Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2012 o 17:50, ziptofaf napisał:

A co do kwestii niepopularności Akali - ona ma sporo kontr. I NIE jest niestety szczególnie
tanky champem. Ostatni mecz w którym ją widziałem to skończył się dla niej ze statami
rzędu 1/6 bo grałem jungle Noctem i po prostu wpadałem z pink wardem. Nawet nie ma o
co jej winić, po prostu taka postać - poza swoim stealthem to ona nie ma dobrych mechanizmów
ucieczki. Zwłaszcza że zaraz po jej wybraniu zazwyczaj dostajesz za przeciwnika Riven...


Zazwyczaj wszystko co ma AoE dmg jest kontrą na akali ;) ale nie zmienia to faktu że jeśli dostanie feeda na start to potrafi być straszna :C Q + norm hit + Lich Bane i papa health pointy. Jeśli chodzi o mnie to najlepiej mi się ją kontruje Mordką. Wystarczy wwalić syphonem na pole koła, odpalić W i stanąć w środku.

EDIT: jeśli można się jeszcze wtrącić do poprzedniej dyskusji na temat Shaco. Moim zdaniem w early gamie jest okropny (w sensie pozytywnym). Od ganków ciężko uciec, jak ktoś już wspomniał kontr-jungla itp. Problem w tym że w late gamie jest mało użyteczny. Żeby cokolwiek zrobić musi się wbić w środek teamfighta, a po paru sekundach (jeśli nie po jednej) będzie martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.07.2012 o 17:50, ziptofaf napisał:

A co do kwestii niepopularności Akali - ona ma sporo kontr. I NIE jest niestety szczególnie
tanky champem. Ostatni mecz w którym ją widziałem to skończył się dla niej ze statami
rzędu 1/6 bo grałem jungle Noctem i po prostu wpadałem z pink wardem. Nawet nie ma o
co jej winić, po prostu taka postać - poza swoim stealthem to ona nie ma dobrych mechanizmów
ucieczki. Zwłaszcza że zaraz po jej wybraniu zazwyczaj dostajesz za przeciwnika Riven...


Masz racje, ale połowicznie(moim zdaniem). Gram Akali teraz jako mój main. Już wieki temu nauczyłem się nie polegać za bardzo na ''znikaniu''. Używam raczej tego tylko by zwiększyć swój armor, albo spowolnić. Niewidka jest tylko miłym bonusem i gwarantuje ci, że bez niewidzialności Akali też daje rade. Buduje ją nie na Hp, a na tone spell vamp i ap. Więc muszę być w ciągłej walce/ruchu by przeżyć, mam też cleanse by stun mnie nie zabił. Na moim ELO ~1500 ten sposób gry się sprawdza. BTW. Lee jest idealnym pickiem by kontrować Akali, ja się jednak nauczyłem z nim walczyć, rzucam ''niewidkę'' przy krzakach i uciekam w nie kiedy używa Q, albo E. Trochę potrenować i da się to zrobić sprawnie. Z Kennenem taka sama sprawa. A od 6 lvl uprzykrzam im życie jak tylko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.07.2012 o 18:35, Arti_101 napisał:

EDIT: jeśli można się jeszcze wtrącić do poprzedniej dyskusji na temat Shaco. Moim zdaniem
w early gamie jest okropny (w sensie pozytywnym). Od ganków ciężko uciec, jak ktoś już
wspomniał kontr-jungla itp. Problem w tym że w late gamie jest mało użyteczny. Żeby cokolwiek
zrobić musi się wbić w środek teamfighta, a po paru sekundach (jeśli nie po jednej) będzie
martwy.

Kto ci takich głupot naopowiadał? :D Shaco niekoniecznie musi się wbijać w środek. Co prawda ta postać została zrobiona dla szaleńców, jeśli nie masz na sobie buffów to udawaj klona. Oni biją tego prawdziwego(klona), a ty wykańczasz resztę bez problemu. Wiesz, nawet postacią z toną HP i armora, można w tf zginać bardzo szybko. To zależy, czy umiesz grac i jaki skill pokazuje twój przeciwnik. Shaco ma dużo mechanizmów ucieczki wbudowanych, czy też dzięki flashowi. Jak ktoś umie grać to nawet i Eve zrobi pogrom, choć jest niedoceniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 19:10, hammerfall87 napisał:

jak znalezc twoj stream ?


Offline na razie ( http://www.own3d.tv/Forneas/live/244924), zacznę streamować koło 21:00 bo wtedy się zacznie turniej xD Oczywiście, jak ZAWSZE, tylko oficjalnie to jest 21:00, ESL co tydzień ma 30 minutowe lagi więc koło 21:20-21:30 dopiero będzie mecz.

Ale w tym tygodniu mamy dość kiepski team comp i szukamy rezerw więc tylko 1x1800 ELO, 1x1900, reszta znacząco niżej (choć to są osoby na poziomie 1500+ tak czy siak, po prostu niegrające rankedów ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Koledzy podali już kilka typów- spróbuj Talona, albo Pantha. Panth to śmieszny i sytuacyjny champ, w dodatku bardzo uniwersalny i można go budować na różne sposoby. Talon to typowy zabójca, pojawia znikąd, zabija i ucieka nie wiadomo gdzie :)
Do tego jeszcze Nocturne.

ziptofaf--- odejć, finały są dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2012 o 19:12, Daronn_Darker napisał:

Kto ci takich głupot naopowiadał? :D Shaco niekoniecznie musi się wbijać w środek. Co
prawda ta postać została zrobiona dla szaleńców, jeśli nie masz na sobie buffów to udawaj
klona. Oni biją tego prawdziwego(klona), a ty wykańczasz resztę bez problemu. Wiesz,
nawet postacią z toną HP i armora, można w tf zginać bardzo szybko. To zależy, czy umiesz
grac i jaki skill pokazuje twój przeciwnik. Shaco ma dużo mechanizmów ucieczki wbudowanych,
czy też dzięki flashowi. Jak ktoś umie grać to nawet i Eve zrobi pogrom, choć jest niedoceniana.


Chodzi o to że jeśli chcesz robić na Shaco kryty za 900+ to musisz się zrobić pod glass canona. A wtedy wystarczy stun i focus drużyny a shaco pada.
Co do Eve to się zgodzę ;) osobiście nią nie grywam, ale widziałem wielu ogarniętych graczy którzy nią ownili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z Shyvaną? Te wszystkie nerfy sprawiły, że jest słaba czy co? Nikt nią nie gra :o Się zastanawiam czy ją sobie nie odświeżyć, ale nie chce tracić czasu, jeśli nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 19:59, Daronn_Darker napisał:

> /.../
>
> Bierzesz na początku pudełko, potem Q i gank po redzie od razu?
>
2lvl wiec czemu nie? Wilki zrobione przed 1:55 zaznaczam.

A wróć, pomyliły mi się strony. Po blue i wilkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 19:17, Budo napisał:

/.../

Koledzy podali już kilka typów- spróbuj Talona, albo Pantha. Panth to śmieszny i sytuacyjny
champ, w dodatku bardzo uniwersalny i można go budować na różne sposoby. Talon to typowy
zabójca, pojawia znikąd, zabija i ucieka nie wiadomo gdzie :)
Do tego jeszcze Nocturne.


Właśnie Talona chcę spróbować. Pobawiłem się teraz w dwóch meczach LeBlanc i jest dobra, ale to jednak nie to co Akali. Combo jest, coś tam zadaje, papierkom nawet niemało lub ściąga ich całkowicie, ale jednak nie czuć tego firepowera, może przez brak kontaktu w melee (co jest zaletą). Do tego combo ładuje się długo (te parenaście sekund w porównaniu do 3-4 Akali), w dodatku po nieudanym zabójstwie nie za bardzo jest czym uciekać (chyba że ze skilli przywoływacza, raz na 5 minut), a bić już nie ma co (w końcu AP, a skilli nie ma). Może czegoś nie wiem, pro nie jestem, ale tak to czuję. Postać w porządku, ale poszukam czegoś innego.

Ahri też jestem ciekaw, może okaże się lepszym rangedem od LB. Coś mnie do niej ciągnie, nie mam pojęcia czemu.

@Kamil2142
Q Mastera to niby doskok, ale trwa długo, pojedynczemu celowi nie zadaje wielu obrażeń i ma stosunkowo słaby zasięg. No ale fakt, czymś skrócić dystans się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 20:07, Daronn_Darker napisał:

> 2lvl wiec czemu nie? Wilki zrobione przed 1:55 zaznaczam.
A wróć, pomyliły mi się strony. Po blue i wilkach.


Eee, czyli najpierw robisz blue? A nie lepiej red i gank? Wypróbowałem przed chwilą, fb na midzie od razu po redzie, cała gra 21/9/xx. A kiepski ze mnie Shaco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 20:30, Budo napisał:

> > 2lvl wiec czemu nie? Wilki zrobione przed 1:55 zaznaczam.
> A wróć, pomyliły mi się strony. Po blue i wilkach.

Eee, czyli najpierw robisz blue? A nie lepiej red i gank? Wypróbowałem przed chwilą,
fb na midzie od razu po redzie, cała gra 21/9/xx. A kiepski ze mnie Shaco :)

Niekiedy z teamem idziemy na steal red, ale bardziej preferuje blue i gank. Też na 2lvl FB mam zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 20:34, mateusz111 napisał:

> A kiepski ze mnie Shaco :)
to ty na czymkolwiek jestes dobry?


Jak tak patrzę na zbiór Twoich pięciowyrazowych postów w wątku, to w sumie nie ma sensu odpowiadać. Tym bardziej, że uważasz Boba za cienkiego... w takim razie ja nikim nie jestem dobry. Happy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, ale skopałem Go4LoL-a...nie banować Ahri którą koleś ma 200 gier w rankedach i potem dostać od niej po łbie. Way to go, way to go...QQ! Pora wrócić do ćwiczenia swojego skilla na midzie, żeby mi tak 1900 elo dokopało to aż smutne ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować