Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed II wymaga połączenia z siecią

395 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2010 o 14:14, David741 napisał:

Bo ja kupię grę i se skrakuję.

Walnij jeszcze dwadzieścia postów, bo nie zauważyliśmy Twojej opinii.

Crackiem naruszasz integralność programu, niezależnie od pobudek i stanu posiadania >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 14:10, David741 napisał:

Ale popatrzcie na to z drugiej strony na PC będziemy mieli polska wersję i jeszcze dwa
dodatki za free które są po POLSKU a na xboxie tylko działają w angielskiej wersji i
za nie trzeba płacić.



Tak mamy polską wersje językową i 2 dodatki za free ale czekaliśmy pond 5 miesięcy od wydania na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

David741 - jak coś ciekawego sobie przypomnisz, to nie pisz 3 postów pod sobą, ale skorzystaj z funkcji Edycja.

jedrzejb - pisząc o Xbox nie twierdzę, że konsola jest wadliwa (w szczegóności elite), ale mówię o traktowaniu klientów - karmieniu ich obietnicami i ochłapami, że Live będzie, ale równocześnie nie robiąc prawie nic, żeby tą usługę wprowadzić. Jak X-360 dopiero był nowością, to mój kuzyn pojechał do Czech i naprawiał tam zepsute X-klocki - mówił, że niektóre egzemplarze trafiały tam po 4-5 razy. Wiem, że teraz sytuacja prawdopodobnie wygląda inaczej, ale jak to mówią, liczy się pierwsze wrażenie.
Mam szacunek do konsoli MSa, ale osobiście się na nią nie zdecyduję, wolę po prostu produkty Sony.
Nie jesteśmy w erze komunizmu i prawie każdy produkt ma jakiś substytut - dla Xboxa 360 jest to Sony Play Station 3, czy Nintendo Wii. Dla Windowsa jest to Linux, czy Apple. Dla PC jest to Macintosh. To samo dotyczy gier wideo. Jeżeli nie podoba mi się polityka jakiejś firmy dotycząca jakiejś gry (załóżmy że gra jest dobra i warta kupienia), to po prostu nie kupuję danej gry a szukam czegoś, co mi ją zastąpi.
Jak zrobi tak duża ilość ludzi, to z pewnością wydawca przynajmniej się zastanowi dlaczego tak się dzieje?

Dared00 - napisałeś, żeby najpierw poczekać na grę, i dopiero wtedy będziemy mogli coś mówić.
Twoja postawa i sposób myślenia są złe. Bo jeżeli coś zostanie wydane, to ludzie pójdą i kupią to, a gdy dopiero po kupieniu gry przez ileśtam milionów użytkowników zacznie się hałas, to UBI będzie już to zwisać, bo oni na tym swoje już zarobią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 14:55, Arry napisał:

David741 - jak coś ciekawego sobie przypomnisz, to nie pisz 3 postów pod sobą, ale skorzystaj
z funkcji Edycja.

jedrzejb - pisząc o Xbox nie twierdzę, że konsola jest wadliwa (w szczegóności elite),
ale mówię o traktowaniu klientów - karmieniu ich obietnicami i ochłapami, że Live będzie,
ale równocześnie nie robiąc prawie nic, żeby tą usługę wprowadzić. Jak X-360 dopiero
był nowością, to mój kuzyn pojechał do Czech i naprawiał tam zepsute X-klocki - mówił,
że niektóre egzemplarze trafiały tam po 4-5 razy. Wiem, że teraz sytuacja prawdopodobnie
wygląda inaczej, ale jak to mówią, liczy się pierwsze wrażenie.
Mam szacunek do konsoli MSa, ale osobiście się na nią nie zdecyduję, wolę po prostu
produkty Sony.
Nie jesteśmy w erze komunizmu i prawie każdy produkt ma jakiś substytut - dla Xboxa 360
jest to Sony Play Station 3, czy Nintendo Wii. Dla Windowsa jest to Linux, czy Apple.
Dla PC jest to Macintosh. To samo dotyczy gier wideo. Jeżeli nie podoba mi się polityka
jakiejś firmy dotycząca jakiejś gry (załóżmy że gra jest dobra i warta kupienia), to
po prostu nie kupuję danej gry a szukam czegoś, co mi ją zastąpi.
Jak zrobi tak duża ilość ludzi, to z pewnością wydawca przynajmniej się zastanowi dlaczego
tak się dzieje?

Dared00 - napisałeś, żeby najpierw poczekać na grę, i dopiero wtedy będziemy mogli coś
mówić.
Twoja postawa i sposób myślenia są złe. Bo jeżeli coś zostanie wydane, to ludzie pójdą
i kupią to, a gdy dopiero po kupieniu gry przez ileśtam milionów użytkowników zacznie
się hałas, to UBI będzie już to zwisać, bo oni na tym swoje już zarobią!



Tylko że konsument kupując xboxa 360 (tego pierwszego) wiedział co kupuje i mógł rządać od wydawcy konsoli naprawy, jeżeli on (wydawca) nie dał gwarancji na dany porodukt to znaczy że zwyczajnie kradnie, każdy chce zarobić (taka jest już natura człowieka i prawa rynku). Tak jak powiedziałeś każdy produkt ma swoje odbicie w lepszej lub w gorszej wersji, i nie możemy porównywać xboxa do PS3. Xbox został wydany w 2005r, a PS3 2009r. Więc zobacz jaka jest różnica czasowa i zaawansowania technologicznego.Jeżeli coś się zepsuje w xbox (i w innych produktach) dystrybutor musi udzilić nam gwarancji, tak samo jest z "xbox live" to w pewnym stopniu zmiejsza poziom piaractwa (tutaj mamy doczynienia z problemem od samego początku xbox''a a nie jak w ACII od 2 części), więc opinia, że xbox jest najgorszą konsolą na świecie jest błędna. Ta konsola już od premiery miała poważne problemy z chłodzniem i pojawianiem sie tz."pierścieni śmierci", ale w dalszych inwestycjach w projekt "xbox 360" ten problem zosta "prawie zażegnany", więc wracając do tematu nie można porównywać konsoli do gier ani na odwrót, xbox daje nam jakość "godności gracza" czyli nie, że pewnien tytuł nie ma zezpieczenia,ale natomiast 2 z tej serii gra już je ma. Każdy płaci za usługę "xbox live" i to jest najważniejsze zabezpieczenie xbox''ów,przed piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że Live to kwestia Microsoftu, jednej z najbogatszych firm świata, która dodatkowo otrzymuje kasę właśnie z tytułu abonamentu Live. O Ubi tego samego powiedzieć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 15:46, Mercuror napisał:

Zauważ, że Live to kwestia Microsoftu, jednej z najbogatszych firm świata, która dodatkowo
otrzymuje kasę właśnie z tytułu abonamentu Live. O Ubi tego samego powiedzieć nie można.



Zauważ, że Microsoft produkuje konsole xbox od 2005r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedrzejb - ciągle mylisz - albo raczej źle interpretujesz - moje posty. Nie twierdzę, że X-box jest zły. Ja po prostu nie jestem do niego przekonany i nie mogę się przekonać.
Nie porównuję tutaj PS3 i X-boxa 360 - nie twierdzę, że jedno jest lepsze czy gorsze. Ze względu na rozrzut czasowy jest to bardzo trudne i prawie niemożliwe. Tak jakby próbować porównać Assassin''s Creed z Prince of Persia - Sands of Time.
Ja tu mówię, że pomimo iż od premiery X-boxa 360 minęło już prawie 5 lat, to oni nadal w Polsce nie zrobili Live''a. Gdyby Live był naprawdę skuteczny przeciw piractwu, to by go już dawno wprowadzili. Ale oni wolą powiedzieć "Ludzie piracą, więc Live''a nie będzie". Tak samo jest z AC2 "Ludzie piracą, więc żeby grać musicie mieć stałe połączenie z naszymi serwerami". To odbija się nie na piratach, ale na zwykłych graczach, którzy kupują oryginały.
Nie próbuję porównywać konsoli z grą, bo i też nie porównuję piekarnika z telewizorem - z powodów technicznych jest to niemożliwe. Ja tylko porównuję zachowanie wydawców i ich stosunek do odbiorców...
X-box ma Live za którego trzeba płacić, a Ubi już zapowiedział DLC, za które też trzeba będzie zapłacić. I co? Że nie jest to podobne? Nie trzeba płacić za usługi/rozszerzenia? Według mnie to DLC w takim Dragon Age (podaję to jako przykład, bo tylko do tej gry mam DLC) powinny być władowane od razu w pierwszej wersji i nie powinni za nie żądać pieniędzy, bo ostatecznie wyszło "Dostałeś za 130 złotych grę, której jest 90%. Jeżeli chcesz zagrać w pozostałe 10% to zakup nasze DLC (i dołóż około 50% ceny pierwoten)!". Według mnie to jest jawna kradzież z za kurtyny prawa. Podobne rzeczy - tyle, że w innej formie - serwują nam politycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 16:23, Arry napisał:

jedrzejb - ciągle mylisz - albo raczej źle interpretujesz - moje posty. Nie twierdzę,
że X-box jest zły. Ja po prostu nie jestem do niego przekonany i nie mogę się przekonać.
Nie porównuję tutaj PS3 i X-boxa 360 - nie twierdzę, że jedno jest lepsze czy gorsze.
Ze względu na rozrzut czasowy jest to bardzo trudne i prawie niemożliwe. Tak jakby próbować
porównać Assassin''s Creed z Prince of Persia - Sands of Time.
Ja tu mówię, że pomimo iż od premiery X-boxa 360 minęło już prawie 5 lat, to oni nadal
w Polsce nie zrobili Live''a. Gdyby Live był naprawdę skuteczny przeciw piractwu, to
by go już dawno wprowadzili. Ale oni wolą powiedzieć "Ludzie piracą, więc Live''a nie
będzie". Tak samo jest z AC2 "Ludzie piracą, więc żeby grać musicie mieć stałe połączenie
z naszymi serwerami". To odbija się nie na piratach, ale na zwykłych graczach, którzy
kupują oryginały.
Nie próbuję porównywać konsoli z grą, bo i też nie porównuję piekarnika z telewizorem
- z powodów technicznych jest to niemożliwe. Ja tylko porównuję zachowanie wydawców i
ich stosunek do odbiorców...
X-box ma Live za którego trzeba płacić, a Ubi już zapowiedział DLC, za które też trzeba
będzie zapłacić. I co? Że nie jest to podobne? Nie trzeba płacić za usługi/rozszerzenia?
Według mnie to DLC w takim Dragon Age (podaję to jako przykład, bo tylko do tej gry mam
DLC) powinny być władowane od razu w pierwszej wersji i nie powinni za nie żądać pieniędzy,
bo ostatecznie wyszło "Dostałeś za 130 złotych grę, której jest 90%. Jeżeli chcesz zagrać
w pozostałe 10% to zakup nasze DLC (i dołóż około 50% ceny pierwoten)!". Według mnie
to jest jawna kradzież z za kurtyny prawa. Podobne rzeczy - tyle, że w innej formie -
serwują nam politycy...



Przeszkadza ci aż tak bardzo ta usługa Live a raczej brak Live w Polsce, i tak jest DLC darmowe w ACII na PC, na konsole są płatne ale wersja na konsole została wydana jakieś 4 mies temu, i premiera ACII była kilka razy przekładana. Więc darmowe DLC firma Ubisoft chce "omamić" graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 14:13, David741 napisał:

Ale np. Taki gość nie ma neta to se chyba skąś craca skonbinuje.


ta na pewno wszyscy jego koledzy w promieniu 10 km tez nie maja neta. Jest mozliwe, ale takze baardzo skrajne.


@David741: ja kupuje i nie zamierzam anulowac pre-order''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 16:06, jedrzejb napisał:

Zauważ, że Microsoft produkuje konsole xbox od 2005r.


I? Czy ja napisałem, że ich bogactwo wynika tylko z abonamentów? A może twierdzisz, że w okolicach 2005 roku M$ wcale nie był jedną z najbogatszych firm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 16:49, jedrzejb napisał:

Przeszkadza ci aż tak bardzo ta usługa Live a raczej brak Live w Polsce, i tak jest DLC
darmowe w ACII na PC, na konsole są płatne ale wersja na konsole została wydana jakieś
4 mies temu, i premiera ACII była kilka razy przekładana. Więc darmowe DLC firma Ubisoft
chce "omamić" graczy.

Brak Live w Polsce mi nie przeszkadza, bo X-boxa nie korzystam, ale jest to jedna z rzeczy, które skutecznie zniechęcają mnie do kupna tego produktu. Jeżeli miałbym kupować dzisiaj konsolę, to wolałbym kupić PS2 (czy też 3, ale pewnie powiesz "3 jest bardziej zaawansowana, więc X-box nie małby szans) niż X-boxa 360, bo Sony traktuje klientów lepiej niż Microsoft.
Co z tego, że do AC2 będą darmowe DLC? Czy Ubisoft powiedział, że będą to ostatnie DLC do tej gry jakie wyszły? Nie sądzę, żeby nie zrobili kolejnych DLC i nie kazali sobie za nie płacić.
Poza tym, co przesunięcia premiery na konsole ma wspólnego z płatnością za DLC na konsole i darmowymi DLC na PC?
Zgadzam się z tym, ze DLC, które będą za darmochę umieszczone w pudełku z AC2 mają jedynie omamić klientów, ale nie wydaje mi się, żeby płatne "dodatkowe elementy" (czyt "elementy wycięte z podstawki, za których uruchomienie trzeba płacić dodatkowe - nieproporcjonalne - pieniądze") były w stanie zmniejszyć problem piractwa. To tylko podbija ceny gier, bo tak jak już napisałem na przykładzie DA, Płacimy za grę 130-150 złotych, a dostajemy 90% tej gry, za pozostałe 10% musimy jednak zapłacić dodatkowo - i zazwyczaj te 10% kosztuje nawet do połowy ceny gry. Jest to kolejny wyzysk, który na dłuższą metę będzie prawdopodobnie mieć podobne skutki jak zabezpieczenia. DLC można załatwić sobie "na lewo" no bo skoro "zapłaciło się za 40h gry 130 zł, to czuję się usprawiedliwiony, żeby za kolejne 2h nie płacić już tych 15 zł".
Jest to błędne myślenie, ale wywołane tym, że firmy wydające gry wolą wydać kilka milionów na zabezpieczenia (które najprawdopodobniej zostaną złamane szybciej niż zwykły gracz będzie w stanie przejść grę) i później podbijać ceny gier oraz szukać zysków dochodzących z lipnych (i krótkich) dodatków, za które sobie każą płacić, niż pójść po rozum do głowy i obniżyć ceny gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 15:34, David741 napisał:

A tak jestem ciekaw kto kupuje z was AC II?.

Ja mam zamiar. Już parę tygodni temu zamówiłem na gram.pl AC II tylko wtedy kosztowała 99 zł i pisało że dają koszulkę gratis. Teraz widzę że cena 110 zł a o koszulce niema ani słowa napisane. Będę się musiał dowiedzieć czy dostanę tę koszulkę czy nie. Bo jak nie to anuluje pre-ordera bo na innych stronach jest taniej.
A co do zabezpieczeń to są one chore i tylko legalnym użytkownikom będą przeszkadzały bo piraci i tak na to znajda sposób. Od paru lat przecież wiadomo że kupujący legalne wersje ma gorzej od pirata. Kupujący ma bardziej przerąbane pod każdym względem a pirat i tak ma to wszystko w dupie. A to powinno być tak że kupujesz i dostajesz gratyfikacje za to że kupujesz oryginał a nie mieć później problemy z rozgrywką bo Ci internet padnie. To jest chore i nic się na to nie poradzi się. Jestem tylko ciekaw co Ubisoft powie za parę tygodni jak ten system trafi szlag i piraci będą grali bez przeszkód a oryginalni użytkownicy będą mieli same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem też se sprawę po co tak przeżywać.Będą zabiezpieczenia to będą ale i mogą wyjść do tego pathe i napewno będzię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudno ubi bedzie tracic graczy mozliwe ze ACIII bedzie tylko na konsole bo z takim podejsciem jakim oni dzis podchodzą do PC''towcow jest skandaliczne.

@Dawid741
Brawo czekaj se na patcha sciągniesz i bedziesz miec bez neta ACII dasz tylko do zrozumienia że zrobili dobrze a jak gracze nie bedą reagować wymysla cos jeszcze podlejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować