Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2012 o 08:50, jarekao napisał:

Dzieki za odp.
Bardzo ciekawy jest ten pomysł ze zmiana herosow co tydzien. Jeszcze mam pytanie czy
opłaca sie w trakcie bitwy kupowac polecone przedmioty? Czy moze lepiej samemu starac
sie cos zlozyc.


Jak mi odpowiedzieli jak zaczynałem, na początku zanim nie poznasz bohatera i przedmiotów to zostań przy rekomendowanych, zadziała to w większości przypadków lepiej niż jakbyś w tym momencie sam budował bohatera. Co prawda rekomendowane przedmioty w 90% nie pozwolą na wykorzystanie w pełni potencjału czampiona, ale nie sprawią też że staniesz się bezużyteczny. Poza tym polecam stronę www.solomid.net na której znajdziesz informacje jakie przedmioty kupować na różne postacie. Zestawy te zostały przygotowane przez profesjonalnych graczy wobec czego powinny w większości sprawdzać się lepiej niż dobrze.

Dnia 24.03.2012 o 08:50, jarekao napisał:

Co do postaci to teraz zastanawiam sie nad dwoma: Malphite i Alistar.


Obie są mocne ale polecę na początek Malphite''a gdyż Alistarem można niechcący uratować przeciwnika wypychając go poza zasięg twojej drużyny, co jeśli ktoś dopiero poznaje mechanikę gry będzie zdarzało się dość często (wiem z autopsji). PS. Alistara ze skórką możesz dostać za darmo za zasubskrybowanie kanału youtube od riotu, natomiast za polubienie ich profilu na facebooku dostaje sie Tristanę ze skórką :)

Dnia 24.03.2012 o 08:50, jarekao napisał:

Ostatnie (niezbyt madre pewnie) pytanie: Przy opisie postaci sa 4 statystyki i chodzi
mi o ostatnia "trudność" mam rozumiec ze im pelniejszy pasek tym trudniej prowadzi sie
dana postać? Pytam bo np Alistar ma prawie pelny pasek a Malphite tak z 1/3.


Statystyka trudność akurat ma się bardzo dziwnie zdarza się że postać z prawie pełnym paskiem jest łatwiejsza w prowadzeniu niż taka z prawie pustym.

Jak na razie to mimo wszystko polecam na początku nie kupować bohaterów tylko grać tymi dostępnymi za darmo, aby poznać mechanikę gry, a PZ zbieraj jak osiągniesz 20 lvl to kupisz sobie za nie runy (nie kupuj run przed osiągnięciem poziomu 20 - tylko kupowanie run 3 poziomu ma sens)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Alistar jest dość trudny do gry i raczej gra się nim jako supportem. Spokojnie możesz Malphite''a brać, ja polecę jeszcze Garena :)

Recommended items przeważnie są ok, ale na niektórych championach raczej nie opłaca się ich kupować, np na Gragasie, bo są bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to polece lolpro.com naprawde swietne guidy maja, nie tylko dotyczace postaci. Nawet calkiem doswiadczony gracz moze sie z nich sporo dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat, może wy mi doradzicie :) mam juz wystarczająco ipeków do kupna jednego z 4 ap postaci, których mi jeszcze brakuje, ale sam nie wiem, którego wybrać: swaina, branda, viktora czy moze malzahara? samemu najbliżej mi chyba swaina, ale też wiem, że viktor czy malz może być całkiem pocieszny w graniu :D jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 12:44, Paweuu napisał:

mam dylemat, może wy mi doradzicie :) mam juz wystarczająco ipeków do kupna jednego z
4 ap postaci, których mi jeszcze brakuje, ale sam nie wiem, którego wybrać: swaina, branda,
viktora czy moze malzahara? samemu najbliżej mi chyba swaina, ale też wiem, że viktor
czy malz może być całkiem pocieszny w graniu :D jakieś sugestie?

nie bierz viktora. nie jest wcale fajny. postac ssie jak malo ktora. nie mozesz wlasciwie nic robic poza utrzymywaniem sie z trudem na linii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 12:52, Yawei napisał:

> mam dylemat, może wy mi doradzicie :) mam juz wystarczająco ipeków do kupna jednego
z
> 4 ap postaci, których mi jeszcze brakuje, ale sam nie wiem, którego wybrać: swaina,
branda,
> viktora czy moze malzahara? samemu najbliżej mi chyba swaina, ale też wiem, że viktor

> czy malz może być całkiem pocieszny w graniu :D jakieś sugestie?
nie bierz viktora. nie jest wcale fajny. postac ssie jak malo ktora. nie mozesz wlasciwie
nic robic poza utrzymywaniem sie z trudem na linii


Bullshit, Viktor jest osom. Można nim spokojnie wycarrować. Kupiłem go zaraz po jego wyjściu i nie szło mi dobrze, ale po paru buffach i naprawach bugów jest całkiem niezły. Jego Q fajnei harasuje, a E świetnie nadaje się do farmienia.. Podobno jego stunem nigdy nie udało się nikogo zestunować - W w teamfighcie robi dużo, tak jak stun Veigara, a ulti w połączeniu ze stunem też robi świetny dmg.

Co do Malzahara - instawin. Za każdym razem jak go biorę to wycarruję.

A sam zastanawiam się nad kupnem Branda i Swaina. Chyba kupię Branda, a co ze Swainem, zobaczymy po małym reworku jego many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 13:12, Dziam_dziam napisał:

Co do Malzahara - instawin. Za każdym razem jak go biorę to wycarruję.


też mi się podoba malz, ale chciałbym nim grać rankedy, a wiem, że na niego jest jedna bardzo prosta kontra - qss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 13:22, Paweuu napisał:

też mi się podoba malz, ale chciałbym nim grać rankedy, a wiem, że na niego jest jedna
bardzo prosta kontra - qss


Którego to itemu nie zobaczysz na nikim przed 1450 elo a i tam powątpiewam że będzie się często pojawiać ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 14:27, ziptofaf napisał:

> też mi się podoba malz, ale chciałbym nim grać rankedy, a wiem, że na niego jest
jedna
> bardzo prosta kontra - qss

Którego to itemu nie zobaczysz na nikim przed 1450 elo a i tam powątpiewam że będzie
się często pojawiać ^_^


ja gram na swoim 1400 i qss pojawia sie w miare czesto, zwykle na ad carry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 13:12, Dziam_dziam napisał:

Bullshit, Viktor jest osom. Można nim spokojnie wycarrować. Kupiłem go zaraz po jego
wyjściu i nie szło mi dobrze, ale po paru buffach i naprawach bugów jest całkiem niezły.
Jego Q fajnei harasuje, a E świetnie nadaje się do farmienia.. Podobno jego stunem nigdy
nie udało się nikogo zestunować - W w teamfighcie robi dużo, tak jak stun Veigara, a
ulti w połączeniu ze stunem też robi świetny dmg.

Nie klam ludziom. Q ma mniejszy range niz autoattacki ad carry, kogo chcesz tym zharassowac nie padajac od razu?
E jest conajwyzej mierne do farmienia, da sie ale sa lepsze skille do tego. W nie ma range, musisz byc w melee range zeby rzucic to ZA kogos.. Ulti ok ale nie powala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Brand, bardzo pocieszna postać. Insta magic high pro dmg jak wycarrowany, sam możesz łatwo 3 składać jak wypatrzysz dobry moment. Łatwe farmienie, harrasing, ulti stworzone dla penta killa. Dla mnie lepsza od niego jest tylko Cassio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 15:53, Yawei napisał:

Om nom nom


Może i nie jest on lepszy od typowego ap carry, ale chociaż się stara bo ma trzy łapki. Przyśpieszyli mu jego Q i szybciej daje mu tarcze przez co naraża się na przyjęcie mniejszych obrażeń. A laserem wciąż można dobrze farmić (a w szczególności jeśli ulepszymy core pod E), mimo tego iż są lepsi z lepszymi skillami. Jak już powiedziałem, jego stun potrafi zrobić dużo w teamfighcie, a gankowanie to już inna sprawa, trafienie z jego stuna jest trudne, ale nie niemożliwe i jakoś wychodzi czasami. Ale to tylko na normalach, więc nie wiem jak Viktor radzi sobie na rankedach.
Pozdrawiam
900 elo guy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ale tu nawet nie o rankedy chodzi. A o 5 item slotów.

Max jakie możesz dostać to Augment: Death i 100 AP z niego. I tyle. Zamiast jakiegoś Abyssala, Void Staffa, Rylaia....jesteś po prostu niezdolny do osiągnięcie takiego samego potencjału co inni magowie bo nie masz miejsca na end game item. Coś w swoim czasie ktoś z riotu wspominał że wprowadzą 3 stopień ulepszenia augmentu zamiast tylko 2, dopiero wtedy ta postać będzie użyteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam grać Malphite. Bije stworki zdobywajac pd i kase a wrogowie nic nie moga mi zrobić ;) dzięki temu szybciej od nich lvl-uje. Jak narazie to właśnie nim najlepiej mi się gra. Udaje mi się wygrać nawet pojedynki 1 vs 2. Jeszcze jak gram z jakims ogarniętym kolesiem to na naszej lini idziemy jak burza. I unikam dużo niepotrzebnego stresu bo nie gine już 10 razy. Zarzucam screena na dole.

20120324193352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 19:33, jarekao napisał:

Uwielbiam grać Malphite. Bije stworki zdobywajac pd i kase a wrogowie nic nie moga mi
zrobić ;) dzięki temu szybciej od nich lvl-uje. Jak narazie to właśnie nim najlepiej
mi się gra. Udaje mi się wygrać nawet pojedynki 1 vs 2. Jeszcze jak gram z jakims ogarniętym
kolesiem to na naszej lini idziemy jak burza. I unikam dużo niepotrzebnego stresu bo
nie gine już 10 razy. Zarzucam screena na dole.

no to GJ :) Spróbuj od czasu do czasu AP malphite. DMG jest nieziemski i fun tez ( ulti za 50% hp wygląda nieziemsko) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 19:33, jarekao napisał:

Uwielbiam grać Malphite. Bije stworki zdobywajac pd i kase a wrogowie nic nie moga mi
zrobić ;) dzięki temu szybciej od nich lvl-uje. Jak narazie to właśnie nim najlepiej
mi się gra. Udaje mi się wygrać nawet pojedynki 1 vs 2. Jeszcze jak gram z jakims ogarniętym
kolesiem to na naszej lini idziemy jak burza. I unikam dużo niepotrzebnego stresu bo
nie gine już 10 razy. Zarzucam screena na dole.


Heh fajnie widzieć kogoś, kto dopiero zapoznaje się z grą i czerpie z tego czysty fun.
Życzę dalszych sukcesów i by Ci się nie zmieniło podejście, oszczędzisz sobie sporo stresu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować