Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2010 o 19:45, Markush napisał:


> TF powinien być robiony pod AP
Bo powinien i kiedyś robiło się go tylko tak, jednak po nerfie już się go tak praktycznie
zrobić nie da, bo się nie opłaca. Zbyt szjaski przelicznik AP->dmg


Twierdzę to samo, ale tu same specę więc się nie kłócę. Jest o wiele więcej dpsów których opłaca się robić na AP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zmienić styl gry i zacząć grać championami wspomagającymi bardziej drużynę niż krojącymi mocno przeciwnika. Co myślicie o Kayle na początek? Troszkę nią pograłem i widzę że: na fightera się nie nadaje, za to długo może wytrzymać na lainie i pushować, strasznie brakuje jej many, przydałby się szybszy cd. Niby dostaje bonusy od mieszanki ap/ad, ale jest to mizerne, najważniejsze że spowolni przeciwnika i ochroni tarczą swojego, ewentualnie uleczy go. Także myślę że lepiej mi będzie budować ją na tanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grałem kaylą i uważam, że to ciekawa postać oraz dobry support, ale nie nadaje się na killera, w spotkaniu z akali lub xinem 1 vs 1 to szybko wymięka, pomimo wspaniałego ulti, tylko się zaszyć w krzakach i czekać, aż przybliży się do turreta drużyny przyjacieli i już ma praktycznie deada :) a jak many nie ma to w parę sec się ją bije i pada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kayle to carry/support z calkiem gamechanging ult, ale oslabili ja i juz nie jest taka silna. Sa o wiele lepsze picki. Support: sona, janna, taric, zilean. Carry: MF, Ashe, Trsitana, Twitch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 20:40, Galadin napisał:

Postanowiłem zmienić styl gry i zacząć grać championami wspomagającymi bardziej drużynę
niż krojącymi mocno przeciwnika. Co myślicie o Kayle na początek? Troszkę nią pograłem
i widzę że: na fightera się nie nadaje, za to długo może wytrzymać na lainie i pushować,
strasznie brakuje jej many, przydałby się szybszy cd. Niby dostaje bonusy od mieszanki
ap/ad, ale jest to mizerne, najważniejsze że spowolni przeciwnika i ochroni tarczą swojego,
ewentualnie uleczy go. Także myślę że lepiej mi będzie budować ją na tanka.


Imo średni z niej support i słaby tank. Najbardziej się chyba nadaje na DPS-a(hybryda AP/AD) ze skillem E. Są o wiele lepsze tanki np. Amumu(AoE disable, stun)), Shen(AoE taunt, shield), Rammus(taunt, slow, mnóstwo armora i mr). Jeżeli chodzi o support to mogę polecić Sonę(bonusy do ad/ap/mr/arm/speed, aoe stun, dobry dmg, heal), Tarica(stun, heal, aura do dmg i armora), Janne(aoe heal, podrzucanie, slow, shield z bonusem do AD). Wszystkie te postacie są o wiele lepsze od Kayle w tej dziedzinie. Jeszcze wracając do tanków - w tej grze samo stackowanie armora/mr/hp ci dużo nie da, jeżeli nie masz czym zainicjować walki, zmusić przeciwnika żeby targetował ciebie, a nie damage dealrów. Bez tego jesteś bezużyteczny bo każdy ogarnięty team będzie chciał się ciebie pozbyć na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 19:29, SiDi napisał:

Dwa razy ja wraz z Karthusem i Morganą zdobyliśmy Ace.


Lol, co wy macie z tym Acem? Przecież to jest zawsze głoszone gdy po prostu zostanie unicestwiony ostatni z żyjących przeciwników.
No ale wygranej 4vs5 jak najbardziej można pogratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:21, sirufok1987 napisał:

Lol, co wy macie z tym Acem? Przecież to jest zawsze głoszone gdy po prostu zostanie
unicestwiony ostatni z żyjących przeciwników.
No ale wygranej 4vs5 jak najbardziej można pogratulować.


To chyba nie chodzi o daną postać, ale o to, że w 4 ubilii cały przeciwny team.

Co do osób myślących o Kayle jako tanku, mylicie się. Nie patrzcie na te bezsensowne przypisy riotu do champów, bo one mają się jak piernik do wiatraka. Kayle to support/carry, z czego carry już nie bardzo, była lepsza przed nerfami. Z najlepszych supportów polecam Sonę, Tarica i Jannę. Sorakę odradzam, zbyt znerfiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:21, sirufok1987 napisał:

> Dwa razy ja wraz z Karthusem i Morganą zdobyliśmy Ace.

Lol, co wy macie z tym Acem? Przecież to jest zawsze głoszone gdy po prostu zostanie
unicestwiony ostatni z żyjących przeciwników.
No ale wygranej 4vs5 jak najbardziej można pogratulować.


Dokładnie tak jak Wielki_Bubba napisał. W 4 (a dokładnie w 3, bo TF popychał linie górną i dolną) dwa razy zabiliśmy im w team fightcie cały zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś gra z ogarniętymi osobami vs średnio uzdolnionych, to jak się postara, to może wygrać mecz, raz tak miełem, prawie przegraliśmy ( 1 wieżyczka + basa), ale jakoś zkosiliśmy wrogi team i polecieliśmy pod bazę wrogai pchaliśmy, aż wygraliśmy, nie umieli chłopaki gra defensywnie i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu, po raz trzeci ale w końcu się zmusiłem i uzbierałem na Twicha :) Tak jak myślałem, bardzo dobrze mi się gra tymże typem postaci, assassynem można ująć w jednym słowie.

20101012223534

20101012223543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 22:35, Infes napisał:

W końcu, po raz trzeci ale w końcu się zmusiłem i uzbierałem na Twicha :) Tak jak myślałem,
bardzo dobrze mi się gra tymże typem postaci, assassynem można ująć w jednym słowie.


Nie rób takiego buildu. U twitcha nie opłaca się inwestować w att speed więcej niż z butków + jednego itemu do niego, bo z Q + R masz taki buff speeda, że na 18 levelu masz koło 2.0 bez żadnych itemów. Ogólnie polecam na start brać doran''s shielda/blade + hp pota. Potem robisz buty, 1-2 avarice blade i jedziesz na infinity edge. Jak masz IE kupujesz przed teamfightami green pota i zazwyczaj jest posprzątane. Resztę itemów to wedle uzania, sugeruję coś pojedynczego do att speed i potem survivability.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 22:35, Infes napisał:

W końcu, po raz trzeci ale w końcu się zmusiłem i uzbierałem na Twicha :) Tak jak myślałem,
bardzo dobrze mi się gra tymże typem postaci, assassynem można ująć w jednym słowie.


Tiamat to core item dla twicha. Buty to swiftnessy albo te z jeszcze wiekszym MS, potem już tylko itemy do DMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 23:09, RhastA napisał:

Tiamat to core item dla twicha. Buty to swiftnessy albo te z jeszcze wiekszym MS, potem
już tylko itemy do DMG.


Tiamat ? Proszę cię, ten item powinien być wykasowany z gry jest taki słaby. On nie jest core itemem dla ŻADNEJ postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2010 o 23:20, Wielki_Bubba napisał:

Tiamat ? Proszę cię, ten item powinien być wykasowany z gry jest taki słaby. On nie jest
core itemem dla ŻADNEJ postaci.


Za mało grasz, za dużo gadasz. Ja się z tobą kłócić nie zamierzam, pokaż mi jedynie takich ludzi co zawsze ustawią się ładnie żebyś mógł ulti wykorzystać. Tak samo Armor Pen > Crit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 23:27, RhastA napisał:

Za mało grasz, za dużo gadasz. Ja się z tobą kłócić nie zamierzam, pokaż mi jedynie takich
ludzi co zawsze ustawią się ładnie żebyś mógł ulti wykorzystać. Tak samo Armor Pen >
Crit.


Zawsze się zdarzy. Wystarczy mieć dobre rozpoczęcie team fightu (Galio, Amumu, Malphite itp.) i pozostaje wyskoczyć z boku Twitchem. I gotowe, multi kill. Sprawdzone w normalach i ranked.
A co do Tiamata - sam Twitchem nigdy nie grałem, ale mój znajomy używający tego champa od jakichś 100 meczy nie brał go ani razu. Wolał combo Infinity Edge + Black Cleaver (jeśli w teamie byli twardsi przeciwnicy)/Wit''s End + absurdalnie wysoki dmg z Bloodthirsterów. Sprawdza się nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 23:27, RhastA napisał:

Za mało grasz, za dużo gadasz. Ja się z tobą kłócić nie zamierzam, pokaż mi jedynie takich
ludzi co zawsze ustawią się ładnie żebyś mógł ulti wykorzystać. Tak samo Armor Pen >
Crit.


Tiamat ma mały splash, a co do run zawsze tak uważałem, critów nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowód na to że Garen jest mocny. Wrogowie po prostu sie ode mnie odbijali, a moje runy i bulid pod arm. penetration sprawił że z ''kręciołka" kładłem 2-3 naraz. Flame na mnie był straszny, również ze strony mojej drużyny bo troche KS narobiłem. Ale i tak jeden z lepszych meczy.

20101013121937

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nooo a ja myslalem ze Garen to taki typowy tank plus czasem cos dobije ze swojego ulti a tutaj prosze.

@Twich hero
Na czy zawsze robie taki build i mnie nie zawiodl. Z poczatku as a potem dopiero dmg, mi tak sie gra dobrze od samego poczatku. Inni zawsze buty a potem od razu IE i DMG DMG DMG. Jest wiele opcji dla kazdej postaci tak naprawde a nie ze rob zawsze tak czy tak. Aczkolwiek kazdy moze miec swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować