Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Muzyka Trance...

1996 postów w tym temacie

Thomas Datt - 2v2 Rework (Sean Tyas Unabridged Remix) -> 8
Dobry utwór, ale jakiś bajerancki w moim przekonaniu on nie jest.
John O''Callaghan & Bryan Kearney - Exactly -> 9
Bardzo dobry utwór.. Zgadza się wokal wszystko by zniweczył.
Onova - Platitude (Original Mix) -> 8
Króciuteńko - dobry kawałek.
Joop - Prominent -> 7
Utwór całkiem niezły i siódemeczka dobrze to oddaje, nie jest to utwór nadzwyczajny.
Simon Patterson - Bulldozer -> 8
Troszkę skopana jakość, ale odsłuchałem w innym źródle. Utwór bardzo mi się podoba, jakoś pobudza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Thomas Datt - 2v2 Rework (Sean Tyas Unabridged Remix) -- Bardzo mocny kawałek,swietne bity i bardzo mi sie spodobał glowny LEAD.
OCENA: 8

2.John O''Callaghan & Bryan Kearney - Exactly -- Napisałes przy ostatnim utworze,że odlatujesz ja odleciałem przy tym.Dzieki że go zapodałes......awesome

OCENA: 10

3. Onova - Platitude (Original Mix) -- Przyjemne dla ucha,nie powiem:))

OCENA: 7

4.Joop - Prominent -- Troszke długo sie rozkręca ale poźniej......hmmm wypas;] odpowiednie sample i bity i też mogą do mnie trafić,nawet w hardcorowych kawalkach;]

OCENA: 7+

5. Simon Patterson - Bulldozer -- klimat tego kawalka najlepiej oddaje komentarz na Tubie it''s heavy , ale da sie sluchać....

OCENA:6+

czyja kolej teraz...czyżby moja;] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki zestawienia ak.47:

1. The Blizzard - Kalopsia -> (8,9)
2. Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix) -> (8,3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 21:32, FerraEnzo napisał:

czyja kolej teraz...czyżby moja;] ?

Niestety Cię zawiodę, bo moja, ale zaraz po mnie prezentujesz swoje zestawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczasowe oceny, czekamy na reszte. Rozumiem ze Nat-Sem podsumowuje wszystkie zestawienia ? :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 21:45, Cremek napisał:

Dzieki za dotychczasowe oceny, czekamy na reszte. Rozumiem ze Nat-Sem podsumowuje wszystkie
zestawienia ? :-).


Zgadza się:) Wolą większości zajmuję się tym ja:PPP Na kawałeczki zagłosuję pewnie jutro, trzeba się przecież dobrze wsłuchać, żeby odpowiednie ocenki powystawiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zachowam się jak największy n00b na świecie, ale co tam :P Powiedzcie mi, na czym polega ta zabawa? Bo trochę dużo tych stron do czytania (a sesja jest- lepiej posiedzieć w książkach niż na necie). Tak więc byłbym bardzo wdzięczny za przybliżenie o co kaman :) Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:37, O2si napisał:

Prawdopodobnie zachowam się jak największy n00b na świecie, ale co tam :P Powiedzcie
mi, na czym polega ta zabawa? Bo trochę dużo tych stron do czytania (a sesja jest- lepiej
posiedzieć w książkach niż na necie). Tak więc byłbym bardzo wdzięczny za przybliżenie
o co kaman :) Z góry dzięki!

Ustawiamy sobie co chcemy sobie zestawić. Teraz zajmujemy się the best of 2007. Ustalamy kolejność i każdy z nas prezentuje 5 kawałków. Oceniamy je, oceny są podliczane i mamy podsumowanie czyjegoś zestawienia. Potem wchodzi druga osoba i tak lecimy. Jeśli chcesz oddawać głosy serdecznie zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli każdy podaje swoje TOP5 i przydziela każdemu utworowi ocenę w skali od 1 do 10? Dobrze zrozumiałem? Sorry za zamieszanie, ale wolę się dopytać, żeby nie robić dużego zamieszania ;) Kto pyta nie błądzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 22:46, O2si napisał:

Aha, czyli każdy podaje swoje TOP5 i przydziela każdemu utworowi ocenę w skali od 1 do
10? Dobrze zrozumiałem? Sorry za zamieszanie, ale wolę się dopytać, żeby nie robić dużego
zamieszania ;) Kto pyta nie błądzi :P

Zgadza się. Teraz oceniamy zestawienie Cremka/Cremek''a (nie wiem jak sobie życzy :P) Podajemy tytuł, ocenę i jeśli chcemy to jakiś opisik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Thomas Datt - 2v2 Rework (Sean Tyas Unabridged Remix) ---> tragedia...jednym śłowem (może nie jestem obiektywny, bo Tyasa nie znoszę- schematyczność jego remixów/utworów/reworków poraża)...Stary remix Roberta Nicksona wciąż nie do pobicia wg mnie! ocena 3/10
2. John O''Callaghan & Bryan Kearney - Exactly ---> ten utwór pochodzi z 2006 roku ;) Ogólnie masakra! Jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy!) utwór od O''Callaghana. Fanem uk trance''u nie jestem, ale ta pozycja zamiatała równo swego czasu :) 8/10
3. Onova - Platitude (Original Mix) ---> Onova miesza ostatnio w trensowym świecie, mi takie dźwięki trochę się znudziły, ale oceniam ten utwór jako udany :) 7/10
4. Joop - Prominent ---> Średnio, bardzo średnio....Joop wyjaśnił utworem The Future (szczególnie remix Markusa Schulza wypał bardzo dobrze)...To dzieło jest bardzo przeciętne 5/10
5. Simon Patterson - Bulldozer ---> Moc, moc i jeszcze raz MOC! Godny następca cudownego F-16, Simon wyprodukował techową lokomtywę, która pędzi z zawrotnym tempem, aż do momentu kiedy wchodzi ten electropier :P Zwolennikiem takich rozwiązań nie jestem, ale cąłkiem zgrabnie to wyszło :) Parkietowy morderca....9/10

Nie wiem czy o to chodziło ;] Mam nadzieję, że tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko w porządku, dobrze oceniłeś i jeszcze na dodatek dałeś uzasadnienia.
Z mojej strony wymagam podawania swoich preferencji muzycznych i ulubieńców, żebyśmy się lepiej znali.
Tak więc podaj najpierw swój ulubiony gatunek muzyczny a potem jakie podgatunki Ci stykają, a czego nie lubisz. Następnie przedstaw swoich ulubionych przedstawicieli i tych najgorszych (jeśli masz, bo ja nie mam).
Każda dodatkowa informacja będzie ważna.
No i witamy serdecznie kolejnego fana transowych brzmień! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc trance''u słucham mniej niż dawniej- po prostu mi się przejadł :) Głównie skupiam się na progressive house i progressive trance :) Lubię także posłuchać techno (ale nie minimalu, wolę stare, dobre pumpin'' techno, ale to już muszę mieć dzień na taką muzę). Nie pogardzę też dobrym ambientem, chilloutem albo loungem :)

Kto należy do moich ulubieńców? Ze sceny trance moim numerem jeden jest Laurent Veronnez (aka Airwave aka Lolo aka Cape Town- razem z Ferry Tayle''em, aka Planisphere aka Sagittaire itd). Lubię również Estiva, Saint Rush (jak dla mnie to przyszłość trance''u). Chwalę twórczość Rogera Shaha pod różnymi aliasami (po prostu te radosne i ciepłe rytmy mi odpowiadają- dlatego właśnie zakupiłem album Sunloungera). Zapomniałbym o DJ Fire i Mojado (to już dosyć mocne rytmy, ale całym sercem kocham ich pierwszy album- Arena)

Ze sceny house/progressive; Sultan, Ned Shepard, Jay Lumen, Tonedepth, Ricky Ryan aka Can Costa, Maher Daniel, 16Bit Lolitas, Ormatie, 4Mal, DJ Tarkan, V-Sag, Matthew Dekay, Add2basket, Marrakech (ogólnie cała węgierska śmietanka sceny house/progressive :D )

No, to tyle chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Thomas Datt - 2v2 Rework (Sean Tyas Unabridged Remix)
Ktoś tu pocisnął na Seana Tyasa za schematyczność (swoją drogą witamy O2si''ego w naszym wątku i zapraszamy do dalszych wypowiedzi). No cóż mnie ten DJ bardzo zaskakuje oryginalnością właśnie. Jednak co do remixu, jest klimatyczny, spokojniejszy w porównaniu do innych produkcji Tyasa. Mnie zachwycił, choć nie na tyle by był nie wiadomo czym. Słuchało mi się go jednak bardzo przyjemnie.
OCENA: 7/10

2.John O''Callaghan & Bryan Kearney - Exactly
Bardzo fajny. Niezwykły klimat i atmosfera, jeden z najlepszych jakie wyszły spod ręki Johna O''Callaghana. Co tu dużo pisać. Można się zapomnieć w takiej muzyce i oderwać od rzeczywistości na te kilka chwil. Tyle. :)
OCENA: 9/10

3. Onova - Platitude (Original Mix)
A nie słyszałem tego, jednak spodobał mi się. Produkcja zdecydowanie udana. Podobnie jak w poprzednim i w tym można się spokojnie oderwać i przemyśleć kilka spraw na spokojnie. Takie właśnie lubię tracki. Ocena będzie wysoka.
OCENA: 8/10

4. Joop - Prominent
Hard trance do mnie nie przemawia, choć faktycznie uplifting jest odczuwalny. Jest ciekawy, mocny bit, prztłumione ciekawe sample, jak to Cremek określił - mroczne. Faktycznie coś w tym jest. Jednak nie więcej jak na szóstkę, bo jednak mnie nie przekonał. Tyle. :)
OCENA: 6/10

5. Simon Patterson - Bulldozer
Niektóre momenty są za ciężkie jak na mój gust. Nieco brak melodyjności, którą tak lubię. Wokal i tak tutaj by nie pasował, więc dobrze, że go nie ma. Można posłuchać, ale szczerze mówiąc, w moim przypadku tak z dwa-trzy razy, potem odczuwa się znudzenie.
OCENA: 6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


/.../

Witamy w wątku:) Zestawienia i ich ocenianie to nasz autorski, wspólny pomysł, aby urozmaicić ten wątek, rozkręcić i skusić do zabawy innych użytkowników, fanów trance''u. Więc to jest raczej forma takiej zabawy:) Poza tym dyskutujemy tu ogólnie o muzyce Trance i jej odmianach. Czasem ktoś wspomni o housie i jego odmianach, gdyż siłą rzeczy jest ona każdemu fanowi muzyki elektronicznej znana w mniejszym lub większym zakresie. Ale głównie skupiamy się na muzyce Trance. Prezentujemy sobie nowości, a także dyskutujemy o przenajróżniejszych eventach. Oczywiście o Djejach również:)
Jeżeli będziesz chciał od tej pory uczestniczyć na stałe w tym wątku i naszej zabawie, to po zakończeniu aktualnej serii, tzn edycji dołączę Cię do naszej kolejki.

Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Thomas Datt - 2v2 Rework (Sean Tyas Unabridged Remix) -> Chyba mam zupełnie inny gust :) Ale dla mnie ten kawałek jest świetny. Sean jest w moim prywatnym rankingu Djów w czołówce. Wspaniały klimat, nie dopatruję się jakiejś monotonności w jego produkcjach. Może dlatego, że poprostu lubię jego styl. Dynamiczne tło i klimatyczne główne leady. Kocham to:)
OCENA: 9

2. John O''Callaghan & Bryan Kearney - Exactly -> Również świetna produkcja:) Cóż więcej się tutaj rozwodzić, klasa i tyle:)
OCENA: 9

3. Onova - Platitude (Original Mix) -> Fajny klimatyczny utworek:) Taki jak lubię, gdy chcę sobie odpocząć i oddać się zapomnieniu wśród tysiąca dźwięków:)
OCENA: 8

4. Joop - Prominent -> Lubię Joopa:) Ten kawałek bardzo ciekawy. Fajnie jest czasami posłuchać czegoś odmiennego:)
OCENA: 7

5. Simon Patterson - Bulldozer -> Nie porwał mnie jakoś specjalnie ten kawałek. Gorzej wypada w porównaniu z Joopem, moim zdaniem oczywiście:)
OCENA: 6

Świetnie się słuchało tego zestawienia. Pierwsze trzy pozycje wymiatają na maxa:) To jest właśnie to co lubię najbardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Thomas Datt - 2v2 Rework (Sean Tyas Unabridged Remix) - solidny kawałek, miły dla ucha, ale przejadł mi się.
OCENA: 7

2. John O''Callaghan & Bryan Kearney - Exactly - swego czasu jeden z moich ulubionych, ale słyszałem go jeszcze w 2006 :)
OCENA: 9

3. Onova - Platitude (Original Mix) - też solidnie, ale w sumie nic ponadto.
OCENA: 7

4. Joop - Prominent - w ogóle mi sie nie podoba :).
OCENA: 5

5. Simon Patterson - Bulldozer - wolę Pattersona w Dogzilli, choć to jest całkiem cieka... Nie. Nie jest, do momentu tego ostrego wjazdu byłem skłonny wystawić 7, ale tak się nie stanie, nie dla mnie takie rytmy :].
OCENA: 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chyba juz wszyscy, w sumie spodziewalem sie najazdu na Joop-a i Simon-a - fakt to nie jest styl ktory kazdy lubi do tego dochodzi sie po jakims czasie, ja jestem mocno skazony hardstyle''em (vide Zany, Luna, Showtek, Pila itp.) i stad moj skret w te strone - ciesze sie ze moje pierwsze zestawienie zostalo w miare cieplo przyjete w koncu o gustach sie nie dyskutuje :-) - mysle ze czas na podsumowanko i kontynuujemy zabawe tylko co teraz dajemy na tapete ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszyscy dali swoje zestawienia. Po zakończeniu trzeba pomyśleć, zapewne John Digweed - nr 3 najlepszych Dj''ów 2007 roku według DJ Mag. Z chęcią usłyszałbym inne propozycje na nowe zestawienia, ponieważ Digweed zbyt dobrze znany mi nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować