Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2012 o 22:02, Fanagir napisał:

Cóż, na full tanka żadnego z nich nie widziałem, może oprócz rammusa. Ale zresztą mówiłem,
że jest kilka takich champówa biorąc pod uwagę, że jest ich ogólnie ponad 100 to raczej
nie wielka ilość.



Bo typowe tanki już dawno zaczęły odchodzić w zapomnienie. Teraz możesz mieć taką Irelię, która nie dość, że przytankuje, to jeszcze wygra topa i w late będzie zadawać całkiem konkretny damage. Co nie znaczy, że tanki zniknęły zupełnie. Nawet jak na Shenie kupisz ten Wit''s End, to ciągle jest typowy tank (imo). Najbardziej klasycznym chyba przykładem jest tutaj Rammus. Dopóki Rammus jest na posterunku, to mamy w lolu minimum jednego tanka :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 01:04, Budo napisał:

Bo typowe tanki już dawno zaczęły odchodzić w zapomnienie. Teraz możesz mieć taką Irelię,
która nie dość, że przytankuje, to jeszcze wygra topa i w late będzie zadawać całkiem
konkretny damage. Co nie znaczy, że tanki zniknęły zupełnie. Nawet jak na Shenie kupisz
ten Wit''s End, to ciągle jest typowy tank (imo). Najbardziej klasycznym chyba przykładem
jest tutaj Rammus. Dopóki Rammus jest na posterunku, to mamy w lolu minimum jednego tanka
:)))


Z popularnością rammusa jest za to kiepsko. Kiedyś może dostanie rework.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 01:19, IlMOD napisał:

Z popularnością rammusa jest za to kiepsko


No jest, co nie znaczy, że jest kiepski. Ciągle Rammusy potrafią carrować gry ;]
Na rework bym nie liczył na razie, Riot ma inne rzeczy na głowie teraz. Może w trzecim sezonie gdzieś tam, kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety po tysiąciach i jednym nerfach jest rzadko widywany. Co innego Shen ale ludzie robią na nim wszelkie możliwe buildy, metatank, full tank, ap, support a niedawno widziałem Ad. Ale to w sumie fajne, że ludzie nie zawsze trzymają się topki i powtarzają cały czas utarty schemat. Jest dla mnie tylko jeden wyjątek, ap Teemo. Nienawidzę tego cholerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 02:31, Budo napisał:

> Z popularnością rammusa jest za to kiepsko

No jest, co nie znaczy, że jest kiepski. Ciągle Rammusy potrafią carrować gry ;]
Na rework bym nie liczył na razie, Riot ma inne rzeczy na głowie teraz. Może w trzecim
sezonie gdzieś tam, kto wie.

Ja zazwyczaj ze znajomym jak widzimy blitza to bierzemy duet moje ad carry (zazwyczaj ashe) i rammus. Ciężko by ad carry/ support przetrwał całe cc od tej dwójki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 10:12, Ciekawski94 napisał:


Tak ,wszyscy już wiedzą od miesiąca jak nie dłużej :D Skin też już dawno wyciekł, IMO nie dość, że do jednej z najgorszych postaci do jakich mogli dać skina to jeszcze taki beznadziejny...w ucho se niech go wsadzą.


http://www.youtube.com/watch?v=u4B-zyuqOec&feature=player_embedded
WTF, od kiedy q Blitza działa z E Jayca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2012 o 11:04, Ecko09 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=u4B-zyuqOec&feature=player_embedded
WTF, od kiedy q Blitza działa z E Jayca?


Do tego z przeciwnego teamu. To najprawdopodobniej baaaardzo duży zbieg okoliczności, mianowicie gdy Lee używa Q, to niekiedy widać jak go gdzieś teleportuje przed postać do której doskoczył, a potem wraca na swoje miejsce. Tak samo mogło być tutaj, przez co Grab chwycił Lee latającego gdzieś w przestrzeni po użyciu double Q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2012 o 20:38, IlMOD napisał:

Już to wszystko przerabialiśmy (na lulu).

Jedyne co jest nie tak to etykietki riotu.
Co do supportów to gdzie jest granica? Czy stun na postaci i to że potrafi chronić carry
już robi z nich support? ;p

Sam stun to zdecydowanie za malo, chyba, ze ma low cooldown. Support moze pomoc zwykle na kilka roznych sposobow

Dnia 20.10.2012 o 20:38, IlMOD napisał:

Tanki - nazwa nie pasuje do nazwy. Skoro tank ma zbierać na siebie focus to... zhonya
na aoe champie robi z ciebie tanka (tu akurat przesadzam).

Wlasciwie to robi offtanka. Mozesz zebrac focus przez chwile na siebie a potem odpalic zhonye i skonczyc tankowanie. Tank moze tankowac przez wiekszosc teamfighta
>Można być tanky. Można być

Dnia 20.10.2012 o 20:38, IlMOD napisał:

initiatorem. Ale "tank" jest za sztuczne. Jeśli tank ma zbierać na siebie pierwszy ogień
to etykietka riotu jest za mała. Jeśli ma "pierwszy wbijać i ostatni ginąć (!)" to jest
za duża.
Irelia - przez większą część gry siedzi na swoim topie. Dopiero w mid-lategeme w teamfigtach
dopada carry. W porównaniu do pozostałych członków etykiety po prostu wypada dosyć blado.

Irelia najsilniejsza jest w early-mid. Owszem jest mocna w late, ale wtedy ad carry ma zwykle pelny/prawie pelny build wiec, nie jest az taka straszna.
Irelia nie powinno sie siedziec caly dzien na linii i farmic, roamowanie i gankowanie naprawde poplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:01, Yawei napisał:


> Już to wszystko przerabialiśmy (na lulu).
>
> Jedyne co jest nie tak to etykietki riotu.
> Co do supportów to gdzie jest granica? Czy stun na postaci i to że potrafi chronić
carry
> już robi z nich support? ;p
Sam stun to zdecydowanie za malo, chyba, ze ma low cooldown. Support moze pomoc zwykle
na kilka roznych sposobow
> Tanki - nazwa nie pasuje do nazwy. Skoro tank ma zbierać na siebie focus to... zhonya

> na aoe champie robi z ciebie tanka (tu akurat przesadzam).
Wlasciwie to robi offtanka. Mozesz zebrac focus przez chwile na siebie a potem odpalic
zhonye i skonczyc tankowanie. Tank moze tankowac przez wiekszosc teamfighta
>Można być tanky. Można być
> initiatorem. Ale "tank" jest za sztuczne. Jeśli tank ma zbierać na siebie pierwszy
ogień
> to etykietka riotu jest za mała. Jeśli ma "pierwszy wbijać i ostatni ginąć (!)"
to jest
> za duża.
> Irelia - przez większą część gry siedzi na swoim topie. Dopiero w mid-lategeme w
teamfigtach
> dopada carry. W porównaniu do pozostałych członków etykiety po prostu wypada dosyć
blado.
Irelia najsilniejsza jest w early-mid. Owszem jest mocna w late, ale wtedy ad carry ma
zwykle pelny/prawie pelny build wiec, nie jest az taka straszna.
Irelia nie powinno sie siedziec caly dzien na linii i farmic, roamowanie i gankowanie
naprawde poplaca.

Ona właśnie powinna farmić 24/h na linii, żeby być najlepsza w late. WIELKI LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:06, Riddl3r napisał:

Ona właśnie powinna farmić 24/h na linii, żeby być najlepsza w late. WIELKI LOL


Maybe at your ELO jak to powiedziałby Morello. Jeśli masz champa który się nadaje do roamowania to to rób a nie farm przez pół dnia jak idiota a potem obwiniaj swój mid o feedowanie. Zwłaszcza że Irelia ma do tego ładny kit z powodu Q i E. I te 75 true damage na hita największą rzeź robi właśnie w mid game kiedy ty już masz swojego Trinity Force (notabene, taka mała porada dla wszystkich - tego itemu NIE budujemy kiedy dostajemy po tyłku na lanie i wiemy że idzie nam kiepsko, wtedy o wiele lepsze jest już rushowanie Randuin''s Omena + Wits Enda) a przeciwnicy jeszcze nie mają GA/Frozen Heart/Randuin''s (combo FH + Randuin''s zmniejsza damage Irelii w late o kilkadziesiąt procent... a jak się ci jeszcze Lee Sin, Nunu czy Malph trafi to już w ogóle useless champem się stajesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2012 o 11:39, Ecko09 napisał:

Po obejrzeniu tego jeszcze raz zauważyłem, że grab Blitza przeleciał przez wilki -,-''

Bo lee jak mówiłem teleportuje się gdzieś i lata w przestrzeni przez >1s po użyciu Q drugi raz, więc możliwe, że akurat w tym momencie był przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 20:49, Kamil2142 napisał:

Polecacie kogoś na mida fajnego? Czekać na pajonka czy jest ktoś fajny z kiedyś? Mam
jedynie Ryze''a, Gragasa i Cass.


Morde Power

20121021205705

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 20:55, Fimbulvinter napisał:

Chogath! Ale ja 30 nie mam więc traktuj to jak chcesz. Mi z 1000 true damage gra się
miło.


O, zapomniałem o tym bydlaku. Ciężko mi się jego Q trafia tho.
@Ciekawski94
Dalej jest viable na midzie? Kiedyś nim nałogowo grałem, ale po jakimś czasie się przestawiłem. Już bez WoTy się go buduje, czy dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 20:49, Kamil2142 napisał:

Polecacie kogoś na mida fajnego? Czekać na pajonka czy jest ktoś fajny z kiedyś? Mam
jedynie Ryze''a, Gragasa i Cass.


Pająk to bardziej kontra na osoby cierpiące na arachnofobię (ach, ten płacz na forach z tego powodu, I LOVE IT). Prawdę mówiąc to nią na topa czy nawet do jungli można chodzić, niekoniecznie na mid. I znając życie to po premierze będzie albo UP albo OP. Z obecnie wydanych postaci to brałbym Oriannę albo Zyrę bo to mocne champy będące w zasadzie free elo jeśli nimi ogarniasz.

Ewentualnie możesz jeszcze robić Pro Forneas Troll Strat i kup sobie Fiorę by chodzić nią na mida (tylko niebieskie runy koniecznie pod mr). Trzeba mute''ować pół teamu ale zwyczajowo kończysz z legendary. Kontruje sporo OP champów jak choćby Kata czy Eve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować