Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Nie wystarczy tylko doczepic dyfuzorow do bolidu i to wszystko. A rece opadaja jak slysze ludzi ktorzy robia z Roberta mistrza F1, a do tego jeszcze narzekanie na stronnictwo BMW Sauber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 12:13, A-cis napisał:

Przecież w Australii bez KERS-u i dyfuzora o mało nie wygrał wyścigu, a na pewno mógł być drugi. Na pewno >bolid ma niezły a niebawem będzie miał jeszcze lepszy.


Częściowo wszystko się tu zgadza ;) No ale nie zapominajmy że podczas GP Australii na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa i jeśli nawet Kubica by tam wygrał to duża by była w tym jego zasługa. Zwłaszcza że pojawił się on w dobrym dla niego momencie, bo Kubica jechał wtedy z tych oponach, które na tamtym torze spisywały się gorzej i cała przewaga czołówki została w tym momencie wyzerowana. Gdyby nie to, to Robert prawdopodobnie by nie miał szans walczyć o pierwsze czy nawet drugie miejsce (choć pewnie by nawet nie stanął na podium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początek sezonu zawsze jest ciekawy. W pierwszym wyścigu BMW zastosowało złą taktyke dla Kubicy, w 2-gim wyscigu coś poszło nie tak. Ciekaw jestem jak będzie za 3 razem. Ach. Czy to, że Kubica w Chinach pojedzie z KERSEM jest juz pewne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 23:34, krzysiek253 napisał:

Początek sezonu zawsze jest ciekawy. W pierwszym wyścigu BMW zastosowało złą taktyke
dla Kubicy


Zła taktyka dla Kubicy w Australii? Oj chyba oglądalismy inny wyścig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 23:39, Duddits napisał:

Zła taktyka dla Kubicy w Australii? Oj chyba oglądalismy inny wyścig.


Z tego co pamiętam miał jakieś problemy z przyczepnością, chyba, że moje zwoje mózgowe są juz tak uśpione, że nic nie kojażą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 23:42, krzysiek253 napisał:

Z tego co pamiętam miał jakieś problemy z przyczepnością, chyba, że moje zwoje mózgowe
są juz tak uśpione, że nic nie kojażą xD


Ee, problemy z przyczepnością czy ustawieniem bolidu a taktyka, która w przypadku Kubicy był genialna to dwie różne pary kaloszy. Dzięki taktyce BMW Robert walczył o jak najwyższe miejsce na podium. Przyczepność to już kwestia podłoża i doboru opon jaki i pogody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy tamto, niewielka różnica xD
A skoro już tak jesteśmy przy Australii to wydaje mi się, że gdyby Kubica nie chciał aż tak bardzo to nie rozwaliłby aż tak bolidu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 23:53, krzysiek253 napisał:

To czy tamto, niewielka różnica xD
A skoro już tak jesteśmy przy Australii to wydaje mi się, że gdyby Kubica nie chciał
aż tak bardzo to nie rozwaliłby aż tak bolidu :)


Tutaj to można gdybać. Według mnie Vettel nie za bardzo mógł się pogodzić ze strata pozycji a Robert mógł poczekać na lepszą pozycję do wyprzedzania. Oboje się trochę podjarali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 00:00, Duddits napisał:

a Robert mógł poczekać na lepszą pozycję do wyprzedzania. Oboje się trochę podjarali.


Tylko że on chciał walczyć o pierwsze miejsce, a w takim wypadku nie mógł czekać, tylko atakować i gonić Buttona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 23:34, krzysiek253 napisał:

Ach. Czy to, że Kubica w Chinach pojedzie z KERSEM jest juz pewne?

Nic nie jest jeszcze pewne. Podobno bolid mu nieco "odchudzili" tak że KERS można zamontować, ale o tym czy wystartuje z nim w wyścigu zadecydować mają jutrzejsze sesje treningowe.
Bardzo ich jestem ciekaw a mam już tylko 5 godzin na sen. Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 01:38, A-cis napisał:

> Ach. Czy to, że Kubica w Chinach pojedzie z KERSEM jest juz pewne?
Nic nie jest jeszcze pewne. Podobno bolid mu nieco "odchudzili" tak że KERS można zamontować,
ale o tym czy wystartuje z nim w wyścigu zadecydować mają jutrzejsze sesje treningowe.
Bardzo ich jestem ciekaw a mam już tylko 5 godzin na sen. Dobranoc :-)

Chyba jednak nie za bardzo poszło kierowcom BMW Sauber. Heidfeld 16 a Kubica 18. Zobaczymy co się będzie działo na drugim treningu o 8.00. Ciekawe czy Robert jeździł z Kersem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę na chwilę obecną Robertowi nie idzie za dobrze, jest ostatni, ten KERS specjalnie Robertowi nie pomaga...:/ czekamy jednak jak będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W drugim treningu, BMW też się nie popisało :/
Co prawda czas Kubicy poprawiony do tego zwycięskiego z pierwszego treningu, ale co z tego jeśli czasy reszty kierowców też zostały poprawione.
Jak wiadomo, są to treningi i nie można tego wprost przekładać na sam wyścig, przyznać jednak trzeba, że nie napawa to jak na razie wielkim optymizmem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 00:02, krzysiek253 napisał:

Samą wine spowodowania kolizji zrzucam na Vettela, ale mówię, że moim zdaniem gdyby Kubica
tak nie wystrzelił bo kontakcie, nie rozwaliłby się :)


Rozwalił się bo mu kawałek przedniego skrzydła wleciał pod koło i w tym momencie prędkość nie miała żadnego znaczenia. Taką samą sytuację miał Kamikadze Nakadżima w GP Kanady. Rozwalił się wjeżdżając do boksów, jadąc z minimalną prędkością ale pod prawym przednim kołem miał kawałek przedniego skrzydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 07:02, Jarys napisał:

Ciekawe czy Robert jeździł z Kersem.

Podobno jeździł z nim w obu treningach (chociaż przedtem spekulowano, że w jednym ma jeździć z KERS, a drugim bez, żeby można było porównać wyniki).
Teraz mają przeanalizować wyniki i podejmą decyzję, czy w wyścigu Robert wystartuje z KERS, czy nie. Jak na razie to nie wygląda zbyt optymistycznie.
BTW. W połowie drugiego treningu wyłączono mi światło. Myślałem, że szlag mnie trafi. Ani telewizora ani komputera :-)
Jednak - jak widzę - wyniki do końca treningu niewiele się zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według tego co przeczytałem na siakimś portalu różnica między kersem i non-kersem jest bliska zero. Tak przynajmniej mówi Theissen. W takim razie ciekawym czy w końcu zamontują go Kubicy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 14:54, Luk4s napisał:

W takim razie ciekawym czy w końcu zamontują go Kubicy czy nie.

Lepiej nie, będzie z tego więcej strat niż korzyści. Kubica do najlżejszych nie należy a jak widać po ostatnich testach sporo na tym stracił.Chyba że to tylko zadyma była aby ściemnić konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 14:59, PsyhoSpider napisał:

Chyba że to tylko zadyma była aby ściemnić konkurencję.

Też się nad tym zastanawiam, ostatnio zawsze wypadali źle na treningach a w wyścigach było inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 15:25, Jarys napisał:

Też się nad tym zastanawiam, ostatnio zawsze wypadali źle na treningach a w wyścigach
było inaczej :)

Oby tak było, przecież ostatnio też było kiepsko a gdyby nie stłuczka to drugie miejsce by miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować