Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2013 o 17:36, SiDi napisał:

Cały czas to samo ustawienie z tą samą taktyką.

W solo queue? Jak najbardziej, bo system 1 top + 1 mid + 1 jungle + 2 bot jest najprostszy i wymaga najmniej komunikacji. Każdy robi swoje, idzie na swoją linię, od czasu do czasu wpadnie jungler, potem powoli przechodzi się do kolejnych faz gry. Że inne propozycje są źle oceniane? Tak, bo ludzie są przyzwyczajeni, chcą mieć jakąś pewność, że to, czym grają ma sens (być może triple top będzie super taktyką, ale naprawdę nie mam ochoty tego sprawdzać podczas meczu, który decyduje o moim awansie do następnej ligi).

W rozgrywkach drużynowych na wyższym poziomie? Nie bardzo, bo są różne możliwości, od jakiś czas temu popularnego 2v1, przez adc na midzie, do praktycznie pomijania lane phase przez szybki push itd itp. Oczywiście z reakcją i odpowiednimi ''zmianami'' w drużynie przeciwnej, nie wspominając o tym ile znaczą picki i bany, które blokują taktyki lub prowokują do konkretnych wyborów poprzez pozostawienie dostępnych postaci.

A co do Markusha to nie rozumiem czemu ktokolwiek w tym temacie jeszcze na niego zwraca uwagę, ja myślałem że trolle się ignoruje, no ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Haha ale jaja Thrandir ma już weterana w mojej dywizji. You are stuck!
Za to nie wiem gdzie Luzac wybył, czy kto tam jeszcze ze mną siedział? Już platyna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 23:32, Budo napisał:

Za to nie wiem gdzie Luzac wybył, czy kto tam jeszcze ze mną siedział? Już platyna? :)

Przecież ty w tym gettcie sam siedisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 16:58, SiDi napisał:

Jak się zmieniła... AD carry + support bot

chyba ze pojda na mida lub na topa zeby spushowac wieze lub zdenyowac przeciwnika
>, mid AP
chyba, ze bedzie to support mid, lub bruiser mid lub ad assassin mid, lub burst mage, lub carry mage. no albo double lane jak w powyzszym przypadku
>, jungler
obecnie wciaz istnieja junglerzy, ale ich rola sie zmiania pomiedzy gankerami, pusherami, antipusherami, tankami itd. sposob najefektywniejszego grania ta rola sporo sie zmienil na przestrzeni czasu

Dnia 24.07.2013 o 16:58, SiDi napisał:

+ solo top.

rowniez zupelnie rozne typy postaci, poza tym swapowanie, czasami drugi ap caster. W docie tez masz zazwyczaj offlanera i nie powiesz mi, ze wszyscy sa dokladnie tacy sami i pelnia te same role.
>Przecież widzę

Dnia 24.07.2013 o 16:58, SiDi napisał:

jak mój współlokator w to gra. Pierwsze co robi się po wejściu do hero selection to szybkie
wpisanie gdzie chce się iść,

bo to soloqueue a wiekoszsc graczy tam to idioci ktorzy graja sobie w ustawienie ktorego oczekuja zamiast samemu cos wykombinowac

Dnia 24.07.2013 o 16:58, SiDi napisał:

a to decyduje jaką postacią będziesz grać. Próba innej gry
jest równoznaczna z flejmem i innymi ciekawymi epitetami.

poczatkowo ignorujesz flame, a jesli to co robisz sie sprawdza to ludzie sie zamykaja

Dnia 24.07.2013 o 16:58, SiDi napisał:

Jaka starsza? Przecież wyżej ci napisałem, że dota 2 jest młodsza.

Cp z tego... dota 1 istniala juz bardzo dlugo. dota to dota mimo wszystko, wiele taktyk przeszlo z jedynki do 2
>Zdecydowana większość

Dnia 24.07.2013 o 16:58, SiDi napisał:

graczy swoją przygodę zaczęła od drugiej części, w ogóle nie mając styczności z tą pierwszą.

wielu graczy rozpoczelo grac w lola po 2gim sezonie, w ogole nie majac stycznosci z gra przed tym

Dnia 24.07.2013 o 16:58, SiDi napisał:

Community doty 2 jest bardziej elastyczne na jakiekolwiek wariacje i zmiany.

tu sie zgodze, ale to wcale nie zaprzecza faktowi, ze meta w lolu sie zmienia

dota rowniez obecnie najczesciej w turniejach uzywa tych samych ustawien, tj agresywny trilane i 2 solo, co nie jest wcale rownoiznaczne, ze non stop graja tym samym.. pozornie takie samo ustawienie postaci moze skutkowac w 2 zupelnie innych taktykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 00:02, Dziam_dziam napisał:

> Za to nie wiem gdzie Luzac wybył, czy kto tam jeszcze ze mną siedział? Już platyna?
:)
Przecież ty w tym gettcie sam siedisz.


Swego czasu była nas trójka, albo czwórka forumowiczów w jednej lidze :P
Swoją drogą był koleś, który miał własną ligę i nawet kilka dni sam w niej siedział. Żeby było śmieszniej nazywała się chyba Trundle''s Trolls :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

chyba ze pojda na mida lub na topa zeby spushowac wieze lub zdenyowac przeciwnika

Od razu? Po rozpoczęciu gry zamiast na bota pójdą na inną linię? jasne... Już widzę czat jak na to zareaguje.

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

chyba, ze bedzie to support mid, lub bruiser mid lub ad assassin mid, lub burst mage,

Czyli cały czas jest to AP. Pierwsze słyszę o supporcie na midzie.

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

no albo double lane jak w powyzszym przypadku

Jak na początku: widzę te reakcje na czacie.

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

obecnie wciaz istnieja junglerzy, ale ich rola sie zmiania pomiedzy gankerami, pusherami,
antipusherami, tankami itd. sposob najefektywniejszego grania ta rola sporo sie zmienil
na przestrzeni czasu

Ale cały czas on jednak musi być.

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

rowniez zupelnie rozne typy postaci, poza tym swapowanie, czasami drugi ap caster. W
docie tez masz zazwyczaj offlanera i nie powiesz mi, ze wszyscy sa dokladnie tacy sami
i pelnia te same role.

W docie to możesz zrobić wszystko co chcesz. Nikt na czacie nie będzie robił flejmu z powodu picku lub ustawienia na linii.

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

bo to soloqueue a wiekoszsc graczy tam to idioci ktorzy graja sobie w ustawienie ktorego
oczekuja zamiast samemu cos wykombinowac

A co większość osób gra? Turnieje?

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

poczatkowo ignorujesz flame, a jesli to co robisz sie sprawdza to ludzie sie zamykaja

I w międzyczasie wpadnie banik.

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

Cp z tego... dota 1 istniala juz bardzo dlugo. dota to dota mimo wszystko, wiele taktyk
przeszlo z jedynki do 2

Jak wiele taktyk? Jeszcze od czasu do czasu odpalę sobie garenę i to co dzieje się w jedynce nijak odpowiada sytuacji z dwójki. Dota 2 jest młodsza.

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

tu sie zgodze, ale to wcale nie zaprzecza faktowi, ze meta w lolu sie zmienia

Nie zmienia się praktycznie w ogóle poza lekkimi zmianami herosów na linii.

Dnia 25.07.2013 o 00:28, Yawei napisał:

dota rowniez obecnie najczesciej w turniejach uzywa tych samych ustawien, tj agresywny
trilane i 2 solo, co nie jest wcale rownoiznaczne, ze non stop graja tym samym.. pozornie
takie samo ustawienie postaci moze skutkowac w 2 zupelnie innych taktykach

A jaki odsetek graczy stanowią ci, którzy grają turnieje na poważnie? 1%? Mniej? Mówimy tu cały czas o zwykłych grach bądź rankedach.
W lolu ten jeden procent turniejowych graczy ustala metę i taktyki, podczas gdy w docie co najwyżej są brani herosi co pojawiają się często na turnieju. Przykro mi, Yawei, ale Lol stoi w miejscu jeśli chodzi o taktyki oraz metę. Steamy zniszczyły to co w Lolu było piękne - czyli swobodę. Nikt ci nie bluzgał, że nie było junglera, nikt nie bluzgał, że praktycznie cała drużyna była złożona z magów. Nawet wyżej koledzy powiedzieli, że nie chcą tych zmian. Kończę dysputę na tym, że Lol stoi w miejscu, bo to samo pisałem dobry czas temu i wynikło to samo co teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

> chyba, ze bedzie to support mid, lub bruiser mid lub ad assassin mid, lub burst
mage,
Czyli cały czas jest to AP. Pierwsze słyszę o supporcie na midzie.

Cejdej, wracaj do tematu o Dota2, bo tutaj tylko się pogrążasz. Tak wiemy, Dota2 master race i te sprawy, ale twoje cokilkutygodniowe wypady do tematu o LoLu, tylko po to by niby udowodnić jaki to on jest żałosny w porównaniu do wielkiej Dota2, robią się coraz bardziej żałosne.

Nie rozumiem takiego podejścia. Sam życzę Dota2 jak najlepiej, bo i wtedy gracze LoLa na tym skorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Od razu? Po rozpoczęciu gry zamiast na bota pójdą na inną linię? jasne... Już widzę czat
jak na to zareaguje.

A co Ty sie tak przejmujesz jak czat zareaguje. Jesli w ostatecznym rozrachunku wygrasz gre to nie ma znaczenia. Poza tym akurat ludzie wiedza jak dzialaja swapy, bo non stop widzieli to na turniejach. Po prostu sa leniwi i nie chca zmieniac ustalonego sposobu grania

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Czyli cały czas jest to AP.

AP to ability power, wiec kompletnie nie rozumiem. Wlasnie wymienilem postacie, ktore maja zupelnie inna role, a nawet jesli chodzi o postacie AP to maja one zupelnie rozne role, przez co zaleznie wlasnie od "mety" typy tych pickow sie zmieniaja. Jesli mamy tak generalizowac, to w docie sa tylko 3 typy pickow, carry, casterzy-carry, i supporty... Przeciez obaj wiemy, ze mimo tego, ze tak ogolny podzial isteje, to rozne postacie w tej samej kategorii moga miec rozne role (np. support - inicjacja, ochrona carry, zbuffowanie teamu, push, waveclear, gankowanie itd itd)

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Pierwsze słyszę o supporcie na midzie.

Jakis czas temu bylo popularne w momencie kiedy dignitas robil "protect the kog" i sorake czy lulu na midzie widzialo sie naprawde duzo. Teraz wciaz nikt sie nie obrazi za taka lulu, karme czy janne.

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

> no albo double lane jak w powyzszym przypadku
Jak na początku: widzę te reakcje na czacie.

Chwile sobie poreaguja a potem przestana. Po prostu jak grasz z kims duo to on bierze mida, a ty mowisz ze bierzesz junglera i bierzesz supporta ze smite (dla kontroli objactivow) po czym prosisz team zeby 2 osoby pomogly osobie bez smite zrobic reda, a support ze smite prosi 1 gracza o pomoc mu na blue (lub odwrotnie z buffami), po czym idziesz na duo mid..

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:


Ale cały czas on jednak musi być.

Nie musi, co juz raz wytlumaczylem wczesniej, a drugi raz tuz powyzej.

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

W docie to możesz zrobić wszystko co chcesz. Nikt na czacie nie będzie robił flejmu z
powodu picku lub ustawienia na linii.

Tak jest dlatego, bo narazie nie wprowadzili systemu rankedow przez co ludzie tak nie tryharduja. W LoLu na normalach tez mozesz sobie grac czym chcesz i zazwyczaj nikt nie bedzie flejmowal z powodu picku lub ustawienia na linii.

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

I w międzyczasie wpadnie banik.

No to chyba nie mi, ja robie to non stop i nie dostalem za takie cos bana, bo wystarczy byc kulturalnym i nie odpowiadac na chamski flame druzyny (jesli juz sie zdarzy). Potem w trybunale widza, ze to nie ty byles powodem klotni.

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Jak wiele taktyk? Jeszcze od czasu do czasu odpalę sobie garenę i to co dzieje się w
jedynce nijak odpowiada sytuacji z dwójki. Dota 2 jest młodsza.

Chociazby te podstawowe, jak ustawianie lanow, stackowanie campow, zmienianie trasy creepom, wczesne roshany, trilany..

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:


Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Nie zmienia się praktycznie w ogóle poza lekkimi zmianami herosów na linii.

Nie lekkimi. Sa dosyc fundamentalne. Jedynym lanem ktory sie az tak nie zmienia jest adc+support(ale wciaz okazjonalnie zmieniaja linie i role - np z lane ktory ma po prostu jak najwiecej sie pasywnie nafarmic, do lane ktory ma jak najszybciej spushowac tower przeciwnika), wszystkie inne przechodza naprawde rozne zmiany.

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

A jaki odsetek graczy stanowią ci, którzy grają turnieje na poważnie? 1%? Mniej? Mówimy
tu cały czas o zwykłych grach bądź rankedach.

Czyli na poziomie desginu gry, mowisz, ze dota wcale nie jest taka swobodna. Teraz nie rozumiem czemu masz pretensje do samej gry. Samemu wiesz, ze na turniejach nie graja byle czym, po prostu gracze sie tym nie przejmuja. Wchodzac do rankedow w lolu, wszyscy po prostu maja chec mocnego wspolzawodnictwa, dlatego trzymaja sie do taktyk ktore znaja. Jakbys chcial, to moglbys grac normale w lolu, w ktorych ludzie zachowuja sie dokladnie tak samo jak w docie.

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

W lolu ten jeden procent turniejowych graczy ustala metę i taktyki,

Nie ustalaja oni taktyk, bo calych taktyk to, zadna druzyna 5 randomow nie potrafilaby wyegzekwowac. Co najwyzej sugeruja picki, ale i tak w soloqueue widac zdecydowanie wiekszy champion pool niz w turniejach i tylko paru postaci nie widuje regularnie.
>podczas gdy w docie

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

co najwyżej są brani herosi co pojawiają się często na turnieju.

Tak jak w lolu..

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Przykro mi, Yawei, ale
Lol stoi w miejscu jeśli chodzi o taktyki oraz metę.

Kompletnie nie rozumiesz tej gry (jak i prawdopodobnie doty rowniez) na poziomie jej mechaniki i sposobu w jaki zmienia sie "meta"

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Steamy zniszczyły to co w Lolu było
piękne - czyli swobodę.

Mowilem kilka razy, ale odpowiem jeszcze raz, zeby nie bylo, ze odpowiadam tylko na fragmenty. Jak chcesz swobode, graj normale, jak chcesz tryhardowac, graj rankedy. To samo zobaczysz w docie, gdy wprowadza gry rankingowa.

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Nikt ci nie bluzgał, że nie było junglera, nikt nie bluzgał,
że praktycznie cała drużyna była złożona z magów.

Tylko bluzga cie rusek nawet nie wiesz dlaczego..

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Nawet wyżej koledzy powiedzieli, że
nie chcą tych zmian.

Bo wprowadzanie zmian jest trudne do nauczenia, a juz teraz dobrze im sie gra, to po co to zmieniac. Jak ktos chce zmian, to moze je miec.

Dnia 25.07.2013 o 08:13, SiDi napisał:

Kończę dysputę na tym, że Lol stoi w miejscu, bo to samo pisałem
dobry czas temu i wynikło to samo co teraz.

Wciaz mnie nie przekonales.


I taki jeszcze krotki dodatek - "meta" prawdopodobnie nie istnieje, bo nie ma jednego ustawienia ktore wygra z kazdym innym, zawsze znajdzie sie jeszcze jakies ktore wykorzystuje slabosci tego "niepokonanego" i z nim wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 23:32, Budo napisał:

Haha ale jaja Thrandir ma już weterana w mojej dywizji. You are stuck!
Za to nie wiem gdzie Luzac wybył, czy kto tam jeszcze ze mną siedział? Już platyna? :)


;)

Takie życie. Raz byłem w G3, większość czasu G4, teraz od dobrych dwóch miechów G5 (ale prawie nie gram ostatnio, a jak już to ARAM, do tego stopnia, że mnie decayem i spadkiem do silvera straszyło, bo 4 dni mi zostały na rozegranie rankeda :D)

Ja już dawno stwierdziłem, że to jest moje true elo. Nie mam parcia na przechodzenie wyżej, rankedy gram bo nie ma chaosu z pozycjami jak na normalach, ale odkąd wyszły ARAMy to ARAM > ranked :P

A posty SiGiego olewam od momentu, kiedy na słowa "support, bruiser, AD assasin" napisał, że to wszystko przecież i tak AP... :D
Nie warto zużywać czasu na czytanie, chłopak nie w temacie a narzeka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zaradzic game crashom na mapach jak aram, twisted treeline i dominion ?? wyskakuje blad microsoft visual c+++ library i crash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na streamie Chaoxa czy innego pro plejera.
Strona gdzie wybiera się jakiegoś pro gracza, i wyświetla się nam lista jego ostatnich gier z buildami i kolejnością maksowania przez niego umiejętności. Pytanie brzmi jaki adres ma ta stronka, bo nie spamiętałem :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 01:06, cubbek napisał:

Widziałem na streamie Chaoxa czy innego pro plejera.
Strona gdzie wybiera się jakiegoś pro gracza, i wyświetla się nam lista jego ostatnich
gier z buildami i kolejnością maksowania przez niego umiejętności. Pytanie brzmi jaki
adres ma ta stronka, bo nie spamiętałem :s


probuilds.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować