Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Początek - Przebudzenie - recenzja

40 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2010 o 19:07, niechtodiabli napisał:

a czy po zainstalowaniu dodatku jakieś zmiany w samej podstawce się pojawiają? Znaczy
- można korzystać w podstawce z talentów z dodatku itd?


Nie. Dodatek działa, jako osobny moduł, wybierany z poziomu głównego menu. Nie ingeruje w zawartość podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram recenzję w 100 %. A co do stosunku ceny tego dodatku do jego zawartości i długości to ja określę to inaczej - patologiczne przegięcie pały.Jak następne dodatki mają tyle kosztować to EA i BioWare ma jednego klienta mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 19:15, Myszasty napisał:

Nie. Dodatek działa, jako osobny moduł, wybierany z poziomu głównego menu. Nie ingeruje
w zawartość podstawki.


cóż, szkoda, na pewno ciekawiej przechodziłoby się podstawkę ponownie :(

ech, no ale pomimo, że piszesz, że dodatek średni to i tak trzeba się będzie zaopatrzyć weń, bo podstawka mnie wessała okrutnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2010 o 19:20, niechtodiabli napisał:


ech, no ale pomimo, że piszesz, że dodatek średni to i tak trzeba się będzie zaopatrzyć
weń, bo podstawka mnie wessała okrutnie :D


Mnie też. :) A dodatek zły nie jest. Ino ma sporo wad, często drobnych, ale rzutujących na ocenę całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to że, firma która była znana z dodatków lepszych niż podstawki. Niestety tutaj tak nie ma, origins było niesamowite i genialne, natomiast po przeczytaniu recenzji zupełnie odechciało mi się wydawać te 100 zł na dodatek(x 360). Ciekawe jaką przyczyną było wypuszczenie takiej gry EA? nagięty terminarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 19:15, Perkoz_1 napisał:

Jak następne dodatki mają tyle
kosztować to EA i BioWare ma jednego klienta mniej.

Straszne, pewnie od razu zbankrutują.
A tak na serio to dodatek pewnie kupię jak stanieje i Bioware wyda jakąś sensowną łatkę do tej gry. Podstawka bardzo mi się podoała, ale sporo złego słyszę o dodatku, więc grzecznie sobie poczekam, aż produkt będzie w pełni grywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupio jest mi się wypowiadać, bo jeszcze nie przeszedłem DA:O A, ale wydaje mi się ocena mogłaby był o jedno oczko wyższa (6.5 wskazuje produkcję mocno średnią, a dodatek wydaje mi się grą na pewno dobrą).
Po pierwsze nie jestem pewien czy można powiedzieć, że BN z drużyny są gorsi od tych z podstawki. Tak naprawdę postacie z "waniliowego" DA były fajne "przez chwilę" np. Sten, który wydawał mi się ciekawa postacią, ale okazało się, że po 1/5 gry dowiedziałem się o postaci niemal wszystkiego. Dlatego wydaje mi się, że postacie z dodatki w żaden sposób nie odbiegają jakością od tych z podstawki.
Podobne odczucia mam co do problemu poziomu trudności. DA wydawało mi się trudne tylko przy pierwszym przejściu gry, za drugim razem pomimo zwiększenia wspominanego poziomu (na Trudny) gra wydawała mi się daleko łatwiejsza (od początku do końca), dlatego nie czułem znaczącej różnicy.
Za to w pełni zgadzam się z tym, że nowe umiejętności są za mocne (choćby skill unieśmiertelniający łotrzyka) i że gra jeży się od głupich bugów.
A cena na którą wielu ludzi się oburza nie wydaje mi się niczym dziwnym, ponieważ po pierwsze grę wydaje EA, a każdy wie że oni liczą sobie za swoje produkcje sporo kasy (zresztą pragnę przypomnieć, że dodatki do Baldurów też nie grzeszyły taniością, a takie OzWM wcale nie przedłużały sporo zabawy) a po drugie nie zapominajmy o inflacji (przez tyle lat nasze papierki musiały stracić sporo ze swojej "wartości") i żeby wyjść na swoje trzeba płacić więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 19:48, Hav5ock napisał:



No bo i sama zawartość dodatku zasługuje na przynajmniej 7,5, może nawet więcej. Jednak przede wszystkim liczba błędów jest chwilami przytłaczająca. Postaci, jak napisałem nie są tragiczne, kilka nawet przewyższa sporą część ekipy z podstawki. Problem w tym, że dodatek jest nierówny i to w obrębie tych samych kategorii: fabuła, postaci, zadania. Są przebłyski, są wyraźne spadki. Babole dopełniają obrazu. Dla porównania w dużo obszerniejszej podstawce nie trafiłem na praktycznie żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

recenzję przeczytałem i nie wiem czemu mam wrażenie, że dodatek jest na poziomie podstawki <tylko bugów mniej> a oceny jednak sporo się różnią.. a kind of magic? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty napisałeś "(...)znakomitą większość walk jest tutaj w stanie wygrać jedna, mądrze rozwinięta postać. Sprawdzone i udowodnione.". Powiem Ci szczerze, że teraz się zastanawiam, czy podstawkę można tak przejść (nawet na najniższym poziomie). Po Wiedźminie, jakoś lepiej widzą mi gry RPG, gdzie prowadzimy jedną postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najwyżej 6,5. Szok przeżyłem przy imporcie postaci, gdy pojawiłem się co prawda z bronią, ale w samych gatkach bo zbroja się gdzieś zapodziała. Po skończeniu dodatku byłem rozczarowany. Tak reklamowano nowego przeciwnika, a tu tak sobie. Co do drużyny to ciekawe typki, ale zabrakło mi damskiego towarzystwa. Na niezabijalnych wrogów nie trafiłem, a i poza rozbieraniem ze zbroi na większe buraki też jakoś nie. W sumie na takę cenę to faktycznie trochę mało. Właśnie lecę po raz drugi (inną postacią) i mam zamiar oczywiście podjąć parę innych decyzji. Może następne części lub dodatki poprawią bieżącą ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "Niski poziom trudności; zbyt potężne nowe umiejętności" to ewidentnie zalety. ^^
Ale recenzja ogólnie nie nastraja zbyt optymistycznie. No cóż, niedługo sam będę miał okazję do oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem, ocena wydaje się raczej słuszna. Niestety...
Dodatek kupię na pewno, ale jeszcze nie teraz. Do czasu gdy stanieje na pewno wypuszczą jakieś łatki, więc przynajmniej nie trzeba będzie denerwować się z powodu różnych bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 20:47, Amber151 napisał:

Według mnie najwyżej 6,5. Szok przeżyłem przy imporcie postaci, gdy pojawiłem się co prawda z bronią, ale w samych gatkach bo zbroja się gdzieś zapodziała.

Sprawdź to: http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=883
lub to: http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=874
Są to społecznościowe patche pozwalające prawidłowo importować zapisy gry z podstawki i/lub sprawiające, że z dodatkiem współpracują pozostałe DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie miałem żadnych z wymienionych w recenzji błędów.
Boli mnie jedynie fakt że postanowili nie przenosić przedmiotów z DLC do Przebudzenia ale to na szczęście naprawili już fani odpowiednim modem ;)

Jak dla mnie 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę przechodzić dodatek drugi raz i jak dla mnie nie jest nudny, na postacie niezależne nie narzekam. Ponadto jak na razie nie spotkałem żadnego bug''a... Spokojnie wystawiłbym 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty grałeś w wersję Beta czy co ? Nie miałem ani jednego błędu technicznego podczas przechodzenia Przebudzenia który wymieniłeś.
PS: a propo tych "Sierot", jak wykonałeś zadania z postawieniem tego stracha na wróble ? W dzienniku pisze mi że muszę mieć "nóż" (a w grze przynajmniej jako broń tego noża nie ma) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować