Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2013 o 17:43, Hydro2 napisał:

pomimo iż przeciwnicy wg "systemu" byli lepsi.

Przecież nie możesz tego wiedzieć, bo ELO, które wpływa na ilość zdobywanych/traconych punktów, jest ukryte.

@Budo
Ja niedawno awansowałem do pierwszej dywizji i na dobry początek zaliczyłem 6 przegranych z rzędu (głównie przez trolli albo bardzo słabych graczy, chociaż nie ukrywam, że sam też specjalnie nie błyszczałem, ale ze 3-4 z tych gier to były sytuacje nie do uratowania). :D I co ciekawe, nie spadłem z powrotem. A wcześniej na 15 gier miałem może jakieś 3 porażki. Zaskoczyło mnie też to, że po pierwszej wygranej dostałem aż 21 punktów. Pewnie ten wcześniejszy win rate mi dośc mocno podbił ELO. Ale zobaczymy, może jeszcze spotka mnie sytuacja, że wygrane zaczną dawać mi po kilka LP. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiem, że po awansie dywizję wyżej masz jakiś czas nietykalności i nie spadniesz nawet jak przegrywasz, tylko nie wiem ile to trwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Ziptofaf pisał, że niby przez dwie gry jest się bezpiecznym, dlatego mnie właśnie zdziwiło, że aż 6 porażek zostało mi "wybaczone". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że system jest dziwny. Po wbiciu do Gold V po trzech grach jestem już bliski kolejnego placementu dostając ~30 LP za mecz. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 18:31, matiz123 napisał:

Pamiętam jak Ziptofaf pisał, że niby przez dwie gry jest się bezpiecznym, dlatego mnie
właśnie zdziwiło, że aż 6 porażek zostało mi "wybaczone". :P


Rzekomo, za 4 losem na 0 LP spada się do niższej dywizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 18:34, luzac napisał:

No pewnie że system jest dziwny. Po wbiciu do Gold V po trzech grach jestem już bliski
kolejnego placementu dostając ~30 LP za mecz. XD


Ej no zostań u mnie dłużej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2013 o 17:43, Hydro2 napisał:

Ogólnie jedyne co zauważam to albo jednostronne roflstompy albo wielką chęć throwowania
gier (vide sona oddająca 3 kille i nie mająca pojęcia kiedy rzucić ulta...)


Też to zauważyłem, vide mecz z dzisiaj, robię 14/4 Garenem, wygrywamy na luzie, nagle mój team decyduje się rozsiać po całej jungli przeciwnika, potem rzucić się w walkę 2 vs 5 (bo ten Draven jest przecież tak blisko!), następna dwójka 20 teemosów dalej biegnie im na pomoc, wbiegają akurat w chwili ich śmierci i też giną. Na nic pingi, pisanie na czacie, zdrowy rozsądek - zostaję sam i mogę tylko patrzeć jak cały team przeciwnika wyżyna mi dwie wieżyczki, inhibitor, nexusowe wieżyczki i nexus. Irytujące, zwłaszcza, że brakowało mi tych 15 lp do meczów o awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 10 meczach z wynikiem 7:3 zostałem rozlosowany do koszyka silver scrub 1. Przed chwilą zagrałem dziś pierwszy mecz, podczas picków wszystko ładnie pięknie, każdy bez płaczu zajął swą rolę, by wnet po rozpoczęciu meczu zobaczyć jak Nunu zaczyna szarżować na wieże i jungle przeciwników ginąc raz po raz. W późniejszym etapie gry czaił się tylko na ks-y, żeby znów być coś wartym.
Podejrzewam, że to Nunu Bot przejął nad nim kontrolę, bo był odziany w tenże skin i spamował śmiechem.
Co by nie być gołosłownym dorzucam skrina. Jako, że panuje tu moda na ukrywanie swojego "poziomu" w postaci cyferek to wyciąłem to co (nie)potrzebne.

EDZIA
LUL. Nie zauważyłem, że nawet nie zginąłem w tej grze. I na dodatek mieliśmy szansę wygrać, bo goście czuli się pewni i ganiali Nunu. Ale w teamfightach nie zawsze szło gładko.

20130219205811

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym namyśle stwierdziłem, że mam ochotę zacząć grać rankedy. Jakieś porady dla początkującego? Co powinienem posiadać, aby zacząć swoją rankingową przygodę? Wolałem zapytać bardziej rozeznanych w temacie, zamiast od razu zacząć bez większego przygotowania. Jakby co to mam 2 strony runek: pod postacie AP i AD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Smutny ten nunu... ad w dodatku.
Ale nic to, rób best of 3 i dobijesz do mnie i kolegów z wątku, Mordekaiser''s Assassins ftw huehuehueue!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:06, QuandorX napisał:

Po pewnym namyśle stwierdziłem, że mam ochotę zacząć grać rankedy. Jakieś porady dla
początkującego? Co powinienem posiadać, aby zacząć swoją rankingową przygodę? Wolałem
zapytać bardziej rozeznanych w temacie, zamiast od razu zacząć bez większego przygotowania.
Jakby co to mam 2 strony runek: pod postacie AP i AD.


Ogarnij przynajmniej kilka ról i kilku nie troll championów dla każdej roli (powiedzmy 3).
Ogarnij co się banuje.
Ogarnij podstawowe kontry na Twoje postacie i jak kontrować przeciwnika (pomagają stronki z counterpickami).
Ogarnij jak się samemu nie skontrować, bo to największa porażka, a można przegrać grę jeszcze w champion select.
Ogarnij te 3-4 strony runek, w tym na support. Jest tania, a zapewne zdarzy się, że będziesz musiał supportować i (o zgrozo) kupować wardy.
Ogarnij jakiś nerwosol.
Jak przegrasz to rób przerwę, nie graj kolejnego rankeda po przegranej.
Odblokuj tych kilkudziesięciu champów.
Możesz znaleźć jakiegoś duo partnera, w parze zawsze raźniej.
Powinieneś mieć te kilkaset winów na normalach przynajmniej.

Jeśli zaczniesz za wcześnie, to sam się zrazisz, innym grę popsujesz i nie będziesz mógł odpowiednio spełnić swojej roli w teamie. Pamiętaj, że teamwork to podstawa. Jak jesteś last pick, to nie plujesz się, tylko bierzesz co Ci zostawią. Rankedy to już konkurencja pamiętaj i warto uszanować, że ludziom zależy na wygrywaniu. Pamiętaj, że pierwsze 10 gier jest bardzo ważne i od nich zależy na jakim tierze i w jakiej dywizji wylądujesz. Musisz wygrać jak najwięcej z nich, aby potem nie męczyć się z trollami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:14, Budo napisał:

Ogarnij podstawowe kontry na Twoje postacie i jak kontrować przeciwnika (pomagają stronki
z counterpickami).
Ogarnij jak się samemu nie skontrować, bo to największa porażka, a można przegrać grę
jeszcze w champion select.


Do tego to się tak nie przywiązuj, bo zdarzało się, że "ohoho, blitz/mumu/ w/e niezbanowane to instalocknę i wygrane. ((:" i wiadomo jak to wygląda. ( chyba, że mówimy o sytuacji gdzie mainujesz tą postać, wtedy wiadomo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff, silver scrub, l2p. Kierować nie umisz to po co w ogóle rankedy grasz?

Nie padłeś ani razu, pewnie afkowałeś i na KSy czekałeś. Repert scrub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:09, Budo napisał:

Ale nic to, rób best of 3 i dobijesz do mnie i kolegów z wątku, Mordekaiser''s Assassins
ftw huehuehueue!!


Ale ja żem jest na zachodnim brzegu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:31, sirufok napisał:

Ale ja żem jest na zachodnim brzegu :/


To marny Twój los w takim razie :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować