Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwszy zwiastun z Władcy Pierścieni dla najmłodszych

18 postów w tym temacie

Adam Woźny

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest ukaże się w przyszłym roku i pozwoli najmłodszym graczom zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami ze słynnych powieści Tolkiena. Zobacz pierwszy zwiastun tej produkcji!

Przeczytaj cały tekst "Pierwszy zwiastun z Władcy Pierścieni dla najmłodszych" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny pomysł, aby tak zniweczyć ogólny całokształt sagi Władcy Pierścieni... To tak, jakby zrobili "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego również dla najmłodszych. Wyglądałoby to co najmniej... ah szkoda słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słynnej trylogii Tolkiena

Do jasnej &^#)(&! WŁADCA PIERŚCIENI NIE BYŁ, NIE JEST I NIGDY NIE BĘDZIE TRYLOGIĄ!

Pochlastać się można... Za Słownikiem Języka Polskiego: trylogia to cykl trzech połączonych tematycznie utworów literackich, muzycznych lub filmowych, z których każdy stanowi zamkniętą całość

To ja bardzo proszę, aby ktoś mi pokazał, w jaki sposób Władca Pierścieni jest trylogią. Gdzie tu zamknięte całości są? Czy "Dwie Wieże" stanowią odrębną część? Chyba raczej nie. Władca został podzielony na trzy tomy ze względów czysto praktycznych (bo tak było taniej, a wydawca pierwszej edycji nie był przekonany o tym, że książka ta odniesie sukces i próbował ograniczyć ewentualne straty) i tak też przyjęło się go wydawać, ale nie znaczy to, że jest to trylogia. Ktoś, kto nie zna definicji tego słowa, użył go, bo zobaczył trzy tomy, i teraz wszyscy tępo powtarzają tę głupotę. A przecież każdy, kto ma ukończoną choćby podstawówkę, powinien wiedzieć, co to takiego trylogia...

Jak widać, nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 15:09, Andurril napisał:

Beznadziejny pomysł, aby tak zniweczyć ogólny całokształt sagi Władcy Pierścieni... To
tak, jakby zrobili "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego również dla najmłodszych. Wyglądałoby
to co najmniej... ah szkoda słów...


juz film zrobil z ksiazki metroseksualna bajeczke, gorzej chyba byc nie moze ;)

@Ringno5

chcialbym miec takie problemy jak Ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 15:32, EmperorKaligula napisał:

chcialbym miec takie problemy jak Ty :D


Wiesz, kiedy po raz n-ty widzi się tę samą bzdurę, powtarzaną jak mantra przez kolejną osobę, która nawet przez chwilę nie zastanowi się nad tym, co pisze, a samemu jest się fanem Tolkiena, pisało się z niego magisterkę, uwielbia się jego książki, i czyta się "Władcę..." raz w roku, to krew nagła człowieka zalewa. Jeśli chcesz porównania, to idź do pierwszego lepszego polonisty i powiedz mu, że "Pan Tadeusz" jest fraszką. Rezultat będzie podobny.

Jeśli już się o czymś pisze, to wypadałoby przynajmniej się upewnić, że wie się, o czym się pisze ;) A że od jakiegoś czasu na różnych forach prowadzę wojnę z określeniem "trylogia"... Cóż, jakoś trzeba spędzać wolny czas. I siać, siać, siać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku oglądania widzę lekkie podobieństwo do gry Fable. Najbardziej rozbawił mnie artykuł w którym pisano że w gra będzie familijna, i rodzicie mogą grać w nią ze swoimi dziećmi bla bla bla, śmieszna sytuacja siedzimy z ojcem na kanapie jako 10 latek i wyżynamy orków ? heh nie ma to jak siekać orków z ojcem no nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego, że to w jaki sposób przeniesiono Władcę Pierścienia (pomijając Bitwy o Śródziemie) to jest katastrofa, teraz niech się dzieje co chcę, ja pozostanę przy doskonałej ekranizacji, i oczywiście jeszcze doskonalszej książce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta "gra" w końcu ma powstać (na szczęście nieprędko zauważyłem newsa), ale jeśli tak to niech Eru ulituję się nad twórcami, BO NIE BĘDĘ MIAŁ LITOŚCI ZA TAKĄ PROFANACJĘ!!! SPALIĆ HERETYKÓW NA STOSACH!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować