Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Sniper: Ghost Warrior - nowa gra od City Interactive - mamy przełom?

51 postów w tym temacie

Oczywiście chciałem Was nieco zaintrygować tytułem, nie chodzi mi bowiem o przełom w FPSach, ale w twórczości CI. Wydaje się bowiem, że mamy tutaj do czynienia z pierwszym FPSem z wyższej półki od tych twórców. Z resztą obejrzyjcie pierwszy trailer:

http://www.gametrailers.com/video/exclusive-debut-sniper-ghost/64044

Co tu dużo mówić? Dla mnie wygląda to naprawdę nieźle! Szczególne wrażenie robi natura - najnowszy Chrome Engine robi swoje! Co prawda postacie i ich animacje wyglądają już nieco gorzej, ale śmiało można powiedzieć, że całość jest naprawdę ładna.

Ciekawe tylko jak będzie z grywalnością? Gry od CI kojarzą mi się chyba całkiem słusznie z miłymi, ale nieco tępymi siekankami bez większych ambicji. Czy twórcy poradzą sobie z nieco ambitniejszym tematem? Mam nadzieję, że tak.

Na koniec link do oficjalnej strony, znajdziecie tam jeszcze troszkę materiałów na temat tej gry: http://www.sniperghostwarrior.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, parę przemyśleń po obejrzeniu filmiku:

1) Animacja - leży i kwiczy. Sorry, ale postaci w wiosce ruszają się jak zombie. Jeśli mają nimi być, to wyszło super. Ale jeśli to ma być zachowanie ludzi... brakuje sznurków, patyków i mielibyśmy marionetki.

2) Ubiory - nie wiem, co to ma być, ale na pewno nie ghillie. Żaden szanujący się snajper nie pozwoliłby sobie na latanie z podwiniętymi rękawami. I to jeszcze bez farby na skórze... Te parę listków, przyczepionych do grzbietu to bardzo mizerny kamuflaż. Zawodowi snajperzy mieliby na sobie porządne ghillie.

3) Zachowanie - nie wiem, czy twórcy (tfurcy?) przemyśleli to, co pokazali w trailerze... Po pierwsze, żaden snajper by nie wstał tak blisko celu. Stojąca sylwetka jest zbyt dobrze widoczna. Po drugie, na pewno nie podchodziłby do stanowiska tak, jak widzimy to od 0:53 do 01:05. Nie po słonecznej stronie, czołgając się, powoli i, do jasnej choroby, Z OPUSZCZONYMI RĘKAWAMI! Kolor różowy dość mocno odcina się na tle zieleni lasu. Po trzecie, nie odsuwałby liści z pola widzenia, tylko ułożyłby się tak, by być między nimi. Ludzkie oko nie radzi sobie z nieregularnymi kształtami, ale za to wspaniale wyłapuje każdy ruch. Na przykład ruch dużych liści. Po czwarte, podeszliby do wioski mając słońce za plecami, a nie prawie bezpośrednio przed sobą (lekko z lewej, wystarczy popatrzeć na cienie rzucane prze ludzi widzianych przez lunetę). Ja rozumiem, że wynajęcie konsultanta to spory wydatek, ale przecież w necie można bez problemu znaleźć podręczniki dla snajperów różnych armii świata. Wystarczyłoby przeczytać...

4) Grafika - no, tu już lepiej. Może nie jest to Crysis, ale jest naprawdę niezła (szczególnie w świetle innych koszmarków od CI).

Gra może mieć potencjał, jeśli tylko uda im się wypracować równowagę między odpowiednią ilością akcji, a odzwierciedleniem "życia" snajpera (które, wbrew niektórym filmom, jest dość monotonne - długie podejście, długie oczekiwanie, jeden strzał i jeszcze dłuższe odejście). Co z tego wyjdzie - zobaczymy. CI do tej pory nie przyzwyczajało nas do zbyt wysokiego poziomu swoich produkcji, mam zatem nadzieję, że tym razem nas mile zaskoczą. Choć pesymista we mnie mówi, że jest to mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 19:05, Ring5 napisał:

(...)


Za bardzo się czepiasz. Animacja może i nie jest super, ale też nie jest tragiczna. Fakt, że powinien być umalowany na twarzy i odsłoniętych ramionach, ale strój jest w porządku i wcale nie znajduje się tak blisko celu.
Sniper Elite mi się bardzo podobało i bodajże na Metacritic dostało 76/100 czyli nie tak źle, więc i w tą grę chętnie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 20:01, ev1l_on3 napisał:

Sniper Elite mi się bardzo podobało


Z tym, że Sniper Elite to zupełnie inna produkcja, za którą odpowiadało inne studio.

Ring5
Doceniam Twoją wiedzę na ten temat, ale ja, podobnie jak zapewne setki innych graczy nawet nie zauważyłem rzeczy o których wspominałeś. Dajmy na to podchodzenie wrogów biorąc pod uwagę położenie słońca - mogę się założyć, że taki niuans doceniłoby 3 graczy razem z Tobą, a resztę by to zwyczajnie irytowało. Mi tam wystarczy, że wrogowie będą się zachowywać sensownie, będą reagować na śmierć pobliskich kolegów, system skradania będzie ciekawie przemyślany, a pociski będą miały trajektorię lotu. I będzie git ;) Co do animacji - tu się zgadzam, wcześniej już o tym też pisałem. Na motion capture nie ma co liczyć, ale twórcy mogliby jeszcze nad tym troszkę popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra z samych trailerów prezentuje się niespodziewanie dojdzie. Aż czekam na premierę. Pierwszy raz w historii studia CI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z Ringiem. Nie jestem żadnym ''szpecjalistom'' od strzelców wyborowych (błędnie określanych snajperami), ale takie niby-pierdoły jak brak pożądnego kamuflażu, idiotyczny sposób podłażenia na pozycję strzelecką itp. strasznie mnie wkurzają. Chciałbym troszku realizmu zobaczyć. No, wiadomo, że pełna symulacja to nie będzie i dobrze, bo nikt takiej gry by nie kupił, ale mam nadzieję, że twórcy nie zrobią z tego badziewnej gry dla ludzi, którzy myślą, że strzelec wyborowy bierze sobie karabinek i strzela na stojąco w głowę (!) celu oddalonego o dwa kilometry. Najlepiej z silnym bocznym wiatrem, a potem jeszcze radośnie niepier**** do samochodu, celnym strzałem w bak powodując efektowny wybuch ^^ Sorry, zapędziłem się z tą zgryźliwością :P
Wolałbym, żeby CI popracowało właśnie nad gameplayem i chociaż trochę podciągnęło realizm, a nie modelowało każdy listek w dżungli. Co z tego wyjdzie, zobaczymy w II kwartale (oficjalna strona gry nie podaje o który rok chodzi, ale zapewne o 2010).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia cena... Czy mierzą w coś a''la 60zł, czy już górna półka 99-119 ;>

Ogólnie to na grę NIE czekam, ale... Jeśli po premierze będzie miała wysokie oceny to znajdzie się na liście gier, które zamierzam kupić :) Póki co kompletnie nie wiem co myśleć - nie lubię półśrodków - albo wiem, że kupię, albo nie kupię :) Dlatego to nie jest dla mnie decyzja komfortowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te niezwykle ciekawe posty, szczególnie Ringno5, ale... ludzie, Wy chyba za wysoko mierzycie z tymi wymaganiami :). Rękawy podwinięte? Podręczniki dla snajperów? Jeśli ktoś z CI by tu zajrzał to chyba by zawału dostał.

Oby nie było tak, że jedyna różnica w porównaniu do reszty celowniczków made by CI to po prostu tekstury, a cała reszta to klasycznie brak sensownej fabuły i debilne AI, i raptem kilka godzin grania. To jest firma, która tłucze shootery masowo, mając jeden pomysł, jeden wzór i nie sądzę, by nagle zmienili podejście do ich tworzenia, skoro ktoś te gry kupuje i to - o dziwo! - całkiem sporo (w końcu taniocha, bo jakość tu idzie w parze z ceną).

Oczywiście miło by było, gdyby rodzima chlapnęła nam mały hit, którym można by się chwalić na zachodzi i z przyjemnością pograć, ale czy to właśnie CI? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 07:36, Melchah napisał:

Oczywiście miło by było, gdyby rodzima chlapnęła nam mały hit, którym można by się chwalić
na zachodzi i z przyjemnością pograć, ale czy to właśnie CI? Wątpię.


Zgadzam się. Należy do tematu tej gry podchodzić z dystansem. To, że planują zrobić jakiś produkt kategorii A to nie znaczy, że im wyjdzie :) Ja też chcę i planuję mieć średnią na studiach 4.8 i najwyższe stypendium ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania:

Procesor: Pentium 3.2 GHz / Athlon 64 3500+
Pamięć operacyjna: 1 GB dla Windowsa XP / 2 GB dla Windowsa Vista/7
Karta grafiki: GeForce 6800 / Radeon X1650 (256 MB, Shader Model 3.0, DirectX 9.0c)
Dysk twardy: 6 GB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 18:30, Oloninho napisał:

Zastanawiam się, czy kupić tą grę na X360 czy na PCta. Doradzi ktoś?

Ja biorę na xboxa, no ale zaraz się zleci masa osób, co nigdy nie grała na padzie i powiedzą, że gałką nie da się celować itd. i śmiech grać w gry snajperskie na padzie. Ale jeżeli umiesz celować na padzie, co niby jest niemożliwe, to bierz na xboxa. IMO na konsolę lepiej, ale jeżeli lepiej Ci grać na PC to bierz na PC. Albo poczekaj na pierwsze opinie i porównaj sobie, jak wypadają obie wersje, jak bardzo podobnie, to bierz na tą platformę na której wygodniej Ci grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 18:30, Oloninho napisał:

Zastanawiam się, czy kupić tą grę na X360 czy na PCta. Doradzi ktoś?


Czekaj na pierwsze porównania obu wersji i zdecyduj ;) Ale na PC masz od razu niższą cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w demo... jeśli chodzi o grafikę to czuję się oszukany raczej, na filmikach wygląda o wiele lepiej w praktyce raczej średnio: kiepska roślinność, woda, modele postaci. Najlepiej wygląda niebo :)

Grafika akurat najważniejsza nie jest, jeśli chodzi o rozgrywkę to wygląda nieźle, na początku trochę trudno złapać wprawę w zabijaniu spajperką, ale po kilku próbach idzie dobrze. Filmiki lotu kuli są superowe, choć im ich więcej w przeciągu chwili to stają się uciążliwe :P

Zastanawiam się czy zakupić pełną wersję, ale pewnie się skuszę, bo za droga nie jest :P

Po doświadczeniach z CoH3 mogę stwierdzić, że CI zrobiło wielki postęp :PP

20100616182140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ci przeciwnicy grają na jakiś cheatach :P Widzą mnie, w jakiekolwiek krzaki bym nie wlazł. Ta gra to chyba jednak nie dla mnie.
Gram na medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 21:38, szypek26 napisał:

Kurde, ci przeciwnicy grają na jakiś cheatach :P Widzą mnie, w jakiekolwiek krzaki bym
nie wlazł. Ta gra to chyba jednak nie dla mnie.
Gram na medium.


A to akurat prawda :P Jak siedzę w krzakach i ten paseczek rośnie to nie chce spaść, choćbym nie wiem co zrobił :P

Citkowsky -> 69 zł na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować