Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2005 o 15:33, Budo napisał:

> /.../
Haha
prawie wszystkie cuda? Nawet KrzysztofMarek, czy ja nie mamy wszystkich. Ich jest kilkadziesiąt, znacznie więcej niz w tej
książce + pomniejsze artefakty jeszcze. Szukaj, szukaj może znajdziesz.

Te, które są w książce, to mam wszystkie. Ale przyznaję się bez bicia, część z pomocą kodów. Bez kodów nie da się mieć jednocześnie Złotego Ostrza i Błękitnego Znamienia, Widelca (Dwuzębu) Panicznego Strachu i Włóczni Gorzkiej Litości. Mam też tarczę Rozpacz Maga - z pomocą kodów, bo zapomniałem o niej , będąc wampirem, a jak nie jest się wampirem, to tarcza znika z gry. I zapomniałem zabrać pierścienia magowi, a jak wróciłem, to ani maga, ani pierścienia już nie było. Nie zabiłem też Batou Szalonego, który ma Hełm Krwawego Czerwia, tylko ściągnąłem go kodem.
Oprócz wymienionych w książce mam dwa, albo trzy razy tyle innych, które zdawały się warte zachowania w moim prywatnym muzeum.
Ile mi umknęło, to nawet nie wiem, część na pewno miałem, tylko sprzedałem, bo nie były warte zatrzymania, ale ile umknęło - no tego, to nie wiem.
Dla wyjaśnienia: teraz gram trzeci raz w Morrowinda i moim celem jest prywatne Muzeum Artefaktów; jak wspomniałem wyżej, nie da sie mieć wszystkiego bez kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 16:58, Latniak napisał:

> > /.../
A nie można przez Placeatpc="xxx",1,1,1
?? (to robi kopię npca, jeśli dobrze napisałem :P)

Nie wiem. Jeśli tak, to spróbuję jeszcze raz, bo z jednej strony zwyciężyłem Treboniusa w pojedynku, ale gra jakoś tego nie odnotowała i z drugiej strony Drzemka dał mi list Occato do Treboniusa, którego doręczyć nie mogę, bo Trebonius nie żyje. Nie jestem biegły w kodach, mimo tego, że parę przedmiotów ściągnąłem...
Ale dziękuję, może sie uda przechytrzyc grę (próbowałem w ten sposób uzyskać drugie zezwolenie na budowę, bo jestem w dwóch rodach, Redoran i Hlaalu. Zezwolenie ściągnąłem, dostarczyłem włąściwej osobie i moja druga twierdza ciągle się buduje. Mam sprawdzic "za kilka dni" a upłynęły ze cztery miesiące gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 16:51, KrzysztofMarek napisał:

Na pewno jest w Contsruction Set.Tylko trzeba
szukać długo i namiętnie, a jak już znajdzie, to nie wiem co dalej.


Długo i namietnie, powiadasz? Te przysłówki wolę zarezerwować na inne okazje ;)
Przezwyciężyłam wrodzone lenistwo i poszukałam w sieci (krótko i obojętnie). No i znalazłam - zbiór wszystkich ID w grze, cud, miód i orzeszki ;)
http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index.php?showtopic=10569&st=0&#entry138330

Próbowałem przywrócić do życia Treboniusa (zabiłem go

Dnia 28.10.2005 o 16:51, KrzysztofMarek napisał:

w uczciwym pojedynku) ale jakoś mi nie wyszło...


Proszę:
player->placeatpc "trebonius artorius" 1, 1, 1

Okazało się, że - jak przystało na szanującego się obywatela - pan Trebonius ma również drugie imię. Kto by pomyślał. Przynajmniej na egzaminie u pewnego dra na UW nie otrzymałby w indeksie wpisu BDI (-> brak drugiego imienia).

Co do szczurów: potrzebuję jeszcze informacji, ile było tych zdrowych u Ynglinga. Gdyby ktoś to pamietał (albo miał łatwo, jak sprawdzić), byłabym wdzięczna.
Oczywiście, mogę przywoływać po jednym i sprawdzać, w którym momencie ten skorumpowany Nord przestanie jęczeć, że Dram Bero skopie mu tyłek. Oczywiście. Ale jak pisałam - jestem leniwa, toteż gdyby ktos przypadkiem wiedział... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 13:54, Epiphany napisał:

Okazało się, że - jak przystało na szanującego się obywatela - pan Trebonius ma również drugie
imię. Kto by pomyślał. Przynajmniej na egzaminie u pewnego dra na UW nie otrzymałby w indeksie wpisu BDI (-> brak drugiego
imienia).



Hmmm, a mi się wydaje że to jest jego nazwisko a nie imię. Zresztą zapisane to też jest w liście mianującym cię na arcymaga i chyba też w liście do treboniusa podczas szukania szpiega telvanni. Możliwe też że któryś z magów w gildii magów jak zapytasz się o Treboniusa odpowie ci używając tego nazwiska Artorius.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 13:54, Epiphany napisał:

> /.../
Proszę:
player->placeatpc
"trebonius artorius" 1, 1, 1

Dziękuję, idę go prztwrócić do życia.

Dnia 29.10.2005 o 13:54, Epiphany napisał:


Co do szczurów: potrzebuję jeszcze informacji, ile było tych zdrowych u Ynglinga. Gdyby ktoś to pamietał (albo

Zaraz sprawdzę i podam. Pozamykałem drzwi jak wychodziłem, więc policzę ile ich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../Ożywiłem Treboniusa, ale nic a nic nie pomogło. Drań atakuje mnie od razu, uspokojenie go czarem jest chwilowe

Dnia 29.10.2005 o 17:58, KrzysztofMarek napisał:

i nie ma zadnej opcji dialogowej tylko czerwone słowo "koniec", jak go znów zabiję to gra tego nigdzie nie odnotowuje.
Musiałbym chyba zbyt głęboko grzebać w zapisach gry a na tym nie znam się wcale. No i w końcu nie zależy mi tak bardzo na
awansie o jeden stopień wyżej, żebym jeszcze próbował wcisnąć mu list metodą złodziejską, zamiast coś ukraść...


Kiedy go wyzywasz włącza się skrypt, który go przenosi do areny i tam jest zabawa
Ustaw w konsoli: Journal, "MG_Guildmaster",50

Sptubuj przywołać go na arenie i pokonać jeszcze raz, powinno to odnotować, jeśli tego nie zrobi to piszesz w konsoli:
Set DuelActive to 0
Set doOnce to 1
PCRaiseRank "Mages Guild"
PCRaiseRank "Mages Guild" - masz rangę mistrza
Journal MG_Guildmaster 100 - w dzienniku masz zapisane że pokonałeś go i jesteś mistrzem
StartScript treboniusCorpseScript

To co napisałem wykonuje skrypt, jeśli zabijesz Treboniusa na Arenie. Dlatego nie działa teraz jeżeli go zabijesz bo doOnce jest ustawione na 1. A jak wiadomo doOnce = zrób raz. Pokombinuj troche, może ustaw doOnce na 0 przed walką z treboniusem....ale nie wiem czy to zostanie odniesione do tego skryptu. Skomplikowane to trochę jest...

Albo możesz po prostu wpisać Set DuelActive to 0 jeśli będzie cię Trebonius jeszcze atakował, powinien przestać.
Aha i właśnie wyczytałem taki fajny bajer, ten skrypt Trebonius Corpse to jest takie cóś, że jeżeli masz odnotowane w dzienniku że jesteś mistrzem. To jeśli ciało treboniusa zniknie z areny to jego fajne rzeczy (amulet laska i coś jeszcze) pojawiają się w jakiejś skrzynce na arenie (ciekawe rozwiązanie).

I to tyle. Jak coś to wal jak w dym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 22:29, Latniak napisał:

>/.../

I to tyle. Jak coś to wal jak w dym :D

Będę jutro próbował, ale możliwe, że nic z tego nie wyjdzie. Ja go już zabiłem w pojedynku na Arenie i gra w jakiś sposób tego nie odnotowała. Teraz przywołałem go będac na Solshelm i drugi raz na Arenie i nic nie pomogło.
W każdym razie dziekuję, w najgorszym razie, to jednak mianuję się Arcymagiem, ciekawe, co na to powie Drzemka...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 08:54, Hoplita napisał:

Znacie jakiś mof do morka, który by dodawał konie?


Haha no co ty. Nie ma takiego i nie będzie. Nawet w Oblivion nie będzie koni, ani żadnych innych wierzchowców (guarów?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 11:05, Patryk R napisał:

No to kiepsko bo mnie już nudziło to powolne przemieszczanie się na piechotę

Przecież masz kupę możliwości...Transport lądowy, morski, teleportery (jak znajdziesz indeksy), zwoje (czary) interwencji Almsivi, Interwencji Bóstw, czar oznaczenie/przeniesienie a jak Ci tego mało, to idź do Vivek, złóż w odpowiedniej kapliczce miksturę lewitacji i masz na cały dzień gry lewitację. Zdążysz dolecieć z Vivek do Sheogradu, zabawić się i wrócić, też lecąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 11:13, KrzysztofMarek napisał:

Przecież masz kupę możliwości...Transport
lądowy, morski, teleportery (jak znajdziesz indeksy), zwoje (czary) interwencji Almsivi, Interwencji Bóstw, czar oznaczenie/przeniesienie
a jak Ci tego mało, to idź do Vivek, złóż w odpowiedniej kapliczce miksturę lewitacji i masz na cały dzień gry lewitację.
Zdążysz dolecieć z Vivek do Sheogradu, zabawić się i wrócić, też lecąc...


Wykorzystywałem wszystkie transporty opócz teleporterów w tych ruinach nie bardzo chciało mi się szukać indeksów a co do latania to nie przypadło mi do gustu ponieważ lak latałem to co kilka minut gra mi wychodziła odrazu na pulpit dlatego musiałem często robić quick save

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2005 o 11:19, Patryk R napisał:

Wykorzystywałem wszystkie transporty opócz teleporterów w tych ruinach nie bardzo chciało
mi się szukać indeksów a co do latania to nie przypadło mi do gustu ponieważ lak latałem to co kilka minut gra mi wychodziła
odrazu na pulpit dlatego musiałem często robić quick save


Co nie zmienia faktu że i tak pozostaje jeszcze kilka innych sposobów przemieszczania sie. Wg mnie nie ma co narzekać tylko trzeba ćwiczyć szybkość, akrobatykę i atletykę. Jak masz te cechy wysoko to popylasz jak wampir. Poza tym wędrując po bezdrożach można znaleźć wiele ciekawych miejsc. Ja właśnie tak znalazłęm wiele swoich artefaktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 11:27, Patryk R napisał:

Artefaktów to i ja znalazłem sporo ale niepamiętam jakie bo już dawno tę grę skasowałem ( może czas do niej powrócić? )


Jak Ci się podobała to wracaj. Zbieranie artefaktów to fajna zabawa, ale i tak najlepiej jest jak natrafiasz na jeden z nich przez przypadek. Jak wkurzają Cię piesze wycieczki to zagraj w Tribunal, tam nie ma tyle łażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 09:48, Budo napisał:

Haha no co ty. Nie ma takiego i nie będzie. Nawet w Oblivion nie
będzie koni, ani żadnych innych wierzchowców (guarów?).

hmm, skad masz takie nieprawdziwe informacje?
wlasnie, ze w Oblivionie beda konie i to nawet kilka rodzajow i bedzie mozna sie na nich przemieszczac...
co do Morrowinda to jest jeden mod dodajcy konie, ale to raczej taka ''sztuczka'', gdyz po prostu zamiast bodajze modelu butow jest model konia, ale koncowy efekt wcale nie jest taki zly
mod mozna pobrac stad:
http://www.rpgplanet.com/morrowind/modcontrols/mod.asp?modid=3946
a tutaj 2 screeny jak to wyglada w grze:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 11:27, Patryk R napisał:

Artefaktów to i ja znalazłem sporo ale niepamiętam jakie bo już dawno tę grę skasowałem ( może czas do niej powrócić? )

Skasowałeś!? Zgroza! Nie dość, że skasowałeś, to jeszcze narzekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2005 o 11:51, KrzysztofMarek napisał:

Skasowałeś!? Zgroza! Nie dość, że skasowałeś, to jeszcze narzekasz?


Skasowałem ją bo już mi się nudziła wiele miechów w nią grałem a ja niegram jak niektórzy 2 godz dziennie ja gram conajmniej 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować