Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

F1 2010

378 postów w tym temacie

Wbrew pozorom kontrola trakcji w F1 to nie takie kuriozum znowu. Już nie pamiętam, czy od tego sezonu, czy od poprzedniego dopiero nie ma w bolidach kontroli trakcji. Wcześniej była. Zresztą, wystarczy sobie popatrzeć na rekordy poszczególnych torów i o ile są szybsze od tych obecnie osiąganych. Bolidy przed tą reformą 2 lata temu były dużo szybsze i miały pewne, jak by to powiedzieć, "asysty". A jeśli chodzi o turnieje, to wydaje mi się, że wszelkie asysty są powyłączane, a skrzynię begów można ustawić, jak się tylko chce. Ale nie będę się w tym temacie wymądrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz dwa sezony bolidy f1 nie miaja TC. I własnie ten przepis oddzielił prawdziwych kierowców od cycków takich jak Hamilton,czy Petrov ktory kreci baczki na co drugim zakrecie.Co do asyst na turniejach to sam citek (uczestnik takich turniejów),napisał ze graja na manualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>Prawda jest taka ze kazdy jezdzi jak lubi,a

Dnia 03.10.2010 o 21:08, DuduTutu napisał:

ze na turniejach graja na automacie to dziwne troche, to tak jakby w realu kierowcy jezdzili
z automatem i mówili ze jest on lepszy.


A co ma jazda w grach do jazdy w rzeczywistości bo związku nie widzę? Zapraszam na turnieje, zobaczysz jak to wygląda.

Na automacie człowieku, na automacie na turniejach się gra.
Jak ktoś nie wierzy w te turnieje co o nich piszę to zapraszam na mój profil"

http://cybersport.pl/profil/awesome/

sylwasss

Nie powtarzaj się. Już wiemy co dla ciebie jest śmieszne i co niezrozumiałe. Wystarczy.


Ja tam grę odstawiłem na jakiś czas bo zaczęła nudzić. Ukończyłem 1 sezon i dałem sobie póki co spokój. Toć świeżutka Mafia 2 na dysku siedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o to Ci chodziło, to sorry, że się tak uniosłem wczoraj. Po prostu tak to brzmiało, jakbyś lekceważył osoby, które grają z włączonymi asystami. W ogóle takie porównywanie czasów wg mnie mija się z celem. Często jest to nie do sprawdzenia, a niektórzy mogą się głupio czuć, że są takimi "cieniasami" niby. Dyskusja o sprawach merytorycznych jest chyba właściwsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 22:58, berbelek napisał:

jak w trakcie wyścigu dokonać zmiany doboru opon na najbliższy pit-stop?

W szybkim menu, tak samo jak ustawiasz przednie skrzydło oraz pracę silnika. Sprawdź w klawiszologii, jak u ciebie jest szybkie menu podpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:08, DuduTutu napisał:

Ja bym sie wtrącił do dyskusji miedzy citkowskim a sylwasssem,otóz sylwass ma troche
racji. Pare stron wczesniej citek i adam sloma przescigali sie który rekord polski nalezy
do kogo itp. A tu nagle sie okazuje ze chłopaki jadą z asystami,taki abs czy TC ułatwiaja
jazde w cholere,manual to samo bo odpada jedna rzecz do koncetracji. Tylko sylwass troche
źle to ubrał w słowa i wyszło ze kozakuje. Prawda jest taka ze kazdy jezdzi jak lubi,a
ze na turniejach graja na automacie to dziwne troche, to tak jakby w realu kierowcy jezdzili
z automatem i mówili ze jest on lepszy.


Ja bardzo żałuje, że w Codemasters nie zrobiło oddzielnej tabeli z rekordami dla graczy bez asyst. Tam sie liczą najlepsze czasy, niezależnie od tego z czy jeździsz z TC, czy bez. W F1 2010 przynajmniej są oddzielne czasy dla mokrych i suchych torów i tu już można się wykazać:)

@sylwasss
Jak możesz zauważyć na moim filmiku z Melbourn, dwa razy udało mi się skontrować, a gram na analogowym padzie. Sęk w tym, że mam go ustawionego jak kierownicę, i jest cholernie czuły... o ile pomaga to w kontrach, o tyle w tym momencie bez abs i tc nie da się grać, a nawet z włączoną kontrolą trakcji na średnią, nie wykręcenie bączka jest wyzwaniem. Poza tym gra ma straszne opóźnienie sterowania gaz/hamulec/zmiana biegów wg. mnie jakieś 1/4 sekundy i dopóki tego nie poprawią, szybka kontra jest prawie niemożliwa, bo odpuścisz gaz, a on jeszcze przez chwile jest naciśnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 09:04, AdamSloma napisał:

bo odpuścisz gaz, a on jeszcze przez chwile jest naciśnięty.

Ooo to mnie zdziwiłes tym. o ile błąd z biegami to bug, otyle gaz i hamulec chodza bardzo dokładnie i szybko,moze masz za mało fpsów,bo ja na ps3 czegos takiego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 15:40, DuduTutu napisał:

Mi to tam nie wyglada na bug,tylko na źle ustawione deadzony.


deadzone to strefa w której pedał nie reaguje, anie czas reakcji. Na filmie gość wbija pedał do końca. jest jeszcze na youtube film na którym tak samo pokazany jest grid i jakaś inna gra i tam reakcja jest natychmiastowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, jakiś czas temu widziałem podobnego moda (nie pamiętam nazwy), ale przesadnie zmieniał kolory i grafikę, wolałem nie instalować.
Ten natomiast wygląda naprawdę świetnie i jak tylko skombinuję pada to od razu go zasysam, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:16, szypek26 napisał:

> jak w trakcie wyścigu dokonać zmiany doboru opon na najbliższy pit-stop?
W szybkim menu, tak samo jak ustawiasz przednie skrzydło oraz pracę silnika. Sprawdź
w klawiszologii, jak u ciebie jest szybkie menu podpisane.


No jestem ewidentnie ślepy, nie widzę u siebie opcji "szybkie menu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam juz tego serdecznie dojsc! Jestem wsciekly. Kupilem f1 2010 PL wersje. Zainstalowalem i jak w temacie pojawia sie ta durna tabelka GfWL. Wszyscy mi pisza o zalozeniu konta offline i ta opcja znajduje sie na dole jak przewine paskiem. JA CZEGOS TAKIEGO NIE MAM!! Jest jedynie link do strony GfWL. Jak w menu gry nadusze home jest TO SAMO. Co robic , prosze pomozcie mi! Na innych forach nikt mi nie odpisal... Moze wy wiecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak inaczej wytłumaczyć ci, że musisz przewinąć cały tekst w dół... zjechać windą na dół... kółkiem w myszce pokręcić, żeby zjechało do końca tekstu. W sumie to sam to za 2 razem zauważyłem dopiero, więc nie wiem czy microsoft nie mógłby tego widoczniej zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować