Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Mass Effect 2 chcą dotrzeć do fanów strzelanin

28 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2010 o 19:05, Bambusek napisał:

> Już widzę oczyma wyobraźni napis w CDA: "Mass Effect to wspaniały FPS"

TPS, bo first person to jest tylko jak ze snajperki celujesz. Ale ogólnie to pewnie tak
będzie.


A teraz otwórz CDA nr.152 i przeczytaj recenzję ME.

A jak Ci się nie chce to cytuję: "... do tego wspaniały taktyczny FPS..."

Ja wiem jaki to gatunek, Ty wiesz jaki to gatunek. Problem mają tylko "profesjonaliści" z CDA. Dlatego tak napisałem, ale widać, że......

PS. Nie musisz mi tłumaczyć czym charakteryzują się gatunki gier, wytłumacz innym


Revanchist
Eee... "o so hozi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał, ważne żeby mi się podobało. Pierwsza część jest bardzo przyjemna i liczę, że dwójka będzie trochę bardziej dopracowanym rozwinięciem pomysłów swojej poprzedniczki.

Jeżeli wszystkie dzisiejsze cRPGi mają wyglądać jak ta kupa Dragon Age to ja serdecznie podziękuję i skończę po raz -nasty BG 1-2, Tormenta czy Fallouta. Czasy się zmieniają, gry też. Nie ma co płakać tylko cieszyć się tym co teraz nam developerzy pichcą. Co roku wychodzi mnóstwo wspaniałych tytułów i wcale nie narzekam. Czy to źle, że nie z gatunku cRPG? No cóż, czasy się zmieniają, jedne gatunki popadają w zapomnienie, inne się rozwijają. FPS, RPG, RTS - gatunki nie mają znaczenia, ważne, żeby gra była zacna. Co z tego, że RPG jeżeli jest takim gniotem jak DA?

@ Tomoliop
"Tak, ale w nie ileż można razy grać... wiele, ale zachciało by się czegoś w tym starym stylu więcej. Niby jest Dragon Age, jeszcze go zobaczę. Z resztą co ja mówię, Tormenta nawet nie udało mi sie jeszcze skończyć:). Byłem zwyczajnie za słaby, żeby na końcu wygrać - i tak ma być, zero litości."

Kiedyś jak przechodziłem magiem to nie mogłem się przedrzeć przez te napakowane cienie a końcu, które wysysały siłę. Jako mag miałem jej tragicznie mało i jak tylko mnie ze dwa razy uderzyły to ekwipunek mnie przeciążał i nie mogłem się ruszać :P Ech, ta gra jest tak wspaniała, że chyba siądę do niej znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ,że gra będzie dopracowana tak ,że nie będę wielokrotnie powtarzał durnego momentu tylko dlatego,że przeciwnik wleciał przez ścianę i tam się zawiesił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 20:25, czaczi87 napisał:

Kiedyś jak przechodziłem magiem to nie mogłem się przedrzeć przez te napakowane cienie
a końcu, które wysysały siłę. Jako mag miałem jej tragicznie mało i jak tylko mnie ze
dwa razy uderzyły to ekwipunek mnie przeciążał i nie mogłem się ruszać :P Ech, ta gra
jest tak wspaniała, że chyba siądę do niej znowu.


Ja przeważnie nie walczyłem, a uciekałem, ew. wyciągałem jakiegoś wroga z zaułka i zabijałem pojedynczo całą drużyną. Gra naprawdę świetna, ale mimo wszystko KotOR-y są dla mnie na pierwszym miejscu w tym gatunku :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 14:56, Marco_Polo napisał:

cRPG to cRPG, ma swoje zasady, które nie podlegają dyskusji. Można jedynie powiedzieć,
że gry akcji zostały wzbogacone o elementy RPG, a to z kolei wcale nie oznacza, że są
od razu cRPGami (albo o zgrozo RPGami).

Ale taka strzelanka też może zawierać wszystkie główne cechy RPG. To co odróżnia strzelankę z elementami RPG od RPG z elementami strzelanki to kwestia na które elementy położono większy nacisk. Nie powiedział bym więc, że rozróżnienie jest zawsze łatwe i oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 23:20, Namaru napisał:

> cRPG to cRPG, ma swoje zasady, które nie podlegają dyskusji. Można jedynie powiedzieć, że gry akcji zostały wzbogacone o elementy RPG, a to z kolei wcale nie oznacza, że są od razu cRPGami (albo o zgrozo RPGami).
Ale taka strzelanka też może zawierać wszystkie główne cechy RPG. To co odróżnia strzelankę z elementami RPG od RPG z elementami strzelanki to kwestia na które elementy położono większy nacisk. Nie powiedział bym więc, że rozróżnienie jest zawsze łatwe i oczywiste.

Oczywiście masz rację.
Nie przeszkadza mi dodawanie do strzelanek elementów RPG, jestem nawet za, ponieważ mogą one znacznie uprzyjemnić i wzbogacić samą rozgrywkę, ponadto nacisk na narrację i interakcję gracz-świat pozwala mi bardziej zanurzyć się w wykreowanym przez twórców uniwersum i historii, do takich gier właśnie wracam. W przeciwnym wypadku "przebiegam" przez poziomy zarzynając hordy przeciwników, bo niby co właściwie tam robić innego.
Nie mam też nic przeciwko strzelaniu w cRPGu (w jednych macha się mieczem, w innych można postrzelać) byleby tylko elementy charakterystyczne dla tego gatunku były mimo wszystko postawione na pierwszym miejscu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 19:05, Bambusek napisał:

Już widzę oczyma wyobraźni napis w CDA: "Mass Effect to wspaniały FPS"



>TPS, bo first person to jest tylko jak ze snajperki celujesz. Ale ogólnie to pewnie tak będzie.


Niespodzianka!!!
Jak stwierdził recenzent „to najlepszy FPS wśród RPG, i najlepsze RPG wśród FPSów. A do tego to najlepszy kosmiczny FPS w ogóle”.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2694&pid=28632

Ciśnie mi się na usta... znaczy się klawiaturę jedno pytanie: "Kiedy w redakcji CDA będą pracować profesjonaliści"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować