Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

/.../

Ja bym raczej powiedział, że jest nudny jak flaki z olejem, dlatego. Specjalnie trudny nie jest, ja przynajmniej szybko załapałem, ale poziom nudy porównywalny z Yorickiem, albo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 18:05, ziptofaf napisał:

Xerath jest niepopularny z bardzo prostego, wręcz trywialnego powodu:
- Wymaga mózgu.

Po pierwsze, zależnie od tego czy masz W czy nie, jego pozostałe 3 skille ZMIENIAJĄ swój
zasięg. No i już masz coś czego 90% graczy LoL-a nie ogarnie.
Po drugie, znowu W. Xerath stunuje sam siebie. Noob który nim gra chasując kogoś nie
wie o ile dokładnie zmienia się zasięg umiejętności tylko pozwala przeciwnikom zwiać.
Zrobi tak z 2-3x i ma dość, więcej do postaci nie wraca.
Po trzecie, brak mechanizmu ucieczki.

Te cechy razem powodują że Xerath popularny nie będzie. Wymaga nieco innego podejścia
niż większość pozostałych postaci a to rzecz niespotykana w LoL-u. Zresztą - Rumble też
jest niepopularny z tego samego powodu - mechanika heat wymaga myślenia. Więc chociaż
on ma od zawsze bardzo wysokie win ratio to i tak mało kto nim gra.

Akurat punkt drugi to zaleta - większość nie wie jaki on ma zasięg.
Punkt trzeci - nic nowego u apc.
Co nie zmienia faktu, że ludzie grający Kayle przeciw Xerathowi głupieją jak na tarczy dostają stuna (bo po nałożeniu E, nie musi zadać obrażeń, wystarczy, że w ogóle będzie) czy leje się junglera robiącego blue, który nie ma pojęcia skąd lecą skille (nawet jeśli Q pokazuje wyraźnie gdzie jest caster)

Swoją drogą strasznie mi się ten styl gry spodobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2013 o 17:49, Hydro2 napisał:

Swoją drogą czemu Xerath taki niepopularny? Bursta porządnego ma, 22% pomijanego magic
ressi na 1 poziomie w, armor z pasywki. Tylko stawiać wardy i trollować ludzi z combo
na W

W tej grze juz czasem po prostu tak jest, ze niektore postacie sa niepopularne, mimo ze sa naprawde mocne. Innym przykladem takiej sytuacji bylaby Soraka, ktora mimo, ze jest naprawde mocna, jakos jest omijana.

@Nidalee op
Z drugiej strony, jej spear jest jedyna umiejetnoscia ktora zadaje u niej dmg w teamfightach (chyba, ze naliczyc przypadkowego trapa, a to tak srednio). Zwlaszcza po ostatnich zmianach do mr per lvl i defensywnych statow w coguarze, nie oplaca sie wskakiwac do fighta, bo zginiemy w sekunde. I AP nida nie ma prawa wygrac linii z zadnym championem, chyba, ze maxuje sie heala, ale wtedy nie ma sie dmgu w midgame zeby spearami zabijac, ani tankowatosci, bo sie idzie w AP.

@Rumble op
Rumble jest mocna postacia, ale nie stawialbym go w kategorii "OP". Jego ult jest swietna inicjacja i zadaje mnostwo dmgu, ale po nim cierpi sie strasznie z powodu niskiego zasiegu i overheata w teamfightach.

@Mordekaiser
Owszem, jest silny, ale zdecydowanie nie OP. Ma duzo kontr i jego nieustanne pushowanie lane moze czasem byc dla niego problemem (przy junglerach ktorzy potrafia dobrze gankowac).

@OP championy
Ja jesli bym kogos mial wybierac to prawdopodobnie bylyby to:
Pantheon - prawdziwy bully w early game, wygrywa linie z prawie kazda postacia, na botomie tworzy swietny kill lane, na midzie i topie snowballuje sie i zapewnia naprawde silne global pressure. Jako "support" tez sprawdza sie bardzo dobrze jako postac ktora zonuje i pieczetuje przewage zdobyta na lvlach 1-2. Jako jungler sprawdza sie gorzej od innych rol, ale tez nie jest zle. W lategame z kolei staje sie monstrum, ktore jest gorsze tylko od Koga, Vayne i Caitlyn. Jego przeliczniki sa kosmiczne, ma niskie cooldowny, "global ulta", stuna z range wiekszym niz zasieg wiekszosci adc i pasywe ktora pomaga w duelowaniu sie z nimi.

Lux - 16 lvl GG. Ogromny zasieg, mnostwo dmgu, podwojna tarcza, zapewnianie wizji, niezle cc, genialny poke, ale tez burst. W early naprawde bezpieczna.

AP Ezreal - zaczynajac z ad runami i redpotem ma sie naprawde silny laning phase. Na 6 lvlu ma sie jeden z wiekszych burstow z mida (i to z bezpiecznego zasiegu). Bezpieczny z powodu E. W lategame z Lich Bane, ma chyba najwyzsze AP ratio w calej grze, poke jest nie do zniesienia dla przeciwnika, burst jak u burst magow, blink. Budujac Gunblade ma sie ogromny sustain podczas siegowania i do tego cooldown gdy sie caly czas trafia w cos z Q spada do jakichs 30 sekund, wiec ma sie calkiem ok cc ktore pomaga trafic skillami. Problemem jest to, ze jest to naprawde trudna postac do grania pod AP i trzeba miec swietna mechanike, zeby go wlasciwie wykorzystac.

Caitlyn - 650 range od poczatku do konca gry, pulapki, ucieczka polaczona ze slowem. Powinno wystarczyc. Nikt jej nie moze zlapac, a ona zadaje dmg, czego chciec wiecej? Tez potrzeba jednak dobrej mechaniki, zeby ja wykorzystac w pelni.

Moglbym podac jeszcze pare postaci, ale nie uwazam ich za op, tylko po prostu bardzo mocne w obecnych realiach, wiec sobie daruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2013 o 18:05, ziptofaf napisał:

Te cechy razem powodują że Xerath popularny nie będzie. Wymaga nieco innego podejścia
niż większość pozostałych postaci a to rzecz niespotykana w LoL-u. Zresztą - Rumble też
jest niepopularny z tego samego powodu - mechanika heat wymaga myślenia. Więc chociaż
on ma od zawsze bardzo wysokie win ratio to i tak mało kto nim gra.


O, smiem twierdzic, ze myslenie to za mało na Rumblu! Trzeba wyczucia, ogrania i cholernie dobrego skilla mechanicznego. Jak będziesz myślał i liczył, to będziesz za wolny. Trzeba tak długo i dużo grać rumblem, aby wiedzieć, kiedy możesz sobie pozwolić na jaki skill. I być naprawdę dobrym.
Gram rumblem od cholery i ciut ciut, i nadal uważam się za miernego gracza tą postacią. I mean, mam to głupie 60% win na rankedach i pewnie tyle samo na normalach gdyby była statystyka, umiem wyczuć dmg na q + e + ult, umiem używać heata, ale to cały czas mało. Pewnie dlatego, że mechanicznie jestem żałosny. I o ile np. na Mordku to nie boli (duży zasięg E, R), o tyle na rumblu... Im dłużej nim gram, tym gorszy się czuję.
A, no i często tracę fragi zapominając, że ult rumbla buguje się jak ma się ustawiony smartcast na R. A ja zapominam zawsze to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 16:40, Yawei napisał:

Most op champion na ta chwile wg was?

Viktor. Silny lane phase, mocarny poke, w midgame chyba tylko veigar może więcej ap nastackować, w teamfightach silne aoe i duże utility, a jak chce to instagibuje carry. Jedyna imo wada to tylko 5 slotów na itemy, ale mając spore ilości ap pasywka z czerwonej pały daje naprawdę sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 20:21, Kryhuu napisał:

> Most op champion na ta chwile wg was?
Viktor. Silny lane phase, mocarny poke, od midgame chyba tylko veigar może więcej ap nastackować

FTFY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 14:27, sirufok napisał:

> Zdaje się, że Nami coraz bardziej popularna się robi ;d

Skąd takowy wniosek?


Bo to widać? Coraz częściej ją pickowaną widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 23:23, windows00 napisał:

FTFY

Możemy machnąć parę meczy po weekendzie jak chcesz się przekonać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 15:08, Kryhuu napisał:

Możemy machnąć parę meczy po weekendzie jak chcesz się przekonać :p

Hm... A zrozumiałeś, który moment i dlaczego poprawiłem? Odnoszę wrażenie, że choć na jedno z tych zagadnień odpowiedź jest przecząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My bad, I apologise. Aczkolwiek nie wiem czy to prawda, bo inna postać na miejsce tego itema, który w late daje mu 99 ap, inna postać może wrzucić dfg ze 120. Od momentu kiedy ma deathcapa i czerwoną pałkę do momentu kiedy ludzie kompletują buildy ma przewagę w ap, potem to się wyrównuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^^
Dalej nie masz pojęcia o co mi chodzi. W zasadzie nie można Cię winić, bo to tylko moje czepialstwo i rzecz raczej niezauważalna :P

Twoja wersja: w midgame chyba tylko veigar może więcej ap nastackować
Moja wersja: od midgame chyba tylko veigar może więcej ap nastackować

Veigar zdobywa AP przez całą grę, więc nie ma szans, żeby ktokolwiek mógł zdobyć w końcowej fazie gry więcej AP niż on. Natomiast Twój post sugerował, że Veigar przeważa w zbieraniu AP tylko w środkowej fazie gry.

Takie moje Logic Nazi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trzepię polski do matury i mi mózg paruje a Ty się mnie o takie głupoty czepiasz xD chociaż pewnie masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 15:48, Kryhuu napisał:

Ja trzepię polski do matury i mi mózg paruje a Ty się mnie o takie głupoty czepiasz xD
chociaż pewnie masz rację.

OWSZEM MA RACJE. I to dlatego przegrywasz gry i jestes gold playerem. Noob. Nie to co ja platinum mistrz carriowania i strategii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za duo w przypadku najwyższych dywizji w lidze dostaje się mniej lp? Po tygodniu przerwy znowu wróciłem do lola, win 9 z 10 ranków a dalej nie ma bo5. Narazie 98 lp, za ostatnie gry 1/2lp. Przecież jeżeli przegram i dostanę -5lp to wychodzi na to że będę musiał wygrać 5 gier. Przegram 2 gry - muszę wygrać 10 gier. Znajomi którzy grali w solo potrafili przegrać jedną grę następnie wygrać i dostawać bo5. W/L ratio jak i pewnie mmr mam wyższe od wszystkich znajomych w plat, za niedługo będzie 40 na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 17:28, Nightdew napisał:



A skąd możesz wiedzieć jaki masz mmr skoro jest ukryty? Sadząc po ilości pkt jakie dostajesz raczej nie jest on za wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować