Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najlepsze gry roku 2009 - zdaniem redakcji i czytelników gram.pl

53 postów w tym temacie

Gratulacje dla gram.pl - te wybory były lepsze niż ostatnie. Na następny rok jeszcze tylko udostępnić możliwość wpisania tytułu gry do rubryki "inna" i wszyscy będą zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ? Empire jako najlepsza strategia?? Na wszystkich Bogów Chaosu, czy naprawdę gatunek homo sapiens tak skarlał, że dobrowolnie daje się oszukiwać i **** w pupcię przez developerów?

Nic mnie już chyba nie zdziwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empire najlepszą strategią... Biorąc pod uwagę opinie o tej grze w poświęconym jej wątku to pozostaje się tylko dziwić, dziwić... i dziwić, że tylu jest ludzi, którzy nigdy innej gry strategicznej nie widzieli na oczy. Albo są tak bezkrytyczni.

Ale bardzo mnie cieszy, że King''s Bounty (a nie Bonuty, panie i panowie z gram.pl) załapało się do pierwszej trójki. Również i moja po części w tym zasługa.

Call of Duty jako najlepszy FPS i jednocześnie rozczarowanie? Jak to odczytywać? Aaaa... najlepsze rozczarowanie... widać niezdecydowanie w narodzie :). Marketing wmówił ludziom, że to świetny towar, ale jednocześnie wewnętrzny głos rozsądku mówi tym samym ludziom, że to jednak odpad. I stąd takie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 07:01, Melchah napisał:

Call of Duty jako najlepszy FPS i jednocześnie rozczarowanie? Jak to odczytywać? Aaaa...
najlepsze rozczarowanie... widać niezdecydowanie w narodzie :). Marketing wmówił ludziom,
że to świetny towar, ale jednocześnie wewnętrzny głos rozsądku mówi tym samym ludziom,
że to jednak odpad. I stąd takie wyniki.


Też się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buhahhaha, to jakiś żart, a nie poważny ranking.

Batmana jest tam tak dużo, że aż dziw, że nie jest w każdej kategorii. Ja rozumiem, że wszyscy się nim "ach i och", ale denerwuje mnie fakt, że nikt nie wrzeszczy przy tej okazji, że te świetne recenzje to przez łapówki i inne przekręty, jak to miało miejsce z MW 2 i Mass Effect 2.

1. Tutaj w pełni się zgadzam z pozycją Batmana i Mirror''s Edge. Natomiast o Torchlight w życiu nie słyszałem - przecież tutaj jak wół pasuje U2:AT, a nie to coś, co dostało oceny rzędu ledwo (bo na rankingu NAJLEPSZYCH gier to ledwo) 7-8/10.

2. Gier było na tyle mało, że raczej byłoby czego zmienić tutaj, nawet jakby się chciało.

3, 4, 5. W pełni się zgadzam z każdą z trzech pozycji.

6. Empire jakoś zupełnie nie pasuje mi na pierwszym miejscu, głównie za stan w jakim E:TW był w momencie premiery (mniej więcej bardzo wczesna beta).

7, 8. Posucha była taka, że ranking ten inaczej wyglądać nie mógł...

9. W końcu coś, z czym mogę się zgodzić.

10. Od lat nic się nie zmienia, czyt. nieustanne przepychanki PES-FIFA i mało znana gra wrzucona siłą na ostatnie miejsce podium.

11. No ludzie, proszę was! Kto oczekiwał czegokolwiek od Avatara? Przecież wiadomym jest, że filmówki praktycznie zawsze są gniotami, przy czym ta gra gniotem nie jest aż tak wielkim. Poza tym jako jedna z nielicznych pozwala grać w pełnym 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W avatara sa inne kule bite. Gra ma sie sprzedac przez film.
Ja po obejrzeniu swiata pandory mialem wielka ochote wrocic tam np za pomoca gry.
Nie gralem w avatar ale mam na niego wieksza chrapke niz na hmm bordelands.

Ogolnie w tym roku nie bylo dobrych gier na pc.
-dragon age ;/ nie gralem bo jak zobaczylem filmik kominka na youtube w jaki on sposob zabija przeciwnikow
to rece troszke opadly ;/
-risen ajj gdyby nie prawa autorskie i mogli bysmy zobaczyc bezimiennego i jego przyjaciol
-cod nowy ... jak wyzej odgrzewany kotlet a co gorsza strasznie maly hmm odgrzewany pulpet
aa fifa jeszcze , nie rozumiem , poprostu nie ogarniam tej totalnej komerchy
niech mi ktos powie po co co roku wydawana jest ta sama gra z innym numerem>?
a cena jak za innowatorski pomysł
pes hmm te same wałki to robia tylko jedni bardziej zaciskaja powieki

moze ktos zamiescic link na plebiscyt gre roku 2008 , dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 07:01, Melchah napisał:

Empire najlepszą strategią... Biorąc pod uwagę opinie o tej grze w poświęconym jej wątku
to pozostaje się tylko dziwić, dziwić... i dziwić, że tylu jest ludzi, którzy nigdy innej
gry strategicznej nie widzieli na oczy. Albo są tak bezkrytyczni.


Kupiłem Empire w dniu premiery, gra z początku bardzo mnie rozczarowała i znudziła. Po jakimś czasie kupowałem tylko piechotę liniową, parę armat i konnicę. Grę ponownie zainstalowałem jakiś tydzień temu i tym razem zagrałem Imperium Osmańskim. Ta frakcja ma naprawdę zróżnicowane i ciekawe jednostki do tego trzeba sporo pokombinować żeby pokonać przestarzałymi oddziałami nowoczesne jednostki wroga.
Mam całą kolekcję Dawn of War z dodatkami i jest to jedna z moich ulubionych gier. Natomiast Dawn of War 2 to jedna z gorszych pozycji na mojej półce. Tragiczny single i za mało rozbudowane walki multiplayer.
King''s Bounty to świetna gra, dużo lepsza od nowych Herosów. Według mnie zasługuje na 2 miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to rok ''09 był dość przeciętny. Z gier które wyszły wtedy zakupiłem tylko dwie, MW2 i Dragon Age. MW2 jak dla mnie to porażka, taki sobie tryb single a brak możliwości samemu wybrania serwera to już totalne dno, sam gameplay był fajny jak i grafika ale to za mało jak dla mnie. Nie rozumiem czym tu się wszyscy jarają. Na Dragon Age czekałem kilka lat i się w sumie nie zawiodłem, jak dla mnie to bardzo dobry RPG, dawno mi brakowało czegoś takiego więc, że zdobył nagrodę najlepszego erpega to się nie dziwię, czy zasłużył na tytuł "najlepszej gry na PC? Tu już mógłbym się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście (jako PCtowiec) jestem wielce rozczarowany Modern Warfare 2 i Dirt 2. Ciężko jednak odmówić im pierwszych miejsc w kategoriach ze względu na konsole.
Co do strzelanek, to pozytywnie za to zaskoczył mnie Left 4 Dead 2. Z trudnością zostałem namówiony do kupna i gra okazała się rewelacyjna. Borderlands już mi się trochę znudził, ale spędziłem kupę czasu z tą grą i świetnie się bawiłem. Był to udany zakup, a z DLC Zombie Island ubaw był po pachy.
Ściganki - Dirt 2 jest dla mnie zły. Grałem w demo i sprawiało wrażenie symulatora poduszkowca/ Zero frajdy. Richard Burns Rally + kierownica 900 stopni nie dają Dirtowi szans. W tej kategorii znalazła się kolejna gra, która mnie pozytywnie zaskoczyła - Need for Speed: Shift (zwłaszcza po 2. patchu). Nie miałem dużo czasu na granie, ale jak dotąd przyjemniejsze toto od GRID''a. Zręcznościówka, ale czuć wkład twórców GTR 2. To mi się podoba. Brakuje bardziej realistycznego trybu, ale jak dla mnie jest to zdecydowanie najlepsza ściganka 2009 roku - kupować, podpinać kierownicę z dobrym Force Feedback (odradzam klawiaturę i tandetne kontrolery) i grać.

Odnośnie negatywnych opinii o filmikach z Dragon Age - mi też się nie podobały, ale jak już zagrałem, to ciężko było się oderwać. Jest to godny następca Baldur''s Gate. Ma niedorobienia itp, ale sądzę, że to najlepsza gra roku, przynajmniej na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować