Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2010 o 14:51, nightfaler napisał:

Miśka Anki, albo pajączka Malka, do tego sksuć jakiegoś smoczka, czy coś "większego".
Ja tu wiele możliwości widzę. Ostatnio całą drużyną wzieliśmy po Rally`m, niby najrzadziej
używany ss, a jednak nie taki bezużyteczny jakby się na pierwszy rzut oka wydawał.


Rally jest OK. Ale skąd masz pewność, że wróg ma Annie albo Malhazara? Mam brać Kassadinem Smite bo a nuż widelec będzie tam ktoś z minionem? Dodatkowo Miś Annie nie jest taki niebezpieczny jak się wydaje. Poza tym że gdy się pojawi zada spory dmg to potem bardziej służy do odstraszenia niż zabijania. Ginie po 60 czy tam po 120 sekundach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź : " o ile nie jest to postać nie korzystająca z many, biorąca clarity, to dla mnie wszystko jedno co weźnie."
Phew sam z kolei uważam, że flash to bez użyteczny spell, nikt mnie do niego nie przekona, ale dopóki bierze go random w randomowej drużynie to mam w nosie, a to, że mi się to nie widzi i gram dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 15:16, nightfaler napisał:

Phew sam z kolei uważam, że flash to bez użyteczny spell, nikt mnie do niego nie przekona,
ale dopóki bierze go random w randomowej drużynie to mam w nosie, a to, że mi się to
nie widzi i gram dalej...


Przypomnę tylko, że na mistrzostwach USA było 10 ghostów i 8 flashy ;) Więc to zdecydowanie nie jest bezużyteczny spell ;) Taki Kennen/Galio/Amumu potrafią z nim prawdziwą jazdę urządzić - prosto w team wroga i włączamy ulti ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 15:16, nightfaler napisał:

Mniejsza o to zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź : " o ile nie jest to postać nie korzystająca
z many, biorąca clarity, to dla mnie wszystko jedno co weźnie."
Phew sam z kolei uważam, że flash to bez użyteczny spell, nikt mnie do niego nie przekona,
ale dopóki bierze go random w randomowej drużynie to mam w nosie, a to, że mi się to
nie widzi i gram dalej...


Zależy. Dla takiej Akali, jest doskonały do ucieczki. Walisz chmurkę, i potem teleport. I niech cię szukają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flash bezużyteczny? Oo To chyba nigdy go nie używałeś, aby przeżyć/dobić skoro tak twierdzisz.
Ja jak widzę, że ktoś bierze Kassadina, którym od jakiegoś czasu gram i nie bierze na nim Cleanse to rezygnuję z gry. Już wiele razy grałem z takim Kassadinem, który bierze Heal + Smite albo inną bezużyteczną kombinację, który służy jako farma dla wroga. Kassadin jest pod atakiem, ma stuna + ktoś rzucił mu slowa. Jest martwy. Daleko nie odejdzie. Cleanse is a must! Jeśli będzie miał stuna i slowa na sobie, wszystko co zrobi to użyje Cleanse, a następnie Rift Walk i ucieknie. Dopóki nie zacząłem grać Kassadinem to nigdy nie brałem tego spella, bo uważałem go za marnotrawstwo. Teraz uwielbiam go.
Ogólnie nie lubię Heala. Jeśli gracz jest w miejscu, w którym potrzebuje Heala, to już prawdopodobnie jest martwy i Heal nie uratuje mu życia (co najwyżej przedłuży o kilka sekund). Ale jakby miał Cleanse? To kto wie. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 15:16, nightfaler napisał:

Mniejsza o to zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź : " o ile nie jest to postać nie korzystająca
z many, biorąca clarity, to dla mnie wszystko jedno co weźnie."
Phew sam z kolei uważam, że flash to bez użyteczny spell, nikt mnie do niego nie przekona,
ale dopóki bierze go random w randomowej drużynie to mam w nosie, a to, że mi się to
nie widzi i gram dalej...


To zes pojechal...
Flash to swietny spell jak sie umie z niego skorzystac,swietny do ucieczki a czasami swietny dla takich postaci jak np. Sion,rzucasz w,flasha do wroga,stun,aktywujesz w i do widzenia.
A smite sie bierze jezeli sie jungluje przez polowe gry,a nie zeby ksowac smoczka lub miska annie [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale jeśli team jest ogarnięty, to przy pięciu : telepor`tach/reviv`ach/forti`fitach jest wstanie zrobić bardzo dużo, a jeśli jesteś zmuszony używać flasha (typowo osobistego spella) to znajdź taką drużynę w której go nie będziesz potrzebować -> takie jest moje zdanie eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2010 o 15:20, ziptofaf napisał:

Przypomnę tylko, że na mistrzostwach USA było 10 ghostów i 8 flashy ;) Więc to zdecydowanie
nie jest bezużyteczny spell ;) Taki Kennen/Galio/Amumu potrafią z nim prawdziwą jazdę
urządzić - prosto w team wroga i włączamy ulti ;P

Tak przy typowo nastawionych na teamfighty championy, przy których flash daję przewagę drużynie, ult amunu, galio(aoe stun) jestem w 100% za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 14:48, necron1501 napisał:

Smite najczęściej bierze się na wczesny jungle. Potem jest nie przydatne, jak sam bierzesz
miniony na dwa shoty. Ale jak kto woli.


Jesteś pro. Po prostu pro. Nie dość, że nie wiesz o potach, to uważasz, że smite jest potrzebny tylko wczesnego junglowania. A dobijanie barona czy smoka, żeby ci przeciwny team nie ukradł to co ? Takie momenty często zaważają o grze. Więc nie pierdziel z tym smite. WW bez smite to debil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Naprawdę często bierze się spella, który przydaje się do wczesnego jungle i do mordowania max 4 uber minionów w late game. Jak dla mnie, to to jest marnowanie miejsca.

Co do potów: WSZYSTKO zależy od postaci. Jako osoba która głównie gra TFem, lub champami z losowania, nie miałem okazji się w to bawić. Pewnie, w ranked lub normal z samymi pr0 się tak robi, ale ja się czymś takim często nie spotykam. Maybe in next time.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz kupować Mercury Threads i nauczysz się perfekcyjnie używać Riftwalka (skrócenie cd z golem buffa i blue potka się przydaje) Cleanse nie będzie ci aż tak potrzebny. Polecam Clarity + Ignite.

Co do Smite - early game jest ważniejsze, a Smite ułatwia i skraca junglowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy gram carry - kog/fortuna, sporadycznie TF - cleanse i flash to jak dla mnie must have. Do cleanse przekonalem sie calkiem niedawno, a nie potrafie zliczyc ile razy mi uratowalo zycie przed gankiem. Mina Ashe, ktora zuzyla ulti i kennena wybiegajacego z krzakow na midzie - bezcenne ;) Grajac magami - Vlad/Annie - biore odpowiednio ghost/flash + ignite - zawsze wole miec cos do dobicia, jakby skille akurat byly na cooldownie, szczegolnie w early/mid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 22:31, Lazu napisał:

Kiedy gram carry - kog/fortuna, sporadycznie TF - cleanse i flash to jak dla mnie must
have. Do cleanse przekonalem sie calkiem niedawno, a nie potrafie zliczyc ile razy mi
uratowalo zycie przed gankiem. Mina Ashe, ktora zuzyla ulti i kennena wybiegajacego z
krzakow na midzie - bezcenne ;) Grajac magami - Vlad/Annie - biore odpowiednio ghost/flash
+ ignite - zawsze wole miec cos do dobicia, jakby skille akurat byly na cooldownie, szczegolnie
w early/mid.


Cleanse można zastąpić butkami, choć jednak jakiś tam czas czekania jest. Dlatego czar bardzo dobry, choć często nie doceniany. Ja jako TF gram flash+ghost. I używam do gonienia jak i ucieczki. Zależy co jest załadowane :D
Flash + gold card + mina uciekającego = bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm pograłem dziś w końcu kilka meczy i nawet powygrywałem, ale zdarzyło mi się coś takiego, że po wygranej grze trzeba było bardzo długo czekać na wyniki więc kliknąłem "skip". Potem chciałem kolejną walkę stoczyć, ale gra mi tego odmówiła, bo " nadal jestem połączony do lobby poprzedniej sessji". No nic robię reseta gry po czym znów wyskakuje mi okienko, że nadal jestem w grze i czy chcę zrobić reconect, ale to nic nie daje, bo wyświetla mi się coś takiego : http://yfrog.com/j9bykhj jak się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 21:30, Prophett napisał:

Jak zaczniesz kupować Mercury Threads i nauczysz się perfekcyjnie używać Riftwalka (skrócenie
cd z golem buffa i blue potka się przydaje) Cleanse nie będzie ci aż tak potrzebny. Polecam
Clarity + Ignite.


W mid/late game mam tyle many, że Clarity jest mi niepotrzebne. No chyba, że nie umiem jej dobrze zagospodarować. Kupuję te buty, który dodają mi Magic Penetration skoro mam Cleanse ze sobą. Cleanse ma dość niski cd więc jest to dla mnie lepszy wybór niż Mercury Threads, który nie zdejmie tego wszystkiego ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy mercury jednak musisz chwile w stunie odczekac, a czesto wlasnie ta chwila zawazy na tym czy bedziesz zyl, czy nie. Cleanse + flash ratuje dupe natychmiastowo, dlatego preferuje to combo - dodatkowo na buty moge wtedy wziac attack speed albo magic pen. Jak kto woli ;)

@necron1501
Na TFie combo flash + gold card jest epickie, szczegolnie kiedy grasz hybryda lub pure ap - wtedy pieknie konczysz to Wild Cards :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować