Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2007 o 21:48, hallas napisał:

(no, podobno mają być jakieś aukcje co czyni go nieco bardziej interaktywnym)


Program Shella Smart tez ma aukcje wiec ... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 21:23, hallas napisał:

Zapomniałem też dodać, że zanim uzbieramy te 80wPLN z kulawych rachunków Lailonn to
musimy sporo gier kupić od CDP, prawda?

To zależy jaką grę kupujesz... za Edycje kolekcjonerskie można mieć chyba nawet 70-80 wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, sprostuję: trzeba trochę kasy wydać na gry CDP by uzbierać te 80wPLN, prawda?

Ile dają wPLN EK takich gier jak HoM&M V czy M:TW2? Bo to, że gra kosztująca około 300PLN da te 80wPLN to rozumiem ale szacuję, że te co kosztują około 150PLN mogą dać 40-50wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2007 o 22:26, hallas napisał:

Ile dają wPLN EK takich gier jak HoM&M V czy M:TW2?

Właśnie chyba w Medievalu 2 można było dostać 80 wPLN a Heroes V 70 wPLN :)
>Bo to, że gra kosztująca około 300PLN da

Dnia 27.08.2007 o 22:26, hallas napisał:

te 80wPLN to rozumiem

Coś mi się zdaję że na gram.pl nie znajdziesz gry za 300 PLN, chyba nawet w dziale z grami na konsole, nie mówiąc już o grach na PC gdzie najdroższa jest chyba EK Wiedźmina... 200 PLN.
>ale szacuję, że te co kosztują około 150PLN mogą dać 40-50wPLN.
Mniej więcej... ale bardziej jednak 50-60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz gry za zlotowke? Pamietasz 100% wpln? No i co z promocjami, ze mozemy uzyc wieksza ilosc wplnow? wPLNy zbiera sie trudno? Mam ponad 180 a kupuje tylko i wylacznie na gram.pl

Problemu by nie bylo gdyby nie podniesli i to tak idiotycznie poprzeczki punktowej. Dziadostwo warte 40zl za 600pkt?!?!?!?

Ponownie przytaczasz sklep cenegia ja ci ponownie odpowiem(jak widzisz nie tylko ja) SKLEP CNEEGI NIE DZIALA. Ogromna grupa graczy totalnie nie moze z niego korzystac!! Ja nawet nie moge zobaczyc tych cen by moc z toba o nich dyskutowac.

NWR miala byc odpowiedzia na gram.pl. Ze nie zapowiadali tego nigdzie? takich rzeczy sie nie zapowiada przeciez ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 23:02, Lailonn napisał:

Problemu by nie bylo gdyby nie podniesli i to tak idiotycznie poprzeczki punktowej. Dziadostwo
warte 40zl za 600pkt?!?!?!?

A chciałeś to dostać za te 40 pkt? Sry, to ma być zachęta dla klienta a nie strata dla nich. Ktoś może np. stwierdzić, że kupi kilka gier od Cenegi za 100 zł, np 3 - pogra sobie, będzie miał z tego niezłą frajdę. I dodatkowo za te 300 pkt zamówi sobie jakąś książkę do poczytania. Nie przeliczaj pktów na cenę realną, bo to ma się wydawcy przede wszystkim opłacić i zachęcić w jakiś sposób do kupna.

Dnia 27.08.2007 o 23:02, Lailonn napisał:

Ponownie przytaczasz sklep cenegia ja ci ponownie odpowiem(jak widzisz nie tylko ja) SKLEP
CNEEGI NIE DZIALA. Ogromna grupa graczy totalnie nie moze z niego korzystac!! Ja nawet nie
moge zobaczyc tych cen by moc z toba o nich dyskutowac.

To uwierz na słowo ;) Fakt, sklep do najlepszych nie należy, jednak obniżki są tam dla każdego, a nie za rejestrację innych gier. A obniżka ceny gry poprzez wpln i tak niewiele daje - w Media Markt dostanę za podobną cenę ;)

Dnia 27.08.2007 o 23:02, Lailonn napisał:

NWR miala byc odpowiedzia na gram.pl. Ze nie zapowiadali tego nigdzie? takich rzeczy sie nie
zapowiada przeciez ;o

Tylko że gram.pl to wortal, a nie program lojalnościowy. A przynajmniej dużo mu do tego brakuje. Choć jako-taką odpowiedzią na pewno jest.

A IMO to trochę trudno porównywać te 2 różniące się serwisy. Poza tym Kompania ciągle powinna się kształtować i istnieje dopiero niecałe 12 godzin (nie biorąc pod uwagę zapowiedzi sprzed miesięcy a samą premierę) a gram.pl kształtuje się od 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy zmniejszyli ilość nagród (bo wcześniej było więcej np. głośników) i dali większą ilość punktów? Przed otwarciem stać było mnie na głośniki po już nie :P I tak wogóle to nie mogę na stronce Cenegi znaleźć link do kompani a poza tym gdzie te zmiany zapowiedziane, gdzie Cafe Cenegi, gdzie nowy sklep i co to ma być Złoty Strzał. Miałbyć przebój - czekaliśmy na to 1,5 roku a tutaj na razie nic nie ma :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem srogo zawiedziony :/ Co mi z tego badziewia, który oferują, jak nie ma nawet porządnego forum :( Pocieszmy się tym, że to dopiero wersja beta i jeżeli tak ma prezentować się całość, razem ze wspomnianym wyżej forum i resztą, zapowiada się wyśmienicie, być może nawet lepiej, niż gram.pl... Jest tylko jeden mankament, klimatu tego forum nic nie zabije :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 07:10, Konrades napisał:

Czy mi się wydaje czy zmniejszyli ilość nagród (bo wcześniej było więcej np. głośników) i dali
większą ilość punktów?

Nagrody ubywają w zastraszającym tempie - szczególnie te fajne - zwyczajnie się kończą bo dali ich mniej niż 10 sztuk. Większa ilość punktów - a jakże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 09:09, scooby01 napisał:

A ja właściwie jestem zadowolony. Wreszcie nadrobie zaległości w książkach, których z różnych
powodów jeszcze nie kupiłem :)

Zamiast kilku książek nie wolałbyś czegoś bardziej konkretnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 20:10, Graszczur napisał:

W ten sposób ci się pewnie nie uda, bo trzeba podać drugie imię (??). Ja nie korzystałem z
opcji przypomnienia hasła, tylko po prostu wpisałem stary e-mail, a hasło sam sobie przypomniałem

drugie imię trzeba podać tylko jeżeli się je podawało w formularzu rejestracyjnym - ja tego nie zrobiłem, tylko dałem e mail i jak go wpisuję to wtedy pojawia sie że wysłano hasło... tylko problem jest taki, że nie bardzo one mi dochodzą, z klubu gracza (tzn. z tamtej strony) przychodziły mi maile bez problemu, natomiast tutaj nie chcą. Pamiętam, że jak kiedyś umawiałem się na doręczenie laptopa z CDP, to chciałem, aby mi wysyłali maila na adres na WP, to otrzymałem odp. że jakoś maile od nich nie dochodzą na pocztę wp... no i teraz wygląda jakbym miał to samo z mailami z C* więc teraz robię ostateczną próbę, jak nie dojdzie hasło to chyba będzie trzeba do nich maila napisać.
Cóż mój błąd, bo nie byłem pewien na jakie konto pocztowe miałem założone konto na KG więc uznałem, że będzie szybciej skorzystać z przypomnienia hasła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 09:14, Evil Khan napisał:

Zamiast kilku książek nie wolałbyś czegoś bardziej konkretnego?


Może i tak, ale brałem już udział w paru programach lojalnościowych i tam zwykle nawet na zwykłą książke trzeba było zbierać ogromne ilości punktów.
Gry kupowałem, ponieważ chciałem je kupić, a nie ze względu na KG. Zobaczymy jak będzie z wysyłką, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Wychodzę na plus więc przynajmniej na razie nie mam zamiaru narzekać.
Poza tym książki, które prawdopodobnie bym kupił są konkretniejsze niż perpetum mobile wPLN-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 09:29, scooby01 napisał:

Poza tym książki, które prawdopodobnie bym kupił są konkretniejsze niż perpetum mobile wPLN-y.


Gdyby koszt książek w wpln był podobny jak w Cenedze , to nadwyżki możnaby bardzo szybko zlikwidować.Faktem jest , że brakuje możliwości zrobienia czegoś z wirtualną kasą.Zresztą największą wadą w obydwu firmach , jest brak możliwości zamiany punktów na gry.W końcu gracze najbardziej chcą mieć gry , a nie gadżety , chociaż te ostatnie czasami sa ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do gram.pl nie ma startu pod względem, że tak to ujmę, supportu dla graczy, całego community etc... ale jako program lojalnościowy, to jak najbardziej na miejscu... kupuję grę i mam 2 w jednym, bo za to, że kupię to dostanę za to coś jeszcze...
chyba lepiej kupować gry, zbierać punkty i odbierać nagrody niż tylko kupować gry i nic z tego nie mieć. A że wszyscy (większość) oczekiwali klonu w jakimś sensie gram.pl , no to coż... nie można mieć wszystkiego :P

- jako program lojalnościowy = ok i na miejscu...
- jako community gracz (jeżeli taki był zamysł) to chybione niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 15:46, zardzel napisał:

chyba lepiej kupować gry, zbierać punkty i odbierać nagrody niż tylko kupować gry i nic z tego
nie mieć. A że wszyscy (większość) oczekiwali klonu w jakimś sensie gram.pl , no to coż...


Porównanie do CDP narzuca się samo.W końcu to konkurencyjne firmy.Jednak jak na ponad rok opóźnienia , podziewałem się o wiele więcej.Jakiegoś super wejścia , aby oczekujący zapomnieli o dotychczasowych problemach.Jest możliwość wymiany punktów na gadżety , ale w obecnej postaci , stronę Kompanii trudno nawet nazwać serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować