Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2 - pierwsze wrażenia

29 postów w tym temacie

Teraz podobno ma nie być takowych problemów ... Oby.
Swoją drogą to nie rozumiem czego się tak wiele osób czepia krajowych wydań gier. Dragon Age miał bardzo fajnie dobrane głosy i rodzima edycja prezentowała się bardzo dobrze. Mass Effect pierwszy również mi osobiście się podobał. W sumie wolę głosy niż napisy - o ile są dobrze skrojone z całością.
Z tego co tutaj opisaliście oraz po zamieszczonych filmikach ... dobrze, że na ME2 kaska już odłożona i czeka na kolekcjonerkę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jako, że zrezygnowano już całkowicie z mylnego nieco klasyfikowania gry, jak produkcji cRPG, nazywając go oficjalnie shooterem z elementami gier fabularnych" - wreszcie twórcy przestają mówić o tej grze jak o RPG''u co mnie bardzo cieszy...Co do samej gry to kupię na pewno, gra zapowiada się bardzo dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że wreszcie gra ta przestała być uznawana za cRPG - takie podejście szkodziło temu gatunkowi. No i może dzięki temu na drugą część ME da się spojrzeć w inny sposób, zmiana oczekiwań powinna pomóc. Prymitywna historyjka i postacie o głębi łyżeczki wody nie będą już razić, głupawe dialogi może będą błyszczeć. Tak czy siak zapowiada się niezła strzelanina (choć wolałbym klasyczne cRPG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 00:02, Graffis napisał:

Cieszy mnie, że wreszcie gra ta przestała być uznawana za cRPG - takie podejście szkodziło
temu gatunkowi. No i może dzięki temu na drugą część ME da się spojrzeć w inny sposób,
zmiana oczekiwań powinna pomóc. Prymitywna historyjka i postacie o głębi łyżeczki wody
nie będą już razić, głupawe dialogi może będą błyszczeć. Tak czy siak zapowiada się niezła
strzelanina (choć wolałbym klasyczne cRPG).


Dobrych gier cRPG nigdy za wiele ale trzeba się cieszyć z tego co jest, albo zwyczajnie wrócić do starszych gier, ja np zacząłem znowu grać w KotOR''a ;) Szkoda bo uniwersum ME miało genialne pod grę fabularną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He, he po przeczytaniu artykułu zainstalowałem z powrotem ME1 i rozpoczynam kampanię od nowa tym razem jako zły. Teraz mam 43 level, więc pewnie dobije do 60 i z takim kontem zacznę dwójeczkę.

TYm razem zainstalowałem xpaddera i będę grał w ME jedynym słusznym sposobem - na wygodnej kanapie, przed dużym TV i z padem w ręku, a nie jak onegdaj przy biurku, przed 19" monitorkiem i z klawiaturą i myszą. Czasy się zmieniają, więc i sprzęt musi nadgonić :)

Niech w drugiej części dadzą oficjalną obsługę padów, bo w końcu ta gra ma rodowód xboxowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z doboru angielskiej obsady aktorskiej. I jednocześnie liczę na lepszy (i dłuższy...) scenariusz, w którym Ci aktorzy mogliby się wykazać. No i gdyby miało zabraknąć w naszym wydaniu pełnej angielskiej wersji językowej, to byłaby absolutna porażka ze strony EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście pasowały elementy cRPG w ME, nie lubię takich ''czystych'' shooterów (może dlatego, że jestem dziewczyną). Ale Mass Effect jest jedną z moich ulubionych gier, więc na pewno kupię ''dwójkę'', bo zapowiada się naprawdę ciekawie.

Odnośnie dubbingu, akurat anglojęzyczna obsada mnie nie interesuje, wolę polskie głosy. W pierwszej części nie było źle, akurat do mojej postaci głos Dorocińskiego pasował dobrze. Inne trzymały poziom. Zmiana głosu głównego bohatera wydaje mi się być trochę chybioną, do głosu Dorocińskiego się już przyzwyczaiłam, więc taka nagła zmiana będzie trochę dziwna. Zresztą osobiście sądzę, że Nowicki dużo lepszy od Dorocińskiego nie będzie, ale zobaczymy po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Owszem Dragon Age miał możliwość wybor angielskiej wersji jezkowej ale tylko na PC. Wersja na X360 niestety nie.
Obawiam się że z Mass Effect 2 bedzie tak samo :-(

Nie jestem fanem całkowitych spolszczeń gier ( wersje kinowe są według mnie lepsze, szczególnie jeżeli ktoś jako tako zna angielski) bo zraził mnie do nich wspomniany DA ( dla nie wiedzących - grając mężczyzną czasami NPC traktowali cię jako kobietę i gierka wczytywała złe kwestie dialogowe.)

Naprawdę szkoda że xboxowcy prawdopodobnie nie usłyszą takiej plejady znanych aktorów ( A. Baldwin :-( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaaaaa!!! Wybuch normandi?Troche jestem zdruzgotany takim zwrotem akcji.
A co z załogą?Mam szukać nowych kumpli w grze?
Przyznam że nie tak to sobie wyobrażałem,ale nie ja tu jestem producentem.Ufam że
BioWare zrobiło co należało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram, byle nie polski dubbing. Co by się nie robiło sprawa dubbingu kończy się żałośnie... dialogi w ME po polsku obrzydziły mi tę grę na dobre dopóki nie załatwiłem sobie angielskiej wersji. Jeszcze ta kretyńska polska maniera wulgaryzowania dialogów (wrex) nie wiem po co. brzmi to beznadziejnie, sztucznie i buracko. nie wiem czy Ci tłumacze to niedorozwinięte nastolatki żeby podniecać się tym że postać wtrąci pare K**w do dialogów ? ani to fajne w sumie a z tłumaczeniem też nic wspólnego nie ma bo kto grał w angielkską wersję ME wie że wrex owszem był gburowaty i szorstki ale nie był kosmicznym dresiwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować