Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #108: Co sądzisz o płatnych dodatkach do gier (DLC)?

40 postów w tym temacie

Tak samo jak było z nowym Prine of Persia - wycięli zakończenie i dali w dlc. Bandyci.
W Dragon Age''u to już jest jawna kpina z konsumenta. Wybraźcie sobie taką sytuację: Siedzicue sobie w swoim obozie, gadacie z towarzyszami broni, bawicie się z psem, jest klimat i ogólnie można wczuć się w atmosferę przygody przez duże P. Rozglądacie się po waszym wesołym obozie i dostrzegacie jakiegoś tajemniczego gościa, nad którym wisi wielki złoty wykrzyknik. Myślicie pewnie jakieś nowe epickie zadanie do wykonania. Decydujecie się podejść do tajemniczego osobnika, a ten wali tekstem: "Kup Pan zajebiaszczy dodatek od Elecrtonic Arts(R) dzięki, któremu będziesz mógł Pan pobawić się w dom w swojej zajebiaszczej twierdzy strażnika, którą po dokonaniu wpłaty podarujemy Panu bez żadnych wysiłków z Pana strony, zupełnie tak jak zrobiliśmy z tą pożal-się-boże-kto-mi-robił-tekstury zbroją smoka. Oczywiście ten kawałek kodu zrobiliśmy już pół roku temu i mieliśmy zamieścić go w pełnej wersji, ale przyszedł do nas smutny pan z teczuszką i musieliśmy zamieścić ową twierdzę w formie płatnego dodatku. To co kupujesz Pan czy mam poszczuć Pana psami?" - mówię wam taki tekst słowo w słowo wygłasza tajemniczy NPC, którego wcale nie zapraszałem do mojego pieprzonego obozowiska. Czar Iluzji imersji z grą pryska bezpowrotnie.

EA - We will suck you to the last penny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o darmowa robote tylko o to ze te kilka dodatkowych i czasami durnych questow kosztuje wiecej niz pełne dodatki innych gier a to ze mam placic za 50zl to przesada raczej wole pójść na bilard i napedzic krajowa gospodarke niz pompowac pieniadze aby jeszcze wiecej tege g***a robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DLC są super. Dodają nowe opcje na które wpadli deweloperze już po premierze itd. Jęli nie chce nie kupujesz. Ja np. kupuje tylko do gier które naprawdę mi się podobają, jak L4D czy Mirror''s Edge. Ogólnie świętna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2009 o 18:36, Sogen napisał:

jak w DO cały klimat gdzie podchodzisz
do npc i dostajesz komunikat ze musisz kupić ten quest aby go wykonać... to jest chore

WTF?! Serio coś takiego było, ja osobiście wstrzymałem się z zakupem tej gry ale... jeżeli takie smaczki są to chyba poczekam na którąśtam reedycję razem z tymi DLC. Nie powiem czego można dostać kiedy takie coś wyskakuje.
Tak jak większość wolę dodatki w sklepach od DLC ( chyba że darmowych) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie kupiłem, żadnego dlc, i nie kupie. Mam je w dupie. a posuna sie za daleko, tonie bede kupowal gier, nie obchodzi mnie to, mam mase innych zainteresowan, ale idioty z siebie nie dam robić. DLC do dragonage w dniu premiery. haahahahahahhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatki do Morrowinda,Obliviona,G II NK.To są nowe przygody oferujące kilkanaście,a nawet kilkadziesiąt godzin zabawy.I nie mam wrażenia że czegoś brakowało w podstawce żadnej ż tych gier. Mam,gram w DA,świetna gra,ale pierwszy mod fanowski powinien oferować wyrafinowane tortury i usunięcie z gry tego złodieja z wykrzyknikiem nad głową oferującego brakujący kawałeczek kodu gry za kasę.Kupiłbym porządny,duży dodatek z nowymi przygodami do tej gry ,bo warto.Ale tym DLC się kompromitują,i jakoś tak zaczynają mi sie kojarzyc z bezczelnymi naciągaczami.Jeżeli komus starcza inteligencji na przejście tego typu gry,to ma jej chyba na tyle żeby powiedzieć NIE takim praktykom,i nie dac zrobic z siebie frajera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to brakuje tu jeszcze odpowiedzi: "Bez sensu, DLC powinny być za darmo", ale to taki szczegół.
A zaznaczyłem to co najwięcej ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do dodatków nic nie mam, jeśli tylko są warte swojej ceny - takie Opposing Force: nowy-stary świat, nowa-stara fabuła (kto grał ten zrozumie:), nowe-stara broń i całkowiecie nowe mapy, nowy bohater, którego nowoś nie sprowadza się tylko do kilku linijek tekstu.
Wręcz zniewagą byłoby to oferować za darmo (ale mogłoby być taniej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zadymek:

Ale tutaj chodzi o dlc a nie o normalne dodatki, które są czym normalnym...

DLC - Downloadable Content, czyli mini dodatki np. bron, pojedyncza misja, jakaś mapa lub nowa jednostka dostępna po ściągnięciu i zainstalowaniu tegoż mini dodatku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy musieli wymyślić takie cuś jak DLC. Dlaczego? Ponieważ obecne gry są długości dawnych dodatków, a dodatki długości readme.txt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 09:27, Maximo napisał:

Mam dodatki do Morrowinda,Obliviona,G II NK.To są nowe przygody oferujące kilkanaście,a
nawet kilkadziesiąt godzin zabawy.I nie mam wrażenia że czegoś brakowało w podstawce
żadnej ż tych gier.

Tu mamy do czynienia z fanowskimi modami za darmo, ba! Spora część z nich przebija Gothic 3: Zmierzch Bogów we wszystkim czym się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 13.11.2009 o 17:36, Loukasz napisał:

Tu mamy do czynienia z fanowskimi modami za darmo, ba! Spora część z nich przebija Gothic
3: Zmierzch Bogów we wszystkim czym się da.

Tribunal, Bloodmoon,KOTN, Shivering Isles,NK to nie były darmowe fanowskie mody.Kupiłem je wiesz w takich solidnych pudełkach i wtedy za niemałą kasę. Oczywiście było warto.A G-3 i zmierzch bugów celowo ponminąłem. Nijak się to ma do tej wątpliwej nowomody z DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 18:24, Maximo napisał:


Tribunal, Bloodmoon,KOTN, Shivering Isles,NK to nie były darmowe fanowskie mody.Kupiłem
je wiesz w takich solidnych pudełkach i wtedy za niemałą kasę. Oczywiście było warto.A

Wymieniłeś Gothic 2 NK (Gothic 2 NK jest właśnie grą razem z dodatkiem więc jak mogłeś mieć do niej dodatek) a więc pomyślałem, że chodziło Ci o mody do tych gier ;) Lekko się nie zrozumieliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest jedną z tych gier, w których dodatek >>"Dobrze, że się ukazał."<<. Ogólnie tak uważam, no ale G3:ZB był zaprzeczeniem tego poglądu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 14.11.2009 o 20:37, Loukasz napisał:

Wymieniłeś Gothic 2 NK (Gothic 2 NK jest właśnie grą razem z dodatkiem więc jak mogłeś
mieć do niej dodatek) a więc pomyślałem, że chodziło Ci o mody do tych gier ;) Lekko
się nie zrozumieliśmy

Chyba się faktycznie nie zrozumieliśmy,Gothic 2 kupiłem osobno w wielkim pudle (chyba premierówka),z bonusową płytką G 1 w wersji org. NK zakupiłem znacznie,znacznie póżniej ,jako samodzielny dodatek pudełkowy.Teraz jest dostępna saga na dvd ,all in one,ale kiedyś to było tak jak napisałem.Owszem G -2NK jest grą z dodatkiem wtedy ,i tylko wtedy jeżeli sięgne po dvd NK i zainstaluję go na "czysty" Gothic 2.Mam nadzieję że opisałem to w miarę przejżyście..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co innego jeżeli dodatek ukazuje się długo po wyjściu gry i naprawdę jest dodatkiem. Tymczasem teraz mnóstwo pierdół, strojów, questów jest dostępnych już w dniu premiery gry. Kiedyś dostałbyś je razem z grą, a dzisiaj musisz za to wszystko dodatkowo płacić, pozornie tylko małe pieniądze, bo to jest zwiększanie zysku firmy na wielką skalę.

Albo, o zgrozo, płatne zakończenie gry, jak w ostatnim Prince of Persia. Jak mi ten numer wycieli to od razu sprzedałem grę na rynku wtórnym i więcej już od Ubisoftu, który chciał mnie oebać, nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować