Zaloguj się, aby obserwować  
Kokosowy

Jaki masz telefon komórkowy

706 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2006 o 18:13, Filip92 napisał:

Ja mam taki badziewiasty wolałbym lepszy ;-(


A co uważasz za lepszy? Co byś chciał w telefonie? Mi starczą sms-y i możliwość gadania. I fajny wygląd. Hehe no i gry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założe się, że telefonu takiego jak ja nie ma za wiele ludzi. Jest nim Motorola A835. Ma 64 mb pamięci i jestem z niej bardzo zadowolony. Jedynym uniedogodnieniem jest to, że mam nimiecko-angielski soft, i póki go nie zaktualizuje nie będe mógł wgrywać sobie gierek, ale telefon spisuje się znakomicie.( A dodatkowym atutem jest paradoksalnie jego duża waga. Przynajmiej czyje jak mi wypadnie z kieszeni, a grając na gitarze na mieście, czy też na próbie mojego zespołu zdarza się to mi dosyć często)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon jak telefon. Zwykły Sony Ericsson D750. Najważniejsze są dodatki (oczywiście o ile je wykorzystujemy)
A są to w hierarchii
1. odtwarzacz MP3 + 512MB zew karta pamięci + słuchawki stereo - wykorzystywany do nauki języka obcego ze słuchu i od czasu do czasu słuchania muzyki - po co mam miec 2 urządzenia jak mogę mieć w jednym
2. aparat 2 Megapikseli często go wykorzystuje w pracy do zdjęć małych obiektów - znów po mam jeszcze nosić aparat
3. radio (wiadomo)

reszty rzeczy nie wykorzystuje i nie wiem co tam ma jeszcze ciekawego

A ma jeszcze wgrany w javie słownik wielojęzyczny , czasami się przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykły??
Hihihihihih... no niby tak... :P a ja mam niezwykłą NOKIĘ 3650, stary złom z symbianem i 256 MB pamieci... :P do tego starą padającą baterię no i ładowarkę... :P więc bez dodatków ni ruszysz... :P (szczególnie bez ładowarki)... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zwykły najzwyklejszy!!!
Telefon jako telefon (czyli chodzi mi o możliwość prowadzania rozmów głosowych) To że jest ze zestawem głośno mówiącym to też już normalność. To że akumulatory są coraz lepszej jakości to tez plus ale to naturalna droga rewolucji

Ja czekam aż wejdą w Europie telefony 3 generacji, i ceny rozmów spadną do minimum. Nie ma to jak widzieć i słyszeć rozmówcę

Nie zwykłe jest to jedynie że coraz lepsze aparaty są wbudowywane, oraz to że jest odtwarzacz mp3 który jest mi niezbędnie potrzebny!! Po co nosić 3 urządzenia jak można jedno. I więcej wolnego miejsca i oszczędność gotówki.

A jeszcze jedno co do telefonów komórkowych (nie wiem czy to będzie zbanowane)
ALE UWAŻAJCIE jak rozmawiacie i nosicie komórki. Trzymajcie je jak najrzadziej w pobliżu swojego ciała!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... nowe technologie... jak tu można jak najdalej swojego ciała... hmmm... jak te nowe komorki maja wibratory... :P ech.. tzn... alarmy wibracyjne... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 22:44, dharmata napisał:

(...) to tez plus ale to naturalna droga rewolucji


Chyba ewolucji ;-)

Dnia 24.06.2006 o 22:44, dharmata napisał:

Ja czekam aż wejdą w Europie telefony 3 generacji, i ceny rozmów spadną do minimum. Nie ma
to jak widzieć i słyszeć rozmówcę


Już weszły (Motorola RAZR V3x, Nokia N70, Nokia 6680, Nokia 6280, Nokia N80, Nokia N73, Nokia N71, SonyEricsson K600i, itd.). W dużych polskich miastach - osobiście sprawdzałem w Warszawie i Wrocławiu - masz już nadajniki UMTS i daje się prowadzić wideorozmowy. A w Erze i u innych operatorów chyba też, do końca sierpnia za wideopołączenie płacisz tyle co za rozmowę głosową. Niżej się nie da jeśli operatorzy nie chcą ponosić strat.

Dnia 24.06.2006 o 22:44, dharmata napisał:

Nie zwykłe jest to jedynie że coraz lepsze aparaty są wbudowywane, oraz to że jest odtwarzacz
mp3 który jest mi niezbędnie potrzebny!! Po co nosić 3 urządzenia jak można jedno. I więcej
wolnego miejsca i oszczędność gotówki.


Nie da się ukryć, że to oszczędzasz w ten sposób pieniądze oraz miejsce w kieszeni, ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - telefony komórkowe nigdy nie będą robiły takich zdjęć jak aparaty cyfrowe. Bo optyka gorsza, bo oprogramowanie uboższe. Podobnie jest z odtwarzaczem MP3. Raz, że telefony w większości przypadków nie radzą sobie jeszcze dobrze z kartami 512 MB, a dwa że nawet to 512 MB to jednak mało - mi brakuje miejsca na 2-gigowym iPodzie, a słucham 90% posiadanych tam utworów. No i oprogramowanie telefonu jest uboższe niż w odtwarzaczu - często nie ma korekcji dźwięku, porządnych playlist itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 10:05, W3 napisał:

Chyba ewolucji ;-)


A tak ewolucji, ale może i rewolucji technicznej kto wie.

Dnia 25.06.2006 o 10:05, W3 napisał:

Już weszły (ciach)). W dużych polskich miastach - osobiście sprawdzałem w Warszawie
i Wrocławiu - masz już nadajniki UMTS i daje się prowadzić wideorozmowy. A w Erze i u innych
operatorów (ciach)


No narazie Olsztyn jeszcz nie jest dużym miastem (beksa)

Dnia 25.06.2006 o 10:05, W3 napisał:

- telefony komórkowe nigdy nie będą robiły takich
zdjęć jak aparaty cyfrowe. Bo optyka gorsza, bo oprogramowanie uboższe. Podobnie jest z odtwarzaczem
MP3. Raz, że telefony w większości przypadków nie radzą sobie jeszcze dobrze z kartami 512
MB, a dwa że nawet to 512 MB to jednak mało - mi brakuje miejsca na 2-gigowym iPodzie, a słucham
90% posiadanych tam utworów. No i oprogramowanie telefonu jest uboższe niż w odtwarzaczu -
często nie ma korekcji dźwięku, porządnych playlist itd.


Nigdy nie mów nigdy Mówili kiedyś że komórki nigdy nie będę miały tego i tego i tamtego. Dziś co się okazuje ,że montuje się takie rzeczy w telefon o których by największi arcymistrze nie pomyslelii :-) . A aparaty są napewno gorsze od tych tradycyjnych (cyfrówek oczywiście tym bardziej tych tradycyjnych) (lecz to tylko kwetia czasu i ograniczeń technicznych) To samo dotyczy odtwarzaczy mp3 w komórkach. Za 2-4 lata może się okazać że video komórka będzie standardem! A pamięci będą miały 20GB! Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Samsung C100

Może nie jest wypasiony, jak co po niektóre komy, ale mi wystarczy to że można z niej dzwonić i wysyłać sms-y. No bo po co komu te wszystkie bajery, owszem, przydaje się czasem aparat, czy kamerka, ale to jest zbędne. Zwykły aparat też fotki robi :). No, ale teraz... im lepszy sprzęt, to według ludzi, on jest fajny itp. Mój też, ma gierki, podczerwień, polifonie, true tone. Lecz mi się to nie przydaje, no dobra... gram sobie czasami w gierki, i przesylam dzwonki i tapetki przez podczerwień :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 12:32, krakers-666 napisał:

Ja mam obecnie SE T610, ktory sluzyl mi dobrze przez dobrych pare lat, ale zaczyna sie sypac
wiec pewnie niedlugo bede zmienial koma na jakiegos nowego.

proponuję k600i lub jak to zmiana nazy głosi k608i fajny sprzęcik 1,3 MP 262 tys. kolorów MP3 kamerka mini usb 42 mega tylko bez kart pamięci no i radio jeszcze a co do MP3 to ma zajebisty dźwięk więc polecam z całęgo serducha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 10:05, W3 napisał:

Nie da się ukryć, że to oszczędzasz w ten sposób pieniądze oraz miejsce w kieszeni, [...]



nie oszczędzasz miejsca w kieszeni bo masz tam pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 10:05, W3 napisał:

Nie da się ukryć, że to oszczędzasz w ten sposób pieniądze oraz miejsce w kieszeni, ale jak
coś jest do wszystkiego to jest do niczego - telefony komórkowe nigdy nie będą robiły takich
zdjęć jak aparaty cyfrowe. Bo optyka gorsza, bo oprogramowanie uboższe.


Oczywiście masz rację, ale zależy czego oczekuje się od aparatu. Moi znajomi z klubu fotograficznego uważają że na ich potrzeby obietyw 2 megapixele to za mało, jednak jeśli pstryka się fotki zwykłe, pamiątkowe a nie artystyczne, to imho wystarczy. Kumpel ma SE k750i, widziałem fotki jego syna już wywołane w labie, na papierze. Moim zdaniem są ładne i taka jakośc wystarczy.

Dnia 25.06.2006 o 10:05, W3 napisał:

Podobnie jest z odtwarzaczem
MP3. Raz, że telefony w większości przypadków nie radzą sobie jeszcze dobrze z kartami 512
MB, a dwa że nawet to 512 MB to jednak mało - mi brakuje miejsca na 2-gigowym iPodzie, a słucham
90% posiadanych tam utworów. No i oprogramowanie telefonu jest uboższe niż w odtwarzaczu -
często nie ma korekcji dźwięku, porządnych playlist itd.


A to zależy od telefonu. Zanabyłem ostatnio SE w800i z kartą 2 GB i jak na razie jestem bardzo zadowolony z możliwości wbudowanego mp3 playera. Jest i equalizer z presteami, jak i z możliwością ustawiania samodzielnie, są playlisty, które też świetnie się sprawdzają. Imho nazwa walkman bardzo pasuje do tego telefonu. Mam urzadzenie, które dzwoni i smsuje, robi zdjęcia i sprawdza się jako mp3 player. Fakt, przydałoby się więcej miejsca, ale zawsze można bezproblemowo podłączyć go do PC i zgrać np. zrobione zdjęcia, czy też wymienić playlistę. A jeśli miejsca będzie za mało, zawsze można na wyjazd pożyczyć, czy kupić drugą kartę i wymienić, jak pierwsza się zapełni. Mnie wystarcza jak na razie, telefon mogę śmiało polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować