Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Coś pechowo zaczyna ten sezon Barichello. Sympatyczny facet, mam nadzieję, że te piec pozycji do tyłu na starcie nie bedzie dla niego przeszkodą w walce o wygraną w wyścigu.

Swoją drogą to teraz zobaczymy czy prócz duzych dyfuzorów bolidy niektórych teamów mają coś wiecej do zaoferowania. Przy tej wilgotności moga wyjść na światło dzienne różne dziwne rzeczy. Ciekawe czy Brawn i inni równie mocno skupili się na innych rzeczach co na dyfuzorach. Zobaczymy. :-)

Kto obstawia deszcz? Wyścig będzie późno, więc moze być ciekawa zmiana pogody w trakcie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 17:36, HumanGhost napisał:

Coś pechowo zaczyna ten sezon Barichello. Sympatyczny facet, mam nadzieję, że te piec
pozycji do tyłu na starcie nie bedzie dla niego przeszkodą w walce o wygraną w wyścigu.

Swoją drogą to teraz zobaczymy czy prócz duzych dyfuzorów bolidy niektórych teamów mają
coś wiecej do zaoferowania. Przy tej wilgotności moga wyjść na światło dzienne różne
dziwne rzeczy. Ciekawe czy Brawn i inni równie mocno skupili się na innych rzeczach co
na dyfuzorach. Zobaczymy. :-)

Kto obstawia deszcz? Wyścig będzie późno, więc moze być ciekawa zmiana pogody w trakcie.
;]



Z tego ci wiem podobno wieczorem są tam zapowiadane opady deszczu więc może być ciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 18:28, ghos-t napisał:

Z tego ci wiem podobno wieczorem są tam zapowiadane opady deszczu więc może być ciekawie
:D


Ponoć w czwartek w porze wyścigu lało jak scebra. Tyle się mówi o dbaniu o bezpieczeństwo i takie tam a naraża się życie kierowców tylko po to aby kibice ze starej Eropy mogli się wyspać. Jakby problem było zrobić wyścig o 8:00 naszego czasu. Jak już wcześniej pisałem w innym postcie podczas drugiego treningu gdy zbierało się na deszcz to zrobiło się nie przyjemnie ciemno a co to będzie w niedziele parę godzin później gdy zacznie padać. Jeśli zacznie. Bo jeśli nie to zawsze zostanie zachodzące słońce dające po oczach.
Tak samo jest z wagą maksymalną bolidu. Powinna być obliczana w stosunku do wagi kierowcy. Tak, żeby kierowcy nie musieli się na gwałt odchudzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 19:09, Bishoop napisał:

> Z tego ci wiem podobno wieczorem są tam zapowiadane opady deszczu więc może być
ciekawie
> :D

Ponoć w czwartek w porze wyścigu lało jak scebra. Tyle się mówi o dbaniu o bezpieczeństwo
i takie tam a naraża się życie kierowców tylko po to aby kibice ze starej Eropy mogli
się wyspać. Jakby problem było zrobić wyścig o 8:00 naszego czasu. Jak już wcześniej
pisałem w innym postcie podczas drugiego treningu gdy zbierało się na deszcz to zrobiło
się nie przyjemnie ciemno a co to będzie w niedziele parę godzin później gdy zacznie
padać. Jeśli zacznie. Bo jeśli nie to zawsze zostanie zachodzące słońce dające po oczach.
Tak samo jest z wagą maksymalną bolidu. Powinna być obliczana w stosunku do wagi kierowcy.
Tak, żeby kierowcy nie musieli się na gwałt odchudzać.



Wg. mnie to z F1 zaczzyna się robic nie wyścigi a reklamy o ochronie środowiska co dla mnie jest totalnym nie porozumieniem. A jak w przyszłym sezonie wprowadzom brak pit stopów i i nowy system pkt. oraz wybór zwycięscy sezonu po ilości wygranych GP to juz w ogóle masakra będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie jak mówił Robert dzisiaj będą jechać szybciej:)
Aktualnie 2 miejsce w treningu (8 minut do końca) na miękkiej mieszance i rekordy w 2-ch pierwszych sektorach:)
Więc gadanie że BMW nie liczy się w walce jest bez sensu. W tym sezonie jak w żadnym innym jest bardzo wyrównana stawka.

Brown GP dziwnie się zachowują, już dwa razy wydobyła się smuga dymu z silników Rubensa i Buttona. Ale czasy mają dobre.

KERS daje sporą przewagę w 3-im sektorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłęby dumy z silnika Rubensa spowodowane były maksymalnym poziomem oleju w jednostce napędowej.

Co do treningu...

Znowu najlepszy czas Rosberg (1:35.9) Kubica spadł na 11 pozycje ze stratą ~0.6s do kierowcy Williamsa.

J/W Kers daje niezłą przewagę w 3 sektorze, pokazał to Raikkonen i Hamilton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj czasy są bardzo zbliżone. Dawno nie było tak małych różnic:) Jest mega ciekawie.
A jak spadnie deszcz to będzie wielka niewiadoma ;P
Hamilton dzisiaj niezłe czasy, Rosberg znów najlepszy (ciekawe czy to na wyścig się przełoży).
Bardzo Duża różnica między miękką mieszanką, a twardą. Na miękkiej zdecydowanie lepsze czasy. BMW jak ostatnio z treningu na trening czasy coraz barziej zbliżające się do czołówki, oby w kwalifikacjach również było podobnie lub lepiej jak ostatnio. Widać że BMW jednak na treningach ukrywa trochę mocy. Robert na swoim najszybszym kółku stracił trochę czasu na ostatnim zakręcie bo przyblokował koło lewe przednie. Za to Rosberg po prostu szaleje:)
KERS daje sporego kopa w 3-cim sektorze, nawet jak kierowca z KERS ala Raikkonen tracił sporo w 2-gim sektorze w 3-cim odrabiał z nawiązką:) I teraz pytanie czy jak spadnie deszcz to czy KERS nie będzie bardziej przeszkadzał niż pomagał?

Zapowiadają się super kwalifikacje patrząc na czasy i różnice minimalnie.
W tle było widać jakiś czarne gęste chmury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadł na 11 pozycję ale uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich 3 treningów (czyli idzie w górę :-))
A poza tym widzieliśmy, że popełniał drobne błędy na dohamowaniach. Jeżeli je wyeliminuje, to się jeszcze poprawi.
Jednak myśleć o b. dobrym miejscu w kwalifikacjach chyba jeszcze nie możemy. Oj przydałby się mu KERS ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:19, A-cis napisał:

Spadł na 11 pozycję ale uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich 3 treningów (czyli
idzie w górę :-))
A poza tym widzieliśmy, że popełniał drobne błędy na dohamowaniach. Jeżeli je wyeliminuje,
to się jeszcze poprawi.
Jednak myśleć o b. dobrym miejscu w kwalifikacjach chyba jeszcze nie możemy. Oj przydałby
się mu KERS ...



Kubicy? Zauważ jakie ciężkie byłoby jego auto. Sam Kers waży około 30 KG. A Kubica koło 80, jeśli pamięć nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:32, Mateuszencjowaty napisał:

A Kubica koło
80, jeśli pamięć nie myli.


Dla sprostowania Kubik ma około 70 może trochę ponad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:40, Stfforex napisał:

> A Kubica koło
> 80, jeśli pamięć nie myli.

Dla sprostowania Kubik ma około 70 może trochę ponad.



To i tak jego bolid byłby cięższy i gorsze wyniki by osiągał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o sam ciężar samochodu, bo zapewne z kersem i bez niego byłby taki sam. W przypadku Kubicy problem polega na odpowiednim wyważeniu samochodu. Z dodatkowym systemem bmw ma mniejsze możliwości regulacji balastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:32, Mateuszencjowaty napisał:

Kubicy? Zauważ jakie ciężkie byłoby jego auto. Sam Kers waży około 30 KG.

Wiem, że byłoby ciężkie. Cały czas się przecież o tym mówi. Po prostu westchnąłem sobie, że przydałoby mu sie te 80 KM mocy dodatkowej. Myślę, że coś będą robić jeszcze w BMW z wagą bolidu i wagą samego KERSa.
A tak z innej beczki. Wreszcie BMW nie czekał w Q3 do ostatniej chwili z wyjazdem na tor tylko wyjechali nieco wcześniej. Pewnie przestraszyli się możliwego deszczu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mamy małą sensację. Massa nie kwalifikuje się do Q2. Pisałem wczoraj, że Ferrari nie robi dobrego wrażenia jeśli chodzi o niezawodność techniczną. Nowy bolid i chyba jeszcze niezbyt dopracowany. Szkoda, że nie wiadomo co tam im się tak psuje. Czy stale to samo, czy za każdym razem coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh kolejna sensacja, ani Hamillton i Koval nie dostali sie do Q3. Natomiast bardzo niezle pojechal Button i Trulli schodzac ponizej 1:34 , az nie mozna sie doczekac jutrzejszego wyscigu. Bedzie pewnie emocjonujaco jak podczas kwalifikacji. Jeszcze przed nami Q3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szósta pozycja startowa Roberta Kubicy - całkiem nieźle biorąc pod uwagę, że jak do drugiej, tak do pierwszej części kwalifikacji załapywał się ostatnim okrążeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować