• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
InjectorGadget

Dziwne reklamy/banery w grach

Pytanie

Witam! Otoz mam dziwny problem z reklamami w grach sportowych. Chodzi o to, ze oryginalne reklamy w grze zastepowane sa tagami albo reklamami np. jakiejs strony www. Rok temu mialem ten problem w NFS Pro Street. Teraz mam to w PES 2010. To jakis wirus? Robiac full scan przy pomocy AVG i usuwajac wszystkie znalezione tracking cookies, banery wracaja do normy. Niestety trwa to niedlugo (jakies dwa, trzy dni). Dodaje screeny.

P.S. W miedzyczasie gralem w PES2008 i nie mialem tego problemu.

20091214235354

20091214235414

20091214235437

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.12.2009 o 15:30, Pietro87 napisał:

Jakiś złośliwy adware może...
Zrób skan antywirusowy i pod adware/spyware


Robie, pomaga, za chwile problem wraca. Zauwazylem, ze dzieje sie tak tylko w trybie kariery. W pojedynczych meczach czy Champions League nie ma to miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2009 o 15:33, InjectorGadget napisał:

> Jakiś złośliwy adware może...
> Zrób skan antywirusowy i pod adware/spyware

Robie, pomaga, za chwile problem wraca.


Hmmmm a masz w tle działający jakiś program p2p [Utorrent, bear share lub inny syf ?]
Może coś ci ciągle zasysa ten sam syf.
Ewentualnie może masz jakiś lipny firewall i antywir który nie chroni tak jak powinien i przepuszcza to ścierwo które ci wkleja te reklamy...

Może strzel sobie combo : avira + sunbelt firewall + spyware doctor [wszystko znajdziesz w wersjach freeware]
Dobrze taki miks zabezpiecza system przed niepożądanym syfem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2009 o 15:37, Pietro87 napisał:

Hmmmm a masz w tle działający jakiś program p2p [Utorrent, bear share lub inny syf ?]
Może coś ci ciągle zasysa ten sam syf.
Ewentualnie może masz jakiś lipny firewall i antywir który nie chroni tak jak powinien
i przepuszcza to ścierwo które ci wkleja te reklamy...

Może strzel sobie combo : avira + sunbelt firewall + spyware doctor [wszystko znajdziesz
w wersjach freeware]
Dobrze taki miks zabezpiecza system przed niepożądanym syfem.


Nie mam zadnych p2p dzialajacych w tle. Uzywam AVG. Dobra sprawdze ten spyware doctor, zobaczymy czy pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrób sobie nim full can, wywal wszystkie syfy jakie wykryje a potem ustaw mu intel guarda na włączony [z resztą chyba ma domyślnie włączony ten moduł] i zobaczy czy problem powróci czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2009 o 18:24, Volvox napisał:

Jeśli skan AVG pomaga, to czy on coś podczas tego skanowania coś wykrywa?


Tylko tracking cookies. Usuwam je, ale po krotkim czasie wszystko wraca i tak w kolko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zacznijmy od kwestii na jakich ustawieniach skanujesz?
Tracking cookie może wykrywać z przeglądarki zakładam, ew. masz te dodatkowe z gry... Pytanie od "guru": Czy różnego rodzaju robactw jest zdolne do takiego czegoś?
Polecam przeskanować czymś jeszcze, przykładowo Spybot- Search & Destroy(mam nadzieje iż ten program cieszy się pozytywną opinią, mnie przykładowo jeszcze nie zawiódł kiedy wyskoczył mi ten przypadek z wymuszanym "skanem" systemu) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2009 o 18:50, Niewiernus napisał:

Zacznijmy od kwestii na jakich ustawieniach skanujesz?
Tracking cookie może wykrywać z przeglądarki zakładam, ew. masz te dodatkowe z gry...
Pytanie od "guru": Czy różnego rodzaju robactw jest zdolne do takiego czegoś?
Polecam przeskanować czymś jeszcze, przykładowo Spybot- Search & Destroy(mam nadzieje
iż ten program cieszy się pozytywną opinią, mnie przykładowo jeszcze nie zawiódł kiedy
wyskoczył mi ten przypadek z wymuszanym "skanem" systemu) ;]


Pelne skanowanie. Przeskanowalem tez uzywajac spyware doctor, znajduje to samo co AVG. Reszty twojej wypowiedzi niestety nie zrozumialem :P

20091216142225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To wywal syfy które ci wykryło - zostaw spyware doctora ciagle włączonego z intel guardem i zobaczymy czy będzie skutecznie blokował takie niepożądane niespodzianki.

Ewentualnie - skoro to tracking cookies sa problemem można by je jeszcze skuteczniej blokować z góry używając np Anynymizera - do, jak nazwa wskazuje, anonimowego surfowania po necie.
Bo co jak co ale same track cookies wielce szkodliwe nie są, są to tylko niewykonywalne informacje tekstowe, które maja właściwości szpiegowskie bo określają profil twojej aktywności w sieci, a ktoś z ich pomocą może personalizować wysyłany do ciebie spam itp.

Swoją droga cholernie dziwne że fifa jest tak pokrętnie skonstruowana grą że aż zwykły niegroźny [w tym wypadku nie groźny] tracking cookies takie cyrki ci wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2009 o 15:30, Pietro87 napisał:

niegroźny [w tym wypadku nie groźny] tracking cookies takie cyrki ci wyrabia.


Niestety znowu mam to samo. Jakies inne sugestie? Niczego nie znalazlem tez na zagranicznych forach. Tylko ja mam takie cos?

P.S. To nie Fifa tylko PES. I nie tylko PES bo NFS takze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2009 o 23:56, InjectorGadget napisał:

Witam! Otoz mam dziwny problem z reklamami w grach sportowych. Chodzi o to, ze oryginalne
reklamy w grze zastepowane sa tagami albo reklamami np. jakiejs strony www. Rok temu
mialem ten problem w NFS Pro Street. Teraz mam to w PES 2010. To jakis wirus? Robiac
full scan przy pomocy AVG i usuwajac wszystkie znalezione tracking cookies, banery wracaja
do normy. Niestety trwa to niedlugo (jakies dwa, trzy dni). Dodaje screeny.

P.S. W miedzyczasie gralem w PES2008 i nie mialem tego problemu.

Może to wina patcha? Ja miałem też takie bannery. Usunąłem patcha, zainstalowałem innego i już ich nie ma. Teraz skanuje różnymi programami aby to dziadostwo nigdzie nie zostało i tobie też to radze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować