Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2012 o 16:50, Fimbulvinter napisał:

To jak tego Ezreala budować bo wszędzie napisane inaczej?


Generalnie zaczyna się od triforce''a.
http://www.solomid.net/guides.php?champ=ezreal


ps. kto na ameryce, to głosować- petycja za wprowadzeniem matchmakingu z aram.

http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=2331728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2012 o 15:07, IlMOD napisał:

@Dregorio
Tamte filtry to sobie można...
Irelia assassin. Vayne assassin. Blitz fighter. Zilean support. I tak dalej.


Tyle ze te tagi sa poprawne.
Irelia przez swoj true dmg zjada low hp targety w chwile (w polaczeniu z innymi skillami), Vayne ma stealtha i tez ma zjesc target w pare sekund.
Patrzac na kit blitza - jest on fighterem, jego W i E sa wrecz do tego stworzone (no i pasywa na ulcie).
Powiedz mi ze zilean nie ma supportujacych skilli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 16:56, Budo napisał:

> To jak tego Ezreala budować bo wszędzie napisane inaczej?

Generalnie zaczyna się od triforce''a.
http://www.solomid.net/guides.php?champ=ezreal


ps. kto na ameryce, to głosować- petycja za wprowadzeniem matchmakingu z aram.

http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=2331728


A zagłosowałem ^^ Co prawda w ARAM grałem ze 2 razy w życiu ale sporo osób w to gra więc nie mam nic przeciwko temu by była normalna kolejka pod to a nie tylko customy.

Za to z innych ciekawostek:
http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=2699836
Czyli wszystkie 6 skinów w najbliższym patchu będzie najprawdopodobniej limitowane. Riot wie co robi dając próg do 10 tysiaków na halloweenowe summoner icony, same skiny pod champy to już 5850 RP. Tyle dobrego że tylko Brand ma rzeźnicki skin, pozostałe są niezłe ale już bez rewelacji, inaczej bym bankrutem został xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja na aramach spędzam sporo czasu, to naprawdę jest przednia zabawa xD
Jeśli chodzi o skiny, to ja się tylko boję, że brand będzie legendary. Samemu czaję się na skina dla mao.

Jeśli chodzi o ikonki, to dostaną je nie tylko ci, którzy kupili rp, ale też ci, którzy je wydali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od bardzo dawna nie widziałem Cho lub Mao na tanka, Mundo to jeden z nielicznych wyjąków gdyż on i tak ma spory dmg. Podobnie sprawa ma się z Volibearem którego można budować na tank + wits end i ew spark. Cho''gatha zazwyczaj budują teraz pół ap pół tank. Imo najfajniejszym buildem na Cho jest właśnie Ap offtank, daje bardzo dużo radochy z gry. Maokai też nieźle działa z Ap więc na nim buduję się zazwyczaj abyssala i Roa i różne tego typu wariacje. Tak więc w sumie nic nie buduje się na full tanka, zawsze daje się jakieś itemy poprawiające dmg, raz więcej, raz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 18:39, Budo napisał:

/.../

Rammus, Amumu, Shen... są ciągle champy, które się robi na full tanki.


Akurat twoje przykłady to są złe. Amumu to ja częściej widzę z Abyssalem i Rylaiem ostatnio aniżeli czyste tankowate buildy. Podobnie Shen zazwyczaj biega z jakimś wits endem itp. Full support tankiem to będzie raczej jungle Alistar, Maokai, czasem też Skarner (choć ten buduje zazwyczaj jakiegoś triforce''a w late game). No i rzecz jasna Rammus, tu muszę się zgodzić.

Notabene, robiliśmy wczoraj test pt. ile czasu zajmuje wbicie 1450 w 5v5 na NA bo okazało się że kilku moich znajomych nie miało jeszcze... 2 godziny, 45 minut bez przerw. Od zera do 1470, 5 winów pod rząd. Fakt że jednak trafiają się całkiem ogarnięci przeciwnicy, nawet jakieś 2k ELO było.

PS Karma Trynda Syndra Best Teamcomp NA

20121020190144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 16:58, Yawei napisał:


> @Dregorio
> Tamte filtry to sobie można...
> Irelia assassin. Vayne assassin. Blitz fighter. Zilean support. I tak dalej.

Tyle ze te tagi sa poprawne.
Irelia przez swoj true dmg zjada low hp targety w chwile (w polaczeniu z innymi skillami),
Vayne ma stealtha i tez ma zjesc target w pare sekund.
Patrzac na kit blitza - jest on fighterem, jego W i E sa wrecz do tego stworzone (no
i pasywa na ulcie).
Powiedz mi ze zilean nie ma supportujacych skilli...


Nie chodzi o to, jakie ma skille, tylko jak się nim gra.
Jak zilean to zwykle na midzie jak carry. Ofc w teamfighcie jego skille dają bardzo dużo, ale to nie support (w takim sensie że nie siedzi na bocie i nie niańczy swojego carry).
Irelia po wprowadzeniu miała ten tag assassin i ludzie próboowali na niej różne rzeczy - np. build z triforcem. Później ktoś odkrył że lepiej ją budować bardziej tankowato i tak powstał potwór na topa. Granie assassinem-irelią polegałoby na ciągłym chodzeniu i zjadaniu tych low-hp targetów, ale jakoś ludzie wolą siedzieć na topie i się farmić.
Vayne - assassin. Niby ok, ale która vayne roamuje?
Blitz-fighter. Tak było kiedyś. Pamiętam jak grałem blitzem i ludzie wymagali ode mnie, żebym poszedł na topa. Ale znowu. Teraz tak nikt nie gra.

Co do tanków. Mi pod etykietę "tank" zmieścił się amumu i rammus. Shen już nawet nie, bo jego initiate w teamfightach jest po prostu słaby. Taki cho, czy mundo jak będą próbować wpaść na wrogi team jako pierwsi dostaną trochę cc, trochę nuke i zaraz będą chcieli wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 19:11, IlMOD napisał:

>
> > @Dregorio
> > Tamte filtry to sobie można...
> > Irelia assassin. Vayne assassin. Blitz fighter. Zilean support. I tak dalej.

>
> Tyle ze te tagi sa poprawne.
> Irelia przez swoj true dmg zjada low hp targety w chwile (w polaczeniu z innymi
skillami),
> Vayne ma stealtha i tez ma zjesc target w pare sekund.
> Patrzac na kit blitza - jest on fighterem, jego W i E sa wrecz do tego stworzone
(no
> i pasywa na ulcie).
> Powiedz mi ze zilean nie ma supportujacych skilli...

Nie chodzi o to, jakie ma skille, tylko jak się nim gra.
Jak zilean to zwykle na midzie jak carry. Ofc w teamfighcie jego skille dają bardzo dużo,
ale to nie support (w takim sensie że nie siedzi na bocie i nie niańczy swojego carry).
Irelia po wprowadzeniu miała ten tag assassin i ludzie próboowali na niej różne rzeczy
- np. build z triforcem. Później ktoś odkrył że lepiej ją budować bardziej tankowato
i tak powstał potwór na topa. Granie assassinem-irelią polegałoby na ciągłym chodzeniu
i zjadaniu tych low-hp targetów, ale jakoś ludzie wolą siedzieć na topie i się farmić.
Vayne - assassin. Niby ok, ale która vayne roamuje?
Blitz-fighter. Tak było kiedyś. Pamiętam jak grałem blitzem i ludzie wymagali ode mnie,
żebym poszedł na topa. Ale znowu. Teraz tak nikt nie gra.

Co do tanków. Mi pod etykietę "tank" zmieścił się amumu i rammus. Shen już nawet nie,
bo jego initiate w teamfightach jest po prostu słaby. Taki cho, czy mundo jak będą próbować
wpaść na wrogi team jako pierwsi dostaną trochę cc, trochę nuke i zaraz będą chcieli
wrócić.


Juz myslalem, ze ludzie zaczeli troche myslec w lolu, ale sie niestety mylilem.

SUPPORT- champion ktory oferuje teamowi cc/aury/boosty/revivy i wszystko co pozwala high dps postaciom walczyc bez wiekszego strachu o bycie zabitym. Zilean ma 1(!) skill do dmgu ktory glownie przydaje sie w early-mid game gdzie po prostu zmusza przeciwnika na midzie do zaniechania csowania badz zginiecia pare razy.
Morgana tez jest w duzej czesci supportem, tak samo galio, MIMO ZE GRA SIE NIMI NA MIDZIE. Owszem, moga pocarriowac gre, bo kto powiedzial ze support nie moze pocarriowac, ale nie sa ta stricte carry postacie.
Wybijcie sobie z glowy ze support = postac ktora siedzi caly laning stage z ad carry na bocie. Supportem jest tez jungle alistar czy maokai i sa oni jednoczesnie tankami, co prowadzi do kolejnego sprostowania

TANKI - postacie posiadajace duza ilosc cc LUB / I bazowego dmgu, bedace jednoczesnie niezwykle trudne do zabicia. Glowna rola tanka jest zmuszenie w JAKIKOLWIEK sposob przeciwnika do sfocusowania go gdyz w przeciwnym przypadku tak namiesza w szykach, ze teamfight i tak bedzie przegrany. Bardzo czesto tanki sa rowniez inicjatorami. Wits end to item DOKLADNIE na tanka, wiec to ze ktos buduje nie zaprzecza faktowi ze jest on tankiem, raczej go potwierdza.

Irelia - buduje sie ja tankowato, bo ma wysoki dmg, ale wciaz barzdo czestym buildem jest triforce+wits end co sprawia ze potrafi zassasinate''owac carry w chwile. Jest jednoczesnie offtankiem, bo assasin moze nim byc (akali dzieki masywnemu spellvampowi tez jest offtankiem)
Assassin nie musi roamowac (chociaz vayne to dobrze wychodzi) i nie wyklucza innych rol. Assassin musi umiec zabic odseparowany target w pare sekund.

Blitz jest fighterem przez walke tylko w zwarciu, niskim cooldownom (stworzonym do ciaglych walk), aspd boostowi. Gra sie nim na supporta, wiec moze brakuje mu itemow, ale wciaz jest fighterem. (przy okazji jest naprawde srednim supportem)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 19:45, Yawei napisał:

/.../

Już to wszystko przerabialiśmy (na lulu).

Jedyne co jest nie tak to etykietki riotu.
Co do supportów to gdzie jest granica? Czy stun na postaci i to że potrafi chronić carry już robi z nich support? ;p
Tanki - nazwa nie pasuje do nazwy. Skoro tank ma zbierać na siebie focus to... zhonya na aoe champie robi z ciebie tanka (tu akurat przesadzam). Można być tanky. Można być initiatorem. Ale "tank" jest za sztuczne. Jeśli tank ma zbierać na siebie pierwszy ogień to etykietka riotu jest za mała. Jeśli ma "pierwszy wbijać i ostatni ginąć (!)" to jest za duża.
Irelia - przez większą część gry siedzi na swoim topie. Dopiero w mid-lategeme w teamfigtach dopada carry. W porównaniu do pozostałych członków etykiety po prostu wypada dosyć blado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2012 o 19:45, Yawei napisał:

jest fighterem. (przy okazji jest naprawde srednim supportem)


Jak to naprawdę średnim ? Jak blitz to postrach botlane, a dobre graby potrafią wygrać twojej drużynie grę i to bez zbytniego przemęczania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dolną linię:
Z racji braku leczenia, wymagającego umiejętności cc (nie złapiesz wroga - najprawdopodobniej nici z ganku) oraz braku mechanizmu ucieczki.
Są postacie godniejsze zaufania w tej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 21:14, windows00 napisał:

Jeśli chodzi o dolną linię:
Z racji braku leczenia, wymagającego umiejętności cc (nie złapiesz wroga - najprawdopodobniej
nici z ganku) oraz braku mechanizmu ucieczki.
Są postacie godniejsze zaufania w tej roli.


A jego buff do prędkości to co ? Lepszy escape mechanizm niż Soraka ;D
A co do leczenia to przecież to samo jest z nunu, leoną czy lulu a jakoś są viable supportami. Jedyne co może kuleje u Blitza to małe możliwości obrony własnego carry ale nie po to pickuje się Blitza żeby bronił twojego carry tylko żeby miażdżył wrogiego carry :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączając się do dyskusji - dużo zależy od poziomu graczy. Niskie elo, granie na "push push push", brak wardów i nagle Blitz staje się klątwą. Z nim jest jak z np. Karthusem - trzeba trochę pomyślunku (w sumie tak jakby na innych nie trzeba było;]). Tyle. Nie twierdzę, że jest słabym champem czy złym pickiem. W dobrych rękach naprawdę potrafi namieszać, ale żeby od razu postrach...? Postrachem może być na ludzi, którzy nie porafią nawet jungli dobrze pokryć na początku gry. To zadziwiające jak można robić coś totalnie to partoląc. Idzie taki jeden z drugim w te krzaki nie dosć, że dużo za późno, to jeszcze staje tak, że i tak nic nie widzi przed sobą. No ale kazali, pingowali, niech im będzie - zrobię te cover jungle;] A potem płacz bo wlazł we wrogi team który już tam na niego czekał. To taka mała dygresja i obserwacje z mojego +800 elo hell :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 21:29, masterHADES napisał:

A jego buff do prędkości to co ? Lepszy escape mechanizm niż Soraka ;D
A co do leczenia to przecież to samo jest z nunu, leoną czy lulu a jakoś są viable supportami.

Nunu - spowolnienie z ulti i śnieżki+ przyspieszenie DWÓCH osób + przeżywalność dzięki zeżarciu miniona.
Leona - podwójne cc + zwiększenie obrażeń dzięki nakładaniu na przeciwnika pasywnej zdolności.
Chodziło mi o to, że Blitz nie ma żadnej z tych trzech cech. O przyspieszeniu zapomniałem, jednak w linii jest to najmniej przydatna, z tych trzech, cecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 21:32, ChrisBgnr napisał:

Przyłączając się do dyskusji - dużo zależy od poziomu graczy.

Wszystko zależy od poziomu gracza. Słabi i najlepszą postacią nic nie zrobią, a najlepsi i bezużyteczną jakoś wykorzystają.
Dlatego w takich rozmowach powinno przyjmować się, że przeciwnicy są na porównywalnym poziomie i odpada ten problem. Na niskim elo przeciwnik nie wykorzysta przepychania linii, na wysokim - grający na linii kontrolują jej przesuwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 21:09, masterHADES napisał:


> jest fighterem. (przy okazji jest naprawde srednim supportem)

Jak to naprawdę średnim ? Jak blitz to postrach botlane, a dobre graby potrafią wygrać
twojej drużynie grę i to bez zbytniego przemęczania się.


Blitz jest prosty do kontry po drugie gdy grasz przeciwko zbyt tankowakowatej druzynie z duża ilościa cc,stunów iitd to mozna łatwo spartolić grę złym grabem.

Blitz jest postacią sytuacyjna i tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na full tanka żadnego z nich nie widziałem, może oprócz rammusa. Ale zresztą mówiłem, że jest kilka takich champówa biorąc pod uwagę, że jest ich ogólnie ponad 100 to raczej nie wielka ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować