Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft - serwer testowy znów online

80 postów w tym temacie

A więc co widze pozytywnego w WoW(swoją drogą, wbrew pozorom, już o tym wiele razy pisałem):
Cudowny kreskówkowy świat, w którym poznajesz mnustwo ludzi z całego świata. Przy czym odbywa to się na zasadzie twojego wirualnego ja, którym jest heros. Fajnie że postacie tak bardzo się różnią od siebie wyglądem.
Świetne są też patch''e. Ciągle coś dodają, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszani tak jak w D2 do ciągłego zabijanie tego samego bossa.
Świat ma też taką zaletę że już każdy zdołał go poznać przy okazji strategii. Dzięki czemu lokacje to nie jakieś tam pastwiska smoków, ale miejsca które mają swoją historie.

To są wspaniałe plusy. Ale cóż można powiedzieć o samej rozgrywce... bida. Mimo iż mamy gdzie się bawić to nie mamy jak.
Mam kolegę który lubi D2 i luz. Tylko za co on to lubi... za to że może godzinami szukać jakiegoś przedmiotu(nieważne że klepał kiedyś 8 godzin 200 razy mefisto). Oszukiwać w handlu jakiś naiwniaków, żeby zdobyć troche gotówki. Szukać dróg na skróty zdobywania poziomów.
To wszystko jest obecne i WoW. To bezustanne grindowanie postaci, chełpienie się tym że masz jakiś wyczesany przedmiot - który de''fakto nie istnieje. Co gorsza zespołowa gra nie jest w należytym stopniu faworyzowana w tej grze.

Teraz sobie pomyślałem że to może przez niego tak się zraziłem do WoW''a... Może jednak są w tej grze uczciwi ludzie i to z nimi warto grać.

Więc PEACE chłopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 20:15, J.a.k napisał:

Teraz sobie pomyślałem że to może przez niego tak się zraziłem do WoW''a... Może jednak są
w tej grze uczciwi ludzie i to z nimi warto grać.

Więc PEACE chłopaki.


Ech.. Nikogo chyba nie zraziłeś bo jednak to nie tak w WoW-ie wygląda.. Bo to nie D2:P Zespołowej gry w większych zgranych gildiach nie brakuje:) aż strach czasem pomysleć ja oni sią zgrani:) W instancjach lub na BG!:) Jakoś się nigdy nie chełpiłem moimi przedmiotami:) Gram dla przyjemności i frajdy jak i znajomi których poznałem w gierce:) (i wcale nie polacy którzy tez są fajni i mam fajnych znajomych):) Choć czasem brakuje chęci i zgrania w niektórych miejscach w tej gierce.. Zawsze i wszędzie są jakieś kubki:P ;) A uczciwych jest sporo i to bardzo:) NO I co jest wielkim plusem w sprzedarzy w WoW-ie?:) AH:) ---> Aukcja rządzi:) więc nie ma zbyt wielkiego oszukiwania;) im więcej danych produktów tym cena bardizej spada;P :)
Rozgrywka bida? Hmm jedna z podstaw grywalności tej gierki:) ale co ty możesz otym wiedzieć:P bez urazy) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>J.a.K

"A więc co widze pozytywnego w WoW(swoją drogą, wbrew pozorom, już o tym wiele razy pisałem):
Cudowny kreskówkowy świat, w którym poznajesz mnustwo ludzi z całego świata. Przy czym odbywa to się na zasadzie twojego wirualnego ja, którym jest heros. Fajnie że postacie tak bardzo się różnią od siebie wyglądem.
Świetne są też patch''e. Ciągle coś dodają, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszani tak jak w D2 do ciągłego zabijanie tego samego bossa.
Świat ma też taką zaletę że już każdy zdołał go poznać przy okazji strategii. Dzięki czemu lokacje to nie jakieś tam pastwiska smoków, ale miejsca które mają swoją historie.

To są wspaniałe plusy. Ale cóż można powiedzieć o samej rozgrywce... bida. Mimo iż mamy gdzie się bawić to nie mamy jak.
Mam kolegę który lubi D2 i luz. Tylko za co on to lubi... za to że może godzinami szukać jakiegoś przedmiotu(nieważne że klepał kiedyś 8 godzin 200 razy mefisto). Oszukiwać w handlu jakiś naiwniaków, żeby zdobyć troche gotówki. Szukać dróg na skróty zdobywania poziomów.
To wszystko jest obecne i WoW. To bezustanne grindowanie postaci, chełpienie się tym że masz jakiś wyczesany przedmiot - który de''fakto nie istnieje."

I tu sie nasze opinie pokrywaja w 100%. Jestem pewien ze gdybys wyrazal swoje zdanie w ten sposob od poczatku, zamiast wpadac i pisac rzeczy typu:

-Aleeeee ten WoW ma wieeeelki abonament, straszni z was frajerzy
-WoW ma taki prymitywny sposop patchowania i jeszcze placicie za te patche, ale z was frajerzy
-Ale macie brzydkie tapety w tym WoWie

To nikt by sie na Ciebie nie rzucal.

"Co gorsza zespołowa gra nie jest w należytym stopniu faworyzowana w tej grze."

Tu sie juz nie zgadzam. Nie wiem jak to dokladnie wyglada w innych MMORPGach z "instancami", ale w instancach 40 osobowych ktore odwiedzilem pare razy zanim sie znudzilem gra jest tyle wspolpracy druzynowej, NIEZBEDNEJ do zwyciestwa ze wiecej sobie nie wyobrazam bez komunikacji glosowej. AFAIK Ty nie miales przyjemnosci wziecia udzilu w profesjonalnym rajdzie, najwyzej w 5 osoboych randomach, totez nie dziwie sie ze mogles odnies takie bledne wrazenia.

So theres still hope for You, return to the light ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Zaczyna mi to przypominać starożytne spory "atarowców" z "commodorowcami" na czym Boulder Dash wygląda lepiej... Ci, którzy są młodsi, niech sobie poszukają, co to był Boulder Dash... Cała ta dyskusja, to jeden wielki, bezsensowny bełkot... Tylko L33T trafił w samo sedno, bo wymienił na czym polegają różnice i jakie różne elementy zawierają gry MMO różnych twórców... Czy tak ciężko zrozumieć, że to SĄ różne gry? Czy tak ciężko zrozumieć, że każdy ma inny gust? Czy tak ciężko zrozumieć, że są ludzie, którzy grają w GW, a jednocześnie w WoW, czy L2 i doskonale się przy tym bawią? Przecież te gry (GW i WoW) mają zupełnie inne założenia... Jedynie, co je łączy to to, iż obie są sieciowe i w świecie fantasy, i na tym koniec! Inny świat, inne potwory, inna walka, inne przedmioty, inne założenia samej mechaniki gry... Ilekroś staram się (bo przecież normalny człowiek nie jest w stanie dobrnąć do końca tego bełkotu) poczytać komentarze w "niusach" o WoW, czy GW, czy L2, to ciągle to samo: "GW jest lepsze, bo...", "WoW jest lepszy, bo..." - a co argument to bardziej żałosny... Tu też mnie rozwaliło: "Tak na marginesie, jestem ciekaw czy GW ma efekty pogodowe i jak one wygladaja, bo jakos nigdy nie mialem szczescia uswiadczyc ich na jakimkolwiek screenie." <--- grałem w trochę gier MMO, wiesz gdzie ja mam to, czy w nich są warunki pogodowe...?:] Ludzie, wyluzujcie trochę, jedna strona nie przekona drugiej strony, jedni wolą sobie pofarmić w dobrym party, drudzy chcą PvP, PvP i jeszcze raz PvP, a jeszcze inni wolą samotne spacery i kupią sobie... Obliviona... Znajdą się też tacy, których po prostu nie stać na abonament i choć to żaden wstyd, bo takie jest życie, to będą pluć na lewo i prawo, bo nie potrafią tego zaakceptować... Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Promko

Take it easy, widzialem jak jak jeden z wielbicieli GW krytykowal WoWa jako gre "niedokonczona" dokladajac mu za te elementy pogodowe to sie spytalem jak z tym jest w GW, czy to zbrodnia ?

>"Jedynie, co je łączy to to, iż obie są sieciowe i w świecie fantasy, i na tym koniec!"

Tylko wlasnie to ze sa grami sieciowymi w ktorych wiele osob gra razem pojednyczych serwerach levlujac, farmujac i naparzajac sie miedzy soba, sprawia ze ZAWSZE znajda sie ludzie ktorzy beda je porownywac ze soba te dwa tytuly.Taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, Czulu, zawsze się tacy znajdą, co nie zmienia faktu, że to jest bez sensu:] To jest tak, jakbym chciał porównać CS-a do BF-a - niby podobne gry, ale zupełnie różne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozne, ale jednak podobne na pewnych podstawowych plaszczyznach, i o to chodzi. Detale dotyczace szczegolow rozgrywki nie sa az tak istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie są istotne, bo - jak mówią - diableł tkwi w szczegółach, różnice są na tyle duże, że można obie gry lubić, a jeśli można obie lubić nie ma sensu dyskucja, która jest lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EU - Burning Legion (PVP), ale nie polecam bo range robi sie pol roku, na ah ceny smieszne a alie zawsze leja horde na bg :> Lepiej zacznij od jakiegos swiezego serwerka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promko: ale nie rozmawiamy tutaj o tym czy GW jest lepsze, chyba w ogole w tym topicu nie było to poruszane, nie wymieniłem tutaj ani raz GW, wiec chyba nie wiesz o czym piszesz :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 23:30, Selv napisał:

Promko: ale nie rozmawiamy tutaj o tym czy GW jest lepsze, chyba w ogole w tym topicu nie było
to poruszane, nie wymieniłem tutaj ani raz GW, wiec chyba nie wiesz o czym piszesz :|


Oj mi sie zdaję że wie o czym pisze.. A ty wiesz o czym piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nu, rozmawialismy tutaj na temat tego, jak postrzegamy wowa, omijajac porownania do innych gier. Rozmawialiśmy tez, nad sprawą patchów oraz dodatków do wowa serwowanych przez firme blizzard, nie rozmawialismy na temat xxx jest lepsza od xyz. Rozmawialismy na temat innowacyjności gier oraz w ich pewnym stopniu skomercionalizowanu (jest takie slowo? :))
Oberwało mi się też, za błedy od człowieka ktory nie umiał zbudować poprawnie zdania, generalnie, kocham tematy o wowie ;-)

Spodobało mi się też załozenie takie jak:"Znajdą się też tacy, których po prostu nie stać na abonament i choć to żaden wstyd, bo takie jest życie, to będą pluć na lewo i prawo, bo nie potrafią tego zaakceptować... Ehhh..."

Czyli innymi słowy, stwierdzenie, ze jak kogoś nei stać na wowa, to go nie lubi, a jakby było stac, to by był fanem tej gry.
Bzura, świetnie obarazuje wasz stusunek do wowa oraz do "obiektywności" ;-)
No nic, mykam z tematu, w ogole tematy o newsach z gier powinny byc pozbawione komentarzy, glupoty wychodza, a i kusi strasznie odpowiedziec na jakiegoś posta.
Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 21:28, tas kla napisał:

Czesc na jakim serwie gra najwiecej ludzi z polski

Ciężko powiedzieć gdzie jest najwięcej, ja polecam Ci The Venture Co. (RPPVP) zwłaszcza jeśli chcesz sprobować RP ;-) Znajdziesz tam dużo Polaków po obydwu stronach konfliktu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak ja gram na Stormreaverze jest tam dosc Polakow ale w zyciu ci tego nie polece!!! Prezez grajacych na servie jest on nazywany Lagreaverem ... PvP ( EU ) Allianci dostaja bencki od hordy na BG okropne :P A mam pytanie do WoW''owcow ... czy na wszych servach ( PvP ) przy otwieraniu Ahn Qiraj tez server wywalalo srednio co 5 minut ?? Rozumiem to ze na PvP prawdopodobnie kolo bramy bylo okolo 3 tysiecy ludzi ( pozwolilem sobie porownac RP sever na ktorym bylo okolo 1.400 tysiaca ludzi ) ale akurat tutaj GMi jak i sam Blizzard nie popisali sie zbytnio :/ W rzeczy samej instncje AQ - 20 man na ktorej bylem w czoraj z gildia jest bardzo fajna musze to przyznac a 40 man jeszcze nie odwiedzilismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie ludzie. o co wy sie kłócicie? Czy GW jest lepszy od WoW''a? raczej nie, nie ulega to watpliwosci, chociaż w GW nie ma abona(co jest swietne). Ale juz np. jedno konto na jednym CD key''u? ŻAŁOSNE. A w WoWie jest abon, 200 zeta za gre i pełna swoboda grania. Świetne MMO. A i w WoWie jest więcej ras, a GW tylko ludzie, To jest najgorsze :(.

P.S.
Tak wsoja drogą to chciałbym zobaczyć MMO zrobione przez Bethesta Software :). Może za 10 lat będzie :). A jak narazie to sie chyba zapowiada że GW kupie bo gameplay jest dosyc dosyc, a WoW troche kosztuje:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no nastepny madry... Na cholere mowisz najpierw o oc sie klocicie a potem komentujesz " jak to jest w GW " nie grasz nie twoja sprawa i nie mow co jest lepsze bo lepsze jest nic. Te gry sa rozne i tyle !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Wam tak - gram w obydwie gry i nasunely mi sie nastepujace mysli:

1) w WOWie wkurza mnie jedno - skoro zaplacilem za pewien czas gry to MUSZE grac, bo ianczej zaplacona kasa sie marnuje, co doprowadzilo do tego, ze znudzil mi sie WOW na 2 miesiace bo gralem w niego srednio 10-16h dziennie (raidy po MC i BWL zabieraja mnostwo czasu) przez co nie moglem grac w inne gry ktore lubie.

2) w GW rozgrywka PvE jest bardzo szybka, w kilka dni dochodzi sie do 20 levelu, a PvP... hmm... trzeba trafic na dobra i zgrana gildie bo inaczej dostaje sie bęcki od innych. Ogolnie GW oferuje DUZO mniej niz WoW ale to jest gra pzreznaczona do gry PvP wiec nie ma sie co dziwic, ze nie ma rozbudowanego trybu PvE. Swoja droga, tylko ludzie do wyboru? Mogliby sie troche postarac...

a GW kupilem w czasie kiedy przestalem grac w WoWa :P Teraz wrocilem do WOWa, wpuscili nowego patcha i... moj Argent Dawn juz 2 dzien Offline... co sie tam dzieje?

PS. Znacie jakis dobry serwer z Polakami, poza Burning Legion, Earthen Ring i Wildhammer oraz oprocz tych wymienionych wczesniej przez moich przedmówców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować