Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2007 o 16:30, KrzysztofMarek napisał:

Nie zapomnij robić sejwów. Najlepiej co pół godziny i po wykonaniu zadania albo zdobyciu ciekawego
artefaktu.


Ok. W Gotjicu 1 nauczyłem się co chwilę klikać na "Zapisz grę" po tym jak straciłem bardzo ważną rzecz czy coś tam innego. Teraz już nie pamiętam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 16:36, m4teU5z napisał:

Mam pytanie. Gram niby złodziejem, i miałem taki quest że muszę ukraść klucz do mieszkania
takiego kolesia. A ten klucz miał ten koleś, więc go zabiłem. A później się okazuje, że nie
dostanę nagrody bo zabiłem tego kolesia. Może mi ktoś powiedzieć w takim razie jak tego kogoś
okraść? Bez zabijania ?

A co do gry - to nawet mi się podoba. Stworzyłem swoją klasę, coś a la zabójca i gra się całkiem
miło.

to na pewno quest z Balmory w Gildii Złodzei. To część z mojego poradnika, który piszę!
Habasi potrzebuje klucza do posiadłości Nerano. Według Habasi klucz ma właściciel posiadłości i jego sługa. Zwracamy się w tej sprawie do sługi - Sivora Trandela. Przebywa on aktualnie w Izbie Rajców. Musimy go do siebie mocno przekonać wówczas za niewielki datek otrzymasz klucz do posiadłości. Gdy go wręczysz Habasi dostaniemy nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 16:32, Ranthar napisał:

> /.../ niemniej jednak takie awansowanie świadczy wg mnie wyłącznie o
lenistwie gracza...

Uważasz, że nasi piłkarze powinni trenować przed meczem, czy olać treningi i grać "z marszu"? Tak a propos, z kim nasza reprezentacja gra następny mecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego questa już wykonałem, ale nic za niego nie dostałem bo był niepotrzebny trup.. :P

Ale chodzi mi o coś innego. Umiejętnosć - Skradanie - i jak najedziem na nie, pojawia sie opis "przydatna umiejętność dla złodziei kieszonkowych ble ble ble". No i chodzi mi o to jak kogoś okraść w ten sposób..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 16:59, kibot napisał:

Trzymasz lewy control i podkradasz się do kogoś, potem spacja i jak Ci się poszczęści...to
masz te przedmioty :)


Dzieki ;). Za chwilę spróbuję :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 17:02, Arkads napisał:

Hm, zacząłem grać od nowa. Wojownik. Jak grać od początku? Co robić? Etc.

Hmm ja na początek zawsze robię tak.
Po zakończeniu tworzenia postaci (zabraniu papierów) przechodzę przez dopiero co otwarte drzwi po czym... zamykam je i obrabiam cały budynek z wszystkiego co się da. Potem idę do tego gościa w następnym budynku, pokazuje mu papiery wychodzę z budynku i od razu kieruje się do domu cechowego. Tam opycham cały "łup" i kupuje sobie stalową zbroję (jak nie ma jakieś elementu to dokupuje z innych zestawów) po czym idę sobie poszaleć trochę (za stacją łazika jest taka mała jaskinia, łatwo utłuc gości i można trochę fajnego łupu zdobyć)
To tyle na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wybrałeś na wojownika Redgarda ;) Jeśli masz umiejętność akrobatyka w um.głównych lub dodatkowych to ciągle skacz (przy awansie dostaniesz bonus do siły).
Na początek wykonaj wszystkie misje w Seyda Neen i kup porządny pancerz i broń.
PS. Nie ma dobrego sposobu na granie w Morrowinda, bo w tej grze możesz robić wszystko co tylko zechcesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2007 o 17:12, kibot napisał:

PS. Nie ma dobrego sposobu na granie w Morrowinda, bo w tej grze możesz robić wszystko co tylko
zechcesz :-)



Jakoś udało mi się to odkryć :P. W Morka gram od ponad trzech lat ^^. Tylko teraz pierwszy raz od bardzo długiego czasu Wojownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! No i tak sobie zacząłem tym moim swojoklasowecem Redgardem. Słyszałem tu przechwałki złodzieji że z Seeyda Neen wynoszą po 2k. A ja jako ustawiony na walkę wyniosłem 3.5k :>. I jeszcze w zanadrzu mam 22 księżycowe cukry(jedna 100) i 2 skoomy (jedna 500) i pełną zbroje Mrocznego Bractwa. Ave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pamietaj że cukru, ani skoomy nie sprzedasz po jej wartości, a taniej, chyba tylko Pełzacz oferuje pełne stawki ;]
Zbroji Mrocznego Bractwa nie licz, bo jak chcesz to możesz mieć takich 10 w jeden dzień w seyda neen ;]
Ja głównie biorę kase za questa z poborca podatkowym i handlu na dobrych warunkach po oddaniu pierścienia Elfowi. No i obowiązkowo wybrać sie trzeba po pierwszy artefakt dostępny już dla pierwszopoziomowej postaci- pierścień Mentora szukajcie na zachód od seyda need na wybrzeżu- grobowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 22:28, Arkads napisał:

Zbroję sprzedam, i to jest najlepszy zarobek. Bo można ich 10 w dzień mieć. A skoome i cukier
komuś się opchnie :P.


Khajiity kupują- Ajira i Ra''Virr w Balmorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować