Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2011 o 21:52, zerohunter napisał:

Opłaca się inwestować w słuchawki bluetooth do słuchania muzyki?

''Kablując'' wychodzi opłacalnej w stosunku cena/jakość.
Lepiej zostać na bardziej tradycyjnych metodach chyba, że nie masz co z kasą robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 09:35, pytrek_007 napisał:

Witam wszystkich chciałbym porady w kupnie słuchawek dokanałowych do ok 120 zł
dobrej sprawdzonej firmy. To czego w nich szukam to dobrego basu , ergonomii.

Dołóż 20 złotych i masz JAYS a-JAYS Three
http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/1197596 tutaj masz gdzie można kupić
http://pclab.pl/art42498-28.html recenzja

Jak nie to 3 posty wyżej masz inne konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję słuchawek, za bardzo się na nich nie znam więc jadę na samych recenzjach. Chciałem się zapytać, które słuchawki z tych oto tutaj wybrać:

http://www.komputronik.pl/product/96038/Sprzet_komputerowy/Peryferia_i_eksploatacja/Creative_Headset_HS_800_Fatal1ty_Gaming.html

lub

http://www.komputronik.pl/product/96178/Sprzet_komputerowy/Peryferia_i_eksploatacja/AKG_K512.html

Słuchawek potrzebuję głównie do grania (do słuchania muzyki mam inne) w RPGi oraz FPSy. Dbam o swoje rzeczy lecz słuchaweczki mogły by być wytrzymałe. Głównie chodzi mi o wygodę i dobrą jakość dźwięku. Moja karta dźwiękowa to Realtek HD Audio Jeżeli ktoś by miał jakąś lepszą propozycję od tych tutaj to z wielka chęcią ją zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 16:52, szypek26 napisał:

SRS-300 box już dostępne :D
30 zł + transport


"Wybitne, czyste brzmienie inne od SRS-200 ale także rewelacyjne" - inne, to znaczy jakie? Masz jakieś doświadczenia z nimi?

"Pasmo przenoszenia - 11 ~ 26,000Hz" - nie poniosła ich zbytnio fantazja? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam słuchawek dousznych akg lub sennheiser ew. jakiejś innej firmy,zależy mi na bardzo czystym brzmieniu, żeby podołały ciężkiej muzyce- rock,metal itd. Proszę propozycje.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcia i albo dali stare (wersji OEM) albo kompletnie nic się nie zmieniło poza ceną. Kupiłbym (idealnie łapią się w widełki cenowe, które podałem wcześniej :)), ale musiałbym mieć pewność, że przy mocniejszym szarpnięciu nie urwę znowu kabla przy samej wtyczce...
Jeśli kupisz, to napisz coś o tym nieszczęsnym jacku, tzn. czy jest solidniejszy, niż w wersji OEM :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś dobre słuchawki do telefonu (chodzi mi konkretnie o model Galaxy Mini) za max.30 zł? Troche poszperałem,i znalazłem to:

http://allegro.pl/sluchawki-creative-ep830-ep-830-w-pudelku-i1784571871.html
i to: http://allegro.pl/nowe-sluchawki-creative-ep-630-gwarancja-s-m-l-i1779110971.html

Dobre są te słuchawki,ktoś miał z nimi styczność? I które najlepiej wybrać? A może macie jeszcze inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 17:06, Anjinsan napisał:

"Wybitne, czyste brzmienie inne od SRS-200 ale także rewelacyjne" - inne, to znaczy jakie?
Masz jakieś doświadczenia z nimi?

Tzn. SRS-300 nigdy nie miałem, za to zamęczyłem kilka kompletów SRS-200. A z tego, co mówią recenzje wcześniejszych (oemowych) wersji 300, te słuchawki mają takie samy niskie i średnie tony jak 200, ale poprawione soprany. Tzn. w opinii większości są poprawione, mniej piskliwe, chociaż niektórzy wolą jednak dźwięk z 200.

Dnia 31.08.2011 o 17:06, Anjinsan napisał:

"Pasmo przenoszenia - 11 ~ 26,000Hz" - nie poniosła ich zbytnio fantazja? o_O

A niech sobie piszą... Przenosi, nie przenosi - my i tak nie zauważymy :p

W piątek / poniedziałek powinny u mnie być 300, także pod koniec przyszłego tygodnia skrobnę co i jak - jakie wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 18:56, Blackhand napisał:

Jeśli kupisz, to napisz coś o tym nieszczęsnym jacku, tzn. czy jest solidniejszy, niż
w wersji OEM :)

Taa... będę specjalnie próbował urwać :p Na testy wytrzymałości złącza będziesz musiał z pół roku poczekać ;)
Ale jak napisałem koledze wyżej, w przyszłym tygodniu oczekuj mojej opinii nt. 300; wielka recenzja to nie będzie, ale kilka słów skrobnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc w sklepie zaintrygowały mnie te słuchawki http://www.empik.com/sluchawki-urbanears-plattan-navy,p1043849344,multimedia-p
Nie znam się specjalnie na parametrach, ale czy są one odpowiednie do ceny? [która pewnie w innych sklepach byłaby niższa i na to liczę]
Moim starym niestety urwał się kabel :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej szukam słuchawek dokanałowych. Używałbym ich głównie do słuchania muzyki (słucham wielu gatunków, od pop''u do heavy metalu) a także do grania w jakieś mini gierki i rzadziej oglądania filmików na YT. Podłączał bym je do ipod''a touch 3G 32GB oraz HTC Wildfire S.
Na razie zastanawiam się nad słuchawkami razer moray i sennheiser cx 300 II, które byłyby lepszym wyborem, może w tej cenie warto kupić inne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 01:13, szypek26 napisał:

...
Taa... będę specjalnie próbował urwać :p Na testy wytrzymałości złącza będziesz musiał
z pół roku poczekać ;)


Przecież żartowałem :), choć mimo wszystko wytrzymałość kabla i tak by mnie interesowała :). Zresztą u mnie do uszkodzenia kabla doszło po kilku (gdzieś tak z 5) mocniejszych, przypadkowych szarpnięciach, na to potrzebowałem ok. 3 miesięcy (z moim Fuze''m chodzę codziennie, słucham po drodze do i z pracy). Dodam, że ze swoimi gadżetami obchodzę się delikatnie, choć czasami niechcący im krzywdę zrobię (cóż poradzić, niezdara ze mnie :D).

Dnia 01.09.2011 o 01:13, szypek26 napisał:

Ale jak napisałem koledze wyżej, w przyszłym tygodniu oczekuj mojej opinii nt. 300; wielka
recenzja to nie będzie, ale kilka słów skrobnę.


Z tego, co widzę, nie będziesz w stanie odnieść się do modelu OEM, więc raczej nic mi Twoja recenzja nie powie, niestety. Bo że SRS-300 są świetne to wiem już ze swojego doświadczenia :). W sumie nawet zaryzykowałbym zakup, ale dopiero co szarpnąłem się na dwie płyty Three Days Grace a tu jeszcze wypadałoby Fuze''a dopalić jakąś pojemną uSD (16GB co najmniej, maniakalnie konwertuję swoje płyty do FLACa, MP3 mam w coraz większej pogardzie :)). Cóż, niedługo będzie wypłata, to się zdecyduję co i jak :).
Ewentualnie kupię jacka i ładnie się uśmiechnę do szwagra, to mi może reanimuje te biedne SRS-300 OEM ;) (bo ja + lutownica = wiele brzydkich słów + straty materialne typu dziura wypalona w dywanie :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 18:37, Blackhand napisał:

Przecież żartowałem

No przecież wiem ;)

Dnia 01.09.2011 o 18:37, Blackhand napisał:

Z tego, co widzę, nie będziesz w stanie odnieść się do modelu OEM

Niestety, swego czasu długo szukałem, ale OEMy znalazłem tylko na Bardzo Niepewnej Stronie, więc wolałem przepłacić za 200 na allegro niż bawić się z 300 w grę pt. "przyjdą słuchawki czy ziemniaki" ;)

Dnia 01.09.2011 o 18:37, Blackhand napisał:

Ewentualnie kupię jacka i ładnie się uśmiechnę do szwagra, to mi może reanimuje te biedne
SRS-300 OEM ;) (bo ja + lutownica = wiele brzydkich słów + straty materialne typu dziura
wypalona w dywanie :D).

Moje ostatnie dzieło - pierwsze na rynku modularne pchełki :D
Koszt: 20 złotych za marketowe Thomsony (kurde, miałem wziąć te po 5 zł, ale pomyliłem półki najwidoczniej) + 2 złote za jacki. Pierwsza radocha była taka, że grały dla mnie lepiej niż nauszniki po 200 złotych :)
http://oi53.tinypic.com/2ebv5mp.jpg

edit: Dziś o 16 zaksięgowali mi wpłatę w Vedia Store, więc SRS-300 (grubsze zamówienie, w końcu koledzy też się uśmiechnęli) będą u mnie na początku przyszłego tygodnia. Liczę na wtorek osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność ze słuchawkami SoundMagic e10
Czytałem wiele bardzo dobrych opinii, ale chcę zapytać się jeszcze tutaj. Może ktoś ma owe słuchawki i mógłby się o nich wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poleci mi ktoś jakieś słuchawki nauszne do mp3 (dokładnie sansy clip+) ale nie jakieś wielkie krowy jakie to teraz w ''modzie'' gotów jestem dać tak gdzieś koło 70 złoty zastanawiam się nad SENNHEISER HD-407 który prawie się mieści w przedziale cenowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziś przyjechały do mnie SRS-300. Wrażenia na szybko, słuchawki niewygrzane - grają dopiero z 2 godziny.

Pudełko szału nie robi - ot, kawałek zalaminowanej tektury, a w środku słuchawki + 4 gąbeczki. Do SRS-200 dorzucali swego czasu jeszcze przedłużacz i kozacki, sztywny futerał na słuchawki / mp3... Więc jest słabo, no ale obejdzie się, bez łaski :p

Co do samych słuchawek - zmiany w porównaniu do SRS-200: kabel jest symetryczny (na kształt Y), co mi średnio pasuje. Jest też dużo bardziej "gumowy", kiedy kabel dwusetek był dość sztywny. Ponoć ma to chronić przed plątaniem się słuchawek - faktem jest, że po 10 minutach w kieszeni nie były splątane, ale może to ślepy traf.
Wtyk jest identyczny jak w przypadku SRS-200, także obawiam się, że mogą występować podobne jak w 200 problemy z łamaniem / wyrywaniem się samego drutu z jacka.
Muszelki - podobne, ale mają teraz obramowanie w kształcie łopat (patrz foto 5), i zauważalnie inny kształt. Mi to pasuje - jak na razie lepiej trzymają się w uszach.

Dźwięk - na plus. Bas jest zauważalnie mocniejszy (ogólnie jak na pchełki to zarówno 200 jak i 300 dysponują naprawdę ładnym pie*dolnięciem, chociaż w skali globalnej to oczywiście jest takie komarze bzyczenie).
Scena jest dużo, dużo szersza, a soprany delikatnie wyraźniejsze, przez co dźwięk jest... dziwny. Ale jak przez 2 lata jechało się na SRS-200, to nie ma co się dziwić. Ogólnie myślę, że po wygrzaniu i przyzwyczajeniu się, słuchawki będą dysponować naprawdę fantastycznym dźwiękiem - bo już teraz, na zimnych membrankach, jest bardzo dobrze, a może być tylko lepiej.

Podsumowując: prawie że krystalicznie czysty dźwięk z szeroką sceną i wyraźnie zaznaczonymi.. ee... pasmami (? - no, że dół, środek, góra) za 30 złotych? Biorę w ciemno :D

20110907173840

20110907173903

20110907173920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować