Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapowiedziano nową grę w uniwersum Tolkiena!

38 postów w tym temacie

Łeeeee, nie ma czym się podniecać. Gry od Snowblind to tylko mało wyszukane Hack''nSlashe. Oni między innymi popełnili Baldur''s Gate Dark Alliance - nie mylić tej bezmózgiej sieczki z klasycznym RPG z 1998 roku, bo oprócz nazwy i użytego świata nie mają ze sobą nic wspólnego.

Bida z nędzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 18:57, Longer napisał:

Dziwne jest to, że takie ogromne uniwersum a nie powstała jeszcze żadna klasyczna gra
RPG. Może tym razem się uda...

Moze dla tego ze to zbyt wielki realm zeby go ogarnac w cRPG, a robic jakis wycinek calosci to ciezka sprawa bo wszystko jest powiazane ze soba. Zwroc uwage ze np. LoTRo ktore zaczyna sie w momencie jak ekipa rusza z Shire dopiero doszlo do Lorien i Mirkwood a jest caly czas rozwijane.
I wiem ze to MMO a nie singleplayer ale mimo wszystko duzo wiecej tam miejsca na RP niz w grze dla pojedynczego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, oby tym razem wszystko było eleganckie. Jak do tej pory, te gry ''akcji'' niezbyt mi przypadły. RPG al''a Gothic, Dark Messiah; to może być to! ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 19:07, glazik napisał:

Pewnie chcą przygotować tą grę wraz z premierą Hobbita w kinach w 2011 r.

Sprytne, ale w takim razie powinni zrobić grę o przygodach Bilba. Chyba, że wyjdzie Czyli tam i z powrotem - Lego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Bez przesady...Jest dużo równie wielkich światów jak np Forgotten Realms, Star Wars czy ostatnio Das Schwarze Auge.Fabuła gry nie musi dotyczyć historii z książek. Uniwersum LotR''a jest ogromne i na RPG''a nadaje się doskonale. Trzeba jednak chcieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie kolejna mało wyszukana i borykająca się z problemami natury "za płytka, za głupia, za dziecinna, bez krzty magii Tolkiena" to ja odpadam z tej imprezy. Bitwa o Śródziemie oraz Powrót Króla jak dotąd były udane, reszta jest hańbą (w MMO nie grałem więc nie mi oceniać. Oczywiście imo imo imo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 19:13, Longer napisał:

Bez przesady...Jest dużo równie wielkich światów jak np Forgotten Realms, Star Wars czy
ostatnio Das Schwarze Auge.Fabuła gry nie musi dotyczyć historii z książek.

Nooo nie tak do konca, pozostale swiaty sa doskonale opisane codexami, posiadaja panstwa, historie, kulture, mozesz umiejscowic fabule gdziekolwiek w universum FR czy SW poza tym nie musi ona byc z niczym powiazana. Natomiast w ME wszystko toczy sie wokol pierscienia (pomijam Silmarillion ktory jest zaledwie zarysem historii) i mamy tu zaledwie wycinek swiata a nie calosc. Oczywiscie stworzenie fabuly dla RPG w swiecie LoTR jest mozliwe wystarczy zeby oparliby sie wlasnie na Silmarillionie gdzie jest ogromne pole do popisu tyle ze nie jestem pewien jak wiele osob by taka gra zainteresowala. Ot taki kolejny RPG z elfami/krasiami/humanami/halfingami.
Poza tym Saul Zaentz Company ktore jest wlascicielem Tolkien Enterprises nie rozwija zadnych codexow (a mogliby przeciez) i w ogole fluffu jest niewiele, dlatego wlasnie zdziwiony jestem ze zezwolili Turbine na opowiadanie rownoleglej historii luzno powiazanej z pierscieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować