Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2005 o 20:31, Rzezniczek napisał:

Tutaj znalazłem jakiś opis talii. Niestety strona jest fatalnie zrobiona. Dobre to pomysły
na talie?

Na pewno są to talie, które mają przechlapane z trupami. Jedno trupie wypaczenie (i to w zapasie) jest zupełnie nieskuteczną bronią przeciwko tym istotom. Te decki pewnie nie są złe, ale wyłącznie przy założeniu, że gramy bez białych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem z morfiusem dwie gry.

Pierwszą przegrałem 2:0. Jego taktyka = pierścień paraliżu + kalectwo + tkacze + trupy złodzieje życia 5/5.

Drugą przegrałem 2:1. Najpierw wystawił pszczoły. Przegrałem. Wziąłem z zapasu gazy - nie miał szans. Po tym mnie zmylił i jak już miałem ładne karty na pszczoły to schował pszczoły do zapasu i wystawił trupki:-(. A kontry moje na trupków zostały w zapasie:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 15.12.2005 o 08:35, Rzezniczek napisał:

Odnośnie irytacji. Czy irytacja blokuje podstawowe umiejętności stworków typu latanie, tratowanie
itp? Czy irytacja działa na trupi aspekt?


Tych umiejętności aqrat nie bloqje, ale bloqje wszystkie umiejętności na istocie nawet przegnanie!!! Jak jednak trup przejdzie w aspekt śmierci to wszystko już działa :/ ale zadaje 1 damage na ture dalej :) i tu masz odpowiedź na końcową częsć pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsza wygrana 2:0, łatwo poszło. Potem trafiłem Witalami na podrzucanie bełkotaczy i musiałem skapitulować po pierwszej rundzie, bo wolałem nie ryzykować dalszej gry. Ale w sumie trochę do tyłu jestem. Się nadrobi. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 11:53, HumanGhost napisał:

Dziś pierwsza wygrana 2:0, łatwo poszło. Potem trafiłem Witalami na podrzucanie bełkotaczy
i musiałem skapitulować po pierwszej rundzie, bo wolałem nie ryzykować dalszej gry. Ale w sumie
trochę do tyłu jestem. Się nadrobi. ;-D


Nie poradziłeś sobie z podrzucaniem bełkotaczy??? Jakos nie chce mi się wierzyć. Przecierz te decki są łatwo rozjeżdżalne przez każdą rase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 12:03, iro1979 napisał:

Nie poradziłeś sobie z podrzucaniem bełkotaczy??? Jakos nie chce mi się wierzyć. Przecierz
te decki są łatwo rozjeżdżalne przez każdą rase


Czasami człowiek się nastawia na kontry konkretnych talii i ignoruje inne. Ja np. się nastawiam na kontrę talii opartej na paraliżu i trupkach. Na podrzucanie bełkotaczy to nawet by mi przez myśl nie przeszło żeby kontrę robić. Za mało tego się widuje. Prawie wszyscy atakują trupami:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontra na ściaqny jest następująca: magobójca + przyłoływacz/łącznik/uzdrowiciel (1 z podanych ;P) reszta to dowolność. Jak widzisz obie karty ma prawie każdy w deq :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem co mi tak nie poszło. Wogóle karty mi nie chciały dojść. Ale przed chwilą wygrałem z rosjaninem Fael''em 2:1 bardzo dobrą walkę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurde ale żenada, przegrałem wczoraj dwa razy 2:0 :/ i to raz z 1 levelem :/
A Brabus 4 level miał taki dek że mnie zmiótł z powierchni ziemi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haj!

Już pomału przygotowuję grunt pod dział "Etherlords II". Można zobaczyć w odnośnikach po prawej stronie:
http://www.rzezniczek.lh.pl/index_start.htm

Będzie tam miejsce też na wasze talie i...
No właśnnie jakieś propozycje? Link do jakieiś strony? Jakieś wasze opracowanie? Ja swoją talię muszę jeszcze parę razy potestować i może usprawnić - wtedy tam też ją zamieszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy zrobiłem swój pierwszy dek od 0 nie licząc Pąpkę śmierci która zrobiłem na początku i z którą my się udało załatwić tylko siebie samego – 300Exp w ciągu 2 godzyn (hehehe). A dzień, dwa później zobaczyłem prawidłowo zrobiony dek na tym pomyślę (??), co mnie skutecznie wyleczyło od robienia deków no i wogułę grania Wytalamy.
Na razie Cikuta 2lv ( w 3 w nocy niema dużego wyboru) przegrał 2:0 + 3 remisy (Lol:))).
Przy okazji zapraszam na pokaz. Ciekawe czy się sprawdzę na lepszych graczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, trzy remisy w ciągu nocy. Nieźle. :-D Co do robienia talii to już tak jest. Wydaje Ci sie, że zrobiłeś coś nowego, ale tak naprawdę to już wszystko było. Gra ma prawie dwa lata - Rosjanie zdążyli już wszystko wymyśleć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 16.12.2005 o 08:19, HumanGhost napisał:

- Rosjanie zdążyli już wszystko wymyśleć. :-)


To nie prawda :) Ja wymyśliłem deck który jest na 1 stronie wątq :))) ten z grobami i okrutną manifestacja :)) nigdy wcześniej takiego deq nie było, no i jest jeszcze pierwsze w świecie udane pouse :) na całą grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może i nowe. Tak samo mogę powiedzieć o swoich Kinetach na więzach wody + ogniki. Też wcześniej nie widziałem i nadal nie widzę, aby ktoś grał tym deckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 08:34, HumanGhost napisał:

Teoretycznie może i nowe. Tak samo mogę powiedzieć o swoich Kinetach na więzach wody + ogniki.
Też wcześniej nie widziałem i nadal nie widzę, aby ktoś grał tym deckiem.


:) wiesz - ja też mam ogniki - i to nawet bardzo fajne mi wyszły :)))) wczoraj przegrałem nimi tylko raz i to z tego względu że nie miałem ochrony przed czarami w zapasie lub nie miałem ogniqw 0/1 i 1/4 w zapasie bo sqbaniec kradł mi eter :/ ale to nie koniec bo miał farta że wygrał 2/1 doszedł mu dociąg +3 karty i jak użył doszła mu kradzież życia :/ gdyby nie to już by nie żył :/, musze lev obniżyć na 8 z 10 i zmienić troche zapas.
PS: Jak radzisz sobie z kradzieżą pasm i chaotami z ognistym wiatrem i z tym masowym unicestwieniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 09:05, iro1979 napisał:

PS: Jak radzisz sobie z kradzieżą pasm i chaotami z ognistym wiatrem i z tym masowym unicestwieniem??


Na kradzież pasm trafiłem dwa razy, ale przeszedłempo trupie przeciwnika jakoś bez większych problemów. :-) Radzę sobeo czekając. Pamiętasz co kiedyś powiedziałem? Jak mnie przeciwnik nie wykończy w 8 tur to wygrałem, no prawie. A kraść pasma nie da się przez całą grę. W końcu coś eteru mi zostaje. Wystarczy 2. Raz wygrałem kiedy w ostatniej turze zostało mi jedno pasmo. :-)
Co do Chaptów. Kiedy widzę, że przeciwnik zbiera pasma eteru to zjadam słabsze ogniki tym trupem 3/4, zapomniałem nazwy. Silniejsze już dużo trudniej załatwić ognistym wiatrem i pochłania to dużo eteru, czyli spowalnia przeciwnika. A mnie przywołuje ogniki x2 kiedy tylko się jakiś pojawi na ręku. :-) Poza tym dzięki obecności fanatyka nie ma problemów z czyszczeniem sobie cmentarza w ochronie przed grobami. :-)
Wczoraj wygrałem z tym rosjaninem co pisałem wcześniej 2:1. Miał ochronę przed czarami. Ale dzięki dobrym losowaniom i zapasowi kart wygrałem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jak mniejwięcej wygląda deck. 2x 3/7 ogniki, fala, posiłki, 2x kradzież istot, amnezja, kalectwo, 3x wygnanie, śmierć, rozproszenie (urok), rozproszenie czar, masowe rozproszenie i dociąg + x kart. Szkoda że nie mam przywoływacza :C i tych ochron w zapasie :C przydała by się też pouse :C co robić - ratuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować