Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

na stronce wieśka piszą, żeby się wstrzymać zpróbami ściągania DLC do wydania łatki, po łatce ma działać poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 12:05, Pietro87 napisał:

Ja się ciągle pytam gdzie moje 8000 orenów za odpalenie wielkiego mistrza ! :)


Geralt przepił.

Dnia 21.05.2011 o 12:05, Pietro87 napisał:

Btw w W2 a akcie 1szym dorobiłem sie 5000 orenów, sama zabawą w minigierki, nie jest
źle a gierki są rajcowne [zwłaszcza poker]


A mnie poker na początku denerwował bo kości mi za często wylatywały poza planszę (no i jak gram na niskich detalach to cyferki na kościach są słabo widoczne). Dopiero w II akcie ogarnąłem to trochę.
Brakuje mi jednak walk na pięści na takie sumy jak w jedynce (50-100). Wtedy to łatwo było się dorobić :) No i w W2 walki na pięści są za łatwe (zresztą w 1 też nie sprawiały problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 12:57, Net_com napisał:

Ktoś mi powie , gdzie znajduję się we Flotsam gość zajmujący się królewską pocztą ?

Jedna skrzynka królewskiej poczty znajduje się na rynku w domu który jest przy kupcu handlującym tkaninami, drugą możesz znaleźć w komnacie Loredo w garnizonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wydaje mi się że najpierw musisz się posunąć trochę do przodu w fabule aż Geralt sam przypomni sobie coś o Gonie, dopiero potem możesz do tego nawiązać w dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP support twierdzi, że taka zamiana spowoduje długofalowe skutki uniemożliwiając kończenie zadań, odpalanie sekwencji przerywnikowych itp itd...

Ile w tym prawdy - nie wiem.
Nie mniej moja digitalka z GOGa działa o 15-25 fps szybciej [zależy od miejsca, ale teraz bardzo rzadko spadam niżej 35-40 klatek a wcześniej się trafiało i 22-25 jak chrupnęło]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny dzień a jak DLC nie działało tak nie działa. Po odpaleniu launchera i kliknięciu "pobierz" ściąga się a potem weryfikuje i tak w kółko...jakieś pomysły? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP zamierza wydać jakąś łatkę?
Jak na razie mam kilka brzydkich problemów jak crashe w dziwnych momentach czy znikające tło podczas rozmów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 08:26, sirdoom napisał:

Tiaa, też na to uwagę zwróciłem. Druga nagroda też jakaś dziwna, bo nie wiadomo jak/gdzie/do czego jej użyć.

Spoiler

Płaszcz dziesiętnika Burej Chorągwi? Nie sprawdzałem bo dopiero co go wygrałem ale powinien on zainteresować Zyvika :)

A co do miecza to mi również nie pokazał się w ekwipunku, wygląda mi to na bug :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w przyszłym tygodniu pojawi się patch 1.1 poprawiający pewną ilość błędów [nie wiadomo jednak na ile poprawi dosyć wątpliwa w wydaniach EK i Premium optymalizację, jak też nie wiadomo do końca jakie stanowisko CDP zajmie w sprawie lepszego działania wersji cyfrowej gry z GOGa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 13:17, Lailonn napisał:

Minął kolejny dzień a jak DLC nie działało tak nie działa. Po odpaleniu launchera i kliknięciu
"pobierz" ściąga się a potem weryfikuje i tak w kółko...jakieś pomysły? ;/


CDP prosi o czekanie na patch 1.1, który się pokaże w następnym tygodniu, jeśli masz problemy z DLC.

Crashe i wyjścia do pulpitu też będą poprawione, wszystko jest na www.thewitcher.com albo na stronie FB.

Patch 1.1 znajduje się już na ukończeniu i będzie dostępny w przyszłym tygodniu. Rozwiąże on problemy takie jak; zmiana klawiszy ruchu, odwrócenie osi myszy, niespodziewane wyłączenia gry, kłopoty z aktywacją, problemy z pobieraniem DLC, i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ma ktoś może savy z wiedźmina I - chodzi o ostatnie misje, tak aby możliwy był import postaci? jeśli ktoś okaże się łaskawy to proszę o wysyłkę na priv

20110521132655

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA OGROMNE SPOILERY! Kto nie przeszedł przynajmniej II aktu niech nie zagląda!

Spoiler

W końcu miałem okazję do pojedynku z potężnym Draugiem. Najbardziej reklamowany boss w grze, mogło by się wydać że najgroźniejszy, poległ w bardzo nierównej walce. Jestem wręcz zawiedziony tą walką. Już na pierwszej publicznej prezentacji gry, pojawił się ten jegomość i pozamiatał wrażaniami graczy. Walka z nim miała być pewnego rodzaju wyzwaniem, testem, czymś co po pokonaniu będziemy długo pamiętali i się cieszyli że nam się udało. Niestety w moim przypadku tak nie było. Gram na średnim poziomie trudności, jak z nim walczyłem miałem jakoś 25 lvl. Większość zdolności inwestowałem w szermierkę, ale zrobiłem na maxa znak Queen. W szermierce głównie koncentrowałem się na zdolnościach ataku i zdrowia. Pasek zdrowia dosyć długi, znak Queen odpalony, można ruszać na Drauga. I tutaj zaczyna się największy problem. Prawdę mówiąc bałem się tej walki z Draugiem, bo pamiętamy jak trudny był to przeciwnik na prezentacji gry i jak to wszystko widowiskowo wyglądało. Niestety ale to co zobaczyłem, mocno różniło się od napompowanego przez hype sceny walki z Draugiem. Tego "potężnego" bossa nawet dali do edycji kolekcjonerskiej jako papercraft. Boss do którego trzeba się przygotować do walki, a i ta to nie gwarantuje nawet cienia wygranej. Ja wybrałem drogę Roche''a, nie wiem jak to jest z drogą "wiewiórek", czy tam też się z nim walczy ale np. innych okolicznościach. Zawiodłem się tą walką. Nie dość że sceneria walki wygląda inaczej niż ta na prezentacji, to okazało się że Draug to mięczak jakich mało. Dajcie mi Letho, dajcie mi Kejrana. Z nimi to miałem problem i musiałem nie raz zaczynać walki od początku. Draug padł za pierwszym razem, bez żadnych problemów. Jego ataki nic mi nie robiły, miałem cały czas włączony znak Queen, który zabierał mi od 30 do 50 sekund, gdy potwór atakował. Co prawda przed walką wykułem sobie srebrny miecz który zadaje obrażenia rzędu 30-33. To dosyć dużo, ale w końcu Draug to nie byle jakiś nekker. Rzeczywistość jest okrutna. Aby móc zranić Drauga musimy najpierw zniszczyć mu tarczę. I tu jest pierwszy absurd. Tarczę zbiłem prawdę mówiąc nic nie robiąc, oprócz rzucania na siebie znaku Queen. To sam Draug zbił sobie tarczę, atakując mnie. Rozumiem że znak Queen mam na trzecim poziomie i zdaje dosyć duże obrażenia, gdy przeciwnik mnie atakuje, ale Draug to Draug, ogromny boss, nie powinien padać od byle jakiegoś znaku. Kontynuując, tarcza zniszczona, teraz czas na główne danie. Po minucie siekania mieczem, aktywowania raz Queen i kilkanaście wciśnięć lewego i prawego klawisza myszki, Draug padł. Zdezorientowany myślałem że to dopiero początek walki z bossem, że ma on może siedem żyć, czy zmartwychwstanie tym razem o wiele większy. Niestety to był już koniec walki. Nadal czuje ogromny niedosyt. Chodzi mi o to że Draug, można by się było wydawać że najgroźniejszy boss w grze, którego sami RED-zi się bali na prezentacji, padł po kilku minutach boju, bez zabrania mi nawet 1/6 hp. I teraz pytanie czego to jest wina. To że staram się robić wszystkie questy i moja postać była za mocna na tą walkę (dużo zdrowia i zmaksymalizowany znak Queen) czy to że Draug jest po prosty słabeuszem i nawet dla casuali nie będzie stanowił wyzwania? A może znalazłem idealny sposób na pokonanie go? Obawiam się że wszystko razem, a cały ten hype na tego bossa jest mocno przesadzony. Przed walką nie wypiłem żadnego eliksiru. Miałem nadzieję na jakiś konkretny pojedynek, gdzie nie liczy się brutalna siła i odpowiednie użycie Queen, ale również bardziej zaawansowana taktyka, znalezienie słabego punktu przeciwnika. Walką się naprawdę zawiodłem i mam nadzieję że późniejsi bossowie (o ile będą), zrekompensują i wynagrodzą mi to jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ NecroVisioneR

W moim przypadku żadnej różnicy nie było. Jedynie na + dla fpsów już oczywiste teraz:
-wyłączenie uberpróbkowania, SSAO, AA
-włączenie AllowSharpen=1 wyjaśnione już wcześniej
-standardowo ustawienie w CCC, by wszystkim zarządzała aplikacja
-plik *.exe z wersji GOG

Skutek jest taki, że na Win7 64 bit, i920 4x2.67GHz, 4870x2 GLH [jedna podwójna karta, nie połączone xfire], 2x2GB DDR3 1333MHz, całej reszcie detali najwyższych (jakiekolwiek obniżenie detali nie czyni różnicy w płynności) i 1920x1080 mam w Prologu od 20-28 klatek, a po staniu w miejscu przez jakiś czas nieśmiało podskakuje do 30 paru. Tak czy inaczej, czekam na poprawki od ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ sterowniki zostały wydane przed premierą Wiedźmina, przez co AMD nie zdołało jeszcze jakoś przygotować sterowników, aby gra na nich lepiej działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie bajki idź opowiadaj gdzie indziej. Po pierwsze securom to zabezpieczenie, które nijak już po premierze nie przeszkadza graczom, więc nie m a sensu go usuwać. Po drugie, zwykłemu graczowi nie napisali by takich rzeczy. Po trzecie, szukaj innych frajerów a nie na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować