Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

U Kinetów sprawdza się też bardzo dobrze czyszczenie ręki przeciwnikowi. W każdej praktycznie talii Kineckiej powinny sie znaleźc karty pozbawiajce przeciwnika istot czy czarów. Należy tylko pamiętać w pojedynkach z Chaockimi taliami, a konkretnie na Ogry. W przypadku pojedynku z Chaotą nie stosuj pozbawiania przeciwnika kart istot, bo mozesz wywołać ogry z ręki i lezysz. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 17:22, HumanGhost napisał:

Pose grał Budo /.../


Ekhm, ja sie Kinetami nie bawiłem, pouse grał iro1979 :)
Ja grałem Chaotami, moje szczytowe osiągnięcia to spalara koboldów, oraz balanced ogry i wilki, które zaczeli ludzie potem kopiować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem kiedyś na przeciwnika korzystającego z kombinacji odsyłania i czyszczenia ręki z kart potworów. Ciekawe jak zadziałałaby talia na ognikach połączona z tą techniką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki Budo, faktycznie to iro1979 grał taką talią.

Talia Ogników + czyszczenie ręki? Ja taką miałem. Można powiedzieć,ze to takie spamowanie Ogników jest. Bo przywołujesz Ognik = wylażą dwa. Wracasz jednego do swojej reki, rzucasz czar przywołania = masz już trzy.
Dlatego tarzałem się ze śmiechu jak mi przeciwnicy w panice odsyłali Ogniki z powrotem do reki a w nastepnej turze miałem ich x2. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 20:14, HumanGhost napisał:

Talia Ogników + czyszczenie ręki?

Nie do końca o to mi chodziło. Rzucasz odesłanie wszystkich istot, czyścisz rękę przeciwnikowi i on traci swoje potwory (jest taka karta co zabiera 3) wraz z urokami, które na nie rzucił :D. Ty zaś przywołujesz sobie ogniki tak, jak piszesz x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 20:29, gloody napisał:

Niestety chyba odsyłanie nie działa na trupy w trupim aspekcie.

Nie działa. Dlatego dobrze jest mieć jakieś trupie karty do ich zwalczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gra jest nawet ze tak powiem wypasiona! Trochę z herosów skserowane ale jeżeli Heroes V ma być wydana przez tą samą firme co Etherlords II to to będzie majstersztyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 17:08, Abi Dalzim napisał:

Gdzie ta talia jest?

Hmmm talii pouse też teraz nie moge znaleźć w tym wątku, a przynajmniej jej wersji końcowej. Jak wróce z pracy odpale E2 na chwile i pokaże o co chodzi :). Bardzo wkurzający dek. Jeśli chodzi o poziom wkurzenia u przeciwnika to sięga on zenitu (gorszy ten dek od pszczół i innych rush''y) bo w przeciwieństwie do wszystkich deqw przeciwnik może wciskać tylko "ture" i tak przez te 15 minut hahaha ciekawe prawda :D. Deck powstał z nudów i nie jest bardzo mocnym dekiem. Karty nie spasują i lipa. Jednak to się żadko zdarza, kluczowe karty są zawsze na łapie.
PS: Screen wieczorem, ale jak chcesz popatrzeć to mam kilka reaplay''ów. Daj maila, ja ripy wezme do pracy. Nie wiem co tam zobaczysz bo dawno nie grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ,wiem o co chodzi. Parę postów wyżej włąśnie o tym pisałem. W każdej talii Kinetów powinny być karty do czyszczenia ręki przeciwnikowi. Należy tylko uważać jak się gra z Chaotami, bo w talii przeciwnik może mieć Ogry a wtedy z usuwaniem istot z ręki przeciwnika lipa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i chciałbym podzielić się moimi spostrzerzeniami na temat talii Syntetów.Jaka jest dla was najlepsza taktyka w walce z trupią rdzą?? Ja używam 4 potworów. Resta to głównie klatwy. Przyznam mam poziom 11 i nie jestem zadowolony ze swojej talii. Nie mam żadnego silnego stwora.

A tak nie na temat: chce ktoś konto na The crims?? ok 300 respektu i na Bitefight poziom 7, broń Anioł Zemsty. Odpowiadać postami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 12:02, Majorex napisał:

A i chciałbym podzielić się moimi spostrzerzeniami na temat talii Syntetów.Jaka jest dla was
najlepsza taktyka w walce z trupią rdzą?? Ja używam 4 potworów. Resta to głównie klatwy. Przyznam
mam poziom 11 i nie jestem zadowolony ze swojej talii. Nie mam żadnego silnego stwora.

Trupią zarazą chyba. Masz parę ciekawych możliwości w kartach syntetów. Uroki zminejszające wytrzymałość lub kombinacja zmniejszenie siły + ułuda. Jeśli masz wojownika lub wojowniczkę, to możesz wskrzeszać trupy z nieprzyjacielskiego cmentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 22:22, Abi Dalzim napisał:

gloody to Ty wczoraj grałeś mechanozaurami i kradzieżą etery, czy u kogoś innego podpatrzyłem?


Ja grałem kradzieżą, ale bez mechanozaurów. One są tam imo zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 15:08, gloody napisał:

Ja grałem kradzieżą, ale bez mechanozaurów. One są tam imo zbędne.


No to widocznie u kogoś innego widziałem. Ale talia z kradzieżą eteru, niszczeniem pasm i mechami jest naprawdę niezła i dzięki niej troszkę podreperowałem mój status, choć nadal jestem w plecy jedna walką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie denerwuje pszczeli napór... Taki łatwy do złożenia i wszyscy nim grają, nabijając sobie punkty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 16:13, gloody napisał:

Strasznie mnie denerwuje pszczeli napór... Taki łatwy do złożenia i wszyscy nim grają, nabijając
sobie punkty...


Hehe, dobra talia broni sie przed pszczołami. My z Humanem i iro doszliśmy juz do tego, że pszczoły rozwalało sie nawet bez zmian w deku w pierwszej turze. Po prostu trzeba znać kilka trików dzięki którym pszczoły idą sie walić. Chociażby ten truposz, który odpala 1 obrażenie w cel za każdy punkt many- ludzie od pszczól z plonów mogą sobie nabić nawet do 30 kilku, co oznacza dla nich śmierć- albo walisz w gościa albo w pszczołę, bardzo dobrze działają płonące groby, oraz duszący gaz, a także wszelkie talie na urokach (standardowy dek na pszczołach nie ma nic na uroki). Także pszczółki nie mają sie jak bronić przed kombem z trupimi urokami, że każdy krit pojawia sie w trupim aspekcie- to spowalnia, a przy jednoczesnym spalaniu many, gość może w ogóle nie zaatakować przez całą grę. To samo z żelazną skórą i fizycznym rezonansem- niech sie boi atakować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.05.2006 o 16:24, Budo napisał:

Hehe, dobra talia broni sie przed pszczołami. My z Humanem i iro doszliśmy juz do tego, że
pszczoły rozwalało sie nawet bez zmian w deku w pierwszej turze.

/.../

Chodziłi o pierwszą rundę a nie turę ;]
W pierwszej turze jeszcze nie wygrałem, najwszczesniej w 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować