Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

iPad - to nie jest fajne!

51 postów w tym temacie

>Ekran w formacie 4:3
>To w ogóle jakby uwstecznienie! Kto jeszcze korzysta z takiego formatu?

A to czemu w "nowoczesnym" 16:9 projekty CAD''owskie jakoś dziwnie się "rozciągają" a mapy tracą format...
Poza tym, co ma długość i wysokość ekranu do jakości prezentowanego obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak się sprzeda w milionach egzemplarzy jak wszystkie gadżety od Apple :)

Facet który to pisał jest wyraźnie uprzedzony, czepia się rzeczy, które nie odpowiadają jemu, a innym mogą się podobać - klawiatura ekranowa, w iPhone sprawdzała się świetne, tu będzie do tego większa, wygląd mi akurat podszedł, lekki i cieniutki, brak kamery fakt, ale np. czepianie się Safari to też już rzecz dyskusyjna - na iPhone i iPodach działa bardzo dobrze.

I kto mu powiedział że iPad ma być "nowoczesnym netbookiem"? iPad będzie urządzeniem typu iPad ;p Nie ma być podobny do czegokolwiek innego, wręcz przeciwnie jak znam życie to inni producenci zaczną wzorować się na tym produkcie i wypuszczać swoje, podobne. Tak jak iPhone zapoczątkował największy boom na telefony dotykowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś naprawdę spodziewał się czegoś lepszego? Czegoś naprawdę funkcjonalnego? Od Apple? Żartujecie chyba. Robią naprawdę dobre komputery i mają do nich dobry OS, ale to wszystko. Osobiście staram się trzymać z dala od wszystkich ich "przenośnych" produktów. Bo wszystkie są w jakiś głupi i całkowicie dla mnie niezrozumiały sposób ograniczone, czy to telefon czy odtwarzacz multimedialny - za niższą cenę można mieć ich dużo bardziej funkcjonalne odpowiedniki od konkurencyjnych firm. Co prawda appstore to naprawdę coś świetnego - ale sam tylko sklep mnie nie przekona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"iPad jest wielki i brzydki!"
lol, to ma służyć do czytania książek, oglądania filmów i surfowania po internecie.

"Brak multitaskingu"
Czekamy na złamanie softa.

"Nie mogę słuchać muzyki i pisać tekstu?"
Możesz.

"Obsługa aplikacji z AppStore... i żadnych innych!"
Czekamy na złamanie softa. Z resztą AppStore ma całkiem dużo aplikacji.

"Chcesz używać innej przeglądarki niż Safari? Trudno!"
W AppStore są przeglądarki.

Podsumowując: ten tekst pisał ktoś tępy kto nie posiada właściwie jakiejkolwiek wiedzy o iPhoneOS. Pisze, a sam nie wiem o czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 15:02, krl_krl napisał:


Podsumowując: ten tekst pisał ktoś tępy kto nie posiada właściwie jakiejkolwiek wiedzy
o iPhoneOS. Pisze, a sam nie wiem o czym.


Znaczy sie gosciu nie posiada wiedzy o lamaniu softa czy jak? Bo powyzej wykazales ze jednak prawde pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Kolejny "news" (za cholerę nie wiem jak to nazwać, artykułem też to nie jest...) o Apple na tym portalu, yeah.
Ok. Fajnie. Z tym, że ja może jestem dziwny, ale postrzegam iPada (świetna nazwa swoją drogą -.- ) jako dodatek do laptopa, takie przenośne urządzenie w stylu czegoś, co zabierasz na uczelnię, do szkoły itp. Masz wszystkie "notatki" w jednym miejscu, podobnie jak książki, filmy, muzykę (tu troche fail, bo to nie ma chyba złącza słuchawkowego, no ale...). Jest to coś, co kupią ludzie mający ciut za dużo pieniążków, aby uprościć swoje życie.
Takie "coś" świetnie sprawdzi się też w wypadku dziennikarzy, architektów - i przy innych zawodach, ale nie jako pełnoprawny ''laptop'', bardziej jako właśnie dodatek. Bo jest i mobilny, i stosunkowo mały, można go schować do każdej torby czy też plecaka, po czym używać go właśnie do robienia notatek czy szybkiego przejrzenia pliku dokumentów przed spotkaniem, tudzież wykładem czy zajęciami. I chyba do czegoś takiego miało to być stworzone, przynajmniej ja tak to postrzegałem. Nie jako zamiennik (jeśli się już trzymamy Apple''a) MacBooka i iPhona, raczej jako uzupełnienie - tak też to Apple przedstawiło.
Przeciętny "biedny użytkownik" ani nie kupi iPada (tym bardziej w PL, ze względu na ceny), ani żadnego innego urządzenia tego formatu, więc o co chodzi?
Mnie iPad się nie podoba, ale to zwyczajnie dlatego, że nie trafia w moje preferencje i grupy osób podobnej do mnie raczej nie miał obrać sobie za cel marketingowy. Dlatego też go nie komentuje - co innego, jakby serio miał być mi potrzebny i bym się na nim zawiódł, bo np. nie ma czegoś, czego bym szukał w tego typu urządzeniach. A tak... ? Nie widzę powodu skarżenia się na sprzęt, którego nawet nie planowałem kupować.
Ja rozumiem, że jesteśmy narodem, który zawsze musi ponarzekać - i to na dosłownie wszystko, np. jak Opener wygrał jako naj- festiwal, to jest źle, jakby nie wygrał, to też by było źle, etc...
Ale wybaczcie - czy serio wszyscy nagle stają się znawcami Apple''a, bo to jest na topie i najeżdżają na coś, czego tak na prawdę nie mieli okazje poznać?...
Propo, każdy tak samo wymienia tylko wady, a zapomina o zaletach. Jakby w myśl zasady : "O, patrzcie, wyszło coś nowego od Apple''a, to ta badziewna firma dla lanserów, zróbmy jakiś flejm i zacznijmy się czepiać o wszystko".
Rozumiem osoby, które serio myślały nad kupnem czegoś takiego i zwyczajnie się zawiodły. Ale tylko ich.
Działania całej reszty są dla mnie jedną wielką niewiadomą, miejscami zahaczającą o głupotę i bezsens. Inaczej tego nazwać nie umiem.

Pozdrawiam,
M.


Edit. Właśnie zerknąłem na pole z podpisem autora... Czemu mnie nie dziwi, kto napisał to małe "dzieło" ?... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 15:41, Mohair napisał:

Ok. Fajnie. Z tym, że ja może jestem dziwny, ale postrzegam iPada (świetna nazwa swoją
drogą -.- ) jako dodatek do laptopa, takie przenośne urządzenie w stylu czegoś, co zabierasz
na uczelnię, do szkoły itp. Masz wszystkie "notatki" w jednym miejscu, podobnie jak książki,
filmy, muzykę (tu troche fail, bo to nie ma chyba złącza słuchawkowego, no ale...). Jest
to coś, co kupią ludzie mający ciut za dużo pieniążków, aby uprościć swoje życie.


jedno slowo: netbook

Dnia 29.01.2010 o 15:41, Mohair napisał:

Takie "coś" świetnie sprawdzi się też w wypadku dziennikarzy, architektów - i przy innych
zawodach, ale nie jako pełnoprawny ''laptop'', bardziej jako właśnie dodatek. Bo jest
i mobilny, i stosunkowo mały, można go schować do każdej torby czy też plecaka, po czym
używać go właśnie do robienia notatek czy szybkiego przejrzenia pliku dokumentów przed
spotkaniem, tudzież wykładem czy zajęciami.


znowu to wszytko robi netbook

Dnia 29.01.2010 o 15:41, Mohair napisał:

Mnie iPad się nie podoba, ale to zwyczajnie dlatego, że nie trafia w moje preferencje
i grupy osób podobnej do mnie raczej nie miał obrać sobie za cel marketingowy. Dlatego
też go nie komentuje - co innego, jakby serio miał być mi potrzebny i bym się na nim
zawiódł, bo np. nie ma czegoś, czego bym szukał w tego typu urządzeniach. A tak... ?
Nie widzę powodu skarżenia się na sprzęt, którego nawet nie planowałem kupować.


ja w sumie widze, miala byc rewolucja, sa juz zachwyty - ale nikt nie potrafi powiedziec dlaczego... kult marki ?

Dnia 29.01.2010 o 15:41, Mohair napisał:

Ale wybaczcie - czy serio wszyscy nagle stają się znawcami Apple''a, bo to jest na topie
i najeżdżają na coś, czego tak na prawdę nie mieli okazje poznać?...


a czemu bronisz czegos czego nie miales okazji poznac ? Wszysty w temacie gdybaja na podstawie tego co podalo apple

Dnia 29.01.2010 o 15:41, Mohair napisał:

Propo, każdy tak samo wymienia tylko wady, a zapomina o zaletach. Jakby w myśl zasady
: "O, patrzcie, wyszło coś nowego od Apple''a, to ta badziewna firma dla lanserów, zróbmy
jakiś flejm i zacznijmy się czepiać o wszystko".


moze poprostu nie widza w tym zalet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 15:24, Jester napisał:

Znaczy sie gosciu nie posiada wiedzy o lamaniu softa czy jak? Bo powyzej wykazales ze
jednak prawde pisze.

Wypisałem 5 cytatów, o złamaniu softa napisałem przy dwóch (przy czym to zdanie o aplikacjach to czepianie się).
Przeczytaj mojego poprzedniego posta jeszcze raz, może tym razem Ci się wypełnić to zadanie w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 15:46, EmperorKaligula napisał:

ja w sumie widze, miala byc rewolucja, sa juz zachwyty - ale nikt nie potrafi powiedziec
dlaczego... kult marki ?

Gdzie te zachwyty?Ja dostrzegłem tylko kilka pozytywnych opinii. Za to mnóstwo krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby powgrywać tam cokolwiek czy przegrać notatki z i-pada na coś innego to trzeba dopłacić za przejściówkę z dziwnego złącza w tym urządzeniu na USB coby pendrive-a/przenośny dysk podłączyć (o ile takowe są obsługiwane, przy applowych ograniczeniach może się okazać że najpierw trzeba wysłać swoje własne pliki do appstore coby potem je za opłatą ściągnąć ;). zresztą w tych zastosowaniach lepiej sprawdzi się netbok ze względu na fizyczną klawiaturę.

ps O ile wiem to złącze słuchawkowe jest (i to co dziwne w przypadku tej firmy standardowe a nie udziwnione na siłę)

edit dla dzinnikarza nada się dopiero któraś z kolejnych wersji, z aparatem/kamerką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje specjalne zyczenie:

Dnia 29.01.2010 o 15:02, krl_krl napisał:

"iPad jest wielki i brzydki!"
lol, to ma służyć do czytania książek, oglądania filmów i surfowania po internecie.


Pomimo Twojego lola iPad nadal jest wielki i brzydki

Dnia 29.01.2010 o 15:02, krl_krl napisał:


"Brak multitaskingu"
Czekamy na złamanie softa.


Czyli mamy brak multitaskingu.

Dnia 29.01.2010 o 15:02, krl_krl napisał:


"Nie mogę słuchać muzyki i pisać tekstu?"
Możesz.


Tu akurat masz racje.

Dnia 29.01.2010 o 15:02, krl_krl napisał:


"Obsługa aplikacji z AppStore... i żadnych innych!"
Czekamy na złamanie softa. Z resztą AppStore ma całkiem dużo aplikacji.


Czyli gosc znowu ma racje.

Dnia 29.01.2010 o 15:02, krl_krl napisał:


"Chcesz używać innej przeglądarki niż Safari? Trudno!"
W AppStore są przeglądarki.


Tego akurat nie sprawdzalem.

Dnia 29.01.2010 o 15:02, krl_krl napisał:


Podsumowując: ten tekst pisał ktoś tępy kto nie posiada właściwie jakiejkolwiek wiedzy
o iPhoneOS. Pisze, a sam nie wiem o czym.


Jak narazie jest 3/2 dla autora niepochlebnego testu. Wychodzi na to ze jednak wie o czy pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:50, Jester napisał:

Na Twoje specjalne zyczenie:

żenujące

Dnia 29.01.2010 o 16:50, Jester napisał:

Pomimo Twojego lola iPad nadal jest wielki i brzydki

To tablet. Ma mieć duży ekran. Wygląd to kwestia gustu.

Dnia 29.01.2010 o 16:50, Jester napisał:

Czyli mamy brak multitaskingu.

Mamy

Dnia 29.01.2010 o 16:50, Jester napisał:

Czyli gosc znowu ma racje.

ta, biedak ma za mało aplikacji w AppStore.

Dnia 29.01.2010 o 16:50, Jester napisał:

Tego akurat nie sprawdzalem.

Trzeba było sprawdzić. To nie takie trudne. Naprawdę.

Dnia 29.01.2010 o 16:50, Jester napisał:

Jak narazie jest 3/2 dla autora niepochlebnego testu. Wychodzi na to ze jednak wie o
czy pisze.

Jak dla mnie to jest 3:2 (wg twojego autorskiego systemu).
I gość nie wie o czym pisze. Świadczy o tym ten kawałek o słuchaniu muzyki. To mi naprawdę wystarczy.
Ogólnie rzecz biorąc, koleś naczytał się o wadach tego tabletu i przedstawił je jako własną opinię. Przy okazji dodał kilka bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:58, SHADOW-XIII napisał:

ja już wole Google Nexus One, wszystko prócz rozmiaru ekranu jest lepsze ... rofl :D

Tyle że:
Nexus One ->telefon
iPad->tablet
ale generalnie też bym wolał Nexusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 17:00, krl_krl napisał:

Ogólnie rzecz biorąc, koleś naczytał się o wadach tego tabletu i przedstawił je jako
własną opinię. Przy okazji dodał kilka bzdur.


Tylko, ze pomimo Twoich wysilkow iPad nadal jest iNieporozumieniem dla majacych za duzo kasy. Niczym wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 17:03, Jester napisał:

Tylko, ze pomimo Twoich wysilkow iPad nadal jest iNieporozumieniem dla majacych za duzo
kasy. Niczym wiecej.

Jakich wysiłków? Czy ja bronię iPada?
Podpowiedź (przyda Ci się): Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować