Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Muzyka Trance...

1996 postów w tym temacie

1. ATB - Justify (New World Mix) ->7 taki sobie ten remix
2. Breakfast - The Horizon -> 9 Breakfast ma coś takiego fajnego w swoich utworach
3. Paul van Dyk - New York City ->10 Piękny utwór van Dyka. Wokal Ashley jest przecudny
4. Super8 & Tab - Suru -> 7 Nie przejąłem się jakoś tym utworkiem
5. Cosmic Gate feat. Denise River - Body of Conflict (Vocal Mix) -> 9 Bardzo ładny kawałek z świetnym wokalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ferraaaa wrócił hehe:)Wszystko mi sie w miarę poukładało i teraz mam troszkę luzu,wiec jedziemy.Zestawienia b.fajne:))Od teraz będę na bierząco z tym topikiem bo kocham ta muzę a ostatnio miałem naprawdę ciężki okres w życiu...wiec liczę na wyrozumiałość.

1. ATB - Justify (New World Mix) hmmm....ATB:)
OCENA: 8

2. Breakfast - The Horizon gdzieś nie trawie takich suchych kawałków bez wokalu,do zabawy jeszcze ale do słuchania niet..IMO
OCENA: 5

3. Paul van Dyk - New York City kilka razy ten utwór przewijal sie w naszych zestawieniach..niezła nutka;]
OCENA: 7

4. Super8 & Tab - Suru (Extendend Original Mix) Pierwszy raz słyszę...i muszę powiedzieć ze AWESOME.
OCENA: 8

5. Cosmic Gate feat. Denise River - Body of Conflict (Vocal Mix) Wokal,wokal i....wokal:)
OCENA: 9

Jak będzie moja kolej to piszcie,bo ja już sie pogubiłem,a pozatym dlugo mnie nie bylo wiec zapewne zmieniliście kolejność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. ATB - Justify (New World Mix)
OCENA: 4

W ogole do mnie nie przemawia zupelnie nie wiem czemu :-)))

2. Breakfast - The Horizon
OCENA: 8

Super kawalek bardzo klimatyczny z lekka nutka nie wiadomo czego :-)))

3. Paul van Dyk - New York City
OCENA: 7

Kawalek niezly aczkolwiek preferuje szybsze bardziej progresywne nutki van Dyk-a.

4. Super8 & Tab - Suru (Extendend Original Mix)
OCENA: 9

Klasyk i moj ulubieniec tego zestawienia...

5. Cosmic Gate feat. Denise River - Body of Conflict (Vocal Mix)
OCENA: 7

Jak najbardziej poprawny podrecznikowy wrecz kawalek :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zestawienie podzieliło kolegów - jak jeden dał 5 jakiemuś kawałkowi, to następny od razu 9 albo 10. To lubię :) He he, znaczy to, że dobrze wyważyłem tracki.
Uzasadnienia już pisałem przy zamieszczonych kawałkach, tak więc od razu lecą oceny, które chyba nie będą zaskoczeniem, ponieważ to moje typy :)

1. ATB - Justify (New World Mix)
OCENA: 9

2. Breakfast - The Horizon
OCENA: 9

3. Paul van Dyk - New York City
OCENA: 9

4. Super8 & Tab - Suru (Extendend Original Mix)
OCENA: 8

5. Cosmic Gate feat. Denise River - Body of Conflict (Vocal Mix)
OCENA: 9

I taki bonus z pewnego forum:
Założyłem na forum o telefonach topik: "Jakiej muzyki słuchasz?" Napisałem, co ja lubię, a co kto inny.
Pierwszy wpis:
NICK: DJ Shuli <- zwróćcie uwagę na nick
i uwaga, jego wypowiedź:
Lubię Trance,house,electro itd - ogólnie techno

Powiedzcie szczerze, czyż to nie piękne? [ o_O ?! LOL!!!! ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 03:25, Agntx napisał:

Pierwszy wpis:
NICK: DJ Shuli <- zwróćcie uwagę na nick
i uwaga, jego wypowiedź:
Lubię Trance,house,electro itd - ogólnie techno

Powiedzcie szczerze, czyż to nie piękne? [ o_O ?! LOL!!!! ]


Moim zdaniem kompletna zalosc taki pacjent powinien dostac od razu skierowanie na eutanazje :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 03:25, Agntx napisał:

Pierwszy wpis:
NICK: DJ Shuli <- zwróćcie uwagę na nick
i uwaga, jego wypowiedź:
Lubię Trance,house,electro itd - ogólnie techno

Powiedzcie szczerze, czyż to nie piękne? [ o_O ?! LOL!!!! ]

Taaa,jak zwykle. Ciekawe, czy wie co to jest schranz, bo skoro słucha "ogólnie techno" to tego tez powinien. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. ATB - Justify (New World Mix)
Nie zgodzę się z co niektórymi. Ten właśnie remix jest świetny. Właściwie wachałem się czy do swojego dać Renegade czy ten utwór, a jednak coś mnie pokusiło do grzechu. Moim zdaniem zasługuje na dosyć wysoką ocenę, ale widać macie trochę inne zdanie. Mnie urzekł nietypowy, ale bardzo ładny wokal i niezwykły beat. Jeśli chodzi o rok 2007 dla Andre Tannebergera to chyba ten utwór mu wszystko ratuje. I tyle.
OCENA: 8

2. Breakfast - The Horizon
Z tym utworem mam nieco większy problem, nie ma wokalu, choć jakby nie spojrzeć za bardzo by na tle tracka nie pasował. Pogrywa całkiem nieźle, ma swój klimacik, ale zachwycony nim nie byłem i teraz również nie jestem. Ot taki klasowy utwór nieprzeciętny, ale i niewybitny.
OCENA: 6

3. Paul van Dyk - New York City
Oj rany, ale jakość ;P Do chrzanu niestety, zatem posłuchałem kawałka z innego źródła (czyt. z płyty). Muszę się zgodzić z przedmówcami, z tej płyty ten track po prostu rządzi i tyle. Choć gdyby nie wokal, to byłoby średnio. Też jestem za tym by PvD wydawał płyty częściej, ale cóż, nie pogonię chłopa do roboty. ;) A co do tracka to chyba ak.47 określił to właśnie najlepiej w stosunku do niego i In Beetwen. Nie będę się powtarzał. :)
OCENA: 9

4. Super8 & Tab - Suru (Extendend Original Mix)
Faktycznie coś w sobie ma. Po prostu. I kobiecy głos, który występuje tu i tam i zwłaszcza należy zwrócić uwagę na linię basową. No IMO bardzo ładnie to to wszystko współgra i tworzy ten kawałek. Moim zdaniem zasłużył sobie na wysoką ocenę. Wasze oceny się dużo nie różnią od mojej, więc chyba trafione.
OCENA: 8

5. Cosmic Gate feat. Denise River - Body of Conflict (Vocal Mix)
Mnie się podoba bo jakimś cudem słyszę go pierwszy raz. Mimo to bardzo fajny, refleksyjny. Zasługa to wyłącznie wokalu, który jest śliczny. Mimo wszystko nie zaskoczył mnie na więcej jak na siódemkę i taką mu właśnie ocenę wystawię.
OCENA: 7

@ Agntx
Takie wypowiedzi winno się oprawiać w ramkę i pokazywać jako dowód popełnienia zbrodni...
Ew. dać do kwasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle zapodaję już kolejne 2 wytypowane kawałki:

1. Paul van Dyk - New York City -> (8,4)
2. Cosmic Gate feat. Denise River - Body of Conflict (Vocal Mix) -> (8,4)

Następne w kolejności są propozycję od ak.47. Zatem czekamy z niecierpliwością. Heh szybko nam poszło to zestawienie:PP

@ Agntx -> Ehh szkoda gadać, naprawdę;/ Ale, cóż laik zawsze musi się znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. The Blizzard - Kalopsia
Pierwszy raz usłyszałem go podczas jubileuszowego asota 300, jako intro do seta Armina. Od razu wpadł mi w ucho, ale dopiero jakiś czas temu poznałem ile piękna jest w tym utworze. Gdzieś w komentarzach na tubie ktoś go świetnie określił - "A fantastic journey from earth 2 space". Cudowna podróż. A to, hmm, "wytłumienie" z wokalem i przejście do głównego motywu jest niesamowite.
http://ministrysingapore.imeem.com/music/Cu4H2M1r/the_blizzard_kalopsi a_original_mix/ - Original Mix
http://pl.youtube.com/watch?v=SwdB1zet9kg&feature=related i
http://pl.youtube.com/watch?v=Q0Y_SpMLaeA&feature=related - best intro ever (no, może poza intrem Chicago Bulls z lat 90-tych ;)).
2. Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix)
Po raz pierwszy usłyszałem też w asocie 300, ale w secie Menno [w ogóle polecam ten set, jest kapitalny]. Ten kawałek jest niesamowity, idealny "stawiacz na nogi" :). W trakcie słuchania chce się szaleć, zostawić wszystko i oddać się muzyce.
http://pl.youtube.com/watch?v=88-u4PaOBpk
http://profile.imeem.com/xCEdP3E /music/fOtm3ayx/albert_vorne_formentera_what_gareth_emery_remix/
[Na tubie jest więcej kawałka, na imeem jest lepsza jakość;)]
3. Sasha - Coma
Majstersztyk.
http://profile.imeem.com/WYGvfqv/music/uF9pjsbw/sasha_comao riginal_mix/
4. Markus Schulz - Perfect
Z Markusem długo się gryzłem, bo nie wiedziałem czy wybrać Perfect, czy On a Wave. Oba są świetne, oba mają rewelacyjny wokal, ale Perfect jest jednak w moim odczuciu lepszy.
http://pl.youtube.com/watch?v=n2pvUAcpkOw
5. Pryda - Muranyi
Tu miałem największy problem, musiałem wybrać jeden z ok. 20 kawałków, z których wszystkie zasługiwały by się znaleźć na tej liście ;). Wybrałem projekt Erica Prydza, bo spod jego skrzydeł wyszło naprawdę mnóstwo świetnych utworów, a Muranyi było zdecydowanie najlepsze.
http://profile.imeem.com/yszYaX/music/O_Uuhs-v/pryda_muranyi/

EDIT: Pieprzone linki, oczywiście musiało mi pociąć, a edit nic nie daje -.- .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Blizzard - Kalopsia -> 8
Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix) ->10
Wiedziałem, że to dodasz Formentera What, niesamowity kawałek. Zakochałem się w tym remixie od pierwszego wejrzenia.
Sasha - Coma -> 9
Zgadza się, majstersztyk.
Markus Schulz - Perfect -> 9
Dobry utwór ba poziomie Schulza. Wokal jest bardzo dobry
Pryda - Muranyi -> 8
Prydz pokazuje wysoki poziom tym utworem, chyba najlepszy z jego kawałków.

Zestawienie bardzo mocne, aż chciało się wpisywać te wysokie ocenki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. The Blizzard - Kalopsia -> W mojej opinii najlepszy kawałek spośród wszystkich propozycji:) Kosmiczny kawałek...
OCENA: 10

2. Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix) -> Solidny kawałek, początkowo jakoś mnie nie przekonywał, ale po kilku przesłuchaniach może się podobać
OCENA: 8

3. Sasha - Coma -> Mnie nie poruszył za bardzo
OCENA: 6

4. Markus Schulz - Perfect -> Nie jestem jakimś wielkim fanem Markusa, ale ten kawałek jest całkiem spoko...
OCENA: 8

5. Pryda - Muranyi
OCENA: 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. The Blizzard - Kalopsia
OCENA: 9

Cos pieknego esencja trance''u...

2. Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix)
OCENA: 7

Kawalek poprawny nie budzi we mnie jakichs niesamowitych emocji aczkolwiek jest mily i do posluchania i zabawy (moze do tego drugiego nieco mniej).

3. Sasha - Coma
OCENA: 4

Takie rytmy w ogole do mnie nie przemawiaja od razu usypiam...

4. Markus Schulz - Perfect
OCENA: 6

Lubie Markusa ale to jakos mi nie podeszlo, moze w innym remiksie byloby lepsze...

5. Pryda - Muranyi
OCENA: 2

Dziwne jak bardzo remiksy moga sie roznic od oryginalu, w tej wersji kawalek nie nadaje sie praktycznie do sluchania ale zapusccie wersje z ASOT 337 (Pryda - Muranyi (Frase remix)) i w tym momencie ocena u mnie skacze momentalnie na 9 :-) - jeden z najpiekniejszych trance''owych stringow jakie slyszalem w zyciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. The Blizzard - Kalopsia
Jeden z tych kawałków, które wyraźnie mówią, że trance to cudo, a techno nigdy nie dorówna tej muzyce. Tym bardziej proszę się nie dziwić gdy kogoś naciskam pod tym względem, maniakalnego wręcz mylenia. Ale co do kawałka - po prostu ma swój niesamowity, nieziemski klimat. Jest piękny, a jednak coś mnie powstrzymuje przed daniem najwyższej oceny, może powinien być lekko szybszy? Przynajmniej Original Mix, jednak myślę, że ta ocena jest w pełni zasłużona. Co Intra zgodzić się należy - kosmos. Szkoda, że na Youtube są dźwięki z zewnątrz i nieco zagłuszają to co super, no i jakość też wiadomo jaka. :)
OCENA: 9

2. Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix)
Nie powiem, by wywołał u mnie takie odczucia jak u ak.47, który go zaproponował, ale nie mniej wypada się zgodzić, że to bardzo solidna i silna pozycja na liście. Do posłuchania jak najbardziej, do poruszania się również, ale chyba przydałoby się do tego drugiego coś szybszego. Taki w sam raz na siódemkę. I taką ode mnie ocenę dostanie.
OCENA: 7

3. Sasha - Coma
Czy majstersztyk? Do mnie progressive za cholerę nie przemawia, niby jest spokojny i odpowiednio długi, ale zdecydowanie jest to styl za wolny jak na mój gust. Przy takich szybko się nużę i usypiam, choć są momenty bardzo ciekawe w kawałku. Wycisza i to skutecznie, ale dla mnie majstersztykiem nie jest. :]
OCENA: 6

4. Markus Schulz - Perfect
Spodobał mi się, a nie słyszałem go jeszcze. Jest ciekawą propozycją, ale jednak aż tak bardzo mnie nie zachwycił. Do perfekcji sporo brakuje, ale w sumie lepiej, że widzę tutaj Perfect niż On a Wave. Tutaj mogę się zgodzić, bo On a Wave mnie osobiście się przejadło. Myślę, że siódemka będzie w sam raz.
OCENA: 7

5. Pryda - Muranyi
OMG. Chyba zgodzę się z Cremkiem, ten kawałek jest bardzo słaby, słuchało mi się go bardzo ciężko, nie wiem czemu. No niestety, rzadko daję niskie oceny, ale tutaj nie mam za bardzo co oceniać. IMO najsłabszy wśród tych propozycji, może faktycznie w innym remixie byłby o wiele lepszy. Chyba poszukam tego na ASOT 337, skoro już Cremek zachwalił. ;) Jednak oceniam to co dano:
OCENA: 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. The Blizzard - Kalopsia -- Fajne naprawde fajne....wokalu troche mało ale za to miły dla ucha.
OCENA: 8

2. Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix) -- bardzo ładny utwór,nie zgodziłbym sie jedynie ze to taki stawiacz na nogi,dla mnie bardziej utwor na wieczorne rozmyslenia...
OCENA: 9

3. Sasha - Coma -- nuta zdecydowanie nie trafiająca w moj gust....
OCENA: 5

4. Markus Schulz - Perfect
OCENA: 6

5. Pryda - Muranyi -- przez chwile pomyslałem ze gram na pegasusie;] tak serio nie nie i nie,jak mozna tego słuchać albo sie bawic przy tym(wyobraź sobie że całujesz dziewczynę przy tej nucie<lol>)
OCENA: 1
Bardzo zróżnicowane zestawienie,ale końcówka (n/c),taki wytrawny słuchacz jak ty ak.47,na pewno zna dużo lepszych kawałków z 2007 r:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem jestem, tylko mam takie dziwne godziny siedzenia na necie: 18 - 6 (rano). Poza tym udzielam się na tylu stronach, że gram.pl odwiedzam co drugi dzień.
Lecimy:

1. The Blizzard - Kalopsia
OCENA: 8
Track na prawdę niezły, ma swój klimat. Ale chyba za mało razy go słuchałem, to by była dziewiątka. Trochę mnie rozbawił ten plik video na jutjubie - ludziska nagrywają filmy na komórkach :P Ciekawe, co potem na takich ekranikach widać xP I ten zniekształcony wokal przypomniał mi dokonania Scootera na płycie Back to Heavyweight Jam (kiedyś bardzo mi się podobała ta płyta, ale to było jeszcze w podstawówce. Teraz wiem, że to było into przed Trance''em :) )

2. Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix)
OCENA: 8
Od razu przy słuchaniu tego tracka, na myśl przyszedł mi Breakfast i jego Dancing in the Moonlight. Bardzo przyjemny progessive.

3. Sasha - Coma
OCENA: 6
Nie moje klimaty. Zawsze przy takich utworach tracę podzielność uwagi i zamiast wsłuchiwać się w utwór, zaczynam grzebać w kompie (tak jest prawie zawsze w sobotę po 23, bo wtedy Tiesto zaczyna grać progresywne i minimalowe tracki :P ). Ale nie powiem, Coma jest całkiem fajna, ale brakowało mi tu jakiejś bomby w trakcie trwania.

4. Markus Schulz - Perfect
OCENA: 7
Mmm, Progression... Śmietanka muzyczna, chociaż mi najbardziej obecnie podchodzi SLA9. Utwór zaprezentowany powyżej bardzo dobry i ma wszystko, co powinien mieć.

5. Pryda - Muranyi
OCENA: 5
Z dokonań Prydza najbardziej podchodzi mi Call on Me :P Wiem, to straszna komercja, ale ja jestem zwolennikiem komercji, gdyż niekomercyjne tracki nie wychodzą na Polskim rynku i nie mogę sobie normalnie posłuchać niezależnej muzy. Szukałem kilku tracków Erica na immem.com i jutjubie (np. Europa) i żaden mi się nie spodobał bardziej lub mniej. Ten utwór nie jest wyjątkiem, może nie warto mu stawiać jeden albo dwa, bo swój urok ma (no i ten motyw przewodni jak z pozytywki) więc będzie średniak, choć wiem, że niektórzy przy tym dziele sikają ze szczęścia pod siebie. Jednego nie można zaprzeczyć - Muranyi to prawdziwy kolos muzyczny i kolejny wielki krok dla pana E. Prydza (aka Cirez D).

PS. Zamówił ktoś The DJ 4? Ja to zrobiłem wczoraj w przedsprzedaży i czekam na przyjście paczuszki :) Oczywiście całą płytę mam dawno w jednym paluszku, ale dobre wydawnictwa trzeba kupować :)

Dodatek
Mam tu coś dla Was fajnego :P Kawałek, który chodzi mi po głowie od dobrych kilku tygodni. Jest bardzo syty i bajerancki. Warto posłuchać, specjalnie wyciąłem jego skróconą wersję z Club Life #036, by Was nie męczyć :)
Polecam jako dodatek do TOP 5 of 2007 w kategorii - najlepsza ciekawostka
http://profile.imeem.com/VyHTu3P/music/J9vbCONt/steve_mac_mark_brown_be llsmp3/

EDIT: Dlaczego obcina linki? Ech, skopiujcie i dodajcie sobie "llsmp3" i usuńcie spację między "e" a "l" xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. The Blizzard - Kalopsia
OCENA: 10

2. Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix)
OCENA: 9

3. Sasha - Coma
OCENA: 9

4. Markus Schulz - Perfect
OCENA: 8

5. Pryda - Muranyi
OCENA: 9
Hah, spodziewałem się pojazdu na ten kawałek :D. Agntx, może nie sikam pod siebie słuchając tego utworu, ale go bardzo cenię. Ma niesamowity klimat. Raczej nie podejdzie fanom upliftu 900 BPM, bo nie słucha się go łatwo, ale warto jednak mieć do niego szacunek :>.

A The DJ4 w poniedziałek w empiku kupię, to jest pewne. Nie mogę się doczekać, w dodatku nowy nr DJ Maga wtedy też wychodzi :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moja kolej :-).

UWAGA: MINISTERSTWO MUZYKI OSTRZEGA - PONIZSZE UTWORY MOGA POZYTYWNIE WPLYNAC NA TWOJA PSYCHIKE !!! :D

1. Thomas Datt - 2v2 Rework (Sean Tyas Unabridged Remix) -> http://www.youtube.com/watch?v=vYMMkHkNoEI&feature=related

Dlugo sie zastanawialem od czego by tu zaczac ale w koncu padlo na jeden z najwspanialszych moim zdaniem remiksow w wykonaniu Sean'a - nic dodac nic ujac tylko sluchac, fantastyczna produkcja.

2. John O'Callaghan & Bryan Kearney - Exactly -> http://pl.youtube.com/watch?v=GaU3pYNpjzg&feature=related

Pomimo, ze utwor jest z konca 2006 roku pozwole go sobie tutaj zamiescic, gdyz figuruje rowniez na debiutanckim albumie John-a z 2007. Dodatkowo jest to dla mnie jeden z najlepszych trance'owych kawalkow jakie kiedykolwiek powstaly - istny przepis na robienie pobudzajacego trance'u, wydaje sie ze dodanie tutaj jakiegokolwiek wokalu to czysta herezja i swietokradztwo (podobne odczucia mam sluchajac Legacy czy Strange World autorstwa Push-a) :-).

3. Onova - Platitude (Original Mix) -> http://youtube.com/watch?v=chdzzU3mRZo

Ten track to typowa imprezowka - w domu lepiej nie wlaczac zbyt glosno, grozi eksplozja sluchacza :-). Czysta radosc z zycia...

Po dosyc miekkim wejsciu sadze ze czas najwyzszy obudzic troche to zestawienie, mam nadzieje ze Wam sie spodoba moje nieco bardziej hardstyle'owe podejscie do tematyki trance'u...jedziemy :-).

4. Joop - Prominent -> http://pl.youtube.com/watch?v=H1Tu0mcV0l8&feature=related

Ten pan niezwykle rzadko bawi sie w producera ale jak juz cos zrobi to mozna tylko bic poklony ;-) jak przy The Future, ktory byl hymnem Trance Energy w 2007. Prominent ("Wybitny") to przepiekny przyklad hard trance'u pomieszanego lekko z uplifting - mocne bicie, nieco mroczne sample, wspanialy klimat... poezja :-). Polecam odsluchanie w jakosci CD na dobrym sprzecie - sampling zabija... :-))).

5. Simon Patterson - Bulldozer -> http://youtube.com/watch?v=TWpd5EZpXlY

Nie wiem co tu napisac poprostu za kazdym razem jak to wlacze cos mi sie dzieje z glowa i odlatuje :-))) - ten kawalek poprostu zrywa kask...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować