Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz w akcji grę LEGO: Harry Potter Years 1-4

33 postów w tym temacie

Książki o Harrym Potterze to chyba jedna z moich ulubionych serii, naprawdę.
A gra- grałem tylko w Lego SW i wciągnęło mnie nieziemsko. Poproszę HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2009 o 18:31, lis_23 napisał:

A co do SW - widocznie nie tylko w przypadku HP nie czujesz tego '' czegoś ".

I tak o to w kulturalny sposób kończymy tą bezsensowną polemikę. Są gusta i guściki. Tobie się podoba, mi nie. Ty czujesz to "coś", ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 18:31, lis_23 napisał:

Widzisz,ja czytałem każdą część HP i to nie jeden raz,a ponieważ książki autentycznie
wciągają,nie uważam ich za żaden '' chłam " - być może czytałeś jeden z dwóch pierwszych
tomów 9 Kamień Filozoficzny i Komnata Tajemnic ),one są jeszcze trochę dziecinne,ale

O ile w ogóle czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2009 o 20:12, Ichibanboshi-kun napisał:

O ile w ogóle czytał.

Coś sugerujesz...? Rada, nie oskarżaj osoby której w życiu nie widziałeś. To jest tak prymitywne, a do tego irytujące, że po prosty brak mi słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 21:45, PAPISHON napisał:

Coś sugerujesz...? Rada, nie oskarżaj osoby której w życiu nie widziałeś. To jest tak
prymitywne, a do tego irytujące, że po prosty brak mi słów.


Oskarżenie? Nic nie sugerowałem, jak to odbierasz to Twoja sprawa. Mnie nie interesuje też to jak wyglądasz, tylko czy przed wyrażeniem opinii przeczytałeś wszystkie części obojga tytułów które krytykujesz - jeśli nie to należy rozmowę skończyć. To wszystko, bo chyba sam przyznasz rację, że należy wpierw coś poznać nim na ten temat wyda się opinię(wiadomo, że mówię o rzeczach typu, książki, filmy, muzyka, bo poza tym bywa różnie).
Po za tym mówienie w kółko że coś jest poniekąd infantylne(w którym miejscu? Pierwsze części są o dzieciach to że niby jakie mają być? Pierwsze to są KSIĄŻKI DLA DZIECI, mówienie o infantylności ksiązek dla dzieci jest.. niepoprawne).
Nie wszystko co popularne musi od razu być płytkie, patrz; Conrad, King, Christie etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tu chodzi o magię chłopie. Rowling nie dostanie nidy Nobla za HP, ale to ilu ludzi bawi jej książka ile ludzi ją uwielbia i jej klimat i lekkość w czytaniu, to się liczy. Pottery mają mnóstwo tajemnic i o to chodziło, do HP wraca się właśnie dzięki tej aurze zaklęć, tajemnicy oraz tego że pomimo tego iż jest tak książka o czarodziejach to bohaterowie są zwykłymi ludźmi, którzy mają swoje prolemy i każdy może się z którąśz nich łatwo identyfikować.
Czary w HP to tylko dodatek do prawdziwej magii, o której mówi ta seria, o magii przyjaźni, braterstwa i miłości też. Jeśli te cechy są oznaką infantylności, to oznacza że każdy z nas jest infantylny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W HP fajne jest to,że bohater wrzucony zostaje nagle do obcego sobie świata i nie odkrywa jego tajemnic oraz mechanizmów nim rządzących za pierwszym razem - z książki na książkę odkrywamy wraz z Harrym kolejne dziwne zaklęcia,stworzenia,zjawiska i przedmioty,które dla innych czarodziejów są całkowicie normalne - ale nie dla Harrego.
Fajne jest też to,że czary w HP nie są tylko potężnymi zaklęciami,takimi jakich używamy w grach RPG - czary w tym świecie stanowią idealne zastępstwo dla szeregu zwyczajnych czynności,które my,mugole / nie magiczni goście / wykonujemy za pomocą techniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo, kolego! To nie jest temat o Harrym Potterze, żebyś nam tu zachwalał dzieło Pani Rowling :P Może się zdziwisz, ale w Lego Harry Potter nie będzie większości rzeczy, o których z taką pasją napisałeś w poście. To będzie platformówka, z wielkim ładunkiem zabawy i humoru oraz świetnym trybem coop - ale to cechy wszystkich gier z LEGO w tytule autorstwa TT Games. Uniwersum Pottera będzie tylko tłem, owszem nawet fajnym, ale magii Pottera to ja nie wróżę tej grze, a już na pewno nie w oszałamiających ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic dziwnego,gdyż gry z serii lego mają specyficzny klimat i każda gra z serii przerabia jakąś znaną opowieść na swoją modłę,więc zupełnie nie boję się tej growej rzeczywistości - jak zwykle,będzie pewnie fajnie,już w zwiastunie były momentu uwypuklające specyficzne poczucie humoru przyświecające twórcą legowych gier - np.Ron grający na trąbce Puszkowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blah, LEGO SW przechodziłem tyle razy, że już mi się nie podoba. :D

Jeśli nie będzie w żadnym stopniu przypominało crapu od EA, to to będzie koks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 17:24, PAPISHON napisał:

> No z całym szacunkiem, ale ja dość już mam tego Zmierzchu... a książki o HP wspominam

> dość dobrze, mimo beznadziejnych filmów i gier ;P

Tak więc, Harry Potter i Zmierzch jak dla mnie jest infantylną, głupawą, infantylną (wspominałem
już o tym?) , płytką, infantylną (czyżbym już nie przytaczał tego określenia?) i po prostu
denną opowiastką. Żadna eGRAnizacja i żadna ekranizacja ma podstawie tych pseudo dzieł
nigdy nie powinna powstać.


Nie chce rozgrzebywać tego wątku, ale chyba nie czytałeś HP; mam 16 lat, i mimo, że wolę Wiedźmina (albo nawet poważniejsze książki), to uważam, że HP nie jest denną historyjką dla dzieci,jeśli myślisz inaczej polecam polecam dwie ostanie części.

I zrozum, że "bardziej" dorośli niż ty skrytykują Zmierzch jak samo, jak ty HP. To jest kwestia wieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować