Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne gry Ubisoftu w panteonie zabezpieczeń

202 postów w tym temacie

>Wiezienia sa przepelnione, nie jestesmy

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

w stanie "zapuszkowac" piratow komputerowych/ksiazkowych (maaasa studentow do wiezenia!).


Sam jesteś do więzienia. Albo jesteś 15 latkiem, albo gościem, który na żadne studia nie poszedł, bo nie uwierzę, że ktoś będąc na jakichkolwiek studiach nie musiał skserować choć jednej kartki - to już przecież najcięższe przestępstwo. Do kamieniołomów ze studentami, niech przerzucają kamulce. Zawsze najlepiej to zgnoić studenta ;)

Pan święty, uśmiechnięty się znalazł. Pewnie nigdy nie zrobiłeś nic co mogłoby być choć minimalnie niezgodne z prawem. Co złego to nie ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

bez komentarza, publiczne forum dyskusyjne i Pan antyspoleczniak :D Jak masz wlasne zdanie
to co Cie obchodzi zdanie innych ?


Skoro bez komentarza to po co komentujesz? Przeczysz sam sobie. Ale owszem, nie poczuwam sie do zadnej odpowiedzialnosci za innych i ich zdolnosc pojmowania. I daruj sobie, nie widze zebym cie w jakims poscie obrazal wiec tez postaraj sie od tego powstrzymac. I jak rozumiem dla ciebie to zle ze ktos ma wlasne zdanie ale interesuje go zdanie innych, no coz, wspolczuje.

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

blad, jedno to jest korzystanie bez zaplaty a drugie to paserstwo - zapraszamy do kodeksu
kranego ;)


Jasne, wskaz mi w kk albo kkw slowo "pirat" ;]

Poza tym moglbys pisac za siebie a nie za "was" czy tak lubisz uzywac pluralis majestatis?

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

czyli twierdzisz ze nie powinno sie nic robic z piractwem i dac mu zielone swiatlo ?
wyjdzie taniej bo porazka jest z gory przesadzona


A pokaz no mi palcem gdzie tak stwierdzilem, bo nie widze. To co napisales nazywa sie nadinterpretacja. Ja uwazam ze nalezy leczyc system a nie ludzi. Raczej poszukaj informacji o tym jaki procent wiezniow po odbyciu wyroku wraca po jakims czasie do wiezienia z nowym. Dlaczego? Bo zamkniecie ich nic nie dalo. Zakmniecie w wiezieniu oddala problem na jakis (krotszy/dluzszy) czas ale go nie likwiduje.
Jesli tego prostego faktu nie jestes w stanie ogarnac no to juz nie moja wina.

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

wyrok wiezienia to przemoc ? nigdy bym na to nie wpadl... nie mowimy tu o zadnych krwawych
represjach tylko powiedzmy kilka tygodni aresztu dla tych co zyja z piractwa (cale hurtownie)


Owszem, w niektorych przypadkach jest forma przemocy, wszystko zalezy od tego czy kara jest adekwatna do winy, ale, w dalszym ciagu, zamkniecie kogokolwiek nic nie zmieni. Tylko jakos nie widze konkretow w wypowiedziach a tylko durne "zamykac! zamykac!"

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

place podatki na kosciol ktorego nie jestem wyznawca, wiec dodatkowy podatek na wiezniow
nie bedzie niczym nadzwyczajnym w tym kraju


Wlasnie taka wypowiedz ze "nie bedzie niczym nadzwyczajnym w tym kraju" swiadczy o tym ze przyzwyczailes sie do nienormalnosci i polskich paradoksow i jest ci z tym wygodnie. Ale te pieniadze mozna by przeznaczyc na cos innego a nie na wiezniow. Tylko po co, przeciez prosciej zamknac i zapomniec, najlepiej na dozywocie.

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

zaglebiem pirackim ? Jestesmy przyzwoitym rynkiem zbytu jak na europe wschodnia i Ubi
to widzi i angazuje sie. Co mnie obchodza hotele ? nie sledze rynku hotelarskiego, ktory
ostatnio przezywa gorszy okres i tyle o nich wiem. Piszesz ze nie wiesz jakie ma zyski
- to na jakiej podstawie twierdzisz ze sa mizerne ?


A ty na jakiej podstawie twierdzisz ze jestesmy przyzwoitym rynkiem zbytu? Jakbys zadal sobie nieco trudu to moze znalazlbys informacje o tym ze Ubisoft Poland jest oddzialem na, skup sie teraz, CALA EUROPE WSCHODNIA, nie tylko na Polske. I co ciekawe trzy kraje Francja, Niemcy i UK generuja wiecej dochodu niz wszystkie POZOSTALE kraje europejskie. Skad wiem? Ubisoft annual report, wpisz w google. Wiec nie opowiadaj bzdur jakim to jestesmy swietnym partnerem dla Ubisoftu.

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

I nie odczuwam, ze nasz kraj jest znowu taki biedny - na wschodzie jest gorzej. Duzo
gorzej. Wiec nie wiem skad wziales to 3cie miejsce...


Z raportow komisji europejskiej, np.

Komisja Europejska: Polska jest biedna
Mimo że bezrobocie w Polsce spada i tak wciąż jesteśmy jednym z najbiedniejszych krajów Unii. Według świeżo opublikowanego raportu Komisji Europejskiej, ponad 1/4 polskich dzieci żyje w niedostatku.

albo:

Zatrważający raport Komisji Europejskiej o biedzie w Polsce
Ponad 35 procent Polaków mówi, że nie stać ich na posiłek zawierający mięso, drób albo ryby przynajmniej co drugi dzień - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Komisji Europejskiej o sytuacji społecznej w Unii Europejskiej.

To jeden z najgorszych wskaźników w UE.
Gorsza sytuacja panuje tylko w Słowacji (41 proc.) i na Łotwie (37 proc.).

albo:

Według raportu Komisji Europejskiej co czwarte dziecko w Polsce żyje w biedzie lub na skraju ubóstwa. Polskie dzieci są najbardziej zagrożone ubóstwem pośród innych krajów europejskich. Z raportu wynika, że ubóstwo jest bardzo silnie związane z wielodzietnością rodzin.

Ale oczywiscie, jeszcze nie jestesmy AZ TAK biedni jak Etiopia czy Burkina Faso i jeszcze znajda sie kraje biedniejsze, co za ulga dla nas.

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

no tak, przecialem cytat na pol, aby odniesc sie oddzielnie do osobnych czesci zdania
(odzielonych przecinkiem) - czyli zabilem sens wypowiedzi


Owszem, czasem jeden przecinek zmienia sens calego zdania, przyklad:
Zaprawde powiadam Ci, dzis bedziesz ze mna w raju.
Zaprawde powiadam Ci dzis, bedziesz ze mna w raju.
Dostrzegasz roznice?

Dnia 01.03.2010 o 15:00, EmperorKaligula napisał:

wyrok powinien byc prorcojnalmy do popelnionego przestepstwa - zabiles umyslnie to masz
zostac stracony, spiraciles gre - zaplacisz grzywne, rowna kilkukrotnosci ceny sklepowej.
Wiezienia sa zbyt drogie w utrzymaniu, a juz zamykamy tam ludzi z gramem trawy (ktora
maja na wlasny uzytek) czy pijanych rowerzystow... Wiezienia sa przepelnione, nie jestesmy
w stanie "zapuszkowac" piratow komputerowych/ksiazkowych (maaasa studentow do wiezenia!).


Kto ma ustalac te proporcje? I znowu, jesli kogos nie stac na kupno gry to ma zaplacic grzywne, a ze w Polsce grzywne mozna zamienic na kare wiezienia wiec wracamy do punktu wyjscia. Mimo wszystko widze ze jednak tez uwazasz ze zamykanie ludzi to durny pomysl tylko jakos ciezko ci bylo to napisac wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 16:29, czaczi87 napisał:

Sam jesteś do więzienia. Albo jesteś 15 latkiem, albo gościem, który na żadne studia
nie poszedł, bo nie uwierzę, że ktoś będąc na jakichkolwiek studiach nie musiał skserować
choć jednej kartki - to już przecież najcięższe przestępstwo. Do kamieniołomów ze studentami,
niech przerzucają kamulce. Zawsze najlepiej to zgnoić studenta ;)


jestem studentem, xeruje ksiazki i wiem ze okradam w ten sposob wydawnictwo, autorow itp - ta sama sytuacja co z grami tylko ceny inne. Co a moze myslisz ze jestes "czysty" xerujac ksiazki ?

Dnia 01.03.2010 o 16:29, czaczi87 napisał:

Pan święty, uśmiechnięty się znalazł. Pewnie nigdy nie zrobiłeś nic co mogłoby być choć
minimalnie niezgodne z prawem. Co złego to nie ty.


rece opadaja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 17:07, EmperorKaligula napisał:

jestem studentem, xeruje ksiazki i wiem ze okradam w ten sposob wydawnictwo, autorow itp.

Tworzysz kopię niezgodnie z prawem, nie dajesz zarobić autorowi i wydawcy owszem. Prosiłbym jednak o wyjaśnienie jaki to ma związek z kradzieżą. Oryginału nie masz zamiaru oddać do biblioteki? Ukradłeś książkę ze sklepowej półki? Pytam bo nie mogę jakoś postawić znaku równości pomiędzy kradzieżą i kserowaniem/piractwem, a skoro Ty to robisz więc powinieneś mieć jakaś teorię na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Skoro bez komentarza to po co komentujesz? Przeczysz sam sobie.


jakbym zostawil samo "bez komentarza" to napisalbys dokladnie to samo, wolalem wytlumaczyc dlaczego odebralo mi mowe.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Ale owszem, nie poczuwam
sie do zadnej odpowiedzialnosci za innych i ich zdolnosc pojmowania. I daruj sobie, nie
widze zebym cie w jakims poscie obrazal wiec tez postaraj sie od tego powstrzymac.


cytowalem ten fragment:

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Wspominalem juz ze nie obchodza mnie inni?


zadalem Ci proste pytanie: co robisz na forum gdzie kazdy publikuje swoje poglady (przeciez inni Cie nie obchodza), a Ty wyjezdzasz z jakims obrazaniem... chodzi o slowo "antyspoleczniak" ? A czym wg Ciebie jest ignorowanie swojego otoczenia ? Wg mnie jest to wlasnie postawa antyspoleczna...

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

I jak rozumiem dla ciebie to zle ze ktos ma wlasne zdanie ale interesuje go zdanie innych,
no coz, wspolczuje.


Ktos (owi Inni) Cie nie obchodzi, ale ich zdanie juz tak ?

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Jasne, wskaz mi w kk albo kkw slowo "pirat" ;]


a czy napisalem ze istnieje ? Napisalem ze jest roznica pomiedzy osoba ktora uzywa kradzionego sprzetu, a osoba ktora go rozpowszechnia - wrzuciles to do jednego worka. http://piratnie.pl/pkomputerowe.php

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Poza tym moglbys pisac za siebie a nie za "was" czy tak lubisz uzywac pluralis majestatis?


nie, czy uzycie liczby mnogiej uniemozliwilo Ci zrozumienie tego co napisalem ? Jesli nie to o co Ci chodzi ?

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

A pokaz no mi palcem gdzie tak stwierdzilem, bo nie widze. To co napisales nazywa sie
nadinterpretacja. Ja uwazam ze nalezy leczyc system a nie ludzi.


w jaki sposob ? Dobrym slowem i modlitwa ? Wielkie masy mozna tylko karami/zakazami czegos nauczyc. Jak cos nie jest zakazane to jest dozwolone - ludzie zawsze beda tak robic. Poza krtyka kazdego sposobu walki z piractwem nic nie proponujesz - dlaczego ? To wlasnie daje mi podstawy do twierdzenia, ze nie ma sposobu na ten problem.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Raczej poszukaj informacji
o tym jaki procent wiezniow po odbyciu wyroku wraca po jakims czasie do wiezienia z nowym.
Dlaczego? Bo zamkniecie ich nic nie dalo. Zakmniecie w wiezieniu oddala problem na jakis
(krotszy/dluzszy) czas ale go nie likwiduje.
Jesli tego prostego faktu nie jestes w stanie ogarnac no to juz nie moja wina.


Mowisz teraz o recydywie za napady, pobicia, nielegalne uzywki i inne powazne wykroczenia. Do wiezienia wracaja ludzie ktorzy zyja wlasnie tak (rasowi kryminalisci) i ich nic nie zmieni. Jak ktos "porzadny" (z braku lepszego slowa: ojciec rodziny, mloda pracujaca kobieta) dostanie krotki wyrok, to bedzie taka osoba wiedziala ze to co zrobil jest zle i zrozumie, ze grozi za kara. Myslisz ze ktos kto zostanie skazanay na pare dni aresztu to jest potencialnym recydywista, ktory marzy tylko ponownie pobrac gre ?

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Owszem, w niektorych przypadkach jest forma przemocy, wszystko zalezy od tego czy kara
jest adekwatna do winy, ale, w dalszym ciagu, zamkniecie kogokolwiek nic nie zmieni.
Tylko jakos nie widze konkretow w wypowiedziach a tylko durne "zamykac! zamykac!"


Przemocy ? Wiesz co to jest przemoc ? Tortury, kary cielesne za wykroczenia to jest przemoc. Pobyt w wiezieniu to nie jest przemoc, to ograniczenie wolnosci za popelnione przestepstwo, forma kary.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Wlasnie taka wypowiedz ze "nie bedzie niczym nadzwyczajnym w tym kraju" swiadczy o tym
ze przyzwyczailes sie do nienormalnosci i polskich paradoksow i jest ci z tym wygodnie.


ostatnie 20 lat polskiej demokracji nie pozostawia zludzen, szans na zmiany nie ma - mimo to kocham ten kraj.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Ale te pieniadze mozna by przeznaczyc na cos innego a nie na wiezniow. Tylko po co, przeciez
prosciej zamknac i zapomniec, najlepiej na dozywocie.


jakie dozywoscie ? Przeciez napisalem tylko ze za hurtowa skale piractwa powinny byc wyroki wiezienia, dla zwyklych domowych piratow wystarczy pare dni aresztu lub grzywne.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

A ty na jakiej podstawie twierdzisz ze jestesmy przyzwoitym rynkiem zbytu? Jakbys zadal
sobie nieco trudu to moze znalazlbys informacje o tym ze Ubisoft Poland jest oddzialem
na, skup sie teraz, CALA EUROPE WSCHODNIA, nie tylko na Polske.


ciekawe czemu w Polsce... takie centra zazwyczaj zaklada sie na w mateczniku piratow, co ? :)

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

I co ciekawe trzy kraje
Francja, Niemcy i UK generuja wiecej dochodu niz wszystkie POZOSTALE kraje europejskie.
Skad wiem? Ubisoft annual report, wpisz w google. Wiec nie opowiadaj bzdur jakim to jestesmy
swietnym partnerem dla Ubisoftu.


jestesmy potencialnym partnerem, jak sam juz wspominales, a populacja naszego kraju i wysokie wyniki sprzedazy niektorych tytulow tez nie sa ignorowane. Wiec nie opowiadaj bzdur jakim to jestesmy beznadziejnym partnerem dla Ubisoftu. Idac Twoim tokiem rozumowania Ubi powinien miec w dupie Rest of Europe, czyli 200 milionow euro bo w innych krajach sprzedaje sie wiecej.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Ale oczywiscie, jeszcze nie jestesmy AZ TAK biedni jak Etiopia czy Burkina Faso i jeszcze
znajda sie kraje biedniejsze, co za ulga dla nas.


wystarczy popatrzec na wschod od nas, nie musisz szukac egzotycznych krajow.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Owszem, czasem jeden przecinek zmienia sens calego zdania, przyklad:
Zaprawde powiadam Ci, dzis bedziesz ze mna w raju.
Zaprawde powiadam Ci dzis, bedziesz ze mna w raju.
Dostrzegasz roznice?


jaja sobie robisz ? napisalem przeciez ze cytowalem fragmenty oddzielone przecinkiem czyli w przypadku

1) cytat pierwszy: Zaprawde powiadam Ci + komentarz, cytat drugi dzis bedziesz ze mna w raju + komentarz
2) cytat pierwszy: Zaprawde powiadam Ci dzis + komentarz, cytat drugi: bedziesz ze mna w raju. + komentarz

zaskoczyles ? Ty postawiles przecinek tam gdzie go postawiles (i nie zrobiles bledu), a ja w zaden sposob nie wplynalem na sens zdania, bo nie zmienilem pozycji przecinka.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Kto ma ustalac te proporcje?


zganij... podpowiem tylko ze raczej jakis organ ustawodawczy o zasiegu ogolnokrajowym

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

I znowu, jesli kogos nie stac na kupno gry to ma zaplacic
grzywne, a ze w Polsce grzywne mozna zamienic na kare wiezienia wiec wracamy do punktu
wyjscia.


jak nie ma za co zaplacic to rejest dluznikow (wielu to zaboli), potem sprzedawanie dlugow prywatym firmom windykacyjnym - ktore dobrze na tym wychodza. Rzad ma kase, a prywaciarz sciaga dlug/wysyla komornika/zaklada sprawe w sadzie w zaleznosci od sytuacji - czesc dlugow jest umazana, ale firmy i tak sa na plusie. Myslisz ze kazdy kto piraci gry czy filmy nie moze sobie na nie pozwolic ? Ze kazdy pirat zyje w skrajnej nedzy i nie ma co go garnka wlozyc ? Wielu sie dobrze powodzi, ale piracic jest szybciej, wygodniej czy cos takiego.

Dnia 01.03.2010 o 16:34, Terrorite napisał:

Mimo wszystko widze ze jednak tez uwazasz ze zamykanie ludzi to durny pomysl
tylko jakos ciezko ci bylo to napisac wczesniej.


nie ma u nas warunkow do zamykania, ani pieniedzy na to - pisalem to juz ze dwa razy w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 17:52, Marco_Polo napisał:

Tworzysz kopię niezgodnie z prawem, nie dajesz zarobić autorowi i wydawcy owszem. Prosiłbym
jednak o wyjaśnienie jaki to ma związek z kradzieżą. Oryginału nie masz zamiaru
oddać do biblioteki? Ukradłeś książkę ze sklepowej półki? Pytam bo nie mogę jakoś postawić
znaku równości pomiędzy kradzieżą i kserowaniem/piractwem, a skoro Ty to robisz więc
powinieneś mieć jakaś teorię na ten temat.


zle slowo, to nie jest kradziez (za szybko puscilem posta), ale lamie prawo. A za zlamanie prawa nalezy sie kara, czyz nie ?

hmmm w sumie "okradam" tez pasuje, okradam ich z potencialnych zyskow - nie zabieram im zadnego towaru z polek, ale korzystam bez uiszczenia oplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wielkie masy mozna tylko karami/zakazami czegos nauczyc.

Yhy, bylo juz paru takich w historii co tak mysleli.

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

Przemocy ? Wiesz co to jest przemoc ? Tortury, kary cielesne za wykroczenia to jest przemoc.
Pobyt w wiezieniu to nie jest przemoc, to ograniczenie wolnosci za popelnione przestepstwo,
forma kary.


Kara wiezienia ma prowadzic do zastraszenia innych potencjalnych piratow, zastraszenie to forma przemocy. Zapewne w takim razie nie slyszales np. o przemocy domowej i znecaniu sie psychicznym.

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

ostatnie 20 lat polskiej demokracji nie pozostawia zludzen, szans na zmiany nie ma -
mimo to kocham ten kraj.


No pewnie ze nie ma, nic nie robimy zeby cos zmienic, prosciej ponarzekac na los i poczekac na cud, jestesmy z gruntu fatalistami.

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

jakie dozywoscie ? Przeciez napisalem tylko ze za hurtowa skale piractwa powinny byc
wyroki wiezienia, dla zwyklych domowych piratow wystarczy pare dni aresztu lub grzywne.


No przeciez twierdzisz ze ciebie nie zdziwi nowy podatek na utrzymanie kolejnych wiezien/wiezniow, wiec zamykac na dozywocie i sprawa zalatwiona definitywnie. Zastraszysz, przepraszam, wychowasz kolejne pokolenia w duchu prawomyslnosci

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

ciekawe czemu w Polsce... takie centra zazwyczaj zaklada sie na w mateczniku piratow,
co ? :)


A co to ma do rzeczy gdzie. Myslac w ten sposob Chiny bylyby pustynia bez zadnych inwestycji.

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

jestesmy potencialnym partnerem, jak sam juz wspominales, a populacja naszego kraju i


Nie wspominalem.

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

Ubi powinien miec w dupie Rest of Europe, czyli 200 milionow euro bo w innych krajach
sprzedaje sie wiecej.


Nie powinien miec w dupie, ale nie nalezy sie niezdrowo podniecac tym ze akurat u nas maja filie.

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

wystarczy popatrzec na wschod od nas, nie musisz szukac egzotycznych krajow.


Dzieki temu ma NAM byc lepiej? Powinna nam podskoczyc samoocena czy dobry nastroj?

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

jaja sobie robisz ? napisalem przeciez ze cytowalem fragmenty oddzielone przecinkiem
czyli w przypadku


Jestem studentem okradam.

Ale o co ci chodzi, przeciez zacytowalem tylko twoja wypowiedz, tu dodalem, tam odjalem ale wszystko jest wziete z twoich tekstow.

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

zganij... podpowiem tylko ze raczej jakis organ ustawodawczy o zasiegu ogolnokrajowym


Zacytuje ciebie, moze zastanow sie nad tym co napisales:

ostatnie 20 lat polskiej demokracji nie pozostawia zludzen, szans na zmiany nie ma

Dnia 01.03.2010 o 17:56, EmperorKaligula napisał:

jak nie ma za co zaplacic to rejest dluznikow (wielu to zaboli), potem sprzedawanie dlugow
prywatym firmom windykacyjnym - ktore dobrze na tym wychodza. Rzad ma kase, a prywaciarz


To nie jest takie proste, nie kazdy moze wpisac kogos do rejestru, nawet domeny.pl probowaly tym straszyc i sie nie udalo.

Swoja droga ciekawe:
>jestem studentem, xeruje ksiazki i wiem ze okradam w ten sposob wydawnictwo, autorow
>nie odczuwam, ze nasz kraj jest znowu taki biedny

Wiec masz pieniadze a kradniesz bo lubisz? I uwazasz ze powinny byc kary grzywny, fajna podwojna moralnosc. Naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 17:58, EmperorKaligula napisał:

zle slowo, to nie jest kradziez (za szybko puscilem posta), ale lamie prawo. A za zlamanie prawa nalezy sie kara, czyz nie ?

Oczywiście, adekwatnie do czynu i najlepiej tak aby przyniosło to korzyść społeczeństwu np. grzywna + nadzorowane prace społeczne.

Dnia 01.03.2010 o 17:58, EmperorKaligula napisał:

hmmm w sumie "okradam" tez pasuje, okradam ich z potencialnych zyskow - nie zabieram im zadnego towaru z polek, ale korzystam bez uiszczenia oplaty.

Pierwsza część zdania do mnie nie przemawia. Z druga, tą o nie płaceniu za korzystanie się zgadzam :-)
Nie lubię określeń: prawie, potencjalny itp. bo można ich znaczenie naginać jak się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Yhy, bylo juz paru takich w historii co tak mysleli.


a niektorym sie udalo

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Kara wiezienia ma prowadzic do zastraszenia innych potencjalnych piratow, zastraszenie
to forma przemocy. Zapewne w takim razie nie slyszales np. o przemocy domowej i znecaniu
sie psychicznym.


przemoc domowa: facet bije kobiete; znecanie psychiczne; facet zneca sie psychicznie nad kobieta (ale nie fizycznie). Ja widze roznica, a oba pojecia nie sa mi obce - na szczescie nie w sensie doslownym.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

No pewnie ze nie ma, nic nie robimy zeby cos zmienic, prosciej ponarzekac na los i poczekac
na cud, jestesmy z gruntu fatalistami.


nic nie zmienisz, demokracja zwiazla nam rece - jestesmy na lasce tych samych komuchow co 20 lat temu. Obecna scene polityczna moze tylko uzdrowic zamach stanu i czystki polityczne - jesli tego nie widzisz, to naprawde jestes cholernie naiwny. Rzadza nami Ci sami ludzie od 20 lat, sluzba zdrowia zdechnie w ciagu najblizszych kilku lat, ZUS juz nie ma z czego wyplacac a mozna dalej wymieniac.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

No przeciez twierdzisz ze ciebie nie zdziwi nowy podatek na utrzymanie kolejnych wiezien/wiezniow,
wiec zamykac na dozywocie i sprawa zalatwiona definitywnie.


placimy chyba najbardziej bezmyslny podatek na swiecie - podatek belki... extra podatek na wieznienia to bedzie ta sama liga.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Zastraszysz, przepraszam,
wychowasz
kolejne pokolenia w duchu prawomyslnosci


spoleczestwu trzeba dawac przyklady masz racje: nalezy wieszac gwalcicieli czy mordercow. I karac wszytkich ktorzy lamia prawo.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

A co to ma do rzeczy gdzie. Myslac w ten sposob Chiny bylyby pustynia bez zadnych inwestycji.


zupelnie nic, rzucili kostka do gry i wypadlo akurat dla nas - kazda duza firma tak robi.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Nie wspominalem.


tak?

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Wiele firm utrzymuje w Polsce oddzialy for future use


czyli po co ? For use czy jednak for "straty" ? Nie maja na co wydawac ?

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Nie powinien miec w dupie, ale nie nalezy sie niezdrowo podniecac tym ze akurat u nas
maja filie.


podniecam sie ? stwierdzam tylko ze Ubi nas nie ignoruje, czyli ma w tym interes. Jakbysmy nie byli potrzebni to filia powstalaby na slowacji czy w czechach.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Dzieki temu ma NAM byc lepiej? Powinna nam podskoczyc samoocena czy dobry nastroj?


tak, robisz z Polski kraj trzeciego swiata, a w Europie sa kraje w ktorych jest gorzej. Jakbysmy byli najgorszym krajem to wtedy mozna sie martwic. Poki co rozwijamy sie w miare sprawnie. Przyczyny obecnego stanu (jestesmy za zachodem) - kosciol i komuchy.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Zacytuje ciebie, moze zastanow sie nad tym co napisales:

ostatnie 20 lat polskiej demokracji nie pozostawia zludzen, szans na zmiany nie ma


tylko udajesz glupiego ? Powyzszy fragment odnosi sie do ogolnej sytuacji Polski, nie ma szans na drastyczne zmiany. Ale ciagle organy ustawodawcze dzialaja i ustalaja nowe prawa / nowelizuja stare.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

To nie jest takie proste, nie kazdy moze wpisac kogos do rejestru, nawet domeny.pl probowaly
tym straszyc i sie nie udalo.


rzad Cie wpisze do rejestru i jednoczesnie pozbedzie sie dlugu bo sprzeda go prywanej firmie windykacyjnej, ktore sie w tym specjalizuja.

Dnia 01.03.2010 o 18:12, Terrorite napisał:

Wiec masz pieniadze a kradniesz bo lubisz? I uwazasz ze powinny byc kary grzywny, fajna
podwojna moralnosc. Naprawde.


chyba koncze ta rozmowe bo ciagle probujesz mi cos wmowic czego nie robie. Xeruje ksiazki - spytales jakie ? Takie ktorych nie ma w ksiegarniach czy nawet bibliotekach bo nie bylo wznowien - pozycza sie ksiazki od wykladowcy i xeruje. Wiem, ze lamie prawo, ale nie mam wyjscia. Tak ciagle uwazam ze powinny byc grzywny. Podwojna moralnosc ? Nie wydaje mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

> Yhy, bylo juz paru takich w historii co tak mysleli.

a niektorym sie udalo


Łał, to podziel sie ta wiedza, komu? I jakie to spoleczenstwa zostaly "wychowane".

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

przemoc domowa: facet bije kobiete; znecanie psychiczne; facet zneca sie psychicznie
nad kobieta (ale nie fizycznie). Ja widze roznica, a oba pojecia nie sa mi obce - na
szczescie nie w sensie doslownym.


W dalszym ciagu, zastraszanie to forma przemocy, jak podejdzie do ciebie pieciu karkow w dresach i powie zebys oddal telefon i kase to co? Bedziesz z nimi dyskutowal? Czy po prostu zostales zastraszony i oddajesz itemy? No tak, ale przeciez nie skopali cie przy okazji, wiec jaka to przemoc.
Malo tego, zastraszyc mozesz nawet przez telefon, i tez sa na to odpowiednie paragrafy. A przemoc pod egida prawa to w dalszym ciagu przemoc.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

nic nie zmienisz, demokracja zwiazla nam rece - jestesmy na lasce tych samych komuchow
co 20 lat temu. Obecna scene polityczna moze tylko uzdrowic zamach stanu i czystki polityczne
- jesli tego nie widzisz, to naprawde jestes cholernie naiwny. Rzadza nami Ci sami ludzie
od 20 lat, sluzba zdrowia zdechnie w ciagu najblizszych kilku lat, ZUS juz nie ma z czego
wyplacac a mozna dalej wymieniac.


Zmieni sie jesli nowe pokolenia beda wychowane inaczej, na starych pierdzieli z rzadu w ogole nie ma co liczyc, dla nich wazne sa tylko stolki, kasa i kolesie.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

placimy chyba najbardziej bezmyslny podatek na swiecie - podatek belki... extra podatek
na wieznienia to bedzie ta sama liga.


No tak, bo to Polska wlasnie.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

spoleczestwu trzeba dawac przyklady masz racje: nalezy wieszac gwalcicieli czy mordercow.
I karac wszytkich ktorzy lamia prawo.


Teraz dobrze mowisz, trzeba dawac przyklady, ale trzeba dawac tez motywacje. I stabilnosc finansowa.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

> A co to ma do rzeczy gdzie. Myslac w ten sposob Chiny bylyby pustynia bez zadnych
inwestycji.
zupelnie nic, rzucili kostka do gry i wypadlo akurat dla nas - kazda duza firma tak robi.


Istnieje taka mozliwosc, masz jakies informacje jakie byly kryteria wyboru kraju? To podziel sie nimi.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

czyli po co ? For use czy jednak for "straty" ? Nie maja na co wydawac ?


For future use zaklada straty. A nawet calkowite zlikwidowanie oddzialu.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

podniecam sie ? stwierdzam tylko ze Ubi nas nie ignoruje, czyli ma w tym interes. Jakbysmy
nie byli potrzebni to filia powstalaby na slowacji czy w czechach.


Niekoniecznie, w Polsce sa tlocznie ktore robia plyty nawet dla takich gigantow jak M$. Prawdopodobnie to bylo jednym z czynnikow wplywajacych na wybor.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

tak, robisz z Polski kraj trzeciego swiata, a w Europie sa kraje w ktorych jest gorzej.


Alez ja nic z Polski nie robie, to juz zostalo zrobione, i w dalszym ciagu, to ze inni maja gorzej nijak ma sie do tego ze u nas jest zle.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

tylko udajesz glupiego ? Powyzszy fragment odnosi sie do ogolnej sytuacji Polski, nie
ma szans na drastyczne zmiany. Ale ciagle organy ustawodawcze dzialaja i ustalaja nowe
prawa / nowelizuja stare.


No tak, znowu inwektywy, jaki ty jestes przewidywalny.
Skoro napisales:
ostatnie 20 lat polskiej demokracji nie pozostawia zludzen, szans na zmiany nie ma
to wlasnie to znaczy. Akurat zmiany w kodeksie karnym moze zatwierdzic tylko rzad, a skoro szans na zmiany nie ma no to sam sobie dopowiedz. Poza tym akurat jest to stwierdzenie z ktorym sie zgadzam.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

rzad Cie wpisze do rejestru i jednoczesnie pozbedzie sie dlugu bo sprzeda go prywanej
firmie windykacyjnej, ktore sie w tym specjalizuja.


Rzad nic podobnego zrobic nie moze, nie moze wpisac obywatela gdziekolwiek. Moga to robic tylko instytucje z odpowiednimi uprawnieniami. Tak samo jak nie moze sprzedac mojego dlugu bo nie jest moim wierzycielem, wierzycielem jest ta osoba/instytucja ktora zostala poszkodowana i na rzecz ktorej grzywne zasadzono.
Poza tym:
Zgodnie z art. 58 § 2 kk grzywny nie orzeka się, jeżeli dochody sprawcy, jego stosunki majątkowe lub możliwości zarobkowe uzasadniają przekonanie, że sprawca grzywny nie uiści i nie będzie można jej ściągnąć w drodze egzekucji.

No to sprobuj ukarac grzywna dzieci w wieku powiedzmy 11-17 lat.

Dnia 01.03.2010 o 18:41, EmperorKaligula napisał:

chyba koncze ta rozmowe bo ciagle probujesz mi cos wmowic czego nie robie. Xeruje ksiazki
- spytales jakie ? Takie ktorych nie ma w ksiegarniach czy nawet bibliotekach bo nie


No popatrz, czyli na tej zasadzie jesli gra/film/ksiazka nie zostala wydana/nie jest dostepna w Polsce, to ok, mozna przymknac na to oko? Prawo nie powinno dzialac wybiorczo, albo sie go przestrzega albo nie, i nie ma znaczenia czy ksiazka/film/gra jest czy nie jest dostepna w danym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

Łał, to podziel sie ta wiedza, komu? I jakie to spoleczenstwa zostaly "wychowane".


za elemntarne braki w wyksztalceniu nie odpowiadam. Historie polecam, rzady wielu dyktatorow/tyranow to zlote czasy dla niektorych nacji. Daleko szukac ? Adolf Hitler ? Ze zrujnowanego kraju zrobil super mocarstwo i prawie podbil cala europe - ideologia chora, ale sam widisz do czego zdolna jest jednostka i panstwo policyjne.

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

Zmieni sie jesli nowe pokolenia beda wychowane inaczej, na starych pierdzieli z rzadu
w ogole nie ma co liczyc, dla nich wazne sa tylko stolki, kasa i kolesie.


nie zmieni sie, nowe pokolenie to idcioci (poziom nauczania z roku na rok coraz nizszy w obowiazkowym szkolnictwie) bez pogladow politycznych, ktorzy maja gdzies polityke.

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

No tak, bo to Polska wlasnie.


jedyne co moge zrobic to wysadzic sejm przy pelnych obradach... tylko nie bardzo mam mozliwosc. To nie ja wybieralem tych samych komuchw przez 20 lat, to miliony ludzi na ktorych nie mam wplywu

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

Teraz dobrze mowisz, trzeba dawac przyklady, ale trzeba dawac tez motywacje. I stabilnosc
finansowa.


jak motywowac ? ciagle nie dales na to przykladu... Ja nie widze zadnych szans zeby motywowac skutecznie, czyli pozostaje karanie.

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

Istnieje taka mozliwosc, masz jakies informacje jakie byly kryteria wyboru kraju? To
podziel sie nimi.


nie, ale nie odbiegamy za bardzo od czach czy slowacji pod katem infrastuktury, polaczaen z europa itd A jednak padlo na nas... wg mnie to cos znaczy.

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

For future use zaklada straty. A nawet calkowite zlikwidowanie oddzialu.


zaklada, ale nastawia sie na co ? czyzby na... zyski ?

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

Niekoniecznie, w Polsce sa tlocznie ktore robia plyty nawet dla takich gigantow jak M$.
Prawdopodobnie to bylo jednym z czynnikow wplywajacych na wybor.


cos mi sie nie wydaje aby takich nie bylo w innych krajach europy wschodniej

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

No tak, znowu inwektywy, jaki ty jestes przewidywalny.
Skoro napisales:
ostatnie 20 lat polskiej demokracji nie pozostawia zludzen, szans na zmiany nie ma
to wlasnie to znaczy. Akurat zmiany w kodeksie karnym moze zatwierdzic tylko rzad, a
skoro szans na zmiany nie ma no to sam sobie dopowiedz. Poza tym akurat jest to stwierdzenie
z ktorym sie zgadzam.


rzad akurat jest pierwszy zeby pobierac wiecej i wiecej kasy. Nowe grzywny, ktore bedzie mozna wypisywac hurtowo przy obecnym stopniu piractwa u nas + medialna reklama ("rzad walczy z piratami! huuura") - malo kto zaglosuje przeciw.

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

Rzad nic podobnego zrobic nie moze, nie moze wpisac obywatela gdziekolwiek. Moga to robic
tylko instytucje z odpowiednimi uprawnieniami. Tak samo jak nie moze sprzedac mojego
dlugu bo nie jest moim wierzycielem, wierzycielem jest ta osoba/instytucja ktora zostala
poszkodowana i na rzecz ktorej grzywne zasadzono.


mozna sprzedac dlug... jesli nie to z czego zyja firmy windykacyjne ? Zajmuja sie kredytami, nie splaconymi ratami itd. Skupuja dlugi i egekwuja. Rzad akurat moze wszystko jak sie postara - moze cofnac Ci mase pozwolnen, wiec np wystawienie komus opinii ktora bank bedzie bral pod uwage - i pozamiatane.

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

Poza tym:
Zgodnie z art. 58 § 2 kk grzywny nie orzeka się, jeżeli dochody sprawcy, jego stosunki
majątkowe lub możliwości zarobkowe uzasadniają przekonanie, że sprawca grzywny nie uiści
i nie będzie można jej ściągnąć w drodze egzekucji.

No to sprobuj ukarac grzywna dzieci w wieku powiedzmy 11-17 lat.


a kto za takich odpowiada ? Rodzic lub opiekun. Oni zaplaca. Moze wtedy zacznie sie kontrola rodzicow nad pociechami.

Dnia 01.03.2010 o 19:17, Terrorite napisał:

No popatrz, czyli na tej zasadzie jesli gra/film/ksiazka nie zostala wydana/nie jest
dostepna w Polsce, to ok, mozna przymknac na to oko? Prawo nie powinno dzialac wybiorczo,
albo sie go przestrzega albo nie, i nie ma znaczenia czy ksiazka/film/gra jest czy nie
jest dostepna w danym kraju.


Czy ja mowie ze przez to ze nie mam dostepu nie nalezy mi sie kara ? Ja mowie tylko, ze nie mam wyjscia i musze to zrobic. Nie powiem profesorowi zeby przestal tak robic bo to jest zle ;) zyj sobie dalej w swojej utopii ja chce skonczyc studia. Jakby obowiazywalo jakies prawo w sprawie piracenia ksiazek to profesor raczej nie udostepnialby zadnych ksiazek - paserstwo itd. Pamietaj! jesli cokolwiek w zyciu xerowales to nie przestrzegasz prawa - czyli jedziesz na tym samym wozku co ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na znak protestu to możesz się przykuć do drzwi od siedziby Ubisoftu, albo po prostu nie grać w gry tego producenta. A nie pobierać nielegalnie ich produkty.

BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 08:39, EmperorKaligula napisał:

za elemntarne braki w wyksztalceniu nie odpowiadam. Historie polecam, rzady wielu dyktatorow/tyranow
to zlote czasy dla niektorych nacji. Daleko szukac ? Adolf Hitler ? Ze zrujnowanego kraju
zrobil super mocarstwo i prawie podbil cala europe - ideologia chora, ale sam widisz
do czego zdolna jest jednostka i panstwo policyjne.


Tak zlota era dla Niemiec, stary, i ty mowisz o brakach w wyksztalceniu, Hitler zbudowal Niemcy na dlugach, np. fabryka Volkswagena ktora powstala z pieniedzy zebranych od ludzi i zamiast aut cywilnych produkowala sprzet wojskowy, gdyby nie rozpoczal wojny w ciagu kilku nastepnych lat mialby wiekszy kryzys niz w latach 20. i szalejaca inflacje. Zlote czasy, jasne, gestapo na przyklad bylo jaskrawym przykladem "zlotych czasow", taka mila charytatywna organizacja zbierajaca datki na sierocince i wspierajaca ubogich. Do tego powinienes tez dodac Stalina ktory przeciez wprowadzil industrializacje na wielka skale i w koncu przeciez wygral wojne. A ze ludzie zyli jak bydlo to przeciez niewazne. Hitler stworzyl 3 Rzesze ale nie "wychowal" obywateli.
A skoro juz zostajemy przy historii najnowszej to idzmy jeszcze dalej, lepszym przykladem bedzie Pol Pot, on pomimo ze wymordowal 1/4 ludnosci kraju (nie osobiscie ofc. zrobili to czerwoni khmerzy) a wszystkich pozostalych zamknal w obozach to nawet nie poniosl zadnej kary za to co zrobil, geniusz po prostu. A jaki mial wzorowy porzadek w panstwie za to. Zero przestepstw obywateli, zero inflacji (zlikwidowal pieniadze). Po prostu kraina mlekiem i miodem plynaca. I takiego wodza zapewne nam potrzeba, on by zaraz zrobil porzadek z piratami, sejmem, lecznictwem, murzynami, zydami i cyklistami. ;) Cholera, czemu nie wybralismy Kononowicza! :D

Dnia 02.03.2010 o 08:39, EmperorKaligula napisał:

nie zmieni sie, nowe pokolenie to idcioci (poziom nauczania z roku na rok coraz nizszy
w obowiazkowym szkolnictwie) bez pogladow politycznych, ktorzy maja gdzies polityke.


Nie mowie o wyksztalceniu tylko wychowywaniu, poziom nauczania to w ogole temat rzeka o ktorym by mozna stworzyc osobny watek. Ale to dopiero bylby flame z setkami bledow ort. w tle ;)

Dnia 02.03.2010 o 08:39, EmperorKaligula napisał:

jedyne co moge zrobic to wysadzic sejm przy pelnych obradach... tylko nie bardzo mam
mozliwosc. To nie ja wybieralem tych samych komuchw przez 20 lat, to miliony ludzi na
ktorych nie mam wplywu


Tylko by cie obwolali terrorysta a ich meczennikami i jeszcze bysmy musieli sluchac w tiwi jacy to wspaniali ludzie byli, lepiej daj spokoj z takimi pomyslami :D

Dnia 02.03.2010 o 08:39, EmperorKaligula napisał:

jak motywowac ? ciagle nie dales na to przykladu... Ja nie widze zadnych szans zeby motywowac
skutecznie, czyli pozostaje karanie.


Zobacz jak postepuja firmy w innych sektorach, chociazby era, plus, orange, staraja sie zwiazac klientow ze soba, tworza promocje, bonusy, specjalne ulgi itd... a firma np. Ubisoft o ktorej jest mowa w tym watku, zamiast tworzyc spolecznosc graczy ktorzy czuliby sie z nia zwiazani i mieli poczucie ze sa dla nich wartosciowi to co robi? Dowala kolejne zabezpieczenia co powoduje oburzenie ludzi ktorzy chcieliby gre kupic i sie nia cieszyc. Arogancko przy tym twierdzac, tak bedzie dobrze, my to wiemy najlepiej bo to mniej wiecej wynika z ich postawy. Tylko dobrze dla kogo, graczy czy firmy?

Dnia 02.03.2010 o 08:39, EmperorKaligula napisał:

cos mi sie nie wydaje aby takich nie bylo w innych krajach europy wschodniej


Bylem w takiej tloczni pod Warszawa z wizyta u znajomego, wejscie tam przypomina wejscie do mennicy panstwowej, wszedzie ochrona, bramki, kamery, pracownicy zmieniaja ciuchy przy wejsciu i wyjsciu i kontrole. Tlocznie sa w wielu panstwach, ale odpowiedni standard i normy maja tylko niektore.

Dnia 02.03.2010 o 08:39, EmperorKaligula napisał:

mozna sprzedac dlug... jesli nie to z czego zyja firmy windykacyjne ? Zajmuja sie kredytami,
nie splaconymi ratami itd. Skupuja dlugi i egekwuja. Rzad akurat moze wszystko jak sie
postara - moze cofnac Ci mase pozwolnen, wiec np wystawienie komus opinii ktora bank
bedzie bral pod uwage - i pozamiatane.


Nie moze, powtarzam jeszcze raz, nie bylo procesu w ktorym strona bylby rzad polski, Rzeczpospolita moze byc ale rzad nie, a co jesli proces trwalby 10 lat (a zdarzaja sie takie) i w miedzyczasie rzad zmienilby sie 3x a kolejne rzady nie bylyby zainteresowane prowadzeniem procesu? Rzad moze uchwalic ustawe, a nawet nie rzad a sejm i senat, rzad zatwierdza. Poza tym jakim niby sposobem obywatel mialby byc cos winny rzadowi? Komu konkretnie? Tuskowi? Komorowskiemu?

Dnia 02.03.2010 o 08:39, EmperorKaligula napisał:

a kto za takich odpowiada ? Rodzic lub opiekun. Oni zaplaca. Moze wtedy zacznie sie kontrola
rodzicow nad pociechami.


Jasne, w kraju ogarnietym bieda, gdzie rodzice tyraja jak wsciekli zeby zarobic na swiadczenia i socjal dla siebie i swoich pociech akurat taka forma kar bedzie najefektywniejsza.

Dnia 02.03.2010 o 08:39, EmperorKaligula napisał:

Czy ja mowie ze przez to ze nie mam dostepu nie nalezy mi sie kara ? Ja mowie tylko,
ze nie mam wyjscia i musze to zrobic. Nie powiem profesorowi zeby przestal tak robic
bo to jest zle ;) zyj sobie dalej w swojej utopii ja chce skonczyc studia. Jakby obowiazywalo
jakies prawo w sprawie piracenia ksiazek to profesor raczej nie udostepnialby zadnych
ksiazek - paserstwo itd. Pamietaj! jesli cokolwiek w zyciu xerowales to nie przestrzegasz
prawa - czyli jedziesz na tym samym wozku co ja ;)


Znowu powtorze, no bo to Polska wlasnie, jest niewielkie zainteresowanie wyksztalceniem ludzi mlodych, za to jest wielkie narzekanie na kadry uciekajace z kraju, kolejny paradoks naszej chorej rzeczywistosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, brak edycji.
/offtop mode on/
Jeszcze ci wyjasnie, supermocarstwowosc Niemiec to kolejny mit powtarzany bezmyslnie. Niemcy nie byly supermocarstwem tylko mialy rewolucyjna idee Blitzkriegu ktora byla absolutnym zaskoczeniem dla skostnialych armii innych krajow zyjacych ciagle strategiami rodem z I WW. Inne panstwa mialy podobne albo i wieksze ilosci samolotow/czolgow/zolnierzy. Ale nie mialy pomyslu jak je wykorzystac. A supermocarstwem w tym okresie byla Wielka Brytania nad ktora "slonce nigdy nie zachodzilo". :D
Poza tym np. do konca II WW w armii niemieckiej byly uzywane konie nawet w jednostkach zmechanizowanych, dywizje mialy zanizane stany etatowe, wiele z dywizji pancernych do konca wojny nie osiagnelo zalozonego stanu wyposazenia itd. itd.. A juz najwiekszym bledem bylo to ze Niemcy a wlasciwie Hitler nie potrafili odejsc od idei tworzenia drogich w produkcji i eksploatacji czolgow na rzecz masowki. I to glownie przyczynilo sie do kleski Niemiec. Ale w dalszym ciagu, wszystko osiagniecia Niemiec tak na polu polityki jak i wojenne byly osiagniete dzieki umiejetnemu zastraszaniu, propagandzie i wykorzystaniu srodkow ktore ma sie do dyspozycji. Wiesz np. ze zolnierz w armii niemieckiej byl tak szkolony zeby w razie czego mogl zajac stanowisko o 2 stopnie wyzsze od swojego?
/offtop mode off/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze wiesc gminna niesie ze AC2 juz zostal zlamany i jesli nie jest to fake nie pozostaje mi nic innego niz pogratulowac panom z Ubisoftu pieknego strzalu we wlasne kolano i dalsza dyskusje o ich zabezpieczeniach moge uznac za zbedna. Have nice day Ubisoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:15, Terrorite napisał:

Jako ze wiesc gminna niesie ze AC2 juz zostal zlamany i jesli nie jest to fake nie pozostaje
mi nic innego niz pogratulowac panom z Ubisoftu pieknego strzalu we wlasne kolano i dalsza
dyskusje o ich zabezpieczeniach moge uznac za zbedna. Have nice day Ubisoft.

Trzeba poczekać na potwierdzone wieści, ale nie dawałem temu zabezpieczeniu więcej niż 3 tygodnie. Widać i tak się grubo pomyliłem. Minął jeden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:07, hallas napisał:

Trzeba poczekać na potwierdzone wieści, ale nie dawałem temu zabezpieczeniu więcej niż
3 tygodnie. Widać i tak się grubo pomyliłem. Minął jeden?

Obawiam sie ze zrobili to "przedpremierowo", niektore sklepy w w Rosji rozpoczely sprzedaz przedwczesnie. Ale jak napisalem, crack moze byc fake, prawda jest natomiast ze AC2 juz jest w sieci co potwierdza wyjasnienie Akella, rosyjskiego dystrybutora gry. W kazdym razie mamy tu do czynienia z niewielka tragikomedia, taki Rejs 2010 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:15, Terrorite napisał:

Jako ze wiesc gminna niesie ze AC2 juz zostal zlamany i jesli nie jest to fake nie pozostaje
mi nic innego niz pogratulowac panom z Ubisoftu pieknego strzalu we wlasne kolano i dalsza
dyskusje o ich zabezpieczeniach moge uznac za zbedna. Have nice day Ubisoft.


Z wypowiedzi na forum Steam, Ubisoftu i innych (tudzież wyników wyszukiwania w google) wynika, że owszem, ACII trafił w pirackie łapska, ale w postaci zwykłej kopii zawartości płyty (obrazu), co zrobić może nawet pięciolatek. Grać się w toto nie da i w najlepszym interesie wszystkich szanujących się graczy jest jak najdłuższe trwanie takiego stanu rzeczy.
Skoro klamka zapadła i zabezpieczenie wprowadzono , niech przynajmniej okaże się skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:19, Terrorite napisał:

> Trzeba poczekać na potwierdzone wieści, ale nie dawałem temu zabezpieczeniu więcej niż 3 tygodnie. Widać i tak się grubo pomyliłem. Minął jeden?

Ubisoft sam rzucił crackerom rękawicę, a ta z pewnością długo nie poleży. Ubisoft jest albo bardzo głupi albo bardzo naiwny, albo jedno i drugie. Najwidoczniej to im jednak nie przeszkadza, no cóż, nie ze mnie będą się śmiać tylko z nich. Jak napisał Terrorite, zapowiada się tragikomedia, jedynie ze wstęp (zabezpieczenia) i epilogiem (złamane zabezpieczenia).

Principes

Dnia 02.03.2010 o 19:19, Terrorite napisał:

Grać się w toto nie da i w najlepszym interesie wszystkich szanujących się graczy jest jak najdłuższe trwanie takiego stanu rzeczy.

W interesie szanujących siebie graczy jest to by te zabezpieczenia jak najszybciej padły, w przeciwnym wypadku EA, Acti/Blizz i inni też mogą pójść w tą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 13:39, Terrorite napisał:

Tak zlota era dla Niemiec, stary, i ty mowisz o brakach w wyksztalceniu, Hitler zbudowal
Niemcy na dlugach, np. fabryka Volkswagena ktora powstala z pieniedzy zebranych od ludzi
i zamiast aut cywilnych produkowala sprzet wojskowy, gdyby nie rozpoczal wojny w ciagu
kilku nastepnych lat mialby wiekszy kryzys niz w latach 20. i szalejaca inflacje. Zlote
czasy, jasne, gestapo na przyklad bylo jaskrawym przykladem "zlotych czasow", taka mila
charytatywna organizacja zbierajaca datki na sierocince i wspierajaca ubogich. Do tego
powinienes tez dodac Stalina ktory przeciez wprowadzil industrializacje na wielka skale
i w koncu przeciez wygral wojne. A ze ludzie zyli jak bydlo to przeciez niewazne. Hitler
stworzyl 3 Rzesze ale nie "wychowal" obywateli.


a co mial adolf do dyspozycji ? kraj na skraju bankructwa i o to mi chodzi. Zrobil cos z niczego. Dlugi mowisz ? Wspanialy USrAel nie istnieje bez chinskich pieniedzy... A ze zrobil zle to temu nie przecze. Chodzi o to ze dzieki zamordyzmowi stworzyl cos co prawie zawojowalo swiat.

chcesz innego przykladu? patrz Piłsudski

Dnia 02.03.2010 o 13:39, Terrorite napisał:

Nie mowie o wyksztalceniu tylko wychowywaniu, poziom nauczania to w ogole temat rzeka
o ktorym by mozna stworzyc osobny watek. Ale to dopiero bylby flame z setkami bledow
ort. w tle ;)


no to jak chcesz wychowywac ? konkretnie ? Rozdawac broszuki w przedszkolach ?

Dnia 02.03.2010 o 13:39, Terrorite napisał:

Zobacz jak postepuja firmy w innych sektorach, chociazby era, plus, orange, staraja sie
zwiazac klientow ze soba, tworza promocje, bonusy, specjalne ulgi itd... a firma np.
Ubisoft o ktorej jest mowa w tym watku, zamiast tworzyc spolecznosc graczy ktorzy czuliby
sie z nia zwiazani i mieli poczucie ze sa dla nich wartosciowi to co robi? Dowala kolejne
zabezpieczenia co powoduje oburzenie ludzi ktorzy chcieliby gre kupic i sie nia cieszyc.
Arogancko przy tym twierdzac, tak bedzie dobrze, my to wiemy najlepiej bo to mniej wiecej
wynika z ich postawy. Tylko dobrze dla kogo, graczy czy firmy?


sorry, ale telefon to cos zupelnie innego niz gra. Uzywam tej samej sieci dobre 7 lat. A gry ? Raz kupuje takie, raz inne, a czasem wcale. Nie da sie nawiazac wiezi z klientem w tej branzy bo jest bardzo... zroznicowana?. Zadnen wydawca nie specializuje sie w konkretnych grach (bo wlasnie "stalosc" przyciaga klienta) - kazdy wydaje rozne pozycje na rozne platformy itd. Sa lata ze ktos wydaje same gnioty, a czasem same hity.

Dnia 02.03.2010 o 13:39, Terrorite napisał:

Bylem w takiej tloczni pod Warszawa z wizyta u znajomego, wejscie tam przypomina wejscie
do mennicy panstwowej, wszedzie ochrona, bramki, kamery, pracownicy zmieniaja ciuchy
przy wejsciu i wyjsciu i kontrole. Tlocznie sa w wielu panstwach, ale odpowiedni standard
i normy maja tylko niektore.


taka ochrona i srodki bezpieczenstwa sa nawet w supermarkecie jak pracujesz na kasie - a sprwadzaja Ci wszytko jak wchodzisz i wychodzisz - znajoma byla pare tygodni kasjerka ;)

Dnia 02.03.2010 o 13:39, Terrorite napisał:

Nie moze, powtarzam jeszcze raz, nie bylo procesu w ktorym strona bylby rzad polski,
Rzeczpospolita moze byc ale rzad nie, a co jesli proces trwalby 10 lat (a zdarzaja sie
takie) i w miedzyczasie rzad zmienilby sie 3x a kolejne rzady nie bylyby zainteresowane
prowadzeniem procesu?


... no to niech bedzie RP i juz. 10 lat ? Dostajesz wezwanie, ponaglenie, ponaglenie numer 2, wpisujesz na liste dluznikow i sprzedajesz dlug prywanej firmie.

Dnia 02.03.2010 o 13:39, Terrorite napisał:

Rzad moze uchwalic ustawe, a nawet nie rzad a sejm i senat, rzad
zatwierdza. Poza tym jakim niby sposobem obywatel mialby byc cos winny rzadowi? Komu
konkretnie? Tuskowi? Komorowskiemu?


... przestan sie czepiac slowek. Naprawde obchodzi Cie do kogo konkretnie trafia te pieniadze ? Do budzetu - moze byc? Tak samo jak inne grzywny/mandaty itd

Dnia 02.03.2010 o 13:39, Terrorite napisał:

Jasne, w kraju ogarnietym bieda, gdzie rodzice tyraja jak wsciekli zeby zarobic na swiadczenia
i socjal dla siebie i swoich pociech akurat taka forma kar bedzie najefektywniejsza.


co mnie to obchodzi? myslisz ze kazdy pirat to niewyplacalny biedak ? ze kazdy u nas w kraju uzywa nielegalnie softu i gier bo nie ma na to srodkow ? o naiwnosci... Jak kogos zaboli grzywna ~400-500 zlotych za gierke to bedzie pilnowal dzieciaka. I piractwo sie zacznie zmniejszac.

Dnia 02.03.2010 o 13:39, Terrorite napisał:

Znowu powtorze, no bo to Polska wlasnie, jest niewielkie zainteresowanie wyksztalceniem
ludzi mlodych, za to jest wielkie narzekanie na kadry uciekajace z kraju, kolejny paradoks
naszej chorej rzeczywistosci.


nie widze zwiazku z fragment ktory zacytowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować