Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Batman: Arkham City

1512 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2011 o 10:18, Ecko09 napisał:

A i ma ktoś jakiś poradnik do aczików? Niektóre acziki mają dość niejasny opis.

Akurat osiągnięcia mają bardzo dobre opisy. Zauważ, że większość jest związanych z fabuła - także ich opisy dla nie wtajemniczonych nie spoilerują.
Reszta, to właściwie "Zdobądź X medali w Y jako Z", lub też dokładnie opisują co wymagają.

No, chyba, że miałeś na myśli znajdźki Zagadki. Ale, o to w nich właśnie chodzi. Nie mówią nam czego mamy szukać, ale gdy to zobaczymy od razu myślimy "No tak, jakie to oczywiste!".


No, to teraz o moim postępie! :P
Ostatni trening rzeczywistości zakończony! Bardziej fuksem, niż faktycznym skillem, no ale co tam...

Człowiek-Zagadka pokonany, pozostało jedynie ostatnich kilka trofeów do podniesienia (Metro) oraz fizyczne wyzwania. Muszę przyznać, że mimo dokładnego opisu, nie mam pojęcia jak niektóre zrobić. Na przykład: skontrować pocisk? WTF?

Kocica 100%. Trzeba przyznać, że banale są jej trofea. Przynajmniej, jak Batman wymusił od zbirów ich położenie.

Teraz, powoli, biorę się za zdobywanie medali. O ile wyzwania na mapach łowcy są świetne - niektórych "kombinacji" nie używałem, także była to nowość, to w przypadku naparzania bandziorów średnio mi to idzie. Dochodzę do drugiego medalu, czasami nawet do połowy/dwóch trzecich drogi do trzeciego medalu. Jakieś tipsy jak nabijać masakryczne ilości punktów?

Osiągnięcie Człowieka-Kalendarza jakoś wskoczyć mi nie chcę. Robiłem jak kolega wyżej proponował - zmiana daty systemowej, Alt-Tab, gadałem z gościem. Działało "jak powinno", to znaczy dostawałem opowieści z nowego miesiąca, ale achievement wskoczyć nie chciał. Z 2-3 razy przeleciałem cały rok, a osiągnięcia dalej nie ma. Jakieś pomysły? Może powinienem po każdym miesiącu wyjść i wejść z sądu (żeby zapisało grę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 11:51, Mordant napisał:

Na przykład: skontrować pocisk? WTF?

Kontra, gdy przeciwnik rzuca w Ciebie krzesłem, gaśnicą, itp.

Dnia 19.12.2011 o 11:51, Mordant napisał:

Kocica 100%. Trzeba przyznać, że banale są jej trofea. Przynajmniej, jak Batman wymusił
od zbirów ich położenie.

Są banalne, przez co według mnie nudne.

Dnia 19.12.2011 o 11:51, Mordant napisał:

Jakieś tipsy jak nabijać masakryczne ilości punktów?

Po prostu korzystać dużo z gadżetów, wykorzystywać wszystkie ruchy Batmana i nie dać się trafić ;)

Dnia 19.12.2011 o 11:51, Mordant napisał:

Osiągnięcie Człowieka-Kalendarza jakoś wskoczyć mi nie chce.

Na pewno spotykasz się z nim w roku 2011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 11:51, Mordant napisał:

Teraz, powoli, biorę się za zdobywanie medali. O ile wyzwania na mapach łowcy są świetne
- niektórych "kombinacji" nie używałem, także była to nowość, to w przypadku naparzania
bandziorów średnio mi to idzie. Dochodzę do drugiego medalu, czasami nawet do połowy/dwóch
trzecich drogi do trzeciego medalu. Jakieś tipsy jak nabijać masakryczne ilości punktów?

jest parę zasad u batmana
1)nie dać się trafić po 4 rundach za brak obrażeń dostaje się 5.000 pkt.
2)olewać następujące gadżety - żel i emp
3)używać kombinacji specjalnych w zależności od przeciwników
4)opcjonalnie - polecam granat zamrażający na poruczników można wtedy tłuc resztę

na stronie 40 masz pokazane co to daje u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz zobaczę.

Z "normalnej" gry zostały mi jedynie 3 wyzwania fizyczne:
1) Szybowanie 30 metrów poniżej 5 metrów nad ziemią
2) Użycie mroźnego granatu, aby unieruchomić 3+ przeciwników na raz
3) Wykorzystać EMP do rzucenia zbirem na innego przeciwnika

Jakieś podpowiedzi do tego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 13:40, Mordant napisał:

2) Użycie mroźnego granatu, aby unieruchomić 3+ przeciwników na raz

Mroźny granat to inny gadżet niż mroźny wybuch/mina. /facepalm

EDIT: Ups, miała być edycja wcześniejszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, poszedłem w te same miejsca w misjach pobocznych co w tym poradniku i nie ma tych ludzi/rzeczy itp. tam ;/ Poza tym na filmikach w poradniku widać te questy są zaznaczone na mapce u mnie nie są, znikły po wykonaniu fazy pierwszej. A więc skończyłem przygodę z batmanem, 15-16h. Chyba przejde sobie gre drugi raz teraz, bo szkoda odstawiać ją po spędzeniu tak mało czasu, gdy się tyle zapłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 15:30, Harrolfo napisał:

A dokładniej coś?


No np. to z deadshotem ,znalazłem jego pocisk i nie ma nic więcej. Albo ten gościu co mnie obserwuje, pojawił sięobok mnie po wyjściu z tej wieży, na filmiku jest pokazany w 3 innych miejscach jeszcze, a u mnie go nie ma tam. A innych questów pobocznych w ogóle nie dostałem/znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 15:34, Ecko09 napisał:

> A dokładniej coś?

No np. to z deadshotem ,znalazłem jego pocisk i nie ma nic więcej.

Z czasem będzie kolejna ofiara.

Dnia 19.12.2011 o 15:34, Ecko09 napisał:

Albo ten gościu co mnie obserwuje, pojawił sięobok mnie po wyjściu z tej wieży, na filmiku jest pokazany
w 3 innych miejscach jeszcze, a u mnie go nie ma tam.

Pojawia się losowo w jednym z tych miejsc.

Dnia 19.12.2011 o 15:34, Ecko09 napisał:

A innych questów pobocznych w ogóle nie dostałem/znalazłem.

Musisz odnaleźć je w świecie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 15:36, Harrolfo napisał:

Pojawia się losowo w jednym z tych miejsc.

pudło pojawia się w oznaczonej kolejności względem fabuły zawsze jest tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deadshot: czytaj co masz napisane w quest logu. Jest napisane na przykład, że musisz znaleźć miejsce skąd pochodził strzał (ustalić trajektorie), czy też że potrzebne Ci więcej poszlak (tzn. następna ofiara).
Zresztą, podobnie to wygląda ze złodziejem tożsamości.

Obserwator: ja zakończyłem wszystko w trakcie normalnego przechodzenia fabuły. Nie jestem pewien, ale możliwe, że pojawia się po kolei w jakiś miejscach (zgodnie z główną fabułą). A i jesteś pewny, że zrobiłeś inspekcję znaku, który wyciął na ziemi? Możliwe, że to blokuje następne.

Odnośnie innych, tak na przyszłość.
Człowiek-Zagadka: Kolejny zakładnicy odblokowują się po odblokowaniu 80 wyzwań - czyli 0/80/160/240/320/400.
Bane: Jak z nim pogadasz, to da Ci zadanie na zniszczenie Tytanu, wszystkie zaznaczą się na mapie.
Telefoniczny Morderca: Podczas zwykłego biegania po mieście można natrafić na dzwoniący telefon - odbierz!
Nora: Trzeba pogadać z Mr. Freezem, po skopaniu jego czterech liter.
Więźniowie polityczni: Również losowe. Po prostu trzeba latać i uważać na komunikaty/krzyki.


Mi przejście głównej fabuły zajęło ~15 godzin, a przy okazji lwia część zadań pobocznych, które się natrafiły po drodze. Wbiła mi 30 godzina gry, gdy wymaksowałem normalną rozgrywkę. No, prawię, 438/440 wyzwań Enigmy, ale na chwilę obecną nie chce mi się kombinować nad nimi.
A jeszcze zostały praktycznie nie ruszony mapy łowcy/walki i kampania. Co jak co, ale opcjonalne rzeczy mocno wydłużają czas rozgrywki.

EDIT: Pytanie do bardziej hardcorowych graczy odnośnie osiągnięcia "Doskonały Rycerz - Dzień 2: Ukończ każde wyzwanie w Arkham City - Fabuła, Misje Pob., Modyfik., Przedm. do zebr., Nowa Gra+, Zemsta Człowieka-Zagadki (jako Batman)". Czy mapy Człowieka-Zagadki trzeba wymaxować? Czy wystarczy po prostu je ukończyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 16:06, Harrolfo napisał:

Sorry, ale nie masz racji.
Grałem 4 razy i nigdy nie miałem takiej samej kolejności.

dziwne ja 5 razy grałem zawsze taka sama kolejność w takim samym postępie fabularnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 16:10, Mordant napisał:



Wziąłem się za to od ostatniego psota i zrobiłem trochę rzeczy już. Teraz muszę poszukać kolejnych ofiar Deadshota i tego gościa co odcina twarze czy co on tam robi. W tych przypadkach też pojawiają się te ofiary losowo(ten tajemniczy obserwator pojawiał się losowo)?
Z Zsaszem nie będzie problemu, a za tymi zagadkami raczej nie będzie mi się chciało uganiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować