Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Muzyka Trance...

1996 postów w tym temacie

Zamieszczam oceny. Opinie przy okazji wrzuty, u góry.

1. Paul van Dyk - We''re alive
OCENA: 8

2. Paul van Dyk - For an Angel
OCENA: 8

3. Paul van Dyk - Time of our Lives
OCENA: 7

4. Paul van Dyk & Giuseppe Ottaviani - La Dolce Vita
OCENA: 8

5. Paul van Dyk & Alex M.O.R.P.H - Get Back
OCENA: 8

PS. Skąd Wy cholera macie te przeróżne bajeranckie remiksy? Ja buszuję po stronach i znajduję same AvB, A&B i inne Schulzy do odsłuchania xD A w takich ASOTach czy CLach za pierwszym odsłuchaniem to prawie nic mi się nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 21:42, zamber1 napisał:

Envio w remiksie Blizzarda całkiem znośne, ale i nie ma nawet 1/1000 magii i piękna remiksu
"Time To Say Goodbye" autorstwa Özgür Cana. :)

Envio - Time To Say Goodbye (Özgür Can Mix)
http://www.wrzuta.pl/audio/gy3cAIw13B


iii tam, remiksy For You są lepsze od tego :P. I Blizzarda i Sunloungera :P. Ten kawałek w każdej wersji jest dla mnie świetny.

@Agntx
A żebyś wiedział, ze z ASoTów, Globali i innych CESów albo TATW.I nie ma w tym nic dziwnego jeśli patrzeć na rynek muzyki elektronicznej w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Paul van Dyk - We''re alive -> Świetny kawałek... również jeden z moich najbardziej ulubionych jeżeli chodzi o Paula... Zawsze miło jest go sobie posłuchać, ehh czasy młodości się przypominają:)
OCENA: 8

2. Paul van Dyk - For an Angel -> Prawdą jest, że wersja z albumu "45 RPM" o wiele lepsza moim zdaniem... Bardziej surowe brzmienie, prostota formy... Mam ogromny szacunek dla tego utworu...
OCENA: 9

3. Paul van Dyk - Time of our Lives -> Może i słucha się go przyjemnie, ale nie jest to jakaś rewelacyjna produkcja... Taki kawałek do zapuszczenia w Esce:P
OCENA: 6

4. Paul van Dyk & Giuseppe Ottaviani - La Dolce Vita -> Główny lead nawet prezentuje się ciekawie, ale moim zdaniem to "For an Angel" jest kozakiem tego zestawienia i jednak swoją klasą i znaczeniem przebija wszystkie pozostałe, także i ten...
OCENA: 7

5. Paul van Dyk & Alex M.O.R.P.H - Get Back -> Słaby kawałek jak dla mnie...
OCENA: 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agntx >>> Ależ niczego Tobie nie zarzucam, a tylko polemizowałem z tym co napisałeś o późniejszej wersji "For An Angel": "Istna klasyka i jeden z pierwowzorów czystego Trance, od którego to wszystko się zaczęło. "
No i tylko do tego zdania sie odniosłem. ;P

Co do mojej "sporej wiedzy", to po prostu jestem wielkim miłośnikiem elektronicznych, klubowych brzmień od już niemalże 20 lat, bo zacząłem słuchać tej muzyki bardziej niż innej, gdzieś w 89-90 roku.
Dodatkowo nie ograniczam sie do tylko jednego gatunku, a słucham praktycznie wszystkiego, nielicząc durnego Hardstyle, czy Dance ( choć i tutaj można znaleźć pojedyncze, warte przesłuchania perełki :) ).

No a co do progresji gatunków, to ma to miejsce praktycznie wszędzie.
Dzisiejszy Trance jest odmienny od tego z lat 90tych; dzisiejszy Psychedelic Trance, również znacznie odbiega od Goa Trance z lat 90tych, a nawet Minimal Techno, całkiem odmiennym się wydaje od motorystycznych i mocnych produkcji z lat 90tych.
Taka po prostu kolej rzeczy. :)

PS: Pozdro dla fanów Progressive. ;D
I prezencik dla nich. ^^

Peter Martin Pres. Anthanasia - Perfect Wave (Orignal mix)
http://www.wrzuta.pl/audio/p9T59PAVya
Peter Martin Pres. Anthanasia - Perfect Wave (Oahu Break Dub)
http://www.wrzuta.pl/audio/q3T2964w2e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paul van Dyk - We''re alive
OCENA: 9
Piękny utwór pokazujący jak to Paul dobrze gra :P
Paul van Dyk - For an Angel
OCENA: 9
Klasyk! Ile razy mam to mówić? :P Niesamowity utwór pokazujący, że stary trance jest również świetny
Paul van Dyk - Time of our Lives
OCENA 7
Całkiem niezły, pokazuje, że męski wokal nie musi być wcale denny
Paul van Dyk & Giuseppe Ottaviani - La Dolce Vita
OCENA: 7
Dobry utwór z albumu "In Between". Ma dobry lead, ale jakoś mnie nie powala.
Paul van Dyk & Alex M.O.R.P.H - Get Back
OCENA: 6
Jako taki. Ashley dała brzydki wokal. Zupełnie inny niż między innymi ten z New York City.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapodaję kolejne 2 wytypowane kawałki:

1. Paul van Dyk - For an Angel -> (8,6)
2. Paul van Dyk - We''re alive -> (8,2)

Następne propozycje przygotowuje ak.47...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądalem do watku o mojej ulubionej muzyce,patrze dzis a tu przez 2 tyg tylko 2 strony postow.:P
Cos stanoł watek,byc moze przez pogode,ktora jest coraz ladniejsza i ludzie wychodza,lub co bardziej prawdopodobne,przez omawianego Dj ktory IMO ,swojej slawy niema takiej magi jak Armin czy Atb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Paul van Dyk - Haunted
http://pl.youtube.com/watch?v=b7ITvHZpBYo

2. Paul van Dyk & Starkillers & Ashley Tomberlin - New York City
http://pl.youtube.com/watch?v=qVrtnLYQCGY&feature=related

3. Paul Van Dyk - The Other Side
http://pl.youtube.com/watch?v=xDugz-TaODI

4. Deep Dish - Say Hello (Paul van Dyk remix)
http://pl.youtube.com/watch?v=OffuXtpp61Q

5. Sven Vath - L''Esperanza (Paul van Dyk remix) [nie mogłem się powstrzymać - ten kawałek, w tym właśnie remiksie był jednym z pierwszych kawałków porządnej muzyki elektronicznej jakie słyszałem, kolega nagrał mi na jakąś płytę i się spodobało :]
http://pl.youtube.com/watch?v=EiGeuvl84JY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trzeba ocenić zestawionko ak.47 ;)
Paul van Dyk - Haunted
OCENA: 8
bardzo przyjemnie słucha mi się tego utworu, a wokal jest bardzo dobry
Paul van Dyk & Starkillers & Ashley Tomberlin - New York City
OCENA: 10
Ile razy można tłumaczyć niesamowitość tego utworu? :P
Paul Van Dyk - The Other Side
OCENA: 9
Bardzo dobry utwór, który głęboko ukorzenił się w mojej pamięci.
Deep Dish - Say Hello (Paul van Dyk remix)
OCENA: 7
Remix jest niezły, ale nic poza tym.
Sven Vath - L''Esperanza (Paul van Dyk remix)
OCENA: 9
Ten utwór jest IMO świetny. Kawałek solidnego trance''u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 15:52, ak.47 napisał:

http://www.globaltrance.pl/Czytaj,Szczegoly,4,352,0.html
Przypiąć, oprawić w wykrzykniki a''la RobeN i nie będzie głupich pytań typu "to to jest
muzyka?" :P



Kolejny artykuł pisany przez osobę, której wydaje się że ma pojęcie o muzyce Trance, a jej praca sprowadza się tylko i wyłącznie z przepisania tekstu z innych stron, które zbytnia wiedzą też się pochwalić nie mogły...

Pierwsze z czym będę polemizował, to nazwanie artystów pokroju Art Of Trance czy Emmanuel Top, jako artystami stricte Acidowymi, a nie Trance''owymi.
Otóż artyści Ci to właśnie podwaliny Trance, a to że jednocześnie produkowali i Acid to inna para kaloszy (mająca jednakże wielki wpływ na scenę Trance).

Po drugi (i chyba najśmieszniejsze), to podgatunki, które autor opisuje.
Uplifting Trance praktycznie już nie istnieje, bo to muzyka, która pojawiła się w czasach Goa Trance czyli od połowy do końca lat 90tych zeszłego stulecia.
Psychedelic Trance i Goa Trance, to jeden i ten sam gatunek muzyczny (faktycznie Goa brzmi inaczej niż
PsyTrance, ale jest to spowodowane progresja gatunku, a nie podziałem).
Po prostu Goa Psychedelic Trance, to muzyka produkowana w latach 90tych, a współcześnie jej nazwę skrócono dla wygody do psychedelic Trance, czy wręcz PsyTrance.
Vocal Trance, to też sztuczny i śmieszny podział, bowiem blisko 80% produkcji Trance, to utwory wokalne o niezmienionej strukturze czy brzmieniu do bez wokalowego nurtu, więc nazywanie tego "Vocal Trance" jest po prostu żenujące.
Acid Trance,; tutaj przyczepię sie tylko do wykonawcy Hardfloor, który jest wykonawcą Acid i Techno, a nie Trance...

No i na koniec najśmieszniejsze, czyli Hardstyle, który nie powinien być kojarzony z muzyką Trance, bo niewiele ma z nią wspólnego, a stylistycznie jest spłyconym do poziomu gó..na Hardcorem pomieszanym z Dance.

Się znowu rozpisałem wymądrzając.;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra, idź już ;). Ale przyznasz, że dla "gópkuf", którzy słuchają C-Booli i takich innych ma to wartość "uświadamiającą".

I jeszcze się tak zapytam... Ile (jeśli można ;P) masz lat, że tyle wiesz o tej muzyce? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:27, zamber1 napisał:

Wystarczająco dużo by od 89 roku przerzucić się z metalu/rock (AC/DV, Overkill, Testament,
Bon Jovi ;D) na Acid House. :)

A treściwiej. 31. ^^

No to mogę powiedzieć, że w gronie mamy swoistego wytrawnego słuchacza trance''u. Chylę czoło przed weteranem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:27, zamber1 napisał:

Wystarczająco dużo by od 89 roku przerzucić się z metalu/rock (AC/DV, Overkill, Testament,
Bon Jovi ;D) na Acid House. :)

A treściwiej. 31. ^^


Ożesz :). A interesowałeś (kurka, może jednak pan?:]) się cokolwiek detroit techno? Bo chętnie bym się z tym zapoznał, ale nie mam pojęcia od czego zacząć. Warto wiedzieć od czego wszystko się zaczęło ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie róbcie od razu ze mnie jakiegoś "starego dziada" czy innego "dziadka Mroza". ;D

A BTW muzyki Trance.
Słucha i kojarzy ktoś z Was Psychedelic Trance bardziej niz pojedyncze utwory i wykonawcy? :)

Detroit... ^^
Jeden z moich ulubionych gatunków wraz z Electro i Minimal techno z lat 90tych. :)
Przeszukam zasoby i klepnę za godzinkę/półtorej mały elaboracik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:34, zamber1 napisał:

A BTW muzyki Trance.
Słucha i kojarzy ktoś z Was Psychedelic Trance bardziej niz pojedyncze utwory i wykonawcy?
:)


Infected Mushroom mi teraz tylko do głowy przychodzi. Musiał bym sobie przypomnieć co nie co, bo jakoś ostatnio psychodelic nie gościł w moich głośnikach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Paul van Dyk - Haunted
Niby "nawiedzony", a jednak bardzo sympatycznie się słuchało. :)
OCENA: 8/10

2. Paul van Dyk & Starkillers & Ashley Tomberlin - New York City
Chyba mi spowszedniał, choć nadal uważam, że jest najlepszy na In Between za sprawą świetnego wokalu. Kiedyś otrzymał ode mnie dziewiątkę, dziś dostanie ósemkę.
OCENA: 8/10

3. Paul Van Dyk - The Other Side
Ongiś słuchało mi się go o wiele przyjemniej niż dziś, choć w sumie zły nie jest. Przykuł moją uwagę na kilka minut po czym zginął gdzieś w pamięci. Może to wina męskiego wokalu? IDK. Przeciętniak moim zdaniem.
OCENA: 6/10

4. Deep Dish - Say Hello (Paul van Dyk remix)
W oryginale było lepiej moim zdaniem.
OCENA: 4/10

5. Sven Vath - L''Esperanza (Paul van Dyk remix)
A tu bardzo przyjemnie choć troszkę za wolno. Mimo wszystko słuchało się fajnie.
OCENA: 7/10

PS. Z tym przypiętym postem to wcale niegłupi pomysł. Poza definicją muzyki trance (a może przy okazji też techno i house???) można wyjaśnić na czym polega zabawa w zestawienia. Moim zdaniem pomysł dobry, już kiedyś miałem się za to wziąć, ale jakoś tak się zapomniało... ;)

---------------------------------------

-----> Zamber1

A tam zaraz "wymądrzać się". Masz po prostu obszerniejszą wiedzę w zakresie muzyki elektronicznej z racji tego, że interesujesz się nią dłużej niż większość z nas. :) To nie jest wcale powód do wstydu. Tym bardziej podziwiam Cię, że masz siłę wyjaśniać tu i ówdzie co i jak i z czym. Respect. ;) Ja zacząłem się muzyką elektroniczną interesować dużo później, a i tak nie zgłębiłem tematu dostatecznie głęboko, po prostu swoim zwyczajem słuchałem tego co mi się podobało. ;) Ogólnie cieszę się, że mamy w gronie kogoś takiego, bo można poszerzyć własną wiedzę i o to chyba chodzi. :)

Co do psychodelic trance, szczerze mówiąc nie kojarzę nikogo. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

Psychedlic Trance, to jeden z najciekawszych gatunków muzyki elektronicznej, a z racji bardzo się rozwinął od lat 90tych, to obecnie poszczególne podgatunki mogą być zdatne do odsłuchania nie tylko przez typowych "freaków", ale i ludzi nie związanych bliżej z tą muzyką i sceną. :)
Polecam w szczególności PsyProgressive, który nie jest zbyt agresywny, a z racji silnych wpływów sceny Progressive, może się spodobać także "niedzielnym słuchaczom". :)
Kluczowi artyści, to między innymi: Tegma, Flowjob, Frogacult, Onyx, Symphonix, Yotopia, FREq, Echotek, Sensifeel czy Antix.

Oprócz tego silnie powiązana ze sceną PsyTrance jest odmiana kosmicznego Dubu i Chillout, czyli PsyDub, a ten rodzaj muzyki trafi chyba do każdego, bez względu czy słucha elektroniki czy nie. ;P
Tutaj pochwale się ^^ moim ostatnim seciszem, który prezentuje taką właśnie muzykę. :)

Meryphillia - Travel Across Kozmik Endless SOME Large Space Distances - To Completely Understand This Music
http://www1.zippyshare.com/v/21907292/file.html
http://rapidshare.com/fi les/98402098/Meryphillia_Travel_Across_Kozimk_Endless....mp3.html

01.Asura - Five Lines
02.Pitch Black feat Tracy Z - Please Leave Quietly
03.Saafi Brothers - Under The Stars
04.Vibrasphere - Ensueño
05.Human Blue - Communicate
06.Sundial Aeon - Togheter, We Are... (Remix)
07.Shulman - Small Grey Creatures
08.Hallucinogen - Solstice (Warwick Bassmonkey Mix)
09.Younger Brother - Psychic Gibbon
10.Shpongle - Around The World In A Tea Daze (Ott Remix)
11.Ott - A Shower Of Sparks
12.Zero Cult - Utopia Train
13.Hallucinogen - L.S.D. (World Sheet Of Closed String Mix)
14.Celtic Cross - Mundis Imaginalus

Size: 89,44MB
Quality: 128kbps
Running Time: 01:37:41
Genre: PsyDub/Chill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upligting trance prawie nie istnieje? o_O Jako to? To niby co jest nam serwowane przez wszystkich "wielkich" DJi? ;) Uplift imo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować