Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2006 o 16:04, Maestro1992 napisał:

Gdzie można znaleźć patcha aktualizującego rozgrywki w sieci. Bo u mnie pisze, że mam przestarzałą
wesję. :(

Temat był już parokrotnie poruszany w tym wątku. Szukaj a znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem niedawno (znowu) grać i mam pytania:

1. do czego służy pusty artefakt?
2. czy artefaktu mażna użyć tylko raz w pojedynku? (bo jak uzyję, to do końca mam "zacieniony")

P.S. Gram na singlu w kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Do tworzenia w pełni działających artefaktów poprzez pewne rytuały w trakcie pojedynków.
2. To zależy od posiadania odpowiedniej zdolności - chyba Mistrz Artefaktów - i oczywiście od ilości ładunków, które posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 10:36, Treant napisał:

1. Do tworzenia w pełni działających artefaktów poprzez pewne rytuały w trakcie pojedynków.

Ok, ale gdzie taki rytuał znaleźć?

Dnia 15.05.2006 o 10:36, Treant napisał:

2. To zależy od posiadania odpowiedniej zdolności - chyba Mistrz Artefaktów - i oczywiście
od ilości ładunków, które posiada.

Moje artefakty są na maxa załadowane w kapliczce, a jak użyję któregoś z nich, to juz przez całą walkę nie mogę skorzystać ani z tego samego, ani z żadnego innego artefaktu... Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 11:14, Abi Dalzim napisał:

Ok, ale gdzie taki rytuał znaleźć?

Podczas kampanii znajdziesz zwoje/księgi, na których będą podane odpowiednie instrukcje

Dnia 15.05.2006 o 11:14, Abi Dalzim napisał:

Moje artefakty są na maxa załadowane w kapliczce, a jak użyję któregoś z nich, to juz przez
całą walkę nie mogę skorzystać ani z tego samego, ani z żadnego innego artefaktu... Co jest?

Nie masz zdolności Mistrz Artefaktów i dlatego podczas walki możesz skorzystać z artefaktów tylko raz. Jak będziesz awansować na poziom, to wybierz tę zdolność, gdy tylko się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 11:40, Treant napisał:

Nie masz zdolności Mistrz Artefaktów i dlatego podczas walki możesz skorzystać z artefaktów


Oki, dzięki :)
Już przeszedłem Vitalami, teraz gram Syntetami. Pierwsza plansza jest zakręcona, bo choć wrogowie nie są trudni, to łażąco po tych szarych ziemiach znika doświadczenie (wiem, że można potem odzyskać), ale plansza jest zakręcona i nie mogę się dostać do pewnych miejsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 21:46, Abi Dalzim napisał:

[...] ale plansza jest zakręcona i nie mogę się dostać do pewnych miejsc...

Nie do wszystkich się dostaniesz. Część jest tylko dla Diamandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 08:54, Treant napisał:

Nie do wszystkich się dostaniesz. Część jest tylko dla Diamandy.


Ufff, ulżyło mi, bo już wpadałem we frustrację :)
Kim najbardziej lubisz grać (na singlu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 09:29, Abi Dalzim napisał:

Kim najbardziej lubisz grać (na singlu)?

Nie mam zdecydowanego faworyta. Prawdę mówiąc, to gra dużo w moich oczach straciła w porównaniu do 1 części poprzez scentralizowanie jej na samych pojedynkach. A był to ciekawy rywal HoMM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1 nie grałem, więc nie wiem jak wyglądała, ale 2 jest bardzo fajna i mnie akurat nie przeszkadza, że są praktycznie same pojedynki. Właśnie tym ta gra mnie urzekła, bo czasami pojedynek zależy od odpowiedniego losowania kart, a przeciwnika, do którego podchodziłem 4 razy udaje rozwalić się w paru rundach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj na pojedynki na multi. To jest dopiero wciągajace. Polecam bardzo, jak już skończysz kampanie singlowe. Nie zrażaj sie przegranymi - na początku zawsze się przegrywa. A potem jest juz tylko lepiej. Nawet nie mówię jaka jest satysfakcja z pokonania przeciwnika, który jest w rankingu 25 leveli wyżej. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 12:05, Abi Dalzim napisał:

W 1 nie grałem, więc nie wiem jak wyglądała, ale 2 jest bardzo fajna i mnie akurat nie przeszkadza,
że są praktycznie same pojedynki. Właśnie tym ta gra mnie urzekła, bo czasami pojedynek zależy
od odpowiedniego losowania kart, a przeciwnika, do którego podchodziłem 4 razy udaje rozwalić
się w paru rundach :)


HumanGhost dobrze Ci radzi- urok tej giery leży w multi- mi zajeła ona ładne pół roku grania po multi na dwóch kontach łącznie. Ale prawdą jest, że na początku dostaje się w d### i to ostro, bo niektórzy takie kombosy potrafią walić że szok. Najlepsze że sam do tego wszystkiego dochodzisz- wpadasz na nowe pomysły, odkrywasz dawno zapomniane kombinacje. Nie wiem co teraz jest w modzie, ale jak graliśmy, to moda zmieniała sie dość często :)
ps zapisuj pojedynki, to pozwoli Ci przeanalizować grę wroga, jego karty itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:35, HumanGhost napisał:

To poczekaj na pojedynki na multi. To jest dopiero wciągajace.

Mówiłem juz wcześniej, że w Etherlords 2 gram znowu, czyli już takich pojedynków doświadczyłem :)
>Polecam bardzo, jak już skończysz kampanie singlowe.
Na razie zacząłem Syntetami, czyli idę jak twórcy zamierzyli: Vitalowie -> Synteci a potem Chaoci -> Kineci
>Nie zrażaj sie przegranymi - na początku zawsze się przegrywa.
Ja stoczyłem może z sześć pojedynków na necie, a jeden (aż) udało mi sie wygrać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zwracam honor. Nie czytałem od początku twoich postów, więc mogłem sie pomylić.
Ja zanim wygrałem na necie po raz pierwszy to miałem z kilkanaście pojedynków przegranych. Ale w końcu udało mi sie zrobić dwa naprawdę dobre decki Kinetów i szedłem jak burza. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakaś polska stronka o Etherlords II? Bo szukałem w necie, ale zawsze trafiam na jakięś kody tylko, albo płatne poradniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 14:03, Abi Dalzim napisał:

czy istnieje jakaś polska stronka o Etherlords II? Bo szukałem w necie, ale zawsze trafiam na jakięś kody tylko, albo płatne poradniki...


Stronkę robił Rzezniczek z tego co pamietam: http://www.rzezniczek.lh.pl/index_start.htm
Jest tam kilka talii, które zreszta sie pojawiały co jakiś czas na tym forum. W sumie to tutaj już sporo talii wrzuciliśmy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, stronkę znalazłem, zapoznałem się i pewnie wykorzystam te talie jak zacznę grać na necie. Ale mam pytanie:
czy istnieje gdzieś spis wszystkich czarów z obrazkami i opisami po polsku, tak żeby mozna usiąść i pokombinować z taliami na sucho? (chodzi mi o taki coś do ściągnięcia i wydrukowania, bo wiem, że w grze takie coś jest :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 14:42, Abi Dalzim napisał:

Ok, stronkę znalazłem, zapoznałem się i pewnie wykorzystam te talie jak zacznę grać na necie.
Ale mam pytanie:
czy istnieje gdzieś spis wszystkich czarów z obrazkami i opisami po polsku, tak żeby mozna
usiąść i pokombinować z taliami na sucho? (chodzi mi o taki coś do ściągnięcia i wydrukowania,
bo wiem, że w grze takie coś jest :)).


Kombinować na sucho to zaczniesz, jak będziesz znać czary na pamięć :P
A poważnie, to włazisz w grze w encyklopedię i tam masz spisy stworów i innych czarów chyba też. Opróćz tego jak robisz nowy dek, masz wszystkie czary do kupy i można pokombinwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 16:26, Budo napisał:

A poważnie, to włazisz w grze w encyklopedię i tam masz spisy stworów i innych czarów chyba też.

Wiesz do czego ta encyklopedia się nadaje... Tyle bugów, że aż przykro patrzeć.

Abi Dalzim
Opisami po polsku nie dysponuję, ale całkiem niezłe (tylko 1 błąd zauważyłem) po angielsku znalazłem kiedyś na www.etherplanes.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować