Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed II wymaga połączenia z siecią

395 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2010 o 14:08, mufur napisał:

Powiedz mi zatem dlaczego nigdy nie było konwersji? Przecież jest tylu pecetowców którzy
mogliby w to zagrać.

W takim razie czemu nie było konwersji Tekkena na Nintendo 64? Na Game Cube? Na DreamCast? Namco to nie jest wewnętrzne studio Sony. Mieszasz różne aspekty rynku, może nie mieszczą się w głowie wszystkie naraz? Życzę ci, byś dożył naprawdę ciekawych czasów w sferze gier, ogólnie. Może obudzisz się, jak konsola będzie miała przysłowiowy otwór na wrzucenie monety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 14:06, Terrorite napisał:

@heyboy - huh, czyli jak to? Piraci zaatakowali, biedne Ubi bez winy ale przygotuje cos
zeby zrekompensowac? Taaaaaaa

IMO inna rekompensata jak offline patch raczej graczy nie usatysfakcjonuje, ale znając Ubi, to pewnie będzie jakaś głupota albo -1% do ceny nowego Splinter Cella czy co oni tam jeszcze wydają. Co do ataku hakerów - uważam, że to zwykła ściema Ubi, ale i tak się nigdy nie dowiemy jak było naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2010 o 14:06, Terrorite napisał:

Tak, a zapewne intel, amd, nvidia i cala reszta firm pakuje w poplochu manatki i szuka
gdzie tu uciec. Stary, nie przesadzaj, dopoki takie wielkie koncerny beda zainteresowane
rozwojem nowych technologii, nie ma takiej sily ktora by pozwolila na zapasc PC. Wujek
Bill i cala reszta tego pilnuje. A ze rynek PC sie kurczy? Wiesz, graczy jest mniej wiecej
jednakowa ilosc a producentow sprzetu przybywa, PS, Xbox, Wii, PC, jakies kieszonsolki.
A ze nie pogram w tekkena czy gow? A gracz na konsoli nie pogra w DoW, CoH, Diablo, WoW,
LoTRo itd itd... wiec po co sie licytowac?


Oba tryby (hardware i software) napedzają się wzajemnie, nie mi oceniać i domniemywać co się stanie gdy jeden z trybów przestanie działać.
Wiesz jeszcze "do niedawna" konsolowiec nie mógł sobie pograć w strzelanki takie jak to mógł robić pecetowiec, dzisiaj już tej bariery nie ma. Na dzien dzisiejszy konsolowiec nie pogra sobie w gry WoWo podobne, choć już gdzieś czytałem że myślą o przerobieniu właśnie WoWa na konsole. Pecetowiec nie mógł i nie może pograć w mordobicia w tak szerokim wachlarzu jak może to konsolowiec (mordobicia to jedynie przykład). Oczywiście mieliśmy mortal combat i street fightera (ostatni remake dał pewnie do myślenia twórcom bo sprzedał się ponad ich oczekiwania). Ale to nic przy tym czym dysponują konsolowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2010 o 14:16, hallas napisał:

W takim razie czemu nie było konwersji Tekkena na Nintendo 64? Na Game Cube? Na DreamCast?
Namco to nie jest wewnętrzne studio Sony. Mieszasz różne aspekty rynku, może nie mieszczą
się w głowie wszystkie naraz? Życzę ci, byś dożył naprawdę ciekawych czasów w sferze
gier, ogólnie. Może obudzisz się, jak konsola będzie miała przysłowiowy otwór na wrzucenie
monety.


To ty troszeczkę mieszasz bo ja odnoszę się do rynku PC (czytaj cały wątek a nie wybrane posty).

Wiesz może cię zaskoczę ale kiedyś konsole były na monety, ba nawet nie było internetu. Ale może tego nie pamietasz (chyba jednak muszę napisać iż jest to... ironia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 14:03, mufur napisał:

hmm... ja bym nie porównywał tych dwóch produkcji. Raz że (w moim odczuciu) nakład na
reklamę ME2 miał większy


No nie wiem. Ubi też nie oszczędzało na reklamie. A do tego te różne wersje, figurki, pierdółki... O AC2 też było głośno na długo przed premierą.

>a dwa że ME2 przyciąga ludzi niesamowitą fabułą czego nie można

Dnia 11.03.2010 o 14:03, mufur napisał:

powiedzieć o ACII (nie żeby jej nie było, ale porównując ją do ME2 to nie bo a ziemia).


Fakt. Ale gra i tak przyciągała. Poza tym sprzedaż tego tytułu też była duża. W pierwszym tygodniu ponad 1,5 miliona kopi. Do 10 lutego ponoć sprzedało się ich 8 milionów. Więc AC tez przyciąga nie mniej niż ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem są to jedynie moje odczucia gdyż nie mam słupków sprzedaży i nakładów na reklamę przed sobą.

Ważniejszą kwestią jest to o ile mniej byłoby zadymy wokół ACII gdyby servery działały. A dodatkowo ludzie mogą z tego tytułu bić pianę jakie to te zabezpieczenia są bee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 14:43, mufur napisał:

Ważniejszą kwestią jest to o ile mniej byłoby zadymy wokół ACII gdyby servery działały.
A dodatkowo ludzie mogą z tego tytułu bić pianę jakie to te zabezpieczenia są bee.


A zauważ ile mniej byłoby zadymy i bicia piany gdyby nie było takich zabezpieczeń :) Gdyby były takie jak w ME2 :)
Nie sądzisz, że byłoby lepiej?

Edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 14:03, mufur napisał:

sahib123 a spróbuj uruchomić (zainstalować) gierkę bez wklepania kodu. Jest zabezpieczenie?
Jest. I to działające popuki jakiś złodziej się do tego niezabierze.

Ano właśnie. O sensie stosowania takiego zabezpieczenia możemy pogadać za miesiąc (tydzień, 3 dni?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czekałem aż pojawi się argument umierania rynku gier na PC. Od przeszło 10 lat o tym słyszę, a cały czas więcej mam gier niż czasu, żeby się nimi nacieszyć. Coś czuję, że dłuuuuuuuga to będzie agonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 15:31, Quandor napisał:

Żadna niespodzianka. Dużo nowych gier tak ma. A zresztą prawie każdy posiada internet.

A moglbys to rozwinac? Jakie jeszcze gry poza AC2 i SH5 maja takie zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 15:58, Terrorite napisał:

> Żadna niespodzianka. Dużo nowych gier tak ma. A zresztą prawie każdy posiada internet.

A moglbys to rozwinac? Jakie jeszcze gry poza AC2 i SH5 maja takie zabezpieczenie?

Np. Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 i reszta gier Valve , Two Worlds( ta gra może nie jest najnowsza.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 16:05, Quandor napisał:

Np. Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 i reszta gier Valve , Two Worlds( ta gra może nie jest
najnowsza.)


Aha, i te gry maja takie zabezpieczenie ze save sa na serverach dystrybutora a zerwanie polaczenia z siecia powoduje crash gry. No to po co Ubi sie chwali ze to nowatorski pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 16:05, Quandor napisał:

Np. Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 i reszta gier Valve , Two Worlds( ta gra może nie jest
najnowsza.)

No patrz, ja w każdą grę Valve jakoś mogę grać offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 16:09, Terrorite napisał:

> Np. Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 i reszta gier Valve , Two Worlds( ta gra może nie
jest
> najnowsza.)

Aha, i te gry maja takie zabezpieczenie ze save sa na serverach dystrybutora a zerwanie
polaczenia z siecia powoduje crash gry. No to po co Ubi sie chwali ze to nowatorski pomysl?


w ac2 nie trzeba robić "sejwów" na serwerze ubi :P

@Up
Też racja ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie, że rynek PC się kurczy. Że trzeba wspierać wydawców. Świetnie! Ja wspieram i będę wspierał wydawców. Tyle, że Ubisoft się do nich już nie zalicza... proste. Pokazuję, że kupuję gry? Pokazuję. Więc przydałoby się przestać chrzanić, że "trzeba pokazać Ubi, że gracze wspierając rynek, kupując ich gry". Moje pieniążki zasilą konta wydawców, którzy mnie szanują, a Ubi niech idzie w diabły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolejnych informacji na temat rekompensaty za upośledzone serwery Ubi od UK Forum Manager''a:
While I cannot give details of the compensation plan I can confirm there are no plans to prematurely remove the DRM so please don''t get your hopes up about this.
Jasno wynika z tego, że będzie to jakiś badziew, a z grą dalej będą problemy. A co do informacji o rekompensacie, to ma być jutro (ponoć, bo miała być dzisiaj).
Czyli bye-bye Ubi(j)soft. A miałem nadzieję, że jednak sobie w Asasyna pogram... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 11:58, mufur napisał:

Słowo idea ma wiele znaczeń. Jego znaczenie zależy od kontekstu zdania. Polecam słownik
wyrazów obcych. Ale to powinna wiedzieć osoba która ukończyła szkołę podstawową (w dzisiejszych
czasach gimnazjum).

Lol, a co to zmienia? Znaczeń jest wiele, a osiągnięcie idei w każdym ze znaczeń i tak jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2010 o 20:01, hans_olo napisał:

Lol, a co to zmienia? Znaczeń jest wiele, a osiągnięcie idei w każdym ze znaczeń i tak
jest niemożliwe.


idea to nie to samo co ideał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować