Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

/.../
A ja z q bawię sie z innymi championami i nieraz też z nasusem. Jakoś nie mam problemów.

Dnia 02.10.2011 o 22:51, Galadin napisał:

Wspomniany Nasus. Udyr da jej radę, Garen, Lee Sin, GP. Mam na myśli solo top cały czas.

Każdy co woli. Dla mnie solo top będzie zawsze rezerwowane dla Irelii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2011 o 21:12, Budo napisał:

Jeśli nie potrafisz za pomocą cassio radzić sobie z brandem, to nie chodź na mida.



Da, nie umiem. Wybacz, nie urodziłem się z wrodzoną zdolnością gry ani cassio, ani żadną inną postacią =) Po to się pytam, żeby uzyskać rady pozwalające mi na radzenie sobie z nim (bo od czego niby jest forum, jeżeli nie od zadawania pytań i wymieniania doświadczeń? chyba nie od robienia sobie złośliwości), i- przynajmniej wg. mnie- takie komentarze jak ten Twój są zupełnie zbędne. Ani pomagają, ani wyszydzają, bo zbyt gruboskórny jestem żeby ktokolwiek na jakimkolwiek forum mógł mnie w jakikolwiek sposób dotknąć. Życie kopało mi już dupę zdecydowanie mocniej. Więc, jeżeli mozesz, ogranicz takie niekonstruktywne złośliwości. Po to przecież piszę, bo nie umiem sobie poradzić, a chcę się tego nauczyć. A Twoja wypowiedź nie ma jakichkolwiek walorów, które pomogą mi w opanowaniu gry cassio...

Dereel & sirufok: baaaardzo Wam dziękuje, Wasze uwagi na pewno mi pomogą. W takim razie, postaram się zmienić mój sposób gry cassio, i może dzięki temu kontrowanie postaci z chorym zasięgiem (vide: brand) stanie się dla mnie zdecydowanie łatwiejsze. Jeszcze raz dziękuję =)
Co do smartcastów- już od rana próbuję się z nimi oswoić, mam nadzieję, że z czasem staną się dla mnie zupełnie intuicyjne =) Po prostu muszę się nauczyć, jakie jej skille mają realne zasięgi, bo liczby niewiele mówią (dla mnie 850 to po prostu sporo XD póki co- średnio wyczuwam to na mapie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Piszesz o chorym zasięgu, ale Cassio sama ma bardzo dobry zasięg. Harass to chyba oczywista oczywistość, co nie?
To tak jakby napisać " nie umiem junglować warwickiem, pomocy" O_O


Daronn_Darker---> dla zabawy poszedłem sobie jedną grę solo top nasusem i właśnie skończyłem. Rezultat? Pocarrowany team, przeciwnicy na dwa strzały, 6 turretów, 2 inhibitory w moim wykonaniu. Jako przeciwnika dostałem Udyra, no i raczej gość nie miał za wiele do powiedzenia, sam mu turret spushowałem. Może po prostu nie trafiłeś na orunowanego i ogarniętego Nasusa, to mimo wszystko niezbyt popularny champion, a nie wiem czemu, bo w lategame niszczy bardziej niż Olaf.

20111002234746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Może masz racje, pogram częściej teraz Irelką, to może w końcu znajdę jakiegoś ogarniętego Nasusa. Co do niedocenionych championów, to ja mam jednego- Ryze. Grałem sobie nim ostatnio i razem z Amumu robiłem taki sajgon w wrogach, że aż strach;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 23:32, Thrandir napisał:

Da, nie umiem. Wybacz, nie urodziłem się z wrodzoną zdolnością gry ani cassio, ani żadną
inną postacią =)

Opiniami Budo i tak nie masz co się przejmować, on chyba po dziś dzień sądzi że Irelia jest ciągle OP a Mordekaiser, Singed i Rumble to nie tanky dpsi (a chyba nukerzy albo supporty, w sumie to nie określił dokładnie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=54614&pid=13747).

Dnia 02.10.2011 o 23:32, Thrandir napisał:

A Twoja wypowiedź nie ma jakichkolwiek walorów, które pomogą mi w opanowaniu gry cassio...

Jak to nie?! Źle analizujesz jego post! Mianowicie napisał ci że masz nią nie chodzić na mida jak nie radzisz sobie z Brandem. Pewnie więc powinieneś Cassiopeią junglować, a co tam! Notabene, tak się na poważnie zastanawiam (to już pytanie skierowane do Budo) czy on w ogóle Cassiopeię ma i (jeśli tak, a jest to pewne bo w końcu udziela porad do gry nią ;)) to czy zgodziłby się ze mną na mały duel, wezmę Branda. Bo widać to taki easy mode dla niej że zapewne nawet 1 ręką by mnie zmiażdżył i z chęcią się o tym bym przekonał na własnej skórze.

Dnia 02.10.2011 o 23:32, Thrandir napisał:

Dereel & sirufok: baaaardzo Wam dziękuje, Wasze uwagi na pewno mi pomogą. W takim
razie, postaram się zmienić mój sposób gry cassio, i może dzięki temu kontrowanie postaci
z chorym zasięgiem (vide: brand) stanie się dla mnie zdecydowanie łatwiejsze. Jeszcze
raz dziękuję =)

Ja od siebie dam taką małą radę - jeśli masz problemy z czasem reakcji co do harassowania i czystej walki z innymi postaciami tego typu to...zagraj w Dominion. Tam masz czystą rzeź bez martwienia się o cs co naprawdę potem pomaga w opanowaniu nieco szybszego, skupionego na przeciwnym champie a nie samym cs-ie gameplayu niż zwykle.

No i co do samego harassu - zasadniczo świetną okazją jest moment gdy przeciwnik last hituje, często się wtedy wysuwa do przodu narażając się na salwę.

@ Budo

Dnia 02.10.2011 o 23:32, Thrandir napisał:

Harass to chyba oczywista oczywistość, co nie? To tak jakby napisać " nie umiem junglować warwickiem,
pomocy" O_O


Bo wszyscy oczywiście zaczynamy tą grę z bagażem doświadczeń i 30 levelem, no nie? ;) Harass nie jest oczywistą oczywistością i tak jak wiele osób zdaje sobie sprawę z tego kiedy może a kiedy nie tak równie wiele nawet nie wie że fizyczne ataki na przeciwnika wywołują aggro minionów a przeciwny champ może harassować o wiele skuteczniej niż twój... Nie oceniaj innych swoją miarą - jeśli ty jesteś pro - to dobrze dla ciebie, ale nie oznacza to automatycznie że inni też są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 23:59, ziptofaf napisał:

Opiniami Budo i tak nie masz co się przejmować, on chyba po dziś dzień sądzi że Irelia
jest ciągle OP a Mordekaiser, Singed i Rumble to nie tanky dpsi (a chyba nukerzy albo
supporty, w sumie to nie określił dokładnie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=54614&pid=13747).


Od momentu kiedy uważałem Irelię za op miała ona kilka nerfów i już imo op nie jest, chociaż ciągle mocna. A jeśli wkładasz mi w usta opinię, że Rumble to support, to tylko świadczy niezbyt dobrze o Tobie lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 23:59, ziptofaf napisał:

> A Twoja wypowiedź nie ma jakichkolwiek walorów, które pomogą mi w opanowaniu gry
cassio...
Jak to nie?! Źle analizujesz jego post! Mianowicie napisał ci że masz nią nie chodzić
na mida jak nie radzisz sobie z Brandem. Pewnie więc powinieneś Cassiopeią junglować,
a co tam! Notabene, tak się na poważnie zastanawiam (to już pytanie skierowane do Budo)
czy on w ogóle Cassiopeię ma i (jeśli tak, a jest to pewne bo w końcu udziela porad do
gry nią ;)) to czy zgodziłby się ze mną na mały duel, wezmę Branda. Bo widać to taki
easy mode dla niej że zapewne nawet 1 ręką by mnie zmiażdżył i z chęcią się o tym bym
przekonał na własnej skórze.


Tu się pragnę wtrącić - Cassio na side lane jest możliwa (znaczy się, rzecz jasna mówię o normalach, a przypuszczam, że nasz kolega z wątpliwościami co do niej nie grywa jeszcze rankedów, więc to warte wzmianki ;)) i mało tego, bardzo dobra, z tego samego powodu, dla którego miażdży na midzie; jeśli nawet nie lepsza, bo może siedzieć w krzaczorach i beztrosko stamtąd spamować swoimi brzydkimi spellami.
Wiem to, bo prawdę mówiąc, wkurzało mnie, jak bardzo nią obsysałam, zanim ją ogarnęłam i konsekwentnie odmawiałam chodzenia na mida. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 00:14, Budo napisał:

Od momentu kiedy uważałem Irelię za op miała ona kilka nerfów i już imo op nie jest,
chociaż ciągle mocna. A jeśli wkładasz mi w usta opinię, że Rumble to support, to tylko
świadczy niezbyt dobrze o Tobie lol.


Jedyne co chciałem przez to przekazać to fakt że twoim zdaniem to nie są tanky dps-y...a jeśli nie tanky dps...to co pozostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Nasus

z Nasusem ciężko wygrać linie, idziesz na harass, E + W, nie robisz dmg, a jego creepy zadają większy dmg niż twoje.
stwierdzasz, że farmisz i go ignorujesz, wystakuje Q i gg
próbujesz przepuszować, na początku może działać, ale sam stracisz pare creepów (podejdziesz pod niego, E+W) a na dodatek jesteś otwarty na gank.
dajesz mu pushować? on może nawet lasthitować pod twoją wieżą, ty tracisz miniony, a nawet ewentualny gank twojego junglera może skończyć się W na 1 osobe, exhaust na 2, a w razie czego to Nasus ma jeszcze R
Jedynie na co liczyć to wczesne ganki, albo lepsze wykorzystanie spelli(w tym przypadku TP) i wygranie 2 linii z 3

Ogólnie jeśli ogarniasz Nasusa, to w grze w której pozostałe linie są na remis, masz dużą szanse wygrać gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wszedłem na chwilę na Own3d, na rozgrywki IEM i...

Zenon <3

W końcu ruszyło. Szkoda, że trzeba iść na uczelnię. Pooglądałbym Azjatów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 00:48, ziptofaf napisał:

Jedyne co chciałem przez to przekazać to fakt że twoim zdaniem to nie są tanky dps-y...a
jeśli nie tanky dps...to co pozostaje?


Według tego myślenia to kennen, to też tanky dps, bo budujesz mu sporo survivability, żeby przeżył przy wskakiwaniu z ulti... Rumble to ap carry, naucz się. Nie widzę sensu określania postaci jako tanky dps, bo dpsem jest każdy, każdy robi jakiś dmg. Określa się rolę w teamie, czyli np. bruiser, inicjator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 06:48, Wielki_Bubba napisał:

> Jedyne co chciałem przez to przekazać to fakt że twoim zdaniem to nie są tanky dps-y...a

> jeśli nie tanky dps...to co pozostaje?

Według tego myślenia to kennen, to też tanky dps, bo budujesz mu sporo survivability
żeby przeżył przy wskakiwaniu z ulti... Rumble to ap carry, naucz się. Nie widzę sensu
określania postaci jako tanky dps, bo dpsem jest każdy, każdy robi jakiś dmg. Określa
się rolę w teamie, czyli np. bruiser, inicjator.



Kennen es #1 ranged tank . I swoja droga kontra na nasusa : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 11:32, mlynar911 napisał:

Ja nasusem zawsze kupuje rekomendowane itemy ;d nie wiem czemu, pasują mi bardzo i tylko
2 gry na 10 takim buildem nasusem przegrałem ;d


Nie są takie złe, ale są lepsze opcje. Ja gram tak:
- regrowth pendant i potek
- philo i buty
- hog i sheen

W tym momencie jesteś już w miarę wytrzymały, a z sheenem i odpowiednią farmą Q zaczyn a naprawdę boleć. Następnie:

- aegis i triforce
- atma
- randuin, guardian angel, banshee zależnie od sytuacji, ale to już późny lategame.

Z recommended items wywaliłbym chalice, o jest niepotrzebny, philo o wiele lepsze. No i Atma koniecznie, świetny item dla Nasusa. Inne opcje to IE oraz Sunfire Cape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 11:57, Budo napisał:

Z recommended items wywaliłbym chalice, o jest niepotrzebny, philo o wiele lepsze.


Widzę, że w końcu przekonałeś się, że Nasusem jednak da się grać bez Chalice''a. Przez długi okres powtarzałeś, że jest on dla Ciebie bardzo przydatny, a tu taka zmiana z zaskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 14:29, sirufok napisał:

> Z recommended items wywaliłbym chalice, o jest niepotrzebny, philo o wiele lepsze.

Widzę, że w końcu przekonałeś się, że Nasusem jednak da się grać bez Chalice''a. Przez
długi okres powtarzałeś, że jest on dla Ciebie bardzo przydatny, a tu taka zmiana z zaskoczenia.



Kiedyś grałem Nasusem jako pełnym tankiem i wtedy budowałem Chalice, ale to było dawno. Już od kilku miesięcy (z pół roku?) buduję Nasusa bardziej typowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować