkę lub trójkę) albo jakieś Nuforce''y czy Soundmagici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 22:52, Woko11 napisał:

Wiem wiem, czytałem tą recenzję. I jeszcze szczątkowe opinie na portalach typu Ceneo.pl. Generalnie pozytywnie. Model zdaje się być sprawdzony, zrecenzowała go dość pozytywnie osoba imo znająca się na rzeczy i obeznana w temacie... Jest to o tyle zachęcające, że sam w gruncie rzeczy nie jestem wielkim melomanem, jak to ujął siebie jeden z poprzedników, i jeżeli zadowoliły mnie pchełki Sansy za 20 zł, to tu powinno być już wyśmienicie. Bardzo możliwe, że już niedługo złożę zamówienie. Nie lubię za bardzo zwlekać z takimi rzeczami, ale dam sobie jeszcze dzień na wstrzymanie. Albo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 21:38, Woko11 napisał:

Nauszne, dobrze się trzymają głowy w przeciwieństwie do pchełek.


No dobra, możesz jakieś polecić? Firmę, czym powinienem się sugerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 21:50, necron1501 napisał:

> Nauszne, dobrze się trzymają głowy w przeciwieństwie do pchełek.

No dobra, możesz jakieś polecić? Firmę, czym powinienem się sugerować?


Czy spadają zależy od budowy - i słuchawek i głowy :P

Ja mam w tej chwili:

Sennheiser HD555
Sennheiser HD218
Sennheiser CX300II

Nie jestem jakimś fanem tej firmy - przypadek+ recenzje online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz budżet. A kieruj się recenzjami i opiniami na forach, nie patrz na takie rzeczy jak pasmo przenoszenia, bo w praktyce niewiele to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 00:50, Woko11 napisał:

Zależy jaki masz budżet. A kieruj się recenzjami i opiniami na forach, nie patrz na takie
rzeczy jak pasmo przenoszenia, bo w praktyce niewiele to znaczy.


Maksymalna kwota to 200-300 zł, jestem w stanie wydać naprawdę sporo za dobry dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 18:05, karolekx23x napisał:

Raz kiedys kupiłem oryginalne i padły szybciej niz słuchawki za 15 zł.

Wtedy jedna słuchwaka działała.


Dziwne. Ja używam słuchawek firmowych - te AKG mam już 3 lata i wszystko gra pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 17:38, necron1501 napisał:

Przyjeglądam sobie oferty i pojawia się główna trójca:

Sennheiser, tutaj modele HD 228 i HD 238.
Koss
Creative

KOSSy bym sobie odpuścił, z Creative''ów dobre są tylko CAL-e. Popatrz na AKG, Audio-Technica, Grado (!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2011 o 20:47, Woko11 napisał:

KOSSy bym sobie odpuścił, z Creative''ów dobre są tylko CAL-e. Popatrz na AKG, Audio-Technica,
Grado (!).


Dlaczego KOSSy odpadają? Z creativów zainteresowały mnie Creative Aurvana Live. AKG też widziałem. Grado?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować