Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2009 o 22:36, KrzysztofMarek napisał:

> No ale z drugiej strony spójrzcie na to z takiej strony, że jeżeli matka chce dokonać

> aborcji wyraźnie oznacza to, że NIE CHCE dziecka. /.../
Jak Twojej mamie się znudzisz, powinna Cię zarżnąć. Bo po co jej niechciane dziecko,
którym sie znudziła?


Nie zrozumiałeś. Tutaj sprawa jest taka, że dziecko jest wychowywane od początku w atmosferze niechcenia. Przez takie wychowanie będzie w przyszłości najprawdopodobniej za przeproszeniem śmieciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:46, dzery666 napisał:

> >/.../
Po miesiącu jest jeszcze cały czas zarodkiem, nie jest nawet płodem.

Bo Ty tak mówisz?
Potrzebujesz używać innej nazwy, zeby nie powiedzieć, że aborcja to zabójstwo?
Używając takiego słownictwa, to Ty jesteś tylko przerośniętym zarodkiem. Nie człowiekiem, przerośniętym zarodkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:49, KrzysztofMarek napisał:

> > >/.../
> Po miesiącu jest jeszcze cały czas zarodkiem, nie jest nawet płodem.
Bo Ty tak mówisz?
Potrzebujesz używać innej nazwy, zeby nie powiedzieć, że aborcja to zabójstwo?
Używając takiego słownictwa, to Ty jesteś tylko przerośniętym zarodkiem. Nie człowiekiem,
przerośniętym zarodkiem!


Nie, bo w stadium płoda zarodek przechodzi po bodajże 8 tygodniach. Nie jest człowiekiem - jest materiałem na człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:48, dzery666 napisał:

> /.../ Przez takie wychowanie będzie w przyszłości najprawdopodobniej za przeproszeniem
śmieciem.

Nie pleć bzdur. Studiowałem z takimi i nazywanie ich śmieciem, nawet z przeproszeniem, jest obrazą. Dla nich i ich człowieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:51, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ Przez takie wychowanie będzie w przyszłości najprawdopodobniej za przeproszeniem

> śmieciem.
Nie pleć bzdur. Studiowałem z takimi i nazywanie ich śmieciem, nawet z przeproszeniem,
jest obrazą. Dla nich i ich człowieczeństwa.


Znam takich i wiem, że raczej 90% z nich nic w życiu nie osiągnie. Może śmieć to zbyt mocne słowo, jednak takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:51, dzery666 napisał:

> > /.../ > Nie, bo w stadium płoda zarodek przechodzi po bodajże 8 tygodniach. Nie jest człowiekiem
- jest materiałem na człowieka

Nie zmienia to prostego faktu, że nazewnictwem można operować dowolnie - dlatego jesteś przerośnietym zarodkiem - zatem nie człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:53, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ > Nie, bo w stadium płoda zarodek przechodzi po bodajże 8 tygodniach.
Nie jest człowiekiem
> - jest materiałem na człowieka
Nie zmienia to prostego faktu, że nazewnictwem można operować dowolnie - dlatego jesteś
przerośnietym zarodkiem - zatem nie człowiekiem.


Ciekawe, bo jak patrze w lustro widze oczy, nos, a także włosy. Z tego co się orientuje, materiał na człowieka tego nie posiada, ale ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:53, dzery666 napisał:

> > > /.../ Przez takie wychowanie będzie w przyszłości najprawdopodobniej za
przeproszeniem
>
> > śmieciem.
> Nie pleć bzdur. Studiowałem z takimi i nazywanie ich śmieciem, nawet z przeproszeniem,

> jest obrazą. Dla nich i ich człowieczeństwa.
>

Znam takich i wiem, że raczej 90% z nich nic w życiu nie osiągnie. Może śmieć to zbyt
mocne słowo, jednak takie jest moje zdanie.


Trochę walisz tu za ostro. Do KAŻDEGO trzeba podejść indywidualnie. Wiele osób staje się marginesem ale nie wszyscy.

KM. Powtarzasz kolejnej osobie to sam i w kółko i w kółku ( takie same teksty były kierowane do Neishy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:53, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ > Nie, bo w stadium płoda zarodek przechodzi po bodajże 8 tygodniach.
Nie jest człowiekiem
> - jest materiałem na człowieka
Nie zmienia to prostego faktu, że nazewnictwem można operować dowolnie - dlatego jesteś
przerośnietym zarodkiem - zatem nie człowiekiem.


W sumie też ciekawi mnie Twoje podejście, że nazewnictwem można operować dowolnie. Albo Cię nie zrozumiałem, albo jak kurę nazwę barwnym motylem to wszystko będzie się zgadzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:55, iwaneszek napisał:

Trochę walisz tu za ostro. Do KAŻDEGO trzeba podejść indywidualnie. Wiele osób staje
się marginesem ale nie wszyscy.


Nie mówię tutaj o kompletnym marginesie. Zostaną oni może kelnerami, kierowcami autobusów bądź cuś. Jednakże to jest właśnie to o czym mówię - poprzez brak odpowiedniej miłości w rodzinie zaczną się kłopoty w szkole, przez co zdobędą co najwyżej może średnie wykształcenie. w życiu nic nie osiągną właśnie przez złą rodzine. Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalizujesz tutaj. Każdy ma szanse się wybić, wystarczy że chcę. A to jak bardzo chcę zależy od jego wychowania ale nie tylko! Składa się tutaj również otoczenie, nauczyciele, szkoła. Ale jak się z tym czuje matka? Napewno nie będzie to łatwe dzieciństwo ani dla niego ani dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:57, dzery666 napisał:

> > > > /.../ > W sumie też ciekawi mnie Twoje podejście, że nazewnictwem można operować dowolnie. Albo
Cię nie zrozumiałem, albo jak kurę nazwę barwnym motylem to wszystko będzie się zgadzać...

No to spróbuje Ci to wyłożyć jasno, tak, że jaśniej nie potrafię. Człowiek przechodzi różne stadia rozwojowe.
Zaczyna się to od zapłodnienie, potem jest okres życia płodowego, dzieciństwo , młodzieżowość, życie dorosłe i starość. Człowiek stary jest staruszkiem, ale nie odbiera mu to statusu bycia człowiekiem. No, chyba, że wejdzie w życie nowa moda, nakazująca utylizacje staruszków przez eutanazję (przypominam, ze eutanazja to zabójstwo człowieka na jego prośbę i pod wpływem współczucia dla niego. A przypominam, bo na naszych oczach słowo to używane jest już w nieco innym znaczeniu)
Dorosłe życie nie budzi wątpliwości - człowiek jest człowiekiem. Ale dzieciństwo? Dziecka nie nazywa się człowiekiem, tylko dzieckiem właśnie. Zatem dziecko jest, czy nie jest człowiekiem? Jest przecież dzieckiem! A wyrostek, zaliczany do młodzieży jest człowiekiem? Wszak nazywa się go właśnie wyrostkiem i nie zalicza do ludzi a do młodzieży, prawda? No, to już ustaliliśmy, że dziecko ani wyrostek, czy młodzież, człowiekiem nie jest, prawda? No jasne, płód człowiekiem nie jest - bo skoro i dziecko i wyrostek nie jest człowiekiem, to płód też nie jest, proste, prawda?
No a teraz odnieś to do siebie, do której kategorii się zaliczysz? Do podlotków? No to człowiekiem nie jesteś. Do dzieci? Tym bardziej. Jesteś materiałem na człowieka! Dopiero człowiekiem będziesz!
A jeśli uznasz, że i dziecko i podlotek to jednak człowiek, to dlaczego odmawiasz tego płodowi? Życie płodowe, to też okres życia człowiek, przez które każdy człowiek przechodził. Czy wtedy nie był człowiekiem? Ależ był, był człowiekiem, tyle, że we wcześniejszym stadium rozwoju niż człowiek dojrzały, niż podlotek, niz dziecko, niz niemowlę. Ale nie przestaje być człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:55, iwaneszek napisał:

> >/.../ > KM. Powtarzasz kolejnej osobie to sam i w kółko i w kółku ( takie same teksty były kierowane
do Neishy)

Wiem o tym. Niemal każdemu trzeba pewne rzeczy powtarzać, bo przychodzi tutaj z gotowymi poglądami, które już dziesiątki razy były odparte, czy wyjaśnione. Ty też nie odbiegasz od tego wzoru, to co piszesz, już było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ty naprawde nie rozumiesz jednego. My (przynajmniej ja) zgadzam się z tym że jest to morderstwo. Morderstwo na mniejszą skale dla potrzeb innego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fronda to pieprzona Sekta a to co tam słyszymy to chyba nawet tłumaczeniem nie jest. Przysłuchaj się co mówi koleś po angielsku i porównaj tym co nam serwują po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując do wspomnianej przez Ciebie eutanazji - czy uważasz, że to też powinno być nielegalne? Człowiek 80 letni chorujący na załóżmy guza mózgu, cierpiący i bez nadziei na wyleczenie. Lekarz to wszystko widzi, wie, staruszek zaś prosi o śmierć. Co powinien zrobić doktor? Powiedzieć ,,nie, musi pan cierpieć i zdychać z bólu do końca"? Dlaczego jest to zakazane? Dlaczego człowiek nie może postępować z własną wolą? Starzec zapewne gdyby nie fakt, że musi leżeć w szpitalu popełnił by samobójstwo. Jaka jest więc różnica? Czemu służy trzymanie go przy życiu? Opinii szpitali? Bo zaraz pewnie media rzuciłyby się, że są oni "mordercami bez litości i skazy". Czy podchodzi to pod zabójstwo? Nie sądzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować